Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
10. sep 2010

@speranza1 Ale nie.Su aj krajšie očká. Už som videla také modre,obrovské......................no Sisa ich má najprešpekulovanejšie-také dve tmavé prefíkané TRNKY. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale inak: dakujeme 😅

cikyta
10. sep 2010

@brmbolcek ak bude mať žltačku,ber si časaky,ak nie,tak ťa zamestná 😀 ja som mala časaky 😀

Labudko - pozor- spí a to už 2,5 hodiny................je to jej životný rekord! Ani v noci tolko neťahá 😀

janicca
10. sep 2010

@cikyta 😀 😀 😀
@speranza1 veď na to sme tu aby sme si navzájom radili a pomáhali...... 🙂 neboj každá sme tu začínali ...ked som objavila MK tak som nevedela o čom tie baby píšu a tie skraty DC ,IVF OPU ,MM , ET KET....a čo ja viem čo ešte ale postupne sa všetko dozvieš a možno ešte viac....... 🙂 tak ja sa na dnes lúčim a prajem krásny víkend .. 😉

cikyta
10. sep 2010

@janicca Pápá Jani......................................... 😕 🙂

marta222
10. sep 2010

Ahojte dievčatá, ako sa máte? Hlásim sa po dlhom čase, čo tu máte nového? Ja som bola od 18.8.-31.8. znova v nemocke - skrátil sa mi krčok maternice cca na polovicu - tak mi robili serkláž. Tak sa teraz len už povaľujem doma, polihujem a tak.... V nemocke som sa stretla s Katy7 - ona išla už rodiť a ja som išla v ten deň domov. Ináč, pripadám si ako keby som bola už minimálne v 37 tt - a to som len v 21. tt - strašne fučím a nemôžem sa už riadne ani ohnúť, pripadám si ako "skriňa" 😀 😀 . Vidím, že tu máme kopec nových tvárí, idem Vás ešte trošku prečítať dozadu 😉. Pekný deň všetkým...

cikyta
10. sep 2010

@janicca Inak je to pravda.Ja som poznala len skratku PN 😀 😀 😀 😀 😀

speranza1
10. sep 2010

@brmbolcek ... jejej tebe sa to uz blizi.... o chvilocku budes mat babulko v naruci... mas termin presne na den ked sme mali s mm svadbu..takze na nase vyrocie...na Michala 🙂 .. ty uz vies co to bude? alebo si to nechcela vediet?

cikyta
10. sep 2010

@marta222 Ahojky..............Držkaj sa moja.No dvojočky daju zabrať už v 21tt 😅 bambulky zlate...Dufam,že sa cítiš Ok a nemocke sa vyhneš na pekne dlho 🙂

speranza1
10. sep 2010

@janicca tak z tych skratiek som jelen 😀

marta222
10. sep 2010

@cikyta, ahoj - no aj ja dúfam, že nemocku som si za prázdniny odbila aspoň do decembra 😀 😀 😀 . Ale, uvidíme čo sa bude diať, na budúci štvrtok som objednaná do rizikovej poradne - uvidíme ako sa to všetko bude vyvíjať a dúfam, že mi urobia aj ultrazvuk, aby som konečne vedela čo čakáme 😉 . Orsulka už vie akého pohlavia budú bábätká???

cikyta
10. sep 2010

@marta222 vraj nie 😅 no letím...vstala

marta222
10. sep 2010

@cikyta - tak daj Sise bozk na čielko za mňa - pozdravujem ju 😉 .
Tak sa majte krásne, prajem všetkým pekný víkend, keď sa mi bude dať, zasa vás prídem pozrieť 😀 😀 😀

speranza1
10. sep 2010

tak dievcence ja sa s vami na dnes lucim a ukazem sa v pondelok...prajem vam vsetkym krasny a pohodovy vikend
🙂

brmbolcek
10. sep 2010

@cikyta- dakujem , no to este neviem teraz povedat ci zltacku mat budeme a ci nebudeme ..... ale pre istotu vezmem 😉
a labudko spi preto lebo je take pocasicko ake je u nas prsi a Labudko haja a v noci bude buntosit 😀 😀 😀 co si stihla za ten cas ked ti mala spinka ?

@marta222- ved uz som na teba myslela, co je s tebou , a co taky dlhy pobyt v nemocke ? preco tak dlho ? nastali komplikacie ci ? dalo sa to tam vydrzat ? Tak a katy uz ma za tym 😉 😉 😉
Martulka a ako sa teraz citis po tej serklazi ?

@speranza1- uz to mam za par , a krasny datum mate vyrocie svadby, dost oblubeny a stastny 🙂 🙂 🙂 a posielam ti IP

katy7
10. sep 2010

ahojte helinky, tak konecne sa hlasim aj ja a Marianko (53cm / 3850g). 31.8. o 8:00 som dostala vyvolavacku a maly sa narodil o 14:55. Vsetko prebiehalo celkom hladko, asistentky mi povedali, ze na prvorodicku to ide celkom rychlo, ale na konci I.doby sa mi prestal otvarat krcok, tak mi dali nejake infuzky a nieco na podporu postupu porodu, potom sa vsetko zomlelo akosi rychlo, stale mi kazali tlacit, tlacila som z celej sily, zdalo sa mi to ako cela vecnost, zrazu bolo okolo mna vela ludi, zavolali dalsieho lekara, pocula som: "mlada pani, babetko uz musi von!" tak som tlacila o dusu a stale nic... nakoniec museli malemu pomoct na svet vakuovym extraktorom ako som sa neskor dozvedela pre nepostupujuci porod, maly mal pupocnu snuru omotanu 3x okolo krku a museli ho resuscitovat... prve minuty po jeho narodeni som zomierala strachom, co mi pridu povedat, ale asi po desiatich minutach mi ho doniesli ukazat s tym, ze ho rovno beru na JIRS. Bol tam 5 dni, bola som na izbe ako lev v klietke, mohla som za nim chodit ale nervy som mala na prasknutie, poriadne mi nikto nic nepovedal, len ze mu musia robit testy, aby zistili, ci to na nom nezanecha nejake nasledky... Po tych piatich dnoch mi primar povedal, ze su velmi spokojni s priebehom jeho regeneracie, nezistili sa ziadne poruchy, len pretrvava opuch hlavicky po tej extrakcii, tak sme este boli spolu 3 dni na izbe a hajde domov. Musime cvicit podla Vojtovej metody zatial pre istotu a absolvovat este mnozstvo dalsich vysetreni, ale som stastna, ze sme konecne doma. Dokonca napriek vsetkym peripetiam sa mi v nemocke podarilo rozbehnut a udrzat mliecko, tak zatial len kojim a verim, ze budem mat pre hladosa dost. Ked sa mi podari, pripojim a fotky

lucula73
10. sep 2010

@katy7 moja,tak ste si užili,ale hlavne ,že ste už doma a nech už len pekne papkáte a priberáte 🙂
a to už aj cvičíte?no ja som čítala,že prvé dva mesiace by sa nemalo s vojtovkou cvičiť,no možno zase zaviedli iné metody 😉

orsulka
10. sep 2010

@katy7 ahoj a vitaj doma maminka aj Marianko...velka gratulácia!!!!!!! tak prežili ste si spoločne toho naozaj dosť....ale hlavne, že je to vsetko už za Vami a majko je v poriadku......asi vas teda ešte bude čakať chodenie po doktoroch, ale hlavne nech je v poriadku.....ale ja verim, že to bude najsamlepšie 🙂)))))) krásne sa opatrujte a radujte sa jeden z druheho...... 🙂 🙂 tesim sa na fotečky .-)))))

orsulka
10. sep 2010

@lucula73 ahoj moja......ta som bola na jarmarku....hrooooza !!!!! hlavne kvoli tomu daždu..... ak bude zajtra pršať a bude tam este viac ludi, tak neviem ako sa tam s daždnikami budu ludia predierať...uff...uff.... 😒

zuzanka.h
10. sep 2010

Ahojte princezničky,
už dávno som sa neozvala a ani Vás nepozdravila. My sme sa totiž presťahvali pred 2 mesiacmi do domčeka a až dnes nám zapojili Internet. takže nemám šancu Vás dočítať a zistiť čo máte nové. Tak len chcem zaželať všetkým maminkám, maminkám čakateľkám a snažilkám všetko naj..

orsulka
10. sep 2010

@zuzanka.h ahopj moja...tak vam v n ovom domceku prajem vela sťastia...verim, že sa mate dobre a spokojne si to vsetko uživate .-))) 😵 😵 Jurko už musi byt velký fešák 🙂)))

orsulka
10. sep 2010

tak konečne som sa dopracovala k fotečkám nasich bubliniek, tak aby ste nepovedali dovolte, aby som vam ich prestavila 🙂)))

lucula73
10. sep 2010

@orsulka ahoj,aj my sme chceli ísť,akurát o druhej začalo pršať....no ja som myslela,že tam nebudú ani stánky,keď je takto hnusne 😠
aj si si niečo kúpila? 😉

@zuzanka.h ahojček,dobre že si aspoň nakukla....a ako sa vám páči v novom domčeku? 🙂

tinkaza
10. sep 2010

@katy7 : blahoželám k synčekovi a som rada, že ste to obaja aj napriek drobným problémikom zvládli a hlavne, že ste obaja v poriadku....môžem vedieť, ktorý pôrodník Ťa rodil? bola si s prístupom tých lekárov spokojná?

mimili
10. sep 2010

Pripájam sa ku gratulácii novej mamičke🙂
Ja mám ešte jednu otázočku... Manželovi kázali ísť ešte na "trial wash"(asi kvôli poisťovni, lebo na normálnom spg. už bol). Máte niekto skúsenosti? Ako dlho sa čaká na výsledky? Zaujímalo by ma, či ja môžem začať stimulovať ešte predtým ako sa dozvieme výsledky...?

orsulka
10. sep 2010

@lucula73 nič som nekupovala.......ani som to moc neobzerala, len tak z kraja....viac zajtra, dufam, že poobede nebude prsať..🙂)))

@tinkaza no servus moja.....ako sa mavate??????? vsetko OK????
@mimili fuuuha...tak toto si už fakt nepamatam ........... ale myslím, že to netrva dlho........

zuzanka.h
10. sep 2010

@orsulka nádherné!!!! úžasné!!!
@lucula73 býva sa super. Hneď ako sme sa nasťahovali tak nám sused na privítanie zrazil psa ( má 7 klinov 2 platničky v labke a a 4 hodinovú operáciu za sebou) inak je tu super. Každý má svoje miesto a Jurášik najviac 😀DDD

tinkaza
10. sep 2010

@orsulka : Moni, Ďakujem za opýtanie, ja sa celkom držím, len s maličkou máme trošilinku problémiky, je veľmi malinká, zaostáva v raste asi o týždeň neskôr, ale našťastie vnútorné orgány vyzerajú byť zatiaľ v poriadku. Už som bola aj na meraní prietokov, lebo sa dr. báli, že nemá dostatok živín a kyslíka, ale nakoniec vraj aj prietoky sú OK. Tak neviem, ja s tým nič robiť nemôžem, iba jej dohováram, že nemusí držať diétu 😀 Dúfam, že poslúchne 😉

cikyta
10. sep 2010

Milá Katy,gratulujem,
k Tvojmu Mariankovi,
Si moc silná mamka,
nech si kto chce,čo chce hovorí.

cesta na svet bola ťažká,
obaja ste bojovníci,
Chlapčekovi kopec zdravia,
nech je krásny ružolíci 😉

Držkajte sa,budte šťastní,
ved ste komplet rodinka,
nech vám robí iba radosť
vaša malá bábika.

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cikyta
10. sep 2010

@orsulka OOOOOOORRRRRRRSSSSSSSSSUUUUUUUUUULLLLLLLL
Aké krásne kočky !!!!! Dokonalé postavičky !!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

orsulka
10. sep 2010

@tinkaza at ak hadam tyýden nič neznamená, ale je to fajn, že sa doktori staraju a sleduju Vas.....verim, že to bude v poriadku, budete obe dve... 😵 😵 😵 mala bude bojovnika po maminke, takže žiadne strachy 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre