Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gammaray
3. júl 2011

@beruska64 děti děkují za přání 😵 😵 tedka jsem si teprve přečetla tvou kr.zprávu...takže jako v té slov.písničce-už len dvacat'dva dní,tak len nezabudni,čas sa kráti... 😵 málá už ti asi pěkně sestupuje dolů a připravuje se ven,tak ještě chvíli a konečně ji uvidíš ''live''.ještě vydrž ,kdo si počká,ten se dočká a bude to krása !!!

beruska64
3. júl 2011

@gammaray dakujeme, uz aby tu bola, uz sa jej nemozeme dockat. Ten zaver sa riadne vlecie 😒

petuska123
4. júl 2011

ahojte baby. v tejto teme som nova a chcem sa vas opytat ci ste mali podobny problem ako my a rozhodli ste sa pre darcovstvo.takze absolv.som 1 ivf+icsi odobrali mi 9 oocytov z toho 6 bolo zrelych vsetkych 6 oplodnili a pocas predl.kultivacii sa prestali vyvyjat vsetky zastavili sa ako 4-bunkove.a daktore uz aj zdegenerovali.pytala som sa embryologicka co to mohlo sposobit tak mi povedala ze bud neboli zrele vajka tak ako mali alebo muzsky faktor to zaposobil.neviem teda kde je pravda. ☹ prerevane 2 dni v kuse rozmyslanie kde sa stala chyba a preco prave ja?asi take iste otazky som mala ako vy ked sa vym nedarilo.ci sa tato ista vec stane 2 ivf??neviem ci mam aj ja uvazovat o darkyni?ked vas citam ake je to drahe a aka je dlha cakacia doba.

diadiana
autor
4. júl 2011

ahojte @petuska123 dobre ze bojujes dalej, zial v tomto boji zazivame vela prekazok. Neviem ci hned po prvom neuspesnom IVF hned do darcovskych by si mala ist, mas vsetky vysetrenia urobene? Este mozes uvazovat aj nad IVF + PiGD alebo teraz novsie metody na vyselektovanie kvalitnych spermii, ak by to bol muzsky faktor. Na Slovensku mas este dva hradene pokusy cez poistovnu, mozes vyuzit, alebo potom napriklad do Brna na soft IVF, kde by si mala menej vajicok ale o to mozno kvalitnejsie. Ale to su vsetko len uvahy, urcite vsak vydrz, oplati sa.

beruska64
4. júl 2011

@petuska123 Ahojky, ja si myslim, ze to este nic neznamena. A pri druhom pokuse to moze byt uplne ine. Urcite sa treba oklepat a skusit to znova. Mozno by nebolo od veci absolvovat este dake vysetrenia aj teba aj manzela. Pochopila som to spravne, ze manzela vobec nevysetrili? Vsak keby ho vysetrili, tak by videli ci je chyba u neho. Nad tym ci potrebujete darkynu si zbytocne zatial trapis hlavku, ak je chyba u mm tak budete potrebovat skor darcu. Ale ja si myslim, ze pri dalsom IVF to bude mat uplne iny priebeh, a budete mat kopec vasich embrijok 🙂

beruska64
4. júl 2011

ahojte koťata 🙂 musim kuknut par stranok dozadu ako sa to tu vyvyja, lebo nie som v obraze 😲 Nali1 nemala by si uz testovat?

jada1
4. júl 2011

Ahojte kočky 🙂
@beruska64 vy to už máte s malou za pár. Tešíme sa už na fotečky malej krásavice 😵 .
@nali1 ako sa cítiš? kedy ideš testovať 😉
@denda1301 ako? užívaš si doma kľud? 🙂

nali1
4. júl 2011

@beruska64
@jada1 ahoj holky nemela jsem odvahu psát veřejné, tak metě IP. Jinak berusko užívej si ještě brisko,jestli to teda jde a věřím ze se uz nemůžete dočkat. At Vám malá děla jen samou radost 🙂

petuska123
4. júl 2011

@beruska64 manzela vysetrili ma morfologiu o stupen zhorsenu.

denda1301
4. júl 2011

@jada1 ahoj no veru je to super pocit ziaden stres..teraz makam na dome a potom dovca aspon to ujde,lebo by ma svihlo z cakania do 2.8 uz sa neviem dockat...ale mam aj strach co ked to nevide?ach jaj zase zacinam stresovat.
@nali1 Ahoj ako? Ja tiez som zvedava...

nali1
4. júl 2011

@denda1301 dendulko , nestresuj. Odpočivej a nabírej sily. Holkam jsem odpověděla, ale Tobě proste musím, budeš po me přebírat tu štafetu. Dendi je to ještě brzy, ale je to tam...Snad je to ta prava čárka a ne pregnylovka. Takže, 😉 Víš co Te čeká. V so mi bylo blivno a v neděli proste nic, zádný přiznám. Za ujala jsem dolet, ze je něco špatně. V noci jsem měla Velké bolesti a měla pocit, ze ma proste je tady. Rano jsem si říkala,ze nemám co ztratit. Měla jsem jeden test ještě z minula. A cara jako ... Hned jsme mazali pro další testy a maji všude jen 10 a sehnala jsem i jeden 12,5 a ten udělala v poledne. Takže tak se mnou. A ted jsem si e klidnější a zároveň i nervózní. 😕 V pátek rano jsem pichala Pregnyl 1500 , tak jsem studovala a všude říkají ze by měl byt pryč do 48 hodin. Tak zatím pa

nali1
4. júl 2011

@jada1 tak holky, jsem to praskla i Dendulce, nakonec je nás tu par. 🙂

nali1
4. júl 2011

@denda1301 psala jsemT9 z mobilu a to je jak od Itala pro Itala. 😀 Ale věřím, pochopíš.

denda1301
4. júl 2011

@nali1 pochopila .... 🙂 verim,ze je to na dobrej ceste a s tym mobilom v pohode ja tiez pisem z mobilu a preto to tak vyzera sama chyba ked to citam 😔

gammaray
4. júl 2011

@nali1 chápu to doufám správně(nějak nestíhám vše číst) už je to u tebe dvoučárkové ?paráda,těhule 😀 😀

nali1
5. júl 2011

@gammaray ahoj,pochopilas správně. Dnes opět na testu //,tak doufám ze je to na správně ceste

jada1
5. júl 2011

Dobré ránko všetkým 🙂
@denda1301 neboj, rýchlo ti čas utečie. Za chvíľu pôjdete na dovolenku a potom to už pôjde ako na bežiacom páse 😉
@nali1 ty ma nemôžeš sklamať.Neboj, čiarka bude už len silnieť. Už sa teším, že budeme válčiť spolu 🙂 . Všetky tehule sa z tejto témy nejako vytratili. Aspoň , že nám zostala s nami naša dvojitá mamina @gammaray 🙂 .

gammaray
5. júl 2011

@nali1 jo jo,já se ráda kouknu a těší mě tvoje i ostatních úspěchy.jen nevím,jestli nejsem někdy nevhod,když už děti mám.jen tak dále,at čárka sílí a sílí !!! 😀

misha83
5. júl 2011

@petuska123 Určitě byste měli mít vyšetření na genetiku a imunologii než půjdete do dalšího pokusu.
@nali1 Zatím hodně potichounku gratuluji 🙂 . S tím Pregnylem je to různé, může se držet v těle i déle, ale Tobě moooooooc přeju ať čárka nemizí a je to ta pravá těhu čárka 😀 .

nali1
5. júl 2011

@jada1 taky se mi zda,ze nás tu zůstalo jen par.
@misha83 ja vím, ze Pregnyl vyprchava z tela různé dloudo. U te 1500 se udává 24-48 hodin, tak nevím. Ofiko testovat mám 10 a čárka je opravdu silna, tak doufám, ze uz nezmizí.
@gammaray co to píšeš?!!Jsme rady, ze jsi tu s nama, vždyť je úplne jedno, ze uz děticky mas. A vůbec, budeš nám radit atd. Člověk uz to za ty roky zapomněl. 😀 A zkušenosti s dvojcatky se můžou hodit.

misha83
5. júl 2011

@nali1 Já věřím, že nezmizí, mám z tebe obrovskou radost!!!

jada1
5. júl 2011

@gammaray no čosi, mňa osobne vždy poteší, keď si nájdeš čas popri detičkách a napíšeš 🙂
@nali1 ak je čiarka silná, tak by to malo byť ok. Z Pregnylu nebýva silná čiarka 😉 . Nedáš nám sem fotečky testíkov?
@misha83 ahoj 😉

nali1
5. júl 2011

@misha83 taky tomu věřím. Proste věřím,ze jsme si všechny tu smůlu vybraly a budeme mít vytouzene děticky.
@jada1 zkoušela jsem dat, ale nějak se mi nedaří. Snad na to přijdu.

gammaray
5. júl 2011

@nali1 a ty ještě pícháš pregnyl ? já sem ho měla vždycy jen před iui nebo před opu.u darovaných mi dali vždy jen divinu,utroš,prednison,anopyrin.no asi je to v každém caru trochu jiný postup...ale to je fuk,hlavně,že je to tam 😀

gammaray
5. júl 2011

@jada1 a co ty mamčo,jak se cítíš ? jsi určitě v poho a tak to má být. 😉 😉

nali1
5. júl 2011

@gammaray uz ne. Posledni dávku jsem měla 1.7 tak si myslim, ze uz by to nemecl nijak moc ovlivnovat jinak jsem měla taky divinu a místo utrose pícham agolutin. Jinak prednison, kyselina listová a estrofem. A vypada to, ze každy car to ma opravdu jinak.

nali1
5. júl 2011

@gammaray a jinak zatím je to tam. Odpolední testik opět krasne //.

gammaray
5. júl 2011

@nali1 no já jsem si právě myslela,že pregnyl je jen na to dozrání a uvolnění vajíček.divinu jsem brala do konce 12 tt,utroš a anopyrin asi taky tak.pak to dopování prášky začalo a v nemocnici,listovka,železo,magnosolt a různé jiné,dohomady jsem jich ve finále měla denně i 24 kousků,ale to už pak bylo i na to udržení.já jsem si normálně někdy myslela,že snad porodím tabletku nebo taky paštiku,jak jsem jí furt cpala 😀 😀

gammaray
5. júl 2011

@nali1 aby to tak byly dvojky 😀 😀 chtěla bys ??

nali1
5. júl 2011

@gammaray ty mas svoje Broucky opravdu zaslouženě Vytrpela si pro ne opravdu hodne, ale určitě to stalo za to. Taky jsem na dvojky myslela a to víš, ze brala. Ale jak uz jsme tu psaly, berem všechno. Jedno,dvě, hodne i zlobive. 😀 Ale vazne, budu moc rada at je to tak, nebo tak.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre