Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

chorale1
5. nov 2010

@speranza1 v poslednej dobe som aj ja počula dosť sťažností na helios a ja som mala tiež negatívne skúsenosti, takže ťa plne chápem. držím palce nech to vyjde

surviver
5. nov 2010

ahojte Helinky 🙂

@speranza1 ,uplne Ta chapem...my sme prv chodili do Iscare v Blave a niečo podobne sme zažili,tak nas to dost nahnevalo a tak sme vymenili car a išli do Heliku.... a je pravda,že zrejme v Heliku toho maju nejako moc v poslednej dobe....v care musiš byt spokojna, ak nie si ,tak ho treba vymenit,lebo psychika robi vela 😉 🙂 .....takže dajte Heliku ešte jednu šancu a ked ju nevyužiju,tak...to je len moj nazor...a držim palce nech to iui vyjde,vieš ako sa hovori,zly začiatok dobra koniec 😉 🙂

wolfskinka
5. nov 2010

ahojte,

klasika, ja nestíhačka, bola tu teraz segra, tak dobieham co som nepostihala a zanedbala a mali sme taky navstevovy vikend, vikend predtym sme my boli prec a cez tyzdne ma boli pozriet kamosky a furt cosi, nezastavila som sa stale v jednom kole a navyse som este aj chora , zapal priedusiek kaslem ako tuberak , hadam sa to uz trosku skludni a najdem si cas to tu aj poprecitovat

@kamka17 ahoj no ako to zvladate ?

@orsulka @tija28 no co pupkane ? fucite fucite ???? xixi 😀 😀 😀 😀 no len fučte 😀 😀 😀 ešte chvíločku, mám z Vás veľkú radosť

@cikyta a vy ako ?
@janicca ty koki, že 8tt to uteká no parádička

tinka a dunda už porodili ? neviete ?

wolfskinka
6. nov 2010

@surviver a na teba som zabudla, sorryyyyyyyy .. my inac ten kocik co sme reklamovali, mame uz 3tí tyzden na reklamacii a mateja vozim v sportovom kociku pozicanom od kamosky ... uplne uzasne, neni tam uplne nalezato a aj na neho nevidim lebo je hlavou otoceny dopredu co ma dost znervoznuje, stale na neho pozeram, a fuka na neho, v pondelok bude mesiac, tak hadam uz vyriesia tu reklamaciu, a konecne budem mat ten kocik naspat lebo dieta v hlbokom kociku sa vozi 5-6 mesiacov a z toho mesiac ho uz budem mat v servise to je na nervy a potom si kup drahu vec, dostali sme minuly rok na vianoce zehlicku drahu ako hovado Tefal a uz tecie, a pada z nej vodny kamen a neda sa odvapnit , nejde z nej para a nema ani rok a ma vselijake systemy a neviem co a je uplne na h.. vcera som si popalila nohu, som zehlila bez teplakov a miesto pary z nej tiekla vriaca voda a rovno mne na nohu a to ma uz dozralo tak v nedelu ju pojdeme vratit do Nay

majkaa
6. nov 2010

@cikyta to vazne 😝 😅 to hadam nas nikdy nespravi, lebo mna ked Minko bere z WC, tak ide splachnut az ked ma da do kuchyne na stolicku, takze si to neviem predstavit bleee

tija28
6. nov 2010

ahojte bambulky 🙂 🙂 🙂 .......tak ako vikendujete ???...............ja tak pomalicky...............uz som bola aj v praci kuknut, skontrolovat, lebo doma sa nudim - a teraz som akurat dojedla obedik - no ale este ma chytaju dalsie chute, tak som si objednala pizzu - no sak pri telke sa aj tak nic ine robit neda 😀 😀 😀 😀 😀
@wolfskinka - a to mate aku znacku kocika, ze sa vam takto rychlo pokazil ? to bol novy ? 😉
@ 😉 cikyta - no silvinka je teda ine cislo 😉 😉 😉

cikyta
6. nov 2010

@wolfskinka No držím palce,nech ešte využije hlboký kočík ☹
My sa máme tak,ako tu denne píšem 😅 Takže OK.

@majkaa Tak vy budete mať inu zábavu potom...ked bude Patrik v Siskinom veku....už sa teším na pikošky 😉

@tija28 Len si dopraj papaničku. Dobru chuť maminka 🙂

wolfskinka
6. nov 2010

@tija28 concord , bol novy

@cikyta v pondelok je posledny den reklamacie, bud ho vymenia alebo vratia peniaze tak som zvedava, co sa udeje, ak vratia peniaze tak uz hlboky kupovat nebudem, kupim nejaky dobry sportiak, taky aby mu tam nefukalo zboku a aby sa dala otacak rucka, do hlbokeho sa uz aj tak dlho nezmesti tak max este 2 mesiace a dost, je velky a vazi uz 7kg, chlap ako hora

inac nas matej je verna kopia vasej silvinky, ta hyperaktivita z neho priam srsi ... ozaj prva rozbita hlava u nas, vcera si trepol hlavicku tak, ze tiekla aj krvicka, ale nie moc, iba tak cvicne, ma tam chrasticku, ale to sa zahoji a kvoli tomu sa este ozeni 😀 , nasa detska doktorka je z neho hotova aj so setrickou, vraj je strasne roztomily , nemozu z neho oci spustit, si ich omotal okolo prsta, doktorku uz 2x ocural a sestricke slohol pero zo stola, ked lezal na bruchu na vysetrovacom stole a keby ste ho minule videli bol polozeny na brusku a pozeral, co mu doktorka pise do karty a smiali sa ze kontroluje, ci ho neohovara tak vazne a dolezito sa tvaril a pozeral, co tam pise ... a sme museli doktorke doniest jeho fotku, si ju vycapila na nastenku do ordinacie, Matej tam ma čestne miesto na nastenke .. prominent od narodenia 😀 😀 😀

cikyta
6. nov 2010

@wolfskinka Musí byť bohový Matejko 😉
Sisa len čo sa naučila sedieť a v sede ju dr.počuvala,tak jej zobrala z ruky to "počuvatko" a sama si s tým behala po hrudníčku a brušku...a sama sa počuvala 😀

kamka17
6. nov 2010

@cikyta 😀 😀 😀 😀 😀 Silvinka je fakt z divých vajec...taká somarina by ma veru nenapadla...som zvedavá, čo vymyslí nabudúce
@wolfskinka som rada, že sa s Matejom držíte a že je z neho dobré bábatko, však si toho chlapča prežilo už dosť, tak sa z neho teraz treba už len tešiť...my sa inak zatiaľ držíme ok, babula okrem včerajšieho poobedia je úplne že zlaté dieť, len spí a papá, tak dúfam, že jej to vydrží
a baby asi ešte neporodili, teda dunda isto nie a tinka asi tiež nie, neozvala sa, ale je stále v nemocke, už jej to tam pekne ide na nervy ale aspoň je pod kontrolou
neviete niekto, čo je s brmbočekom??? šak tu nebola hádam aj dva týždne aj viac 😕 😨 😨

a pekný večer všetkým prajem 😉

pige
6. nov 2010

ahojte helinky, chcela by som vediet ako ste to vyriesili s odberom pupocnikovej krvy, dali ste sa na to, alebo nie...uz som tu na MK trochu pocitala o nazoroch ostatnych, mam z toho zmiesane pocity, tak ma zaujima co si o tejto teme myslite vy 🙂

cikyta
6. nov 2010

@pige My sme ju nedali odobrať.

denis19
6. nov 2010

@pige ahoj, já si to nedala, ale tuho som nad tým dumala..Odradila mne cena se priznám.....a presvedčení, že mé dítko bude zdravé,ale v hlave stále bliká,ALE......takže pokud Ti to nečiní finanční problém, určite to je super životní pojistka...si myslím a to možná i pro sourozence či možná i nakonec rodiče.....nikdy nevíš.... 🙂

fopardi
6. nov 2010

@pige no moj nazor je taky , že nato kolko to stoji penazi to nieje až tak super ono ti odoberu a potom urobia niečo a ti povedia do kolkych kg sa da približne použiť čiže ked ti vyjde že napríklad do 40 kg tak to maš možno na 10 rokov viem že sa možeš potom rozhodnuť a bud ti peniažky vratia alebo s ytm suhlasiš no mne sa to zda momentale malo využitelne možno o 10-15 rokov sa to bude dať využi pri viacerych chorobach a možno aj ta cena pojde o čosi dole zatial mi to pride ako dobry biznis pre dve firmy ktore to na slovensku robia 😉

chorale1
6. nov 2010

@pige súhlasím s fopardi, je to len biznis nič iné.

fopardi
6. nov 2010

ešte taka vec ma napadla že ked by to niekedy bolo nedajbože treba tak by som radšej rozmyšlala nad dalšim dieťatkom aj keby som mala doma už napríklad tri a tomu by som dala odobrať krv na ten konretny pripad aj ked by to nemuselo pomocť ale takto by som rozmyšlala 😉

pige
6. nov 2010

helinky dakujem vam vsetkym za nazory, este mam dost casu, tak este pozistujem viacej info o tom a nejako sa s drahym potom rozhodneme 😅

cikyta
6. nov 2010

@fopardi
@pige no ano. Vraj táto krv pomože hlavne a len surodencovi.Jemu samotnemu nie.

pige
6. nov 2010

@cikyta no to som nevedela, som myslela, ze to je hlavne pre to dieta, ktoremu to bolo odobrate, no fakt je, ze vela info o tomto nemam, tak sa skusim popytat na poradni na bud.tyzden

surviver
6. nov 2010

pekny večer 🙂

@wolfskinka wolfi,tak ked sa dari,tak sa dari ☹ ,no je pravda,že asi nie všetko čo je drahe je aj kvalitne,tak dufam,že vam ten kočik poriešia k vašej spokojnosti 😉 ...no a super,že matejko je už fit a nezbednik ako sa na Heliosaka patri 😉 😀

@pige my sme tu pupočnikovu krv dali odobrat,viem ,že je to drahe,ale povedali sme si,že peniaze boli aj budu a človek fakt nikdy nevie....a aj ked tu krv odoberu a bude do malo Kg,tak myslim,že veda napreduje a už o par rokov aj z tych malo buniek budu vediet spravit viac a pomoct aj väčšiemu babatku 🙂 ..no bodaj by to nikdy nikto nepotreboval,ale ak by nahodou,tak si človek nebude vyčitat,že mohli sme tu krv odobrat a teraz by nam to pomohlo....ved kolko penazi sa investuje do kočikov ,oblečenia atd...a nie je to take doležite ako ta krv...

surviver
6. nov 2010

@pige a nie je pravda,že je to len pre surodenca,možno na určity typ choroby by to pomohlo len surodencovi,ale je dalšie množstvo chorob,kde to pomože hlavne babatku,,ktoreho ta krv je

pige
6. nov 2010

@surviver tie peniaze by sa na to urcite nasli, niekde inde by sa "priskrtili"vydavky a pomaly by sa na to nasetrilo...tiez sa mi to nezda zbytocne, lebo clovek nikdy nevie a obzvlast ked sme si len na ten fakt ze cakame babo nechcene pockali 4 roky, ale ako som pisala vyssie este pozistujem fakty napr.ake choroby sa tym daju liecit atd.

wolfskinka
6. nov 2010

@surviver no veru číslo je to a poriadne , teraz tu mal bratrančeka o 6 týždňov staršieho a už ho aj dal do laty, zobral mu hračku a robil sa akoze nic a usmieval sa a Matuško plakal

minka051
7. nov 2010

@elienocka ahoj jeden chodí 3rok na strednú priemyslovku dopravnú a starší 2 rok na VŠ,masmediálna komunikacia a marketing. A ja som mdzová účtovníčka.

fomarik
7. nov 2010

Ahojte dievčatá!
@wolfskinka mojka, tak po dllllhom čase som ťa našla...a už si aj maminkou!!!! 😉

chorale1
7. nov 2010

@wolfskinka tak je to fakt smola s tým kočíkom. ja som ho mala tiež prvý polrok požičaný od kamarátky, ktorá v ňom už vyvozila 2 roky svoje dieťa, ja pol roka a teraz čaká druhý prírastok tak zasa poslúži. takže jeden sa podarí druhý nie, držím palce nech to vybavia k vašej spokojnosti. pa

tija28
7. nov 2010

dobre ranko bambulky 🙂 🙂 🙂
@wolfskinka - tak na ten som tiez kukala 🙂
...............inak bambulky vcera od cca 17-tej ma chytili neskutocne bolesti ako na kramy, este aj krize ma k tomu zacali boliet a este aj stehna, brucho som mala obcas tvrde ako kamen, no a cele to trvalo cca do polnoci - potom som nejako zaspala a teraz je to uz o.k., zatial - asi to boli tie falosne kontrakcie, ze ??? dala som si pre istotu dve magnezka...................a teraz neviem, ci to mam nechat tak, alebo ci nemam skocit na pohotovost sa nechat pozriet, ci je vsetko v poriadku - poradte mi prosim 😉

fopardi
7. nov 2010

@tija28 no ja som mala take stavy 2x a to ked som sa otvarala tak možno by som radšej šla ked si len v 32tt aby sa nahodou nerozbehol porod

orsulka
7. nov 2010

@tija28 ahoj moja......tak pokial to preslo, tak si myslím, že je dobre.....vraj ked ti aj za den tak 10-12x stvrddne brusko tak to nic nie je, ale nesmie to trvať dlho...malo by stvrdnut len tak na minutku a potom povoliť...treba ležať a oddychovať...ak by sa ti to opakovalo alebo trvalo dlhsie tak treba ist k lekarovi 😉 😉
to magnezko je fajn, že si zvýšila....

wolfskinka
7. nov 2010

@chorale1 no som zvedava zajtra drzte palce, som zvedava co mi zajtra povedia, uz mam nachystany hrubocizny fusak pre mateja a som psychicky pripravena uz aj na variantu ze budem mateja vozit v sportiaku, ved na 2 mesiace predsa nebudem kupovat novy hlboky kocik ale to co napisem do nemecka do concordu to si za klobuk veru nestrcia, aby mi odisiel zips na kociku po 3 tyzdnoch pouzivania , lebo v lete som ho ani nenosila, pouzivala som ho 3 tzydne tak to je dost an nervy a co sa stretavam s babami v meste tak sa teiz na to stazuju ze sa boja ho uz aj odopnut aby sa im nepokazil tak ako mne

@tija28 to boli tie falosne kontrakcie aj ja som to mavala, daj si magnezium a to prejde, ale pre pokoj skoc radsej na pohotovost daju ta na monitor a budes mat klud , ja som vcera dostala prve kramy a leje zo mna ako z prasata ako po porode

wolfskinka
7. nov 2010

@chorale1 no som zvedava zajtra drzte palce, som zvedava co mi zajtra povedia, uz mam nachystany hrubocizny fusak pre mateja a som psychicky pripravena uz aj na variantu ze budem mateja vozit v sportiaku, ved na 2 mesiace predsa nebudem kupovat novy hlboky kocik ale to co napisem do nemecka do concordu to si za klobuk veru nestrcia, aby mi odisiel zips na kociku po 3 tyzdnoch pouzivania , lebo v lete som ho ani nenosila, pouzivala som ho 3 tzydne tak to je dost an nervy a co sa stretavam s babami v meste tak sa teiz na to stazuju ze sa boja ho uz aj odopnut aby sa im nepokazil tak ako mne

@tija28 to boli tie falosne kontrakcie aj ja som to mavala, daj si magnezium a to prejde, ale pre pokoj skoc radsej na pohotovost daju ta na monitor a budes mat klud , ja som vcera dostala prve kramy a leje zo mna ako z prasata ako po porode

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre