Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
5. nov 2010

@speranza1 ahoj. Ako na 3x? Tu už nerozumiem ja.

cikyta
5. nov 2010

@orsulka no veru. Ved teraz bol muž v šoku,že čo to robia ??? Prečo mu to nerobili aj predtým,iba teraz.... 😅 Tak mu vysvetlili,že mu chránia "potomstvo",no fasa.........už po funuse 😝
A ked bol fešák v rozpuku a celu pubertu prechodil po "ožarovačkách",tak ho nikto ničím nezakrýval nikdy 😠

speranza1
5. nov 2010

@cikyta no vysetroval nas uplne iny lekar ako nas ma..ani si neprecital nas spis alebo kartu ...a naplanoval nam iui na pondelok... potom som vravela ja ze mam 1 vajcovod nepriechodny...a on ze aha..tak potom ze to bude najlepsie v nedelu...tak to videl podla folikulov a ked sme uz boli na ceste z MT tak nam volali ze nedela sa rusi a ze mame prist v pondelok... neviem dievcence ale som troska z ich pristupu sklamana... 😖

petuska123
5. nov 2010

@cikyta ☹ tak aspon o 2 stupne mame viac....a vy teraz chcete este druhe dieta???ides opet podstupovat to iste ako pri silvinke??

cikyta
5. nov 2010

@petuska123 Nejdeme podstupovať tretí krát všetko...Silvinka nám stačí a nahrádza nám aj 3 deti ! 😀 Ale zázraky sa deju na svete denno-denne a ak sa nám to podarí niekedy prirodzene,budeme velmi vdační a velmi radi 😉
Takže nemáme žiadnu antikoncepciu a užívame si "života" 🙂

shira_
5. nov 2010

ahojte, len chcem podať dobré správy a povzbudiť, lebo my keď sme sa márne snažili, nerobila som nič iné len som hľadala pozitívne prípady... u mňa bolo všetko v poriadku a u manžela zlý spermiogram. aj množstvo, aj pohyblivosť, aj morfológia. myslela som že iui je iba formalita, po prvom som si robila aj teh.test lenže nič z toho, ja som to brala už normálne..len na môjho muža to malo stále horší dopad, bol úplne zúfalý ☹ nechcel sa so mnou ani milovať, stále hovoril že raz ho kvôli tomu opustím, všetko bolo na houby. povedali sme si, že ešte raz skúsime len tak iui, aj z finančných dôvodov, ale šance boli mizivé, ideálnych spermií bolo asi 1%. lenže som si hovorila, že stačí iba jedna. ale zároveň sme už vypĺňali žiadosť na ivf. ani test som si potom nerobila, lebo naposledy som si hovorila, že si už nikdy nebudem robiť teh.test, bola to pre nás vždy iba trauma. o 2t. sme šli do heliosu a ja tehotná 😲 😀 žiadosť na ivf doktorka roztrhala. budúci t. už ideme naposledy na prietoky do heliosu a potom zostáva už len čakať, nech aj tá posledná etapa tehotenstva a pôrod dobre dopadne a prídeme poďakovať do heliosu za pomoc a prístup.....

cikyta
5. nov 2010

@speranza1 ak vás vyšetroval iný dr.ako mal,tak to tam je teraz "narvané"a zrejme maju nestíhačky,ked sa musia zastupovať. To sa občas stane. Býva to aj v lete ked su dovolenky,aj v zime medzi sviatkami............ako všade ☹

petuska123
5. nov 2010

@shira_ pozitivna sprava pre nas ktore to caka 😉

speranza1
5. nov 2010

@cikyta nie my sme tam mali byt na folikulometriu medzi 07-08... vstavali sme o tretej rano ( ale to ma vobec nemrzi a netrapi).. ale aspon keby si nas spis precital v PC... a vyjadril sa k tomu.. nechapem... a vobec bol akysi nervozny .. neviem zrejme aj preto ze skoro vsetky pacientky cakali len na pani Dr.... 😒 ... a potom nechapem ked sa rozhodli, ze najlepsie to bude v nedelu.. preco si nas prehadzuju ako horuci zemiak... nic v zlom ... len som z takeho pristupu sklamana... 😨 ... ale na buduce verim tomu ze to bude lespsie, pretoze sme sa zhodli s mm ze inac odideme z Heliosu ak sa nieco take zopakuje.... nie je to jednoduche ist 300 km tam a spat a oni si nas pohadzuju ako sa im paci a este aj lekar sa tam vtedy nenachadza kedy by mal, pretoze sme konkretne k nemu boli objednani....

cikyta
5. nov 2010

@shira_ Držkaj sa a želám rýchly, hladký pôrod 😉

speranza1
5. nov 2010

prepacte za take spravy odo mna..ale som troska sklamana..prepacte... asi sa musim troska ukludnit 😉 🙂

orsulka
5. nov 2010

@speranza1 to je v pohode moja 🙂 asi by som aj ja bola sklamaná..... 😉

speranza1
5. nov 2010

@orsulka vdaka ze ma neodsudzujete 🙂 ... som rada.. trolinka som bola sklamana..... ale verim tomu a chcem verit ze ked tam prideme v pondelok, tak to bude fajn 😉 .. a ty sa mas ako mojko? juj videla som tvoje nadherne brusinko aj babuliatka v nom 😵 .... naadhera tfuj tfuj....

shira_
5. nov 2010

@cikyta ďakujem a prajem všetkým, ktorí sa snažia, čo najmenej sklamania a trápenia, a čo najviac pozit. teh.testov 🙂 ja som si stále hovorila, že nádej je vždy, a myslela som pozitívne. veda je už pokročilá a všeličo je môžné, čo pred rokmi bolo neriešiteľné a beznádejné. ale mali sme s manželom už aj krízový plán a vzájomnú dohodu, že nebudeme chodiť donekonečna a za každú cenu.. dali sme si limit 3xivf a dosť, a potom plán pre bezdetných manželov...nakúpiť ďalšie psy 😀 ja mám s heliosom len pozit.skúsenosť.

mimili
5. nov 2010

@speranza1 Je pravda, že toho majú teraz naozaj veľmi veľa. Ja keď som chodila teraz na krv, tak tam mali vždy pripravených minimálne 50ks ampuliek s menami na odbery... a to boli len odbery krvi. Dovolať sa tam medzi 15-15,30 je zázrak. Dúfam, že sa to tam dá nejako do poriadku a nebude to na úkor kvality ☹ . A ktorý doktor to bol? Snáď nie Krajkovič?

speranza1
5. nov 2010

@mimili nie

petuska123
5. nov 2010

teraz som sa docitala ze pri zlom tvare spermii vlastne spermia neprejde cez obal vajicka .tak potom naco odporucaju IUI ked tam musi prejst cez obal ci sa mylim??cico??ci dako tie spermie upravia aby boli pekne rovne??

mimili
5. nov 2010

@petuska123 Áno, upravujú sa. Používajú sa len tie najkvalitnejšie.

cikyta
5. nov 2010

@petuska123 to,že máte 2 znamená,že nemáte nulu a tak tam nachádzaju aj dobre spermie,ktore na IUI stačia,ked ich vyberu v laboratoriu 😉
Prečo by sme ťa odsudzovali? Ja viem,ako sa cítiš. Citila som sa rovnako.Aj moj muž............ale ked sme našli modreho konika a podobne páry,tak sme zistili,že niesme žiadny mimozemšťania a je kopec takých ludí s rovnakým problémom 😉 A ono vlastne aj ked je menšia šanca na vlastné dieťatko ale kruci:
ASPON NEJAKA !
Su ludia,ktorí nemaju ino možnosť,len dieťatko adoptovať a nemať nikdy to SVOJE biologické a to je už o dosť horšie 😢 Takže sa treba chopiť šance,ktoru nám CAR ponuka a bojovať,bojovať,bojovať !!!!

petuska123
5. nov 2010

@cikyta 😉 jo bojom sa blizi

kiara15
5. nov 2010

@janicca tak predsa jedno a coze sa im to tam zamarilo???gratulujem k tehu knizke 🙂 🙂 🙂

kiara15
5. nov 2010

@orsulka no ja uz cakam na mrsku kazdu chvilu ma prist inak sa nenudim pomali si okna umyvam bola som darceky nakupit a tak ide mi to ako voda 😉

cikyta
5. nov 2010

@kiara15 Tak darčeky nakupiť 😅 To je príjemná záležitosť.Teda aspon ja to zbožnujem a aj ich balenie 😉 To je taký relax ! 🙂

elienocka
5. nov 2010

@minka051 ahojcek chlapci ta posluchaju.chodia na strednu skolu?aj pracujes co je tvoje povolanie?

cikyta
5. nov 2010

@orsulka Napísala som adminkám,prečo nám zmizli IP a tie výkričníky 😉

majkaa
5. nov 2010

@cikyta suhlasim, lebo takto sa to blbo hlada, kym najdem IP

cikyta
5. nov 2010

@majkaa 😉

Chystali sme sa von a zrazu hladam po byte Sisu.....bože,no kde tá je ? ☹
A ona si vypochodovala z WC s mokrými vlasmi 😠 Namočila si ich v záchode 😠

fopardi
5. nov 2010

tak tak baby veru ked človek najde modreho konika je hned na tom lepšie a neviem ako vy ale my sme nerobili tajnosti že sme chodili do CAR-u a zrazu sa v našom okoli našlo tolko ludi ktorí potrebovali alebo pytali kontakt a som rada že som im mohla aspon takto pomocť lebo možno sa niektrí asi hambia za to že treba chodiť s niečim takym k dr. 😉

cikyta
5. nov 2010

@fopardi tak veru. Nápodobne 😉

cikyta
5. nov 2010

@orsulka Tak je to len technická chyba 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre