Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cherrinka11
23. apr 2017

@ria294 rius..a minulý mesiac si mala normálne MZ?koľko si po prvom ivf?

montblanc
23. apr 2017

@malebaby juuj moja. Obdivujem ta. A co je za problem ked to nechce vyjst? Mas prazdne folikuly aleno embrya sa nevyvijaju alebo sa nevedia uchytit? Tolko pokusov a nic, uff 😞

cherrinka11
23. apr 2017

@sussah ahoj moja,tak zajtra máš tu konzultáciu, držím ti palce nech ti dopadne čo najlepšie, určite daj vedieť na čo ste prisli 😉lekára máš super tak on určite niečo vymyslí presne pre vás..myslím na teba, drž sa ❤

sussah
23. apr 2017

@cherrinka11 jeej ty si zlatá 😘 ďakujem pekne. Pamätáš si? Áno,áno..Všetky otázky popísané,všetko vychystane...Snažím sa nestresovat...Dúfam že cesty budú dobre na naše letné pneumatiky 😉

cherrinka11
23. apr 2017

@sussah neboj,budú dobre a všetko dobre dopadne.
Daj vedieť 😉

ria294
23. apr 2017

@cherrinka11 Ivanka ano minuly mesiac bol normálny, ale prisiel mi tiež až 36deň. Už pomaly 7mesiacov, ale od vtedy mi chodil ms raz skôr a teraz asi tri mesiace neskoro 🙄

ria294
23. apr 2017

@sussah moje prajem ti zajtra veľa štastia, daj potom vedieť, ako ste dopadli 😘😘

cherrinka11
23. apr 2017

@ria294 jaaj no tak to edte máme cad..to budeme pomaly na tom rovnako 😉js sa stake neviem rozhodnúť či s clostilom alebo bez 😛
Ty počuj,včera sme to s tým vínom prehnali, normálne mám opicu 😀😀😀ťažký deň idem dospisa ráno o šiestej už musím fungovať 😘😍

ria294
23. apr 2017

@cherrinka11 no ja som to nejako dospala, ale na mesiac mam urcite pokoj 😜 Tak sa dobre vyspinkaj 😘😘 sladké sny

cherrinka11
23. apr 2017

@ria294 aj tebe moja pekná 😊

sussah
23. apr 2017

@ria294 ďakujem baby, ste veľmi zlaté 😘Určite dám vedieť 😉

ericia
23. apr 2017

@sussah držím palce 😊

sussah
23. apr 2017

@ericia ďakujem 😊

miskab
24. apr 2017

@montblanc Ahoj ako pokracujete?

miskab
24. apr 2017

@sussah drzim palce 🙂 a daj vediet 🙂

malebaby
24. apr 2017

@montblanc ahoj, dakujem ❤ vidim,ze ty mas dieta, verim ze keby si nemala urcite by si skusala vsetko mozne aby si mala aspon jedno babo...mna vek este netlaci,tak preto skusame a skusame... ja mam vysledky horm.profilu ok, amh v poriadku, aj preto doktori vravia ze treba skusat,lebo nemam este vela rokov a aj vajicka mam, pekne reagujem na stimulacie, len niekedy nebolo co vlozit lebo sa embryjka prestali vyvijat,alebo ked bol vklad tak vacsinou neboli najlepsej kvality..na mrazenie nikdy nic neostalo...ja mam endometriozu,manzel horsi speemiogram,ale vraj ten nieje problem,tak neviem preco sa nedari. Asi to je v mojich vajickach ze su malo kvalitne.

malebaby
24. apr 2017

@ericia takze ma vies uplne pochopit 😉 ani neviem ako sme sa k takemu poctu ivf dostali, proste neuspech za uspechom a zrazu taky pocet sa nazbieral...aj ked je pravda ze par z tych klasickych ivf-iek bol prepadak v slovenskych car, ale to vacsina bab tak zhodnoti ked porovna Slovensko s Brnom😒

malebaby
24. apr 2017

@ria294 dakujem za podporu 🙂 vy sa snazite tiez o prve bejby?

dena22
24. apr 2017

@malebaby no, z vlastnych skusenosti ti mozem povedat, ze horsi spermiogram moze byt problem,preco sa embrya nevyvijaju. Do tretieho dna po oplodneni cerpa embryo energiu z vajicka, na treti den sa pripaja genom spermie. Ak je tato geneticky poskodena, nezrela, prip. nesie akekolvek ine destruktivne informacie, nebude sa embryo dalej vyvijat. Robili vam aj macs a picsi? to je este taka barlicka. Jedno selektuje nezrele spermie a druhe genticky poskodene. V lepsich pripadoch to moze pomoct. Z vlastnej skusenosto ti mozem povedat, ze nas tiez stale prehovarali, ze chyba nebude v spermiach, ale otehotnela som az s darcom.

malebaby
24. apr 2017

@miskab veru co by som za to dala aby som gulala 😀 mala aspon o 30 kg viac, opuchnute nohy a obrovske brusko😍 zazit si to aspon raz...mus isa sa nam to raz podarit. Je to take nespravodlive, cim vsetkym si musime prechadzat co uz narobime. Drzme si palce 🙂

sussah
24. apr 2017

@miskab ďakujem 😘

malebaby
24. apr 2017

@dena22 citala som uz aj o tomto...je to mozne ze je to tak, neviem uz fakt...jedna zena pisala ze sa im stopol vyvoj stale na 4.alebo 5.den vyvoja, brali to tak,ze je to kvoli spermiogramu, lenze ked jej muz isiel na vysetrenie mal vsetko v norme,dokonca aj fragmentaciu DNA spermii,aj morfologiu, vsetko idealne...ze lekari nechapali, vyvratilo im to ich teoriu...tak ja uz fakt neviem 😒 vy ste mali aj tieto vysetrenia spermiogramu? Robievali stale ICSI, raz sme mali PICSI a MACS a vtedy sme aj mali krasnu blastocystu,ale len jednu...niekedy sa prestanu vyvijat embryjka do 3.dna,niekedy aj po 3.dni. Kamaratka s manzelom, ktory mal 0% morfologickych dobrych spermii maju zdravu dcerku, tak nechapem...vy ste nali v com zly spermiogram?

dena22
24. apr 2017

@malebaby dna fragmentacie, ale u nas je ten problem, ze je manzel azoospermik, a spermie, ktore sa tvoria su neustale v procese ich zrenia vystavovane vplyvu tych protilatok v sekrete, ktore ich neustale obmyva, a tym sa znehodnocuju.My sme mali aj macs aj picsi, dostali sme sa tiez do stadia vcastej blasty, ale aj tak nic z toho, na KET sa potom rozmrazovala dalsia dvojica, ta sa po rozmrazeni nevyvijala uz, tak rychlo rozmrazili dve, ktore uz boli s darcom, a tie boli najkrajsie, a jedno sa aj uchytilo. Len tolko k tomu, ze ak je horsi spermiogram, skutocne to bude vyzadovat trpezlivost, lebo aj ked najdu schopnu spermiu, ktora prejde touto selekciou, aj tak nemusi byt napr. vybrane vajicko v takej kondicii, aj ked ich mas urcite v poriadku, len ta symbioza tam musi nastat.

babusik85
24. apr 2017

@dena22 ahoj!prosim Ta s darcom Vam vysiel hned prvy transfer?

dena22
24. apr 2017

@babusik85 ahoj, ale uvediem na spravnu mieru, v cca 6 tt sa prestalo vyvijat, ale to vsetko, ze sme sa az sem dostali bola zasluha darcovskej genetiky, ja mam uz tiez nekvalitne vajicka, vekom, preto sa to nakoniec nedotiahlo. Ale kedze sme skutocne vyskusali zhora zdola, zhodnotili sme, ze uz pojdeme len do celkoveho darcovstva. My sme proste stale nevedeli, kde vsade moze byt chyba, uz som chcela ist na reviziu maternice, ci nemam nejake polypy, alebo myomy skryte, ci to nie je aj v tom, ale ocividne maternica je schopna otehotniet, ked budeme mat vitalne a zdrave embryjko. dakujeme ale v kazdom pripade darcovi, ze sme aspon toto mohli overit. Manzelove spermie sa nikdy nedostali cez 4. den.
Doktorka manzela stale prehovarala, ze to je vo mne a nie v nom, a nakoniec sme dali oplodnit darcom len dve, co predtym sme s manzelom boli dohodnuti, ze uz dame vsetky oplodnit darcom. Mozno by sme mali este sancu na dieta, ktore by bolo aspon z polovice nase. Teraz som uz zase po pol roka starsia, tak uz kaslem na pokusy, moje vajcika urcite nezkvalitneli. chceme babo, je uz sme sa dostali do fazy, ze je nam lautr fuk, ci bude genticky nase. aj tak bude nase, ked bude v brusku. moj muz aj na tomto babatku, co sme on prisli strasne lipol, a nebolo to od neho.

ericia
24. apr 2017

@malebaby my sme tu na SK ani neskúšali.. Hneď Brno... Len ani tam mi pri mojom nízkom AMH nevycaruju vajíčka 🙁 ale všetko sa to lepšie znáša, keď prístup ľudí v RF je úžasný ☺️ o SK som nepočula nič dobré.. Tak preto ta fakt obdivujem že toľko IVF Si mala... Budeme si držať palce 😉 a veriť ze sa nám to podarí 😊

malebaby
24. apr 2017

@dena22 aha chapem...tak to mate ine ako my,moj manzel ma zlu morfologiu a fragmentaciu v norme,teda aspon tak povedali,raz to mal robene...kazde centrum si dava ine referencne hodnoty,blizil sa k hranici,ale podla ich do mal v norme este...a on ma zase az strasne vela spermii. Tak este to skusime par krat a uvidime ako to vsetko zhodnotia v Reprofite. Takze vy idete do dalsieho ivf s darcovskymi spermiami a v Reprofite alebo inom centre?

osky
24. apr 2017

dievcata chodi niektora k doktorovi Vranovi?ste spokojne?

dena22
24. apr 2017

@malebaby nie, uz pojdeme komplet do darcovstva, bohuzial som stratila tymito pokusmi dost rokov, takze uz to nejdem ani pokusat, clovek uz nevladze, ani fyzicky ani psychicky. A kedze to nevzdame, kym to financie, zdravie a zakon dovoli, tak budeme uz skusat len cisto v darcovskom programe.

malebaby
24. apr 2017

@dena22 ano rozumiem ti❤ cisto darcovsky program znamena komplet embryjko darovane ano? Dufam ze to nezakazu a bude to fungovat aj dalsie roky,pretoze je to uzasne ze taka moznost existuje mat dietatko ❤ ak sa mozem opytat idete do darcovstva v Reprofite?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre