Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

dena22
9. nov 2017

@milus777 dakujem moc krat za info...presne toto pisu na zahranicnych forach a studiach, ze HCG tvori kvalitnu sliznicu a pozitivne vplyva na bunky embrya...mocdakujem..

dena22
9. nov 2017

@juliet86 nepotrebujes ziadanku, od nikoho, proste si vyberies pre vas najvhodnejsie centrum, a dohodnes si per email s koordinatorkou vstupnu konzultaciu. Niektore centra, pokial s nimi pokracujes, ti prvu poskytnu zadarmo a myslim, ze aj Helios Brno ma prvu zadarmo, aj keby nepokracujes...dievcata si chvalia RF Brno, lebo udajne ani bez vysetreni, ako je hematologia, repro.imunologia, genetika paru, ani nejdu do ziadnych stimulacii..., zistia AMH, aku mas ovariarnu zasobu, spermiogram, dokonca viem od doktorky Cernakovej z Reprogenu, ze RF v Brne robi aj uspesnu liecbu u muzov, trva cca 6 mesiacov, muz si picha kombinovany hormon, FSH a LH, a tym si dramaticky zlepsi spermiogram, pokial je problem napr. so zrelostou a poctom..., ale najskor sa robi vysetrenie, ci je pán vhodny adept na tuto liecbu, testuje sa to len jednoduchym vyterom zo sliznice ust.
Ak by som bola mladucha, a mala by som to hradene cez poistovnu, idem urcite do centra v Cechach, bud RF, Helios, alebo Reprogenesis v Brne...prip. uz spominany Dr. Macháč v Olomouci, ktory, pokial vysetrenia prebehnu, a bude mat podklady, by v tvojom veku mozno navrhol liecbu bez IVF.
Riesit plodnost je niekedy beh nadlhu trat: priechodnost vajcovodov, AMH, prip. HSK kedy sa vysetruje i dutina maternice, ci na nej nie su zrasty po zapaloch, nebodaj myomy, ktore by brali vyzivu embryu..., zraty na vajcovodoch tiez treba rozrusit, event. ak je priromny tzv. sactosalpinx- to je uplny zrast vajcovodu, v ktorom sa kumuluje infekcna tekutina, a ta moze zaplavovat maternicne prostredie a toxicky zahubit embryo..preto centra, dobre centra, trvaju na odstraneni takejto zavady, lebo to znemoznuje nidaciu embrya..., dolezity je tiez hormonalny profil, okrem AMH aj FSH...atd...ale ja osobne, bez tychto zakladnych vysetreni, by som do tak drahej, nakladnej, narocnej financne, fyzicky a psychicky nesla..., problem je, ze na SR lekari posielaju na genetiku, hematku a reproimuno az po dvoch potratoch, co je do neba volajuca hajzlaren, slusne povedane...na toto nemam slov! ludia stracaju cas, kym sa nedostanu na MK, aby zistili, co si vlastne maju dat vysetrit, lebo kopec lekarov im to ani nepovie..., chapes, clovek moze mat napr. chlamydie, ale kedze sa to bezne na gynde nevysetruje, ani nevie, ze ich ma...a moze sa snazit otehu do aleluja..proste, zasada je mat v poriadku dokonca aj chrup, ziadny zapal v tele, to vsetko ovplyvnuje uhniezdenie v ramci reprodukcnej imunity, a niekdy zase staci, ak si ziena nasadi anopyrin, a konecne donosi dieta, lebo dovtedy jej nikto nezistoval, ci sa je nahodou vplyvom tehu hormonov nerobia hematomy...proste, ak budes potrebovat radu, obrat sa na dievcata tu, poradia ti, co potrebujes pytat, lebo v nasich centrach ti to neprezradia..naco, sak je to biznis...paci sa mi preto, ak to v RF robia, dokonca som videla, ze maju v cenniku aj predoperacne vysetrenia..co v inych centrach nerobia, musis si ich vybavit sama a lietat este po inych doktoroch a ambulanciach..opytaj sa svojej obvodnej gyndy, ci ti ziadanku na tie spominane tri vysetrenia, ze sa vam dva roky nedari otehu...ak ti ich da, klobuk dole, a mala by si uz vysetrenia, ktore ti v tvojom veku hradi poistovna za sebou, a mozno staci maly detail, a otehu sponatanne, co ti ja najviac zelam...najviac, najviac najviac...aby si nemusela podstupovat peretput v centrach, ale ak aj ano..tak nestracaj cas na SR. Ale to je len moj nazor, ovplyvneny subjektivne.

juliet86
9. nov 2017

@dena22 si uzasna! A velmi vzdelana v tomto! Az ma dojalo. Dakujem!! A ja tebe prajem naplnenie tuzby a klobuk dole kplko si toho zvladla. Vau. DAKUJEM!

dena22
9. nov 2017

slimko
20. nov 2017

@dena22 ahojky. Boli sme dnes v car na konzultaciu po neuspesnkm ivf...a lekar nas celkom ,,tlaci uz v januari do dalsieho ivf...a ked som mu povedala ze gonal nechcem lebo 2x a nic moc...tak povedal ze on mi da jedine gonal lebo je najlepsi + nejaky luveris. Pytala som si menopur ze to som este nemala a chcem to...tak ze neexistuje...Okrem toho mi narastol pocas stimulky polyp tak si ho mam dat vybrat. Asi skusime teda to Brno aspon co navrhnu

dena22
20. nov 2017

@slimko gonal v kombinacii s luverisom je OK, lebo je to ciste kvalitne FSH a ciste LH.
Je to v podstate to iste ako menopur, ale v cistejsej forme..., avsak, ked nesadne samotny gonal, tak to treba riesit touto kombinaciou, a to tak, ze sa LH pridava predovsetkym ku koncu stimulacie, gonal vytvori foliky, a luveris ich dozreje 🙂

slimko
20. nov 2017

@dena22 dakujem ;) ja som v tomto stratena...Aka prestsvka sa odporuca medzi dvomi ivf?

dena22
20. nov 2017

@slimko väcsinou odporucaju 3 mesiace, aj ja si myslim, ze to je tak akurat...v tom case sa mozes sustredit na ocistu, daj si spravit teda HSK, ked tam videl polyp, aby nebranil v uhniezdeni. Po HSK odporucam spravit si bylinnu zmes 1:1 alchemilka, maliník, pastierska kapsicka a mysi chvostik...tieto spoluposobia tak protizapalovo, ako aj harmonizujuco hormonalne, vybuduju zdravu peknu vrstvenu sliznicu na maternici...
po HSK odporucam nasadit kvoli urychleniu hojenia Serrapeptazu, a tiez zabrani zapalom..
ja k tomu beriem este Dr. Nona Phase 3, lebo mam fajn ovulaciu, a ked aj pojdem na KET, bola by som rada, aby to bolo po OVU, aby som mala zlte teliesko, nech je troska napodobny prirodzeny cyklus a otehu.

kitusa
4. jan 2018

@milus777
Súhlasím, mne vložili dve a jedno stiahlo druhé.

janulka232
4. jan 2018

@lusinda28 ahoj.Tak nakoniec sa podarilo a embryjko sa uchytilo,alebo ešte si robiš vyšetrenia?

lusinda28
4. jan 2018

@janulka232 ahoj ale nie mám teraz pauzu necítim sa ešte na ďalší pokus... Mali sme v rodine menšie problémy, tak momentálne som dosť v strese a nepokoji, akonahle bude lepšie tak to budem riešiť určite..😉

janulka232
4. jan 2018

@lusinda28 ja som mala v novembri vklad s darovanymi vajičkami vyšlo to na prvy vklad,ale zle to skončilo bolo to mimomaternicove tehotenstvo akurat som čerstvo po operacii tak davam sa dokopy

lusinda28
4. jan 2018

@janulka232 juj tak to mi je ľúto..😖 sakra raz nám to musí vyjst.. neboj sa dáme sa dokopy a ďalší vklad budeme mať úspešný..😍😉

janulka232
4. jan 2018

@lusinda28 musim si dat tri mesiace pauzu a potom možem ist na ket,ale trošku sa obavam ako sa budu rozmrazovat.Takže ty si za ten čas tiež vyriešiš rodinne problemy a potom šup tiež po mrazačika.Verim,že rok 2018 bude pre nas uspešny

ericia
5. jan 2018

@lusinda28
@janulka232 ahojte dievčatá... Koľko ste mali vajíčok od darkyne? Mňa čaká v apríli IVF s darovanymi vajíčkami... A prosím vás kam chodíte do Caru? Ďakujem za odpoveď 😊

janulka232
5. jan 2018

@ericia ahoj.Ja chodim do centra gyn fiv Žilina,Darkyna mala 12vajičok 10 boli dobre.Prv sa nam oplodnilo 6 vajičok,ale do 5dna nam ostalo 4.Hned prvy vklad bol uspešny,len škoda,že to nedopadlo dobre😢.A ty kde chodiš do centra? A prečo až v aprili ideš na ivf? Maš nizke amh,že musiš riešit darovane vajička?

ericia
5. jan 2018

@janulka232 ďakujem za odpoveď 😊 ja chodím do Brna do reprofitu.. Za rok a pol mam za sebou 1 klasické IVF, dva krát minimálku a tri krát natív. Z toho iba 2 krát vklad ledva stvorbunkove embryo.. V decembri som mala posledny natív prázdny folikul, tak som to vzdala... Ale od začiatku mi bolo povedané, že kvôli nízkemu AMH 0,12 a veku 37 rokov sa mam zamýšľať nad darovanymi.. A v apríli kvôli výsledkom z reprodukčnéj imunológii.. Vyšlo mi tam niečo zlé... Chcem sa preliecit poriadne, aby bolo všetko dobré pred vkladom...
A ty si prečo išla do darovaných? A co sa stalo, že to nevyšlo? To mi je ľúto.. Ale máš mrazacikov, tak to je veľké plus 😉

lusinda28
5. jan 2018

@ericia my sme mali 6 vajíčok a chodím do Iscare BA- ale neodporúčam...😞

janulka232
5. jan 2018

@ericia ja už chodim do centra dva a polroka.Ja mam za sebou tri krat soft a tri krat nativ.Pri softe sme mali iba jedno vajičko ktore sa neoplodnilo a teraz v maji pri native sme mali 7bunkove embryjko ktore sa neuchytilo.Tiež mam nizke amh pred rokom som mala 0,08 a teraz je to už určite nižšie.Takže už sme to vzdali,lebo tiež vela krat sme sa nedopracovali k vajičku.Tiež som si začala robit vyšetrenia pred darkynou,ale nestihla som všetko.A z imunologie beriem už pomaly polroka medrol a pred a po vklade som bola na intralipidy.Možno aj to mi pomohlo,že hned prvy vklad ktory som mala v novembri bol uspešny,ale bolo to mimomaternicove tehotenstvo,takže teraz si musim dat tri mesiace pauzu kym pojdem na ket.Mame ešte troch mrazačikov,ale snad sa dobre rozmrazia.

ericia
6. jan 2018

@janulka232 juj tak máš toho tiež za sebou dosť... Ja som si všetky vyšetrenia urobila po prvom neúspešnom IVF mala som urobene všetko okrem tej reprodukčnej imunológii... Všetko som mala v poriadku...ale nechcela som ísť do darovaných pokiaľ nebudem mat aj tu reprodukčnu urobenu...
Držím ti silno palce 😉😊 inak vyzerá to tak, že pôjdeme v rovnakom čase na vklad 😉 musíme veriť, že sa to tentoraz podarí obom...

janulka232
6. jan 2018

@ericia ked na tie vyšetrenia sa všade dlho čaka.Ale už z genetiky nam volali,že si mame prist po vysledky.A aj na štitnu žlazu idem 10januara.Takže na dalši vklad už budem mat všetko porobene.No mame už toho vela obydve za sebou.Dakujem aj ja Tebe držim palce a potom sa ozvi,ked pojdeš na vklad možme sa navzajom podporovat.

ericia
7. feb 2018

Ahojte kocky... Prosím vás, tie co ste riešili poisťovňu v Brne... Najprv ste mali schvalenu poisťovňu a až potom termín odberu darkyne? Alebo ste to riešili súčasne? Bojím sa, že mi daju termín odberu a nebudem mat ešte poisťovňu schválenu... Ďakujem za každú odpoveď 😊

milus777
8. feb 2018

@ericia ahoj... Ja som si dala vypisat ziadost pri prvej konzultacii a este pred ivf som mala dve mesiace brat hormony takze dovtedy mi to schvalia. Normalne som zacala brat lieky aj ja aj darkyna a zrazu mi prislo domov z poistovne ze chyba dajaky papier takze si mame dat ziadost znova. Uz som rozbehnute ivf nechcela rusit tak sme sa dohodli s dr ze mi na ziadost napise neskorsi datum transferu.... Transfer uz davno prebehol a ja som este len davala nanovo ziadost.ked schvalili tak som sa bala ze nato pridu kedze v den transferu som uz chodila na poradne 🙂 ale pohoda.... Oficialne sa ma zacat s liecbou v zahranici az po schvaleni ziadosti ale vidis ze sa to da obist 🙂

ericia
8. feb 2018

@milus777 ďakujem 😊 aj tak musím ešte počkať s tým všetkým.. Najprv sa musím preliecit...

bash
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milus777
4. apr 2018

@bash ahoj tak ja som zacala niektore lieky ako kyselina listova a prednison asi mesiac pred vkladom.... Potom asi dva tyzdne pred som zacala brat k tomu este utrogestan, estrofem,anopyrin a pregnyl den pred odberom vajicom a tesne po vklade... Potom som uz pokracovala estrofem, utrogestan, prednison, kyselina listova do 12 tt tehotenstva..... Snad z toho vyjdes a pomohla som ti. Ak by ta este nieco zaujimalo kludne napis 🙂

bash
5. apr 2018

@milus777 dakujeeem 🙂

janulka232
5. apr 2018

@bash ja som brala iba lieky progesteron po vklade a,ked som začala špinit dali mi ešte estrimax a z imunologie som brala medrol

silvia2891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sitom82
24. apr 2018

Dievcata chcem sa spytat ci niektorej robila poistovna problem pri schvaleni IVF s darovanymi vajickami.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre