Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

lucka1987
19. nov 2010

dobre ranko.... zienky len som sem nakukla. rok a pol sme sa snazili o babo a ked ma doki posielal na laparku sa zadaril zial skoncilo po 9tt+3dni MA ☹ no vcera som bola na kontrole a opat mi doprucuje sa objednat do heliosu alebo iscare v martine, kedze to mame najblizsie..ň
ale my radsej ste pockame par cyklov ci sa nezadari aj bez taketoho stresovanie...
no moja otazka sa tyka penazi... ked tam pridem a urobia mi nejake vstupne vysetrenia alebo tak... kolko ste za to zaplatili? naozaj nemam ani ponatia o tych cenach co sa v heliose hybu. jedna znama mi povedala ze tam bola prvykrat, brali jej aj krv a za odber si vypytali 30 eur (lenze je neskolahiva a neviem ci jej verit)
budem rada ak niketo mi odpovie.. dakujem dopredu 😅

chorale1
19. nov 2010

@lucka1987 ja si už síce nepamätám na ceny - skús pozrieť stránku heliosu alebo možno ti niektoré dievčence budú vedieť povedať ale určite nie 30€. to je riadna hluposť. držím palce

lucka1987
19. nov 2010

@chorale1 dik za odpoved skusim nieco vypatrat na nete na tej oficialnej stranke toho o cenach velmi vela nepisu... no nech to stoji co che, len nech to pomoze.... ale aspon nech som na tie ceny pripravena, nie ze ma budu ozivovat v ambulancii 😀

chorale1
19. nov 2010

@lucka1987 dievčatá to určite vedia ja si to už fakt nepamätám ☹ nebojkaj za chvíľu budeš mať svoj batôžtek šťastia v náručí. moja cesta ku šťastiu bola tiež veľmi dlhá ale dočkala som sa a teraz mi tu ťahá obrus 😀

lucka1987
19. nov 2010

@chorale1 😀 😀 😀 no sat super.. dufam, ze ten helois nebudem potrebovat.. ze sa mozme zacat snazit od prvej mrchy cize asi od mikulasa... takze radsej pockam ci sa podari...... no a este podla vysledkov z hist. a krvych testov co mi maju dojst to zavisi..
tak mas doma peekne veselo 😉

mimili
19. nov 2010

@lucka1987 Ahoj Lucka. Za odber krvi sa tam plati 1,65€, myslim. Za spermiogram 16,50€. Neviem co vsetko vysetrovali tej tvojej znamej, no zda sa mi to velmi vela. Mne brali krv na hormonalny profil a chlamydie - v podstate zakladne vysetrenie.

lucka1987
19. nov 2010

@mimili no zrejme prehanala aby ma odhovorila(taka neprajnicka) lebo povedala ze len odber krvy ju stal 30 e...
tak mi to prislo vela lebo aj odber krvy na vlastnu ziadost u mojho gynkaca stoji 3 e nie 30.. 😅 no to by musela byt ihla so zlata 😀 dik za info

mimili
19. nov 2010

@lucka1987 No veru... a k tomu "modrá krv" pri odbere🙂

speranza1
19. nov 2010

@mimili vy ste platili v heliose 16,50 za spmg.? tak potom nechapem preco sme my platili 27€.. za spmg.. robili cca 30 testov... a ja za krv som zaplatila 3€

mimili
19. nov 2010

@speranza1 😕 Tak to neviem.. mozno Vam robili nejake rozsiahlejsie testy...Moj bol potom este na Trial Wash - za ten sa platilo 50€.

speranza1
19. nov 2010

@mimili a co su to za testy trial wash?

mimili
19. nov 2010

Tie musia byt pred IVF - asi vtedy, ak je horsia kvalita spermii. Zistuju ako sa spermiky spravaju v prostredi, ktore bude pri IVF a vedia urcit metodu oplodnenia - ci IVF alebo IVF-ICSI.

speranza1
19. nov 2010

@mimili jaaj a keby sme hned pozadovali IVF ICSI, tak j vtedy ich robia?

mimili
19. nov 2010

@speranza1 Ano, aj tak - asi aj kvoli poistovni. No zavisi to podla mna na muzovej diagnoze. Mozno Vam to nedaju robit. A ako sa citis? Nejdes testovat?

speranza1
19. nov 2010

@mimili uz som dnes testovala a nic..ale som len 11 den po IUI...tak este pockam a ty?

mimili
19. nov 2010

@speranza1 Tak to je malo, to sa este nemuselo na teste ukazat. To si v podstate 25. den cyklu.
Ja cakam kedy pride mrska a zaciname... zatial sa venujem praci a dakujem Bohu, ze som nemusela byt teraz doma... lebo by ma asi aj tak stiahli do prace. Takze predsa len to presunutie bolo na nieco dobre. Dufam, ze buduci mesiac bude kludnejsi.

speranza1
19. nov 2010

@mimili aj ja sa este utesujem s tym ze to nie je posledny verdikt.... a tebe drzim palce v dalsom cykle..idete na iui? alebo na IVF?

cikyta
19. nov 2010

Kiarka,tak si ešte vychutnaj výkendík,lebo ten další bude iný.............krásny...........nový a tehulkovský 😉 !!!

@lucka1987 Ked som bola v helíku ja,tak za krv pýtali 40 SK a 500 SK za spg + myslím 300 SK za vstupnu konzultáciu.
(No to bolo pomaly 3 roky dozadu 😉 )

cikyta
19. nov 2010

@lucka1987 Takže ak to tá známa zhrnula,mohlo to byť 30 eur.No nejde len o odber krvy samozrejme.

lucka1987
19. nov 2010

@cikyta no ona hovorila len ze za krv... ale ved vravim ze moc sa jej neda verit... lebo ma dost od toho odhovarala 😒

cikyta
19. nov 2010

@lucka1987 Oprava-krv bola 80 SK (tých 40 SK bol obrázok UTZ po otehotnení.A samotný UTZ 500 SK-no to už predbieham) 😉

lucka1987
19. nov 2010

@cikyta dik za info 😉 ved uvidime no... moznos adovtedy opat podari ked nas doki postrasil

majka11
19. nov 2010

@kiara15 Držím silno palce 😅 😅 😅 😅 😅

cikyta
19. nov 2010

@lucka1987 Kašli sa teda na tu kamaratku a chodkaj sama do caru. Poprípade zatelefonuj a myslím,že ti povedia aký je cenník o čo máš záujem. Predsa len ide o velké sumy a každý má právo vopred vedieť,kolko čo stojí,kolko penazí vziať zo sebou atd...

lucka1987
19. nov 2010

@cikyta no hej mas pravdu... okrem toho to nie je kamaratka, ale mangelova davna byvalka... 😠 tak dik zatim

cikyta
19. nov 2010

@lucka1987 Tak už mi je jasne,prečo by mala byť neprajnica 😅

izzie27
19. nov 2010

@lucka1987 Ja som zatial bola v Heliku 2krát na konzultácií/od augusta/ a platili sme len za spg. 25.11. by mi mali zobrať krv, tak Ti potom dám vedieť, koľko som zaplatila. 😉

lucka1987
19. nov 2010

@izzie27 ok. budem rada aspon budem mat aktualne info.. na tu konzultaciu si musela ist aj s mm ci?

izzie27
19. nov 2010

@lucka1987 V auguste mi moj doki dal leták do Heliosu. Tak som si tam zatelefonovala, dali mi termín a šla som tam aj s priateľom. Zapísali si naše údaje, choroby v rodine, a hneď ma doki aj pozrel. Priateľ sa musel objednať na spg. nakoľko tam si robia svoje vlastné a rozšírené vyšetrenie. O 2 týždne sme mali ďalšiu návštevu, kde sme sa dozvedeli výsledky 😠 / zlý spg. / Tak po 2 mesiacoch kontrólny spg. a 25.11. sa dozvieme výsledok a mne este majú zobrať krv na chlamýdie....a už by nám mali povedať, čo sa bude diať ďalej. No bude to zaujímavé. 😉

lucka1987
19. nov 2010

@izzie27 juuj takze aj ty cakas na vysledky.... hnusne cakanie. mi mame sper. vynikajuci...
mam 12 dni po MA a urobila somsi ovu test a.....//.... tak som mil pekvapenaaa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre