Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

amoenussa87
15. feb 2017

@anicka2608 Ahoj. Dakujem za typ... uz je to aj vyriesene...manzel im dnes parave vratil injekcie 🙂 tiez mi vrátia za ne doplatky co som dala v lekárni za to... Velka vdaka! 🙂

erika3177
22. feb 2017

@narciska3

Ahoj, neviem či to už máš doriešené, ale dá sa to spraviť. Robia to v www.unica.cz centre v Brne a zevraj je to dobrá metoda. Neviem o tom viacej, ale môžeš sa u nich informatívne opýtať. Su fakt veľmi láskaví a nápomocní personál. Všetko dobre a nech sa zadarí!

narciska3
22. feb 2017

@erika3177 Ďakujem. Stále hľadám informácie a vypytujem sa na možnosti a súčasne hľadám referencie/skúsenosti o našich CAR v tejto oblasti. Ty máš osobné skúsenosti s darovanými vajíčkami?

katatko351
22. feb 2017

@narciska3 ahoj vsetky car na slovensku robia s darovanymi vajickami

narciska3
22. feb 2017

@katatko351 Ano, viem,ze robia. No, co sa zatial informujem, tak u nas sa vajicka nemrazia.

katatko351
22. feb 2017

@narciska3 vajicka sa nemrazia, mrazia sa uz embryjka, ja som mala od darkyne 12 vajicok tie sa oplodnili priatelovymi spermiami a tak sa zamrazili

narciska3
22. feb 2017

@katatko351 jej, to si mala pekne vela. Kolko ste mali po predlzenej kultiv? Bola si v car na slovensku?

erika3177
22. feb 2017

@narciska3
Zmrazovanie vajíčok nám navrhovali.., bola som prekvapená, ale uisťovali nás, ze to je tak v poriadku, oni to tak robia.

narciska3
22. feb 2017

@erika3177 🙂 vážne? Chodíš do tej CAR v Brne?

katatko351
22. feb 2017

@narciska3 chodim do gyn fivu BA, zamrazili nam 2 po predlzenej kultivacii ostatne prvojadra

fatma1
23. feb 2017

@amoenussa87 Mozem sa spytat z akeho Caru si mala lieky ze ich mozes vratit?
lebo Iscare v Iscare mi povedali, ze si ich musim vybrat v lekarni, ze oni nemaju, neponukaju, lebo ze je to zakazane, ze by sa to bralo ako obchodovanie s liekmi.
Dik

montrojruza
14. mar 2017

môj druhý vklad, prvý KET, potvrdené 🙂

stella25
15. mar 2017

@montrojruza gratulujem a kolky den si po KET? Co ste vkladali?

lusinda28
15. mar 2017

@montrojruza aj ja silno gratulujem..mne môj 2 KET nevyšiel..😞 do akého centra chodíš ak sa môžem opýtať?

montrojruza
15. mar 2017

@stella25 ďakujem, dávali 5 dňové embryo, a test som si robila až 12 deň. Zajtra idem na ultrazvuk a dnes už bola aj teh.nevolnost 🙂

montrojruza
15. mar 2017

@lusinda28 Ďakujem pekne.a mrzí ma že ti to nevyšlo.mas ešte zmrazené? Ja som išla cez spln v Košiciach ale oni nemali darkyne, tak ma poslali do čiech, do zlina. Mali tam lekára odtiaľ tak preto ma tam poslali.

stella25
15. mar 2017

@montrojruza ale v akej kvalite bolo to embrio? A ako dlho si cakala na darkynu v Zlíne? Bola si tam spokojná? Tak to ste riadne ďaleko pre bábätko cestovali. Super, ze to vyslo. A HCG si mala aké?

montrojruza
15. mar 2017

@stella25 neviem.ani v papieroch to nemám napísané.ale vraveli že su luxusné 😉 bola použitá metóda ICSI, embryoglue.ale to vsetko aj pri prvom vklade. Hcg 1000. Zač.sept.sme boli v centre a dali nam termín na zač.novembra.dostala som kontakt na Zlín,všetko čo sa dalo sme poriesili mailom,reagovala skoro okamžite. v zline boli všetci milí.maju tam aj priamo hotel. Na Slovensku by ma to vyšlo lacnejšie.ale čo uz

janulka232
15. mar 2017

@lusinda28 Ahoj.Moc ma to mrzi,že ani druhy vklad sa nepodaril.Silno som Ti držala palce.Takto vyzera,že aj ja sa tomu nevyhnem a predsa musime riešit darkynu

lusinda28
15. mar 2017

@janulka232 ❤ dakujem si zlatá..aj mňa to mrzí, tak som verila, že sa to podarii, žiaľ musím sa s tým zmieriť, tretí a zrejme aj posledný plánujem až na leto, teraz bude pauza.. Aj tebe drzim sílno prsteky, neboj určite sa to raz podarii a ak je cesta len k darcovstvu primii ju, je to ťažké ale predsa to bude vase, budete ho milovať a dáte mu všetko čo dokážete dat..😘 veľa síl a trpezlivosti

janulka232
15. mar 2017

@lusinda28 aj ja som verila,že tento krat ti to vinde.Ja ešte jeden mesiac nativ cyklus a potom už darkyna kvoli mojmu veku.Zo začiatku to bolo dost tažke,že s partnerom nebudeme mat spoločne dieta,ale už som sa s tym zmerila a dufam,že aspon darkyna vinde.Potom sa ozvi ako si uspešna po treti krat.Dakujem aj Tebe vela sil

malebabatko
10. apr 2017

Ahojte. Je tu nejaká žena, ktorá podstúpila KET - darované embryo (darkyňa + darca) a bolo úspešné? Kde ste to absolvovali? Aká bola cena? Uvažujeme nad Helios centrom v Brne. Skúsenosti? Vďaka.

lusinda28
10. apr 2017

@malebabatko my sme podstupili.. ale len cez darkyňu.. 2x KET žiaľ neuspešne.. ☹ a ISCARE BA, tiež zvažujeme to Brno, no uvidíme. Je to finančne náročne, žiaľ ☹

malebabatko
10. apr 2017

@lusinda28 Ahoj. A teda vy ste mali iba darkyňu? Aký je rozdiel v tom, keď je celé embryo darované? Je to nejaká "super kvalita"? Lebo vravia, že je tam najvyššie percento úspešnosti čo sa týka reprodukčnej medicíny. Aké boli tvoje finančné náklady? A dôvod neúspechu bol aký?

dena22
12. apr 2017

@malebabatko odporucam pozriet aj cenniky Sanus Jihlava/Hradec Králove, co sa tyka darovanych embryjí. Vraj maju uzasne vysledky, embryjka su 2 v stadiu blasty, geneticky vysetrene, cena vratane KET cca 19 000 CZK. To je zatial najdostupnejsie, co som nasla.

malebabatko
12. apr 2017

@dena22 vďaka, mrknem to. Ale co znamena, ze su 2??? Chcem jedno.... A ty mas skusenost?

dena22
12. apr 2017

@malebabatko my ideme prave do darovanych embryji do Sanusu. Ale ak chces len jedno, tak by som isla do Brna do Reprofitu. Myslim, ze oni su este cenovo dostupni. Ja chcem vlozit 2, lebo aj ked som mala vlozene 2, aj tak sa uchytilo len jedno.

malebabatko
12. apr 2017

@dena22 uz zvazujem aj Helios v Martine, ale tam vklad 1 embrya je 1550€. Mala si prirodzeny cyklus? A ked sa jedno ujalo, mas uz teda dietatko? Myslis, ze pri vklade darovaneho embrya je rozdiel v centrach aj v inom, ako je cena?

malebabatko
12. apr 2017

@dena22 Ozaj, mala si aj hatching a embryoglue? Nevies, ci su tam potom tie sance vyssie? Na Helios Martin nemas nejake ohlasy?

dena22
13. apr 2017

@malebabatko uz keby Helios, isla by som do Brna, ale ja som samoplatca uz, tak mne je to jedno, a primarovi Texlovi verim..., mali sme bez AH, cim menej zasahov, ak to nie je nevyhnutne, a mali sme embryogen, ten si dam znova..., ale babatko sa pomaly vyvija, este je vo mne, ale uz ma pripravuju na prerusenie, sme strasne pozadu..ale to je mojimi vajkami, my uz sme mali teraz darcu spermii, tak preto sa aspon uchytilo, ale moj vek nepusti...tak preto cele embryjko. Ja uz musim riesit UO aj ekonomicky, a preto urcite Sanus 2 embryjka za 600 €.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre