Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

malebabatko
15. apr 2017

@dena22 vďaka za odpovede, držím palce, nech dobre u vás všetko dopadne

cham
24. apr 2017

@montrojruza gratulujem, super ze to vyslo. ja tiez rozmyslam nad zlinom a rozhodujem sa este medzi brnom. Kolko ta to stalo v zline? a ako dlho si cakala na darkynu?

ericia
7. jún 2017

Ahojte dievčatá.. Prosím vás ktorá ste išli s darovanymi vajíčkami cez poisťovňu.. Koľko vám preplatila poisťovňa? Ďakujem 😊

lusinda28
7. jún 2017

@ericia my sme išli, ale ťažko povedať presne koľko poisťovňa preplácala, ale všetko nás to stálo približne 2500 eur. ( ISCARE BA )

ericia
7. jún 2017

@lusinda28 ďakujem 😊 to ste doplacali? V Brne to stojí okolo 4000 eur.. Čiže polovicu mi preplatia ako pri klasickom IVF pokuse? Teda ak toto dobre chápem

lusinda28
7. jún 2017

@ericia v BA stojí darcovstvo rovných 2000 eur, je to už komplet suma, okrem liekov pre darkyňu a seba.. a to je zhruba do tých 500 eur, dokonca aj 2x KET bol bez poplatku.. takže viac ako 2500 sme neplatili. Ja ľutujem, že som neišla do Brna, aj keď cenovo bude drahšie, ale asi prístup sa nedá porovnať.. ☹

ericia
7. jún 2017

@lusinda28 Aha.. No v Brne je to teda viac.. Ja som si nechala ešte jeden pokus cez poisťovňu na tie darované... A ozaj v Brne majú parádny prístup.. Ja idem už na tretie IVF.. A ty si prečo bola na darovanych?

maka6
15. júl 2017

@ericia
Cca 1000 eur ti vratia

ericia
16. júl 2017

@maka6 ahoj.. Ďakujem 😊 ja som myslela, že viac preplácaju... Lebo ma to bude stáť okolo 4000 eur bez mrazenia... No ale aspoň niečo...

hyacintka
31. júl 2017

@amoenussa87
Ahoj, prosim ta, chcem sa spytat, ci si vratila injekcie a dali ti za to spät peniaze? U mba to lekaren nechce zobrat naspät, ze nevedia, ako to bolo skladovane.

fatma1
31. júl 2017

@hyacintka
@amoenussa87 Ja mam tiez tento problem. Mam 5 baleni Menopur 600 iu +Orgalutran 7 baleni, hodnota doplatku v lekarni bola cca 460 eur a tiez neviem co s tym..nechcu mi to zobrat ;(((

hyacintka
31. júl 2017

@fatma1
A najhorsie je, ze v SR sa to neda inzerovat, lebo to hned zmažu kvoli zakonom, ale v CR to v pohode inzeruju.Pred mesiacom bola zmazana tema mam/ nemam lieky na ivf, ktora niekolko rokov fungovala. Ja som tiez vyhodila za Gonal 400€ , mam v chladnicke 2 balenia po20 ks, ale uz nechcem stimulovat.Neviem co s tym.

joannita
31. júl 2017

Baby mne zobrali lieky spat v Gynfive bez problemov, za plnu sumu. A to som vlastne tie lieky nebrala ani cez nich, ale v Brne mi ich predpisali. Skuste v centre sa opytat, podla mna kupia, viac bab to tu pisalo. Len nesmu byt po expiracii a musia mat neposkodene balenie.

hyacintka
31. júl 2017

@joannita
Dakujem ti! A to si tam prisla na objednanie a len tak spomenula, ze mas zo stimulacie zvysne lieky alebo ako?

fatma1
31. júl 2017

@joannita A ty tam chodis do Gynfivu?Alebo si tam len tak ba blind prisla ponuknut lieky?Lebo ja som ich mala z Iscare predpisane,predtym som bola v Brne.Ale ja uz nechcem stimulovat,nechcem uz ziadne ivf,nic.Dik za odpoved

hyacintka
31. júl 2017

@fatma1
Ahoj, ani ja uz nechcem stimulovat. Teba co odradilo?Ja som mala jeden soft a dost!

fatma1
1. aug 2017

@hyacintka ja som mala 1. ivf v 10/2009 - v Gynfive Ba, 1 ET - neuspesne, ziadny KET. Potom dlho dlho nic a az v 2016 a to v Brne Reprofit - soft. Neuspesny - nevedeli mi poriadne odobrat vajicka, mam ich dost vysoko a doktor mi to dost pokaslal...potom som mala 3 IUI - nic. Potom som mala v auguste 2016 klasicke ivf - na poistovnu, v Brne Reprofit tiez - bez ET, mrazili sme, bola som 2 mesiace v tzv. umelom prechode (kvoli vyssej sliznici), potom do toho 2 krat KET, neuspesny, ten umely prechod mi nepomohol, moje telo si islo svoju cestu vlastnu, takze sa to bilo. Ostal mi 1. pokus na poistovnu, tak v januari 2017 sme isli do IScare BA - ze skusime 3. ivf, ale ze az v lete..no tie lieky mi urobili cystu na lavom vajecniku, uz rok mi nevie zmiznut, atd...takze som sa rozhodla, ze nechcem uz nic, ziadne ivf, nic...tak preto tie lieky su mi nazvys. Tie som musela v marci 2017 vybrat - kvoli poistovni a veku. ...a uz mi to je jedno vsetko, tu v kociku mi spinka maly zazrak - 6 tyzdnovy ;)

askona
1. aug 2017

Ahojte kazdu chcem povzbudit aj mi mame darocabych vyslo to na treti krat a teraz mame jrasnu 7mesacnu dcerku kazdej prajem aby to vyslo

hyacintka
1. aug 2017

@fatma1
A ako si potom otehotnela? Prirodzene?

joannita
1. aug 2017

@hyacintka @fatma1
zmenila som kliniku a plynule som presla z Brna do Gynfivu a vtedy som si spomenula ze mam doma cele balenie Merionalu. Tak som raz napisala mail vrchnej sestre v Gynfive a ta mi odpisala ze jej mam pozriet kolko ks mam a aka je tam expiracia. Moj muz jej to potom odniesol a odkupili cele balenie merionalu (10ks) za plnu sumu. 3ks injekcii co som mala uz z otvoreneho vonkajsieho balenia tie nezobrali. Takze odporucam urcite poposielat maily na kliniky, napisat im expiracie, pocty a pripadne aj odfotit ako je to balene. Niekde to podla mna urcite kupia.
dajte vediet ako ste dopadli.

zibi
1. aug 2017

@fatma1
@hyacintka
baby tusim je tu sukromka na predaj liekov
chcete hodim vas tam

joannita
1. aug 2017

@askona Ahoj, na 3.x sa podarilo z KET, alebo z ET? Lebo ja som hned na 1. x ET otehotnela - dvojcata dokonca, ale potratila a potom 2x KET a nic (ak neratam ze pri jednom KET som mala hcg 120 a potom kleslo)
A kde si chodila do ktoreho centra pls?

askona
1. aug 2017

Ahoj@joannita Prve bolo et potrat 8 tyzdni druhe ket to som hned potratila potom my nasadily fraxaparin pred ket a ten vysol bola som bratislave gynfine

joannita
1. aug 2017

@askona hm, podobny priebeh ako u mna. A tiez chodim do Gynfivu.... Fraxiparine beriem od zaciatku, aj na znizenie imunity. V sept. idem na zrejme posledny pokus, mame este 3 mrazakov, tak uvidime...

hyacintka
1. aug 2017

@zibi
Kam?Neviem najst na konikovi, kde sa to da, vsetky diskusie o tejto teme boli zrusene, ze podla zakona.

yvet23
1. aug 2017

@hyacintka
Samoplatci IVF. Koľko stoja lieky?

yvet23
1. aug 2017

Toto je tá téma kde sa ponúkajú lieky. 😉

hyacintka
1. aug 2017

@yvet23
Ja platim vsetko plnu sumu, lebo mam uz 40 rokov. Mna stal gonal 2x. 20 ks 400€, merional 10 baleni cca100€,pregnyl 15€.

zibi
1. aug 2017

@hyacintka hodim ta tam

yvet23
1. aug 2017

@hyacintka poznám to tiež som samoplatca. To bol názov témy kde baby ponúkajú lieky a nesmiete sa baviť o cene len cez IP

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre