Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cukotka
8. okt 2009

denis mne to zistili podľa cytológie, a tiež som ostala v strese, ale vraj sa ten zákrok podaril a mala bym som byť ok, aj keď doktorka z centra povedala, že by som mala byť sledovaná na onkológii, aspoň prevetívne

denis19
8. okt 2009

Jo na tomto byla i jedna moje známá, ted se mi to vybavuje jen jsem nevedela jak se to jmenuje a je sledovaná a zatím vše ok! Tak klídeček 😀

cukotka
8. okt 2009

no čo Ti poviem Denis, asi to tak všetko má byť, ale ak sa nám ešte nejaká prekážka postaví do cesty pri "kúpe" nášho mláďatka tak ma porazí 😉

romy01
8. okt 2009

cisielko Pnka nie je pôovinna - ale z vlastnej skusenosti ti radim, že to treba . Nemusis byt na PN vkuse, ale aspon 5 dni pred odberom vajicok - to je uz problem chodit a potom potrebujes po tej operacii asi 7 dni na kompletne zotavenie. Mna az na siedmy den nic nebolelo. a navyse je treba byt aspon 2 dni v klude po ET - co byva a 5ty den po OPU Ale ak si chces oddychnut aj psychicky, chod na PN este skor

denis19
8. okt 2009

Už ne, neboj!!!! Hezky jsi to pojmenovala pri "kúpe" nášho mláďatka 😀 paráda!!!! ikdyž jak to ríkají krsťané?, cesty páne jsou nevyspitatelné?????

denis19
8. okt 2009

CISIELKO Romy má pravdu j á Ti to ríkala 😀

cukotka
8. okt 2009

😉 romy OPU je čo?

denis19
8. okt 2009

Odber vajíčok 🙂

cukotka
8. okt 2009

tak ale najprv je OPU, potom stvorenie mláďatka embriológom 🙂 a potom ET, nie?

denis19
8. okt 2009

Cukotka, presne tak, nejdrív snášíš, potom Ti snášku vemou =OPU, potom vemou i spermoníky mnz, nastupuje embryolog a potom ET! Jednoduché jako facka!!!

romy01
8. okt 2009

takze cukotka dokopy potrebujes byt doma cca 12 dni vratane vikendov takze z prace nemusis byt dlho prec a ak nechces aby to v robote vedeli, pytaj si PN od bezneho obvodaka a nie v centre alebo si pytaj dovolenku

denis19
8. okt 2009

Romy, je takový super pragmatik!!!!!!Krok zakrok vyrešen!!!!

Holky, plánujete svým mláďatkám ríct z jaké velké lásky a jak vznikli??? 😀

cisielko
8. okt 2009

Romy, Denis..no ďakujem vám..do kelu..no faktneviem čo urobím..som trošku z toho taká nesvoja..bože to je strašne dlho aby som bola na PN..ešte tak 2 dni pred odberom a dva po ale potom už naozaj nebudem môcť ostať..no tak toto naozaj neviem akosi zariadim..všetky chodia na PN, stretli ste ja niekoho kto nebol?

Cukotka.,.ja chodím do Heliosu..je to bližšie a je tam fakt super..takže tie výsledky z gendet. testov to neboli...tak som ti to želala, no už musíš nejako vydržať 😉

denis19
8. okt 2009

CISIELKO já neznám nikoho bez PN! A nedoporučuji Ti to ,pokud si preješ pozitivní výsledek!!! Mužu jednu soukromou 🙂 , kde pracuješ????

cukotka
8. okt 2009

romy na PN sa dotazovala ciesielko, ale ja samozrejme velice ďakujem za túto informáciu 😉 ja určite ostanem doma, už mi to aj tak v robote lezie na nervy ☹

denis19
8. okt 2009

správné rozhodnutí!!!

cukotka
8. okt 2009

inak dievčatá dnes som zistila, že my a ďalšie baby, ktoré sa rozhodli pre UO sa podľa kresťanov zahrávajú s ľudskými embriami, dosť ma to nasralo ☹

cisielko
8. okt 2009

Cukotka..veru správne rozhodnutie..to je 😉

Denis...pracujem v jdenej firme ako asistentka..a najhoršie je, že DV mám tak 5 dní 😠 a čim to plánujem povedať mojim krpcom..ani neviem..keď ma naštvú tak im poviem čo všetko som simusela pre nich vytrpieť a oni mi takto papuľujú 😀

romy01
8. okt 2009

sorry baby za popôetenie
ciselko pozri, nenut sa do nicoho ved sama uvidis ako sa budes citit, ja ti poviel len tolko, že akonahle sa nebudes citit ok tak sa na robotu vykasli, ziadna robota za to nestoji a keby si si presla robotami ako ja tak by si vedela o com hoorim. Ja som v robote vzdy obetovala sukromie 60 hodin mesacne nadcasov bez zaplatenia boli samozrejmostou a v byvalej robote som raz robila 25 hodin vkuse s dvoma prestavkami na jedlo, bezala som domov osprchovala sa a letela naspat na 3 hodiny a potom domov, vecera a zas na 3 hodiny do roboty. Týžden som nevedela aky je den taka som bola zmagorena a co z toho dnes mam? Ti poviem - neplodnosť taka som nasrana

denis19
8. okt 2009

Jo to jsou ty kresťanské kecy, to miluji, chci videt je v naši situaci!!!!Už mne to sere ano i já si kládla otázku, co se snehuláčkama, pokud nám to vyjde na poprvé, je to težké, my s mnz už darovat embrijka nemužeme, jsme starí,tak co už nadeláme ☹ a pokud se to vajíčko spermií oplodnit nechce, tak ani ICSI nepomuže!!!!A to už je potom jasné , že se nemelo narodit a pokud se v nejakém vývoji zastaví, nebo neujme u matky, také to tak melo být a všichni zúčastnení si to meli odžít,ale tyto kecy kolem toho nesnáším. Každý delá v daném okamžiku to nejlepší co umí a já momentálne nic jiného neumím, jen IVF a čekat!!!

cukotka
8. okt 2009

no ja keď sa raz dočkám drobcov, tak im určite poviem, že sme preto tak dlho na nich čakali lebo sme chceli práve ich 🙂

cukotka
8. okt 2009

denis presne tak, súhlasím 🙂 🙂

denis19
8. okt 2009

super postoj kati!!!!!

cisielko
8. okt 2009

Cukotka..pekne si to povedala, že ste chceli ich 😀 a tie reči okolo UO no neccela by som aby som niekoho s takými kecami stretla zoči voči..chidák mal by to ťažké keby som sa do neho pustila..a väčšinou o tom hovoia taký čo sa ich to vôbec netýka atkých mám najradšej 😠

Romy..a ty kde preboha pracuješ?no ja robím tiež nadčasy a nsažáím sa ich nejako zmierniť ale tiež to nieje bohviečo..asi to aj tak urobím, keď sa budem zle cítiť tak vtedy pôjdem na pN 😉

denis19
8. okt 2009

Rozumne cisielko.

Tak jsem se holky hezky vykecala a jdu se venovat mnz, který se mi vrátil po dvou dnech z práce!!!
Krásný večer a zítra ahoj! Čekání zdar!

cukotka
8. okt 2009

inak dnes som zase nakúpila nejaké časopisy o deťoch, také tie maminka, mama a ja, dieťa, a všade sa píše o UO

denis19
8. okt 2009

Problém IVF nabírá na velikých rozmerech a asi se tím budou muset začít zabýt podrobneji a více klinik,jak jsem ríkala, už neznám skoro nikoho,kdo mi mel mimčo z normálního početí!!! To jse následek doby!! A postihuje to víc a víc muže!

cukotka
8. okt 2009

pekný večer denis

cisielko
8. okt 2009

Denis..dobrú noc 😉

Cukotka...Denis má asi pravdu, je strašne málo párov, ktorým sa to pdarí len tak bez pomoci lekárov..je to ale dosť smutné ☹

romy01
8. okt 2009

vies cisielko to je na tom ta prca ze firma krachla a ak otehhotniem a vcase otehotnenia nebudem zamestnana tak pridem aj o matersku, preto som vytocena a inak baby ak by som ja stretla nejakeho trpaka s takymi hovadskymi nazormi tak by som nanho tak naziapala, ze ten chudak skoci pod vlak

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre