Poisťovňa nám zamietla mimotelové oplodnenie

brmbola
19. nov 2014

tak a dockala som sa toho slavneho telefonatu ale bohuzial s negativnou odpovedou ze ivf nam poistovna zamieta nakolko nesplname ich poziadavky. maqte podobnu skusenost?

brmbola
autor
20. nov 2014

@bocianka123 dovod bol taky ze partnerov spg nie je az tak zly aby som nemohla kvoli tomu otehotniet

magdus999
20. nov 2014

@brmbola 5 rokov .... na ivf som bola minuly rok

eeveeliin
20. nov 2014

@brmbola skuste sa este spytat na toho urologa. Oficialne to mozno nie je. Mozno len niektori dr.vedia, co na nich plati. Aj ked nasa ziadost este ani nie je v poistovni, tak bohvie, co bude.

michaela1905
24. nov 2014

@brmbola Ahoj, prosím ťa, žiadosť na schválenie IVF sa posiela aj na poisťovňu partnera? Ďakujem za odpoveď.

brmbola
autor
24. nov 2014

@michaela1905 neviem ti presne povedat ale myslim ze nie ja som sa na to nepytala len som vyplnila ziadost a cakala

skaredekacatko
24. nov 2014

@michaela1905 vsetko sa hradi z tvojho poistenia u muza len urolog si da nanho a vysetrenia ktore absolvuje mimo car. Ivf ide z tvojej poistovne

michaela1905
24. nov 2014

@skaredekacatko Ďakujem za ujasnenie.. 🙂

brmbola
autor
25. nov 2014

Neviete mi dievcata poradit so staznostou na poistovnu?ako by mala vyzerat mate skusenost?

lina129
26. nov 2014

Baby nestraste... ja mam tiez Doveru... my si chceme tiez teraz v decembri podat ziadost... 😖
@brmbola ako presne vam to vysvetlili? aky udali dovod?

brmbola
autor
26. nov 2014

@lina129 povedali mi ze dovera yacala mat nejake problemy co sa tyka schvalovania ivf ze vseobecna s tym problem nema a ze sa mame teda stazovat... lenze ja som v poriadku a manzel mal strasne zly spermiogram uz sme ho odost zlepsili tabletkami a zostal mu len nepravidelny tvar ale len v malom pomere a ze to nie je pre nich problem aby som otehotnela normalne...v centre mi povedali ze to schvalovali aj tym s lepsimi výsledkami tak neviem co sa porobilo...

lina129
26. nov 2014

@brmbola diky... ja som teraz v strese z toho, lebo my mame v podstate vsetko ok, aj manzel spermiogram v norme, mne robili priechodnost vajcovodov a tiez ok... Mame tu nevysvetlitelnu neplodnost... boli sme 2x na IUI a nic...tak neviem, ako dopadneme 😖

brmbola
autor
26. nov 2014

@lina129 cize ste na tom podobne ako my... drzim palce

mucuinka
26. nov 2014

Toto je problem sukromnej poistovne a aj ludi. Hlavne, ze im vratia 100 eur za lieky za rok. A ludia sa tam pohrnu bez uvahy. Ale uz si nezistia, ze napr. Vseobecna uhradza najviac liecby nad ramec zakona, najviac zdravotnej starostlivosti v zahranici, ma najviac zmluvnych poskztovatelov vo vsetkych oblastiach a problem byva v sukromnych poistovniach aj s kupelmi. NIkdy som nechapala, preco to ludia robia a vymenia kratkodobu (a nie uplne pravdivu vyhodu) za slhodobu istotu. Joj, ale som sa nastvala 🙂 Naslubuju ale postarat sa nie. Skuste este raz zatelefonovat do poistovne, preverit ci tam nemas nieco nevysporiadane (nie len nedoplatok, ale aj napr, poistne vztahy, oznamovacie povinnosti a pod). Druhe je zistit, ci splnate indikacne obmedzenia, pripadne, ci bola ziadost korektne vypisana lekarom. Comu este nerozumiem je, ze ti to oznamili telefonicky. Na kazdu ziadost maju povinnost zo zakona odpovedat pisomne a aj s odovodnenim, ci uz tebe alebo priamo lekarovi. Ved aj ty si im ziadost zasielala pisomne. Dufam, ze s nimi este nejako pohnete. Drzim palce.

dilino
26. nov 2014

ja si myslim že poisťovňa ktora koľvek preplaca len prvy krat a druhy cyklus len nejaku časť nakladov viem moja kamaratka bola a viem že si brala potom pôžičku kôli poisťovni hlavne že kadejakym ožranom kade čo preplacaju a to čo je dôležite pre ženu tak to si vyberaju čože ved sme na Slovensku mne sa zda že to v každej poisťovni maju rovnake pravidla čo sa tyka toho.

mucuinka
26. nov 2014

Zdravotna poistovna uhradza 3 cykly za predpokladu, ze zena este nedovrsila 39 rokov a splna indikacne obmedzenia. A pokojne moze ist aj o pripad, ak nie je urcena pricina neplodnosti u daneho paru, dolezite je, aby bola aspon rok liecena v specializovanom zdravotnom zariadeni.

bubinko1506
27. nov 2014

@dilino
zdravotne poistovne preplacaju iba standardne ivf. ak par potrebuje nadstandardne dodatocne vysetrenia a postupy, napr. icsi, preimplantacnu genetiku, tieto poistovne nepreplacaju a pary ich hradia v plnej vyske. ceny za tieto vykony su dost vysoke, tak mozno kvoli tomu potrebovala tvoja kamaratka v dalsom cykle pozicku.
ale s tymi ozranmi a podobnymi neprisposobivymi sockami je to fakt des 😠

silvik1
27. nov 2014

@mucuinka ja som nebolo rok "liečená" v CAR a poisťovňa mi IVF preplatila - podotýkam Dôvera. o rok som išla znovu a v rekordnom čase 3 týždňov mi ju schválili znovu. a nemám taký závažný problém, ktorý by neporiešili tabletkami a manžo je podľa výsledkov ukážkový "samec" 😀
ale je pravda, že to bolo minulý a predminulý rok, tak možno sa tam niečo pomenilo.
@brmbola

dilino
27. nov 2014

@bubinko1506 presne tak maš pravdu štat na nych dava koľko peňazi a potom na taketo veci peňiaze poisťovňe nemaju no ved jasne potrebuju na asocialov a ožranov a na ľudi ako su mamičky a chorych čo si za to nemôžu na tych šetria hrozne na tom Slovensku moja kamaratka mala až na 23 pokus ma chlapčeka už 9 ročneho ale čo prežila ked som vydela ako si picha injekcie do brucha bolo mi zle nedobre preto tu mamičky všetky nevzdavajte sa a chodťe za svojim cieľom za každym tunelom je svetlo a to je to vytužene dieťatko prajem všetkym vam ktore tu pišete na tuto temu veľa sily, zdaru, a verte raz sa to určite každej podari nieje to ľahke ale o to to bude krajšie ja ked vydim ako niektore matky urobia niečo svojmu maličkemu tak to sa ani matkou nazvať neda to su beštie a take by už deti mať nikdy nemali držte sa a verte všetky čo ste tu raz to vyjsť musi.

mucuinka
27. nov 2014

@silvik1 to je mozne, nie je to podmienka, ja som tym chcela najma upojkojit kocky, ktore sa boja, ze im IVF nemozu schvalit, ak nemaju nejaku konkretnu diagnozu, nakolko takto je to uvedene v podmienkach, kedy je mozne IVF schvalit. Najlepsie by aj tak bolo,keby ziadna zienka IVF ani nepotrebovala

brmbola
autor
29. nov 2014

@bubinko1506 ja si myslim ze tym poistovniam sibe uhradzaju to len komu chcu a vobec neberu ohlad na to ze clovek ma na to narok...

brmbola
autor
29. nov 2014

@mucuinka tak ja tomu potom nerozumiem preco nam to neschvalili ;(

mucuinka
29. nov 2014

@brmbola rada by som ti povedala, kde je problem, ale neviem. Ako som uz hovorila, skuste sa domoct vyjadrenia, ziadajte v pisomnej podobe a skuste este konzultovat s lekarom, ci bolo vsetko spravne vypisane, pripadne ci sa na nieco nezabudlo. Velmi vam drzim palce

veramo
25. jan 2015

Ahojte baby,
ja som podstupila IVF 2krat na Slovensku, vzdy mi to hned schvalili, mam VSZP, lekarka mi dala ziadost, vypisala som ju a ona ju potom poslala poistovni. Chcem sa opytat, teraz chcem ist do Brna na IVF a chcela by som si podat ziadost na schvalenie v Cechach, aby mi potom boli preplatene naklady. Tu ziadost mi musi vystavit lekar a s tym ist potom do poistovne? alebo sa da najst nejake tlacivo-ziadost, ktore vypisem a odnesem im ho? Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre