Reprodukčná imunológia

lev1
15. okt 2012

Absolvovali ste v Bratislave reprodukčnú imunológiu, alebo aj iné imunologické testy, ktoré majú vplyv na plodnosť? Ak áno, tak prosím kde? Robili Vám nejaký súbor imunologických testov, alebo testy závisia od konkrétnej diagnózy páru? Aké máte skúsenosti s imunologickými testami v Tkaninovej Banke v Košiciach? Kde na Slovensku je možné absolvovať reprodukčné imunologické testy?

elka77
12. máj 2021

@janie7 ja som zase pocula že až na 7dmy den sa uhniezduje 🙈

elka77
12. máj 2021

@janie7 takže pod odbere vajicok odporucas dat vsetky na genetiku aby sa eliminovali tie co maju pripadnu nejaku vadu chapem to spravne ?
A v Reprofite by to stalo každe 400e a v REPROGENESIS 1400 4embryjka?
Inak aj som velmi dobre recenzie pocula prave na Reprofit, ty nie?🙂

elka77
12. máj 2021

@kroketka7 oo super dakujem pekne za info ! <3 to je super že sa podarilo🙂 to sa dobre pocuva.

elka77
12. máj 2021

@luckamjar praveže neovulujem :( moje PCO su tie menej podarene.. cyklus aj 70 dni... plus tie cytokiny ako "bonus"..
Do IS CARE som chodila k Machanekovej, to bolo nieco strasne, neodborne, neprijemne, naozaj neodporucam.. potom som presla k Lackovej ta dala vypoved, nasledne som skoncila u Lapides, ktora je neuveritelne mila, tak aspon za to som rada.. ale odbornostne a nasledne pristupomsu vsetky na tom asi rovnako...naposledy ma prijala teraz po materskej dr. Rybanska.. ale ako hovorim ten pristup mi pride rovnaky u nich vsetkych...

elka77
12. máj 2021

@zuzzi18 mne tiež meska a nechapala som z čoho ale presne to može byt medrolom.. Aj ked u mna ťažšie popisať lebo ja cyklus ako hodinky nemam ani ked uživam každy mesiac Progestenalle

janie7
12. máj 2021

@elka77 Ja som sa to pýtala ohľadne uhniezďovania priamo môjho Dr. v Brne a aj mi to dievčatá z pocitov potvrdili, takže verím jemu a to má moju dôveru fakt, že málo lekárov😉

elka77
12. máj 2021

@janie7 ano tak to verim! ja už tu zo SR neverim asi fakt nikomu.. ciže o to viac som vdacna za Vase info, len ich ani nestiham nasavať :D

elka77
12. máj 2021

inak dievčata, embryjko B1 a EB2 znamena podla vas co ? Resp ci nahodou v Brne vam nejak nepovedali o tomto viac

janie7
12. máj 2021

@elka77 Takto, poradila by som sa najskôr s lekárom, keďže s genetikou embryíi sú spojené viaceré indikácie ako napr vek, neúspešné IVF, potraty a pod. A netuším koľko si schopná vyprodukovať vajíčok... takže najskôr treba zvážiť tieto veci a pred genetikou embryí, treba ísť na vyšetrenie genetiky teba a partnera, či nemáte dedičné genetické preddispozície. Ja som zavrhla Reprogit z 2 dôvodov, že to ide u nich ako na bežiacom páse a stále ťa má iný lekár.

luckamjar
12. máj 2021

@elka77 ja mám veľmi podobne PCO asi, tiež cyklus 55-60 dni a niekedy vystreli motyka a 35. Mne sa už 2x stalo ze som otehotnela prirodzene a ovulovala na 30DC, ale teda aspoň keď mi tu ovulaciu vyvolali tak to nejako vyšlo. V Iscare som tiež bola u Machanekovej, teraz posledné tehu ktoré zas nevyšlo. Nevadila mi nejako ale tiež sa k nej už nechcem vrátiť a neviem ku komu tam, lebo centru by som dala šancu ale keď vravíš že sú tie ženské aj tak na jedno kopyto, no neviem.

elka77
12. máj 2021

@janie7 genetiku sme už s partnerom boli, vysledky su OK. Vajicka som mala pri prvom odbere vajicok 11 (zo 17tich folikulov), oplodnilo sa len 7 a nakoniec ostali len 3 vhodne na vklad. Dve B1 (o jedno som už prisla) a jedno EB2.
Nasledne som zacala nejak tusit že možno nieje nieco v poriadku..dlhodobo som pozorovala že u mna to neklape proste dobre.. menzes po 70 dnoch, ovu žiadna, nuž a zistili mi tie cytokiny.. tak teraz sa liečim medrolom a zatial bez uspechov :(

elka77
12. máj 2021

@luckamjar waaw to sa super pocuva, že to vyslo aj prirodzene! Aj si mala pozitivne ovu testy ?
Presne aj ja som mavala strasne bolesti v polke cyklu na 30ty den... ale prave od MACHANEKOVEJ som isla deprimovana ako nikdy, uplne ma zamietla, že ked mam take dlhe cykly tak na 100% neovulujem! Ako sme tam prisli od zaciatku mi to až neprijemne pripominala a dokonca na priatelovu 1% morfologiu povedala že to je v poriadku že citujem problem je u mna a mam anovulacne cykly.. pozrela sono na 15ty den povedala folikul maly, ovu nebude.. isla som k mojej gyn o tri dni a ta vravi že folikul 20mm že mam ovulaciu v ten den.. Machanekova mi už ale supla progesteron od 17teho dna a bola som vybevena ciže z ovulacie už nebolo nic kvoli nej nie kvoli mne...Teraz mi tam tiez zase dr Rybanska povedala že dlhsie cykly nemaju ovulaciu lebo je minimalna pravdepodobnosť že sa stretne dozretie folikulu s dozretim sliznice maternice v tolky den (akože v tak neskori dencyklu)
Inak neskor ked sme už odisli od machanekovej(po dalsich skusenostiach s nou co sa tu už nejdem rozkecavať) sli k dr. Lapides a dr. Lackovej (ktora už odisla) tak tie čumeli ako puk že to co nam povedala a že mame ist hned na IVF s takymi vysledkami.. a na priatela sme dostali aj preplatenie od poistovne pretože to je v podstate diagnoza (zatial co to je moje PCO vraj nieje až tak zle (hodnotami), aby to mali pri preplacani poistovne v "tabulkach") Nuž a ked IS CARE tak odporucam asi dr. Lapides, je velmi mila a chapava, až ked niekedy mi to pride až herecky vykon :D, lebo pritom aj tak trosku piští :D je taka drobna a taka..no.. no hlavne že je mila tak to beriem, aspon sa pri nej necitim ako pri Machanekovej, že uplny odpad..Inak aj na Grosovu som tu citala celkom fajn spätnu vazbu ..ale ja to už nejdem ani skusat.. pojdem k Lapides alebo Rybanskej poviem si sama co chcem a potom smer brno...

zuzzi18
12. máj 2021

@elka77 B1 je blastocysta najvyššej kvality a EB2 je včasná blastocysta (štádium pred blastocystu) trochu horšej kvality

elka77
12. máj 2021

@zuzzi18 jj mne povedali aj som si na nete mrkla že je to nieco ako keby "horsie" len v ponati transferu a potom nasledne plodu som sa bala či nahodou to neznamena nieco coho by som sa mohla bat, nejaky vyvojove chyby alebo nieco...?
Samozrejme ked som sa to opytala v v IS CARE tak na mna dr. kukla usmiala sa ako na hlupučke dieťa a jemne skonštatovala "ale pani, zle embryjko by sme vam netransferovali"(a usmev od ucha k uchu ako na slabomyselnu :D a ja som tomu len chcela porozumieť.. nuž potom som sa už nedopytovala..citila som sa ako krava

luckamjar
12. máj 2021

@elka77 no ono pri PCO je pravda že v drvivej väčšine sú tie cykly anovulacne ale motyka môže vystreliť a problém je že nie je ľahké sa trafiť. Ja som si ovu testy nerobila nikdy, veľa som čítala že pri PCO sú nejednoznačné a skôr strata času a ozaj sa mi ich nechcelo cely mesiac robiť. Len teda 2x som naozaj musela ovulovat okolo 30DC keďže vyšlo tehu a potom som ešte 1x mala v tom čase kontrolu a zase tam bol dominantný folikul takze sem tam ovulujem ale až takto neskoro. My riešime opakovane potraty takze sme pre nich trosku iný prípad ale tak nepomohlo nám zatiaľ nič.

zuzzi18
12. máj 2021

@elka77 no hej ani by ho netransferovali ani by ho nemrazili. Neboj niekedy sú práve tie kústik slabšie ti najväčší bojovníci. My ideme teraz vkladať dve expandovane blastocysty jednotkove. Veľmi sa na ne spolieham.

luciatt
13. máj 2021

Prosím vás kde robia reprodukčnu imunológiu len v imunovitale a Nitre? Len západné Slovensko poprosím.

monik84
15. máj 2021

@luciatt dávnejšie tu o tom dievčence písali. A áno len v nitre Dzurillova a imunovital BA, ak,si dobre pamätám.

tini2
26. máj 2021

Ahojte dievčatá, vedeli by ste mi prosím poradiť alebo vysvetliť co to znamená ta opakovaná pozitivita LA? Doktorka tvrdí že je vraj všetko ok. Ďakujem za každú odpoveď.

elka77
29. máj 2021

Inak dievčatá len taká infoška z Dzurilla centra - naozaj VRELO ODPORUCAM a velmi lutujem navstevu IMUNOVITALU... V dzurilla centre su neuveritelne mili a ochotni a este aj rýchli🙂, výsledky vraveli že si mam zavolat o tyžden namiesto za dva (co bolo v Imunovitali aj v CAR).
To len taka vsuvka ked viem že sme sa tu o tom bavili ;)

strojarka25
31. máj 2021

@elka77 dobry den neviete ci je u Dzurila mozne aj vysetrenie len mňa bez partnera?

janie7
31. máj 2021

@strojarka25 ahoj, áno je, aj ja tak plánujem ísť, treba sa len dohodnúť s doktorkou😉

butterfly333
31. máj 2021

@strojarka25 áno je aj ja som tak teraz bola .

elka77
31. máj 2021

@strojarka25 určite áno, aj ja som tak isla ;). Dnes mi došli po 5dnoch výsledky a idem aj osobne na konzultáciu (dostala som termin hneď teraz o dva dni )

elka77
25. jún 2021

Ahojte dievčatá viem že sa tu diskutovalo o Quercetine a ja mám jedno balenie uuplnee plne len som otvorila vrchnak 🤦🏽‍♀️. Nemáte niektorá záujem ? Stalo 27e sle predám za 10 kedze som otvorila ten vrhnak 🤦🏽‍♀️.🙂 možno to sem nepatrí ospraveldnujem sa ale tak možno to niektorej pomôže 🙂

junyk
25. jún 2021

Pekný dnik prajem 😊 neviete náhodou ako sú s dovolenkami na reprodukčnej imunologii u Dzurillovcov v NR?

elka77
25. jún 2021

@junyk ja som tam bola vcera a nic mi nevraveli takže ja veru neviem. Ale hadam by povedali ak by sa teraz niekam chystali hmm

junyk
25. jún 2021

@elka77 ďakujem pekne budem tam volať, tak potom dam vediet sem keď niečo zistím

rosalie1411
25. jún 2021

@junyk od 3.7. Maju dovolenku 😊

junyk
25. jún 2021

@rosalie1411 ďakujem krásne a nevieš dokedy ? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre