Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

joannita
26. aug 2018

@ericia no neboj sa, aj ked lahko sa mi hovori 🙂 my mame este 3 zmrazene z noveho cyklu a 1 zo stareho,ale neviem ci este pojdem na vklad. Mame teraz doma cerstvo drobceka adoptovaneho, tak zatial nemam potrebu riesit dalsie pokusy 🙂
Vy mate kolko?

dena22
26. aug 2018

@joannita to urcite, bola to symbioza vsetkeho, ja len, ze bez medrolu, alebo ineho imunosupresíva by som do darovanych nesla

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena22
26. aug 2018

@ericia a ja som zase strasne tuzila po tom, keby som prestala tak tuzit...nedokazala som to vzdat...teraz sa uz len modlim, nech to vsetko dobre dopadne, aj ked budes tehu vo vysokom stadiu, stale sa budes bat, lebo to babo neprislo len tak, ale je tak vytrapene

janulka232
26. aug 2018

@ericia teraz som bola na vklad 10 augusta.V pondelok musim ist ešte na krv aj,ked som už nechcela ist,lebo je to jasne na teste iba jedna čiarka.A ostal nam už posledny mrazačik,ale rozmyšlam,že by som šla hned na dalši vklad

joannita
26. aug 2018

@ericia dakujem ❤
Je to dlhy proces zial, my sme cakali 4 roky napriklad. Ale teraz novi ziadatelia cakaju ovela dlhsie, teda hlavne na biele dieta. Na romske sa caka podstatne kratsie, ale ten rok -dva urcite. Zalezi aj z ktoreho kraja si, v kazdom su ine cakacky....

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena22
27. aug 2018

@ericia u mna neda, som v 17tt poradnu mam az o tri tyzdne, a uz mam paniku, ze este necitim pohyby...stale sa clovek bojí, to kvôli tomu, ze sa clovek tolko pozoruje, aby nieco nezanedbal. Ked sme mali info o HCG, tak som sa triasla, ci bude srdiecko. Nechcela som chodit na UTZ jak na klavir, tak som si hovorila, dej sa vola bozia, ak to ma byt, tak staci, ak sa to dozviem v 7tt. Lenze som zacala masivne krvacat, zrejme anopyrin a hematomy, tak som letela k dok uz v 6tt. A tak som sa vlastne dozvedela, ze srdiecko bije. Potom cakas na 8tt, kazdy pise, aky je zlomový, potom cakas na koniec prveho trimestra, potom mas geneticke testy, potom vyvojove chyby, potom tieto pohyby...mno, potom nas budu strasit prietoky, priebezne sa trasies, ci je babo dost tabulkovo velke...proste, abych to zhrnula, kazdy den som s nasimi 5 psami v lese, my byvame takmer v lese, takze tam travim denne aspon dve hodiny, rano a poobede, cez den sa snazim venovat domacnosti, a aj tak mi to uteka pomaly :D ale chcem povedat, ze kukam serialy,komedialne, aby som bola v dobre nalade, a vedome sa snazim regulovat myslienky, lebo tymi strachopudnymi nicomu nepomozem. Stale si poviem, aj tak to neovplyvnim, a strachom si mozem len nieco pokazit. Snazim sa. Je to moje prve babo po 22 rokoch. Cakala som pol zivota, a je podla mna naprosto logicke, ze som ostrazita, ale stale si poviem, citim sa dobre, nic ma neboli, nekrvacam, neopucham, tlak aj cukor mam super, tak tomu musim len verit. Kupila som si aj glukomer, mame tlakomer, a este som si kupila take pruzky na moc, kde vidis aj keby mas vyssie bielkoviny alebo krv moci.

joannita
27. aug 2018

@ericia preco nerealna, 38 nieje tak vela predsa. Ak ste otvoreni tej myslienke zobrat si aj adoptovane dieta, tak treba do toho skocit hned a popri cakani sa aj snazit o to svoje.... ziadost o adopciu mozes kedykolvek zrusit. Aj zeny po 40tke si bezne adoptuju babatka...

janulka232
27. aug 2018

@ericia no už fakt neviem ešte čo urobit aby sa uchytilo.Ved mame mladu darkynu mam mladšieho partnera 🙂.Zajtra mam volat o vysledky z krvy ktore jasne,že budu negativne a skusim sa dohodnut,že pojdem skusit dalši vklad.A ty kedy planuješ dalši vklad?

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena22
28. aug 2018

@ericia joj, nedalo by sa mi, ale ani adopciu sme nevylucili, len vzhladom k veku nam prislo DE akosi realnejsie, kedze maternica ok.

janulka232
28. aug 2018

@ericia krv negativna aj som to čakala,kedže testy boli negativne.To mi je luto čo musiš preživat.Vela sil do dalšieho kola.Mne povedali,že musim mat pauzu aspon dva tri mesiace.Ja som bola v decembri na kyretaži aj laporoskopii,kedže nevedeli kde sa nachadza embryjko

hyacintka
28. aug 2018

@ericia
Drzim palce na dalsi vklad,kolko mala darkyna dobrych vajicok? Kamoska mala 21 rocnu s 22 vajickami a 12 bolo dobrych. Na druhy vklad platis znova 4000€ ci to len pri prvej darkyni a cerpas cajicka od nej a ked sa minu musis znova platit? Mne sa sice amh zvysilo z 0 na 0,07,cvicim hormon jogu dalej,ale znova 3 mesiace prazdne foliky🙁.este chceme skusat do decembra.

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka232
28. aug 2018

@ericia ja po tom neuspechu teraz chcem skusit hned po vysadeni liekov,ked pride ms dalši vklad.Mame posledne embryjko😢 bodaj by som mala štastie a konečne sa podarilo

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka232
28. aug 2018

@ericia dakujem.Ja beriem estrimax od druheho dna ms a potom pridavam ešte progesterone.A ty si čo uživala?

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka232
28. aug 2018

@ericia ja tiež mam intralipidy a beriem medrol tak tiež som myslela,že sa udrži.Keby som nemala posledne embryjko skusim teraz vklad bez infuzii

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka232
29. aug 2018

@ericia ja už mam 41 a už ma desi ten vek,že vek mi uteka a ešte stale sa mi nepodarilo otehotniet.Inač mne sa zda,že ste dost vela platili za darkynu to kde chodite do centra?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre