Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...
hyacintka
1. aug 2017
@zibi
Diky moc
zibi
1. aug 2017
@hyacintka nemas zac 🙂 a podarilo sa otehotniet?
hyacintka
1. aug 2017
@zibi
Aaaaale kde!Vsak riesim dozvuky stimulacie, nieco mam z toho v maternici.
zibi
2. aug 2017
@hyacintka uf moja...a ides na cistenie? repro imuno ok?
hyacintka
2. aug 2017
@zibi
Nikam nejdem, cakaju, ze to odide s menstruaciou. Uz nechcem stimulovat, len problemy mam z toho. Moj druhy gynekolog mi na ultrazvuku povedal hned, ze to vyzera ako tehotenstvo, ale krv to nepotvrdila, ani testy. Na klinike, ze to moze byt aj hematom z odberu vajicok. Ja neviem. Pockam na mojho doktora , pride z dovce a ked nebudem mat kramy, dam si ich vyvolat.
zibi
2. aug 2017
@hyacintka drzim palce
a tu imunologiu mas?
hyacintka
2. aug 2017
@zibi
Nemam, nikto mi ju ani neponukol, na co je dobra? Mam len protilatky na spermie a amh.
zibi
2. aug 2017
@hyacintka no vacsinou ked ivf nevyjde tak sa riesi repro imuno
lebo to je teraz taka novinka , kde prisli na to, ze pri uhniezdeni embrya ked je inunita matky prilis silna, moze vypudit ebmryo alebo sa vobec neuhniezdi
centra su bratislava, nitra, presov a odporucam ist, kedze si bola na ivf a nevyslo ..je to fakt velmi dolezite a vela babam to pomoze a po liecbe otehotneju aj prirodzene
kludne sa pytaj , napisem viac ked chces
hyacintka
2. aug 2017
@zibi
Ahoj, napis mi viac prosim ta. Ale neviem, ci mi to budu chciet spravit, lebo mne tvrdia, ze u mna je problem ziskat vajicka. Plati sa to sukromne?
zibi
2. aug 2017
@hyacintka no nejde o foliky, mozes mat aj darovane, ale repro imuno vacsinou je dolezita , ked ti embryjko vlozia a neuchyti sa
Su bunky - TNF , ktore zachytavaju bakterie a rakovinove bunky - tumor nektorizujuci faktor to je doslovne a v podstate embryjko v prvych stadiach delenia ma bunky podobne nadoru a ked je tnf zvysene, tak si ho moze pomylit s nadorom a nebudes vediet otehotniet, neuhniezdi sa pri ivf a podobne. Hrozne vela bab, ekd sa im TNF znizilo tak otehotneli aj prirodzene.
Inak TNF - sa zvysi aj z nejkaeho zapalu, ktory mas v tele a ani o tom nevies, zuby, zily, bakteria, zapal nejaky, ktory v tele je, cize uplne lahko sa to zvysi a treba zapal preliecit. A aj na tnf je liecba.
Dalej zvysene nk bunky - tei teiz mozu sposobovat potrat.
antifosfolipidova protilatky - tie sposbouju napr. v placente tromby a mozes potratit.
Plati sa podla toho do akeho centra ides. ALe asi cca do 150 e jednorazovo. A potom uz len nejake smiesne za konzultaciu a tak .
Odkial si? mozes aj do spravy.. zalezi kde by si chcela cestovat a mohla cestovat, co je pre teba najblizsie.
hyacintka
3. aug 2017
@zibi
Prosim ta, este by som chcela vediet, ktoru konkretnu znacku wild jam mi obporucas. Je to tak ucinne ako Dhea nevies? Po mesiaco uz bude vidiet zmene v amh?
zibi
3. aug 2017
@hyacintka no na AMH zaberie aj obycajny vitamin D3
ked nemas zvysene FSH tak tvoje amh moze byt ako keby zaspate . Vitamin D3 "zoboudza" gen AMH pretoze jedno od druheho zavisi , cim je nizsie dečko tym je nizke aj amh a naopak. Dečko je potrebne pre mnoho pochodov v tele a ked je malo dečka, tak aj amh sa znizuje, preotze plodnost nie je pre telo taka dolezita ako ine cinnosti na ktore je dečko potrebne. Cize odmerat FSH, odmerat dečko - a od toho sa potom odpichnut.
wild yam - skus swanson, oni maju aj to dečko vyborne tu bud 5000ked mas velky nedostatok, alebo 2000 , 1000 - ich dečko sa najlepsie vstrebava, a to som vyskusala uz vsetky znacky co existuju. Este vigantol ako tak , ale po swansone, ti najrychlejsie stupne asi do mesiaca sa vyrovna hladina d v krvi.
wild yam - je dobry koren , ale aj to obycajne staci. Mrkni na swanson.sk

k dečku trba brat aj magnezko, lebo dečko obera telo o magnezium.
wild yam - je prirodne dhea. dhea je synteticke.
na kvalitu folikulov je ovela lepsie ako dhea - melatonin. AJ u zien co maju nizky pocet folikov, dosiahnes pekne a kvaitne embryjka. A dokonca aj baby co nemrazili nikdy , sa to podarilo. Cize ja odporucam. Melatonin 3 mg walmark.
Na foliky je dobry aj koenzym q10 , alebo ubiqinol. Vsetko zlepsuje kvalitu folikov.
Ja mam na sebe odskusane - v podstate som to nasla na nete uz pred rokmi o tom dečku a mne amh stuplo na zaklade toho zistenia, a plus melatonin - bez melatoninu som nemala dobre a kvalitne foliky. Cize mam to na sebe odskusane.
hyacintka
3. aug 2017
@zibi
Melatonin berem 3 mg uz druhy mesiac, decko mam vigantol a z rakuska na predpis oleolit , mg berem, vsetky vitaminy tiez, som uplne opalena zo slnka , hodinu denne bez kremu pri mori, nasla som na nete uz melatonin 5 mg.Q10 berem 60 mg, E,B,Zn.V juni som mala amh stale rovnake 0,02. Myslis, ze teraz po dvoch mesiacoch mam si dat znova zmerat? Mne lekar povedal, ze dhea posledna moznost, este chodim na cinsku medicinu a na vcelie produkty, obe berem dva mesiace. A wild Yam ma dobry ucinok? Brala si ho?
zibi
3. aug 2017
@hyacintka melatonin staci 3 mg netereba prehanat a aspon 3 mesiace minimalne , cize mozes dlhodobo brat

fsh a dečko mas ake?
lebo mne to velmi pomohlo a aj vaic babam
tak bud ti to dečko co bereis nepomaha - vigantol zapijas nejakym tukom? mliekom a tak?
no skus zmerat, mne amh z 0,21 stuplo na 2,20 cize ja to mam na sebe odskusane. A to mi povedali , ze sa s tym neda nic robit
ale ja som vstko reisila z ohladu na vitamin D - kym som brala jamieson , nase dečka kadejake , finclub, starlife - mi stuplo z hodnoty 7 na 23 a neslo to vyssie, az pri swansone mi stuplo na 95 ng pomaly za mesiac. Mozno by stalo z a to to vyskusat, je to kvalitne, je to v kapsule a v tuku cize sa ti to pekne vstrebe.
Daj si odmerat FSH, dečko a AMH - od toho sa potom vieme odpichnut
Kolko mas rokov?
inak ja som mala fsh v norme, dečko uplne nizke 7 norma bola tusim 30, a pocet astralnych folikov v norme. Ked mas fsh zvysene, dečko ti nepomoze
hyacintka
3. aug 2017
@zibi
fsh som mala pred dvoma mesiacmi 11,99,amh0,02,decko 25,ale to bolo pred dovolenkou, stale sa slnim, som ako cokolada.predtym som mala fsh7, kolise to podla cyklu.
ericia
3. aug 2017
@hyacintka ja mam amh 0,12.. Tri mesiace som brala aj Dheu a vitamíny hádam všetky, ktoré sa dali... A po troch mesiacoch pri minimálnej stimulácii dva prázdne folikuly 🙁 tento mesiac natív a žiadny dominantny folikul... Už prestávam veriť, že mi niečo pomôže k vlastným vajickam...
zibi
3. aug 2017
@ericia dečko si skusala? melatonin ?fsh mas ake?
ericia
3. aug 2017
@zibi aj decko som brala.. Plus sa rada slnim.. Tak aj prírodné decko mam... Aj melatonin poctivo.. A mam dojem, že mi to všetko len ublížilo a nie pomohlo...ale každá sme iná...
zibi
3. aug 2017
@ericia urcite neuskodilo
dečko je uplne bezny vitamin, berie ho vela ludi
a melatonin ja hormon spanku, v istom veku sa uz prestane tolko vytvarat, preto maju starsi ludia problem so spankom
ake dečko si brala? fsh mas ake? lebo to je dolezite
hyacintka
3. aug 2017
@ericia
Amh mas dobre, vajicka mas, ale nie na povrchu vajecnika. Iba tie produkuju amh. Uz pri amh 0,14 sa da vraj otehotniet, skus vyrobky vcelie produkty, ja teraz mam kuru a tu cinsku medicinu.
hyacintka
5. aug 2017
@zibi
Poznas ten vitamin Laminine? Tiez vraj regeneruje vsetky tkaniva a posobi okrem ineho aj na vajecniky. Je to dobry produkt?
@ericia
hyacintka
5. aug 2017
@zibi
Mozem brat na upravu cyklu Vitex a Kotvicnik, ci bahodou nezdvihaju negativne hladinu fsh?
zibi
5. aug 2017
@hyacintka ked nemas zvyseny prolaktin , neber vitex, dodrbkas si vajecniky, nema sa brat len tak , je to bylinka a ma istu silu
kotvicnik by osm tiez nebrala len tak - je vacsinou na tei protilatky na spermie zvysene ked su
skor to beru muzi, zvysuje testosteron, nemam skusenost ako zabera u zien

na kvalitu folikom je fakt dobry ten melatonin , magterska kasicka, pel a propolis v jednom a nejaka bio maca,
okrem toho dobre na foliky robi aj resveratrol - extrakt z vina
pomaha na to
ericia
5. aug 2017
@zibi to decko som brala ako si mi raz písala.. A FSH som mala dosť vysoké... Neviem už presne koľko...
kvetoslava78
5. aug 2017
@hyacintka ja som otehu s amh 0.0 od roku 2012 a 2017 sa mi narodila dcerka..
kvetoslava78
5. aug 2017
@hyacintka ale ja som 5 rokov skusala vsetko,posledne bola 10mesiacov strava paleo+vceli pel,Dcko 5000-10000 denne skoro pol roku,Ccko500 denne,fytosoja forte v poslednom cykle- davkovanie 2-7 den 6,7,8,8,9,9ks, grep.dzus na sliznicu do ET, anansovy po ET.Nativ+picsi,ale kvoli nedeli bol ET 4den..neviem co zabralo,ci vsetko naraz alebo len nieco. Inak foliky boli2, jeden sa neoplodnil. A amh 0.00
hyacintka
5. aug 2017
@kvetoslava78
Dakujem ti, ani nevies,ako si mi pomohla, povzbudila. A mala si prirodzeny cyklus?a ktore dzusy si pila? Grep je na rast sliznice endometria dobry?A pel od ktoreho vyrobcu? Ja kupujem z apipraktik.sk, mozes mi prosim napisat ako si ho brala?a na co je fytosoja dobra? Ja som citala, ze najnovsie vyskumy potvrdzuju, ze soja a vyrobky z nej sposobuju neplodnost.Ja som mala z nativu dva prazdne foliky.Dakujem ti !
hyacintka
5. aug 2017
@zibi
Dik, vsetko berem poctivo, koncom maja si dam zmerat amh.
hyacintka
5. aug 2017
@zibi
Koncom augusta si dam zmerat amh, nie maja.😀
zibi
5. aug 2017
@ericia tak ked fsh je vysoke, to uz vajecniky nepracuju ako maju 😞

Začni písať odpoveď...

Odošli