Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimiqa
24. nov 2017

@tobiaskababo tak ja som citila statne kedze ich bolo 22 au au..no ja nevydrzim...vsak pomalicky xixi 🤣

babusik85
24. nov 2017

@tobiaskababo pred doberom cca. 4 dni uz nesexujte 🙂
aj kvoli folikulom, aj kvoli tomu, aby mal partner dostatok matrosu.
ale, aby neboli stare! takze teraz este mozte 🙂

mimiqa
24. nov 2017

@babusik85 xixi...😁

angel1982
24. nov 2017

Ahojte,
Vcera som bola v Brne. Prvy dojem bol fantasticky, vsetci boli mili, a dostali sme dr Bagocsiho. Velky sympatak, a odbornik. Pri UZ zistil, ze mam obrovsku cystu (10 cm) na lavom vajecniku a odporucil operacne vybrat cystu aj s vajecnikom ☹ problem je v tom, ze lavy vajecnik neprodukuje folikuly, a ten druhy ano. "nedal" mi nadej, hned povedal ze nevidi to ruzovo, bude to zazrak ked budem mat po stimulacii vlastne vajicko. Odporucil darcovsky program. Je tu niekto ktora mala skoro taky problem ako ja? Kazdej drzim palce, a nebojte sa Brno je najlepsie, co si mozete pre seba spravit.

mimiqa
24. nov 2017

@angel1982 su tu zeny s darovacimi vajickami...operaciu zvladnes...skus stimulovanie s jednym vajickom....mozno budu zrele a vyjde to..ked nie chod do darovskych...ono je to teraz na tebe ako to citis..ci skusis

roming
24. nov 2017

@dena22 ano, máme. Keď som dostala schválenie od VšZP a písala mu že potrebujem prísť po hormóny čo najskôr lebo mám o dva dni dostať kramy tak bol promptne a rýchlo odpísal. V kontakte veľmi milý, všetko nám povysvetloval, poradil...

roming
24. nov 2017

Baby tiež taká otázky, pichate si niektorá clexane alebo fraxiparin? Zabudla som sa opýtať či si to môžem.pichat naraz s tými hormónmi...ale asi hej, to by nemalo ovplyvniť...

mimiqa
24. nov 2017

@roming ja som mala naraz tiez cve rozdielne...a volala som...mne povedali za 20 minut dalsiu...tak neviem no

dena22
24. nov 2017

@roming tak som rada 🙂

lola911
24. nov 2017

@angel1982 ja sice mam obidva vajecniky ale ziadne vajicka,,, teraz som tehotna s darcovskymi vajickami a mozem povedat ze to fantasticky pocit,,, lepsie rozhodnutie sme urobit nemohli ❤ 🤰

tuqanqa
24. nov 2017

@lola911 Aky si mala AMH vysledok?

lola911
24. nov 2017

@tuqanqa 0.01 a z 5ivf sme mali jedno nekvalitne vajicko

tobiaskababo
24. nov 2017

Mne volali ze menopur netraba... 👧

januska2579
25. nov 2017

Tak ja už čakám na odber 🙂

roming
25. nov 2017

Akú dávku gonalu ste si mali pichať vy?
@januska2579 drž sa! 😊

januska2579
25. nov 2017

@roming ďakujem 🙂 ja som pichala 275 iu gonalu

roming
25. nov 2017

@januska2579 a koľko folikov máš? Mne dali 175

januska2579
25. nov 2017

@roming len 6

druzuz
25. nov 2017

@angel1982 skus ist na konzultaciu k doc.Bielikovi, ci by ti nevedel odoperovat cystu, tak aby ti ostala aspon cast z toho vajecnika.Ordinaciu ma v BB, vyhladaj si gpkc a operuje teraz v Martine. Drzim palce!

michellevendero
25. nov 2017

@druzuz V stredu 22.11.2017 som v GYN-FIV podstúpila HyFoSy so záverom nepriechodné vajcovody ani kúsok 🙈 všetka pena zostala len v maternici. Na výber mám buď IVF, alebo skúsený operáter a pozrieť dnu laparoskopický. V piatok 24.11.2017 som bola za profesorom v MT zistiť aj jeho názor nooo som k.o. 😥 povedal, že laparku už tento rok nestihnem, lebo majú plný program, ale nech prídem v januári. Hovoril o odstránení oboch vajcovodov 😓 bez toho, aby ich laparoskopický videl 🙈 ale mne tam tie vajcovody neprekážajú, nevidím najmenší dôvod na ich odstránenie. Ani jedno tehu nebolo mimomaternicové, skôr nech riešia príčinu potratov. Tiež zvažujem konzultáciu za 50 € v BB u doc. Bielika a následne, ak by mi urobil operáciu v MT.

druzuz
25. nov 2017

@michellevendero a aj ti povedali,ako si mohla otehotniet, ked mas obidva vajcovody nepriechodne, ako sa vajicko potom dostalo, kam treba.Mne moja lekarka povedala, ze najpresnejsie sa zistuje priechodnost laparoskopicky, ale kto ma chut len preto ist na operaciu.Doktor Bielik je velmi dobry odbornik, skus este jeho, aky bude mat on nazor.A urcite by mali riesit aj tu pricinu, ako pises, genetika, stitna zlaza, hematologia a reprodukcna imunologia minimalne.Drzim palce, nech ti pomozu.

michellevendero
25. nov 2017

@druzuz nadhodili mi to tak, že vajcovody sa stali nepriechodné zrejme po poslednom spontánnom potrate, ktorý mi začal 12.05.2015 a to je už dva roky a 7 mesiacov 🙈 a celý ten čas skoro 3 roky máme kolotoč vyšetrení a STOPku v snažení ☝🏻 genetiku máme ok, manželov spermiogram ok, na hematológii mi dali preventívne Anopyrin 100 mg 0-1-0 a v prípade // mám im ihneď volať a doma mám Fraxiparin 0,6 a z endokrinológie mám Euthyrox 75 mg 1-0-0 na štítnu žľazu, reprodukčnú imunológiu v Nitre NEMÁME, nakoľko moja imunologička, ku ktorej chodím s astmou mi robila testy na lepok + laktózu a tie mám ok, v centre mi robili testy, či moje telo nevytvára protilátky voči spermiám atď. tam je tiež všetko OK.

druzuz
25. nov 2017

@michellevendero ale na reproimunologii robia testy aj na protilatky voci trofoblastu, ktore sposobuje skore potraty a to robi len nitra a presov a potom vysetruju aj specialne cytokiny a nk bunky, to vacsinou normalny imunolog nerobi.Ani centra tieto specialne testy nerobia, vacsinou len protilatky voci spermiam, ovariam a placente.A este na hematologii alebo reproimuno robia aj antifosfolipidove protilatky a anexin.Drzim ti palce, nech sa veci co najskor vyriesia a dotiahnu do uspesneho konca🙏

michellevendero
25. nov 2017

@druzuz ďakujem veľmi pekne 😘 v pondelok idem ihneď volať reprodukčnú imunológiu v Nitre + docenta Bielika, nech mám všetko kompletne urobené, ak nakoniec budeme musieť podstúpiť IVF. Drž mi prosím ✊🏻✊🏻 až dostanem čím skôr termín ☝🏻

tuqanqa
25. nov 2017

@michellevendero ja by som na tvojom mieste skúsila laparku a doplnila ostatné vyšetrenia čo ti ešte chýbajú. Pokiaľ by sa pri laparke odstránil problém tak šup hneď na to. Nám sa po laparke podarilo 2 x tehu ale ja som nemala nepriechodné. Veľa babám sa to zadarilo že sa vajcovody uvolnili a vyšlo to.
Ja som mala hyfosy asi pred 1,5 mesiacom,výsledok ok. Platila som 120€ u môjho gyndosa v HC.

mimiqa
25. nov 2017

@januska2579 ako odber??🤗

januska2579
25. nov 2017

@mimiqa 5 vajíčok, uvidíme zajtra či sa niečo oplodni a koľko prežije PK, snažím sa myslieť pozitívne. Bruško boli ako pri ms, musela som si dať tabletku, ale inak ok

roming
25. nov 2017

@januska2579 tak nám zajtra napíš,sama som zvedavá 🙂

lola911
25. nov 2017

@michellevendero ja mam nepriechodny vajcovod,, mam potvrdeny hydrosalpinx,,, o druhy som prisla pred rokmi,,, tiez mi povedali ze by mal ist von pred otehotnenim ale potom otevrel povedal ze som mala vela problemov a ze najprv by sme to skusili tak ako to je,,, je tam sice problem ze ta tekutina co sa nachadza vo vajcovode moze byt toxicka,,, co by vlastne zabilo plod,,, ale posledny ultrazvuk mi potvrdil ze sa tam ziadna tekutina momentalne nenachadza,,, neviem co sa stalo,,, kde sa tekutina podela ale zaradili nas do normalneho bezproblemoveho tehotenstva🤰 😉

mimiqa
25. nov 2017

@januska2579 daj vediet 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre