Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

slimko
22. sep 2015

@slavomira6 aha, tak to mi je luto :( ale fakt nevzdavaj to, ked uz sa zistilo ze je problem a aky je, tak je to lepsie, a muz ked mal aj lieky iste spg zlepsia a mozno sa aj prirodzene zadari...a kedy palnujete ivf? Ja pockam teraz na yvsledky tych yvsetreni ci nemoze byt problem u mna s krvou, ked sa babo neudrzi a pojdeme skusit druhy cyklus...a budem dufat ze an stimulku budem lepsie reagovat - aj ked ideal yb bol keby sa dovtedy zadari samo 🙂

slavomira6
22. sep 2015

@slimko no ja idem dom teraz o 4t A chcela by som zacat koncom decembra alebo januar. Preco s krvou?

slimko
22. sep 2015

@slavomira6 niekedy su sposobene potraty a to ze sa nedari, lebo je nejaky probelm so zrazanlivostou alebo nieco take, a vtedy si baba musi pichat injekcie aby sa to nejako upravilo a zvacsa sa aj zadari potom otehu ale este som v tom neni zorientovana uplne tak ti velmi nechcem mudrovat...ja tiez dufam,ze do konca roka budu vysledky a zaciatkom roka zacneme zas - dufam 🙂

kubkova
23. sep 2015

@slimko ahoj,mozem otazocku?Kolko € ste potrebovali na ten prvy pokus a ako casto ste tam boli? Tiez budeme musiet dochadzat z daleka ☹ Dakujem pekne 🙂

slimko
23. sep 2015

@kubkova Ahoj 🙂 tak za liekyn na stimulku som dala nejkych 180e, v den odberu vajicok musis zaplatit podla toho kolko vajok odoberu+ako oplodnuju, nam robili aj ICSI+PICSI - vtedy sme platili cca 700e, a keby mas niecona mrazenie tak tam sa tiez plati - my sme nemali nic, tak ale tam nato ej cennik tiez podla toho kolko vajok...a vela sme precestovali, chodila som od 2DC kazde 3-4dni na sono+krv cele 3tyzdne...drzim palce 🙂

kubkova
23. sep 2015

@slimko Dakujem velmi pekne 🙂 fuu ale dost casto ste tam boli,my sme dost z daleka,tak dufam ze sa nejak dohodneme aby sme tam nemuseli byt tak casto :-/ Je to moje druhe ivf tak dufam ze uz bude aj posledne...Aj tebe drzim palce- silno 🙂

slimko
23. sep 2015

@kubkova ono to robia tie kontroly hlavne kvoli tebe,aby mohli odkontrolovat ci sa ti nevyvija ten OHSS (ci ako sa to vola) a aby nieco nepresvihli...je to sice narocne, aj na psychiku, cestoavnie, financie ale tu by som velmi nevyjednavala 🙂 ale ako budu kazat tak radsej chod, ved nie u kazdej je to rovnake - niekedy aj menej casto kazu, zalezi od okolnosti. tak nech je to 2ivf uz uspesne, nech sa mozete tesit z drobca 🙂

kubkova
23. sep 2015

@slimko no ved jasne ked to bude nutne tak budeme chodit ako povedia a este sme rozmyslali ci si tam nenajdeme nejake lacnejsie ubytovanie nech tak casto necestujeme,uvidime co bude,prave som sa objednala tak cakam kym sa ozvu 🙂

slimko
23. sep 2015

@kubkova no ano, tiez sme par krat zvazovali, ze aj na noc radsej prideme - je to dobre hlavne ked je odber vajok a spermii - aby ste boli oddychnuti, vyspati...a uz ste vypisovali aj ziadost na 2ivf? A ak sa mozem opytat aj vam povedali nejaky dovod preco vam to prve nevyslo?

kubkova
23. sep 2015

@slimko ziadost sme este nevypisovali,lebo do Martina ideme 1x.Prve ivf sme mali v Kosiciach a dovod nam nepovedali,vlastne potom co to nevyslo sa o nas uz nestarali .Dufam ze v Martine je to fakt lepsie tak ako sa to tu vsede pise 🙂

kubkova
23. sep 2015

@slimko chcem sa este opytat preco ste mali ICSI+PICSI ?

slimko
23. sep 2015

@kubkova Aha, tak to vam prajem ozaj lepsie skusenosti v MT ...manzel nema najlepsi spg, tak nam odporucili ICSI (robili nam aj genetiku spermii za priplatok) a pre PICSI sme sa rozhodli samy, ze skusime zvysit sancu 🙂

maminka1986
23. sep 2015

ahojte ja som úspešne po IVF uspšené na prvý krát a aj vklad vyšiel a zajtra idme na poradnu som v 12tt už..
my mse mali ICSI všetky vajička pretože som nebola nikdy tehotná nevedeli a nechceli riskovat prirdozdene oplodnenie vajičok so spermijami preto sme dali všetkých 21 vajičok ICSI radšej tak dať ako potom lutovat že by neostalo ani jedno alebo len jedno dve z nich!
mali sme 7 embryjok z toho.. teraz 6 mrazačikov... ja som bola spokojná su tam profici,nečakaj dáku psychologicku pomoc tam lebo tam codi strašene vela ludi a keby sa maju každemu venovat pol hodinu nevybavia nič ani tolkých ludi..ale je to proste na urovni!!držim palce!!!
@kubkova

kubkova
23. sep 2015

@slimko no ani u nas na tom nie je manzel najlepsie.icsi sme mali aj v KE,ale nas sa nepytali rovno ho spravili 😀 mala som malo vajicok+ten zly spg ☹ A odkial dochadzate do MT?

maminka1986
23. sep 2015

@kubkova ešte ti napíšem kolko nas to stalo... si sa pýtala..u každheho je to iné ako čitam nas to vyšlo 3500 komplet s cestou...
poistovna nam dala 1500e...my ostatok ratam uplnee všetko teda lieky mrazenei ICSI uskaldnenei Halosperm lieky atd...
ja osm mala 21 vajok a išli všetky ICSI radšej ako potom lutovat a nemať mrazačikov..my mame 6 mrazačikov ešte preto to tolko vyšlo a preto že bolo vela vajičok..ale nelutujem to stoji to za ten krásny pocit najst po neikolkých rokoch marneh snaženia a zufastva dve čiarky na teste 🙂
my sme mali do martina 80 km..takže 160 tam a nazad..
držím palce!

slimko
23. sep 2015

@kubkova nam tiez povedali ze ICSI sa urobi a PICSI ako chceme 🙂 no ja som tiez mala len 4vajicka, sice vsetky boli vhodne a aj sa oplodnili spravne, ale nakoniec nam ostalo len 1:/ cize ziaden mrazacik...preto cele zas nanovo pojdeme ked sa rozhodneme...my chodime z Lučenca, ale chodievame cez Ruzomberok dlhsiu trasu, lebo kratsia je dost na ho*no 🙂 :(

kubkova
23. sep 2015

@maminka1986 😀 jasne ziadnu psychologicku debatu necakam,tiez nie som na zbytocne debaty,budem len rada ked to pojde rychlo bez blbych reci a hlavne kvalitne 🙂 Pekny pocet vam ostal 😉 Drzim palce nech je vsetko ok 🙂

maminka1986
23. sep 2015

@kubkova 🙂 tak ked sa opýtaš odpovedia ti to je jasne..Krajko je taký rázny-profik čisto ale zlatý sympoš 🙂 aj Starovecká povie ti na rovinu..Culbová je taka zlatá velmi prijemná žienka ... držim palce baby a prajem Vám to hlavne verte že to vynde!!!
mne počas stimulky sa ozval žlčnik :( a museli sme odložit vklad o cca 2 mesiace lebo som bola na operácii ale poviem vam malo to tak byt ked osm si dala veci do súvisu a okolnosti ktoré sa udiali počas toho ..🙂
tak sa držte a veľa pite počas stimulky a papajte bielkoviny 🙂))
ozaj baby ešte vam poradim jendu vec teda cestu ak tade enhcodite..nehcodte po tej panelovej hnusnej ceste!!!! my sme chodili cez dediny i kde dlhšie o 5 min ale nezničite auto a vam to bud elepšie počas stimulky
V Trurčianskych Tepliciach-DIVIAKY na konci kde je tabula odobčte do lava. a potom hned doprava
cez dediny Malý čepčin,JAZERNICA, Moškovec tams a dajte doprava na križovatke,Turčiansky Dur,Benice a posledne Pribovce po hlavnej ceste važne sa tade oplati ist aby vas nenatriasalo a hlavne po odbere a vklade
chlapi nehc si to najdu na mape 🙂
@slimko

kubkova
23. sep 2015

@maminka1986 dik za odporucania,urcite vyuzijeme 🙂

slimko
23. sep 2015

@maminka1986 dakujem 🙂 tak to buduci tyzden skusime tadial, ym sme to obchadzali cez Ruzomberok ale to spravilo skoro hodinu naviac...takze diky za radu 🙂

almake7
23. sep 2015

Ahojte baby. My tiež chodime do Heliosu. Spominali nam, že sa dá geneticky vyšetriť embrijko či bude zdravé, ale stojí to až 1200eur, tak sme na vážkach...davali ste si to niektorá robiť?

slimko
23. sep 2015

@almake7 nam to tiez navrhli,ze ak by sme chceli +je v tom ze vtedy vedia aj pohlavie vybrat - ale my sme si to nedali robit...

maminka1986
23. sep 2015

@almake7 navrhovali lebo je ot biznis a dost drahý..vyšetria len tri veci sa mi zdá downov syndrom a ešte niečo opýtajs a anto..ale nam povedala koordinatorka taka fajn že to nezaručuje že sa anrodi zdrave proste tie genetické testy nie su take ake by mali byť že je to zbytočné to povedali nam že ej to drahe a nie vždy sa to zachyti a do Helisou sme chodili

almake7
24. sep 2015

Aha, tak dakujem.ja som si myslela, ze ked tolko zato pytaju, ze to bude 100 %. Usetrili ste nam 1200eur 😉

kubkova
24. sep 2015

@almake7 no vies oni mozu ( mali by) pre to spravit 100% ale tvoje telo sa v tej chvili rozhodne inak ☹

kubkova
24. sep 2015

@maminka1986 no mame do martina 200 km,ale fakt dufam,ze sa oplati 🙂

maminka1986
24. sep 2015

@kubkova hlavne ver že budeš tehotná 🙂 ja som dne bola na sono maličké spinkalo tak som musela kašlať
ked sa hýbalo som sa rozplakala je to velmi silný zažitok vidieť dieťatko hýbat sa vo vás a po takom dlhom snažení...
len jdenu cestu mate tak vela?? juj dost držim palce!!

kubkova
24. sep 2015

@maminka1986 len jednu cestu no,bude ,,sranda,, behat hore dole ale zatial stale verim ze sa to uz teraz podari 🙂.. jeeej tak to ti vrim ze je to silny zazitok ...uzivaj si to 😉

maminka1986
24. sep 2015

@kubkova juj to je dosť :/ ozaj dialka ale su ozaj dobríí
dobre a takto zmýšlaj nadalej ok??? 🙂
dakujem 🙂

maria394
10. okt 2015

@slimko chcem sa spýtať, robili Ti PICSI,robia v Heliose aj IMSI? Čítala som,že je to oveľa lepšia metóda na výber najvhodnejších spermií. PICSI vyberá vraj len na základe pohyblivosti spermií, pri IMSI
sa hodnotí aj tvar, štruktúra spermií

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre