Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
18. apr 2019

@babikadaska uz su narodene babetka? som ani nevedela! ;) chlapcek a dievcatko?
Tak krasa potom 🙂...vela zdravicka!! 😍😍👶👶

ericia
18. apr 2019

Dievčatá ešte raz Vám z celého srdiečka ďakujem... Čaká ma ešte dlhá cesta 🙈🙈🙈 ale verím, že už šťastná až do konca 😊

ericia
18. apr 2019

@mimika1973 áno 5 dňovu FHB 😊

babikadaska
18. apr 2019

@ericia juchuuuu mam veeelku radost !!!!

babikadaska
18. apr 2019

@mimika1973 ano chlapcek a dievcatko. Uz maju 3 tyzdne. Dopriala by som to kazdej z vas ❤

daniela2707
18. apr 2019

@babikadaska jeee, to je ale stastie🙂 dvojmo:=) veľa zdravicka a radosti.

evaachesa
18. apr 2019

@ericia srdecne blahozelaaam 😍

mimika1973
19. apr 2019

@babikadaska a ako sa volaju malicki?

ericia
21. apr 2019

Dievčatá tak moja radosť netrvala dlho... Dnes ráno som začala z ničoho nič silno krvácať 😣😥

evushka007
21. apr 2019

@ericia tak to ma veľmi mrzí, prajem veľa síl.

vecicky32
22. apr 2019

@ericia tak to ma moc mrzi zlato 😣 a aj si bola u lekara?
Drz sa, prajem vela sil 🙏

ericia
22. apr 2019

@vecicky32 bola.. Hneď som išla.. Nič nevidel... Zobral mi krv... Na 16 deň hcg krásne 2511... Ale povedal ze krvou sa embryjko vyplavi určite... Ze treba odsledovat či klesá hcg...
Veľmi som bola rada že tento pokus bol úplne iný.. Ze ozaj ta psychická pohoda je dôležitá... Verila som tomu, nemyslela som vôbec na nič zlé, nesledovala som sa... A aj tak to skončilo zle 😥

vecicky32
22. apr 2019

@ericia uplne ti rozumiem, tiez som zazila pred par mesiacmi to iste a postupne sme prisli o obe, najskor o jedno a o par tyzdnov o druhe 😢. Musime byt silne aj ked viem, ze teraz ziadne slova nepomozu. Ale musis verit, ze ked to vyslo raz vyjde to znovu a dobre to dopadne 🙏

ericia
22. apr 2019

@vecicky32 tak to mi je ľúto čím si si prešla 😣
Ja som v lete prišla o dievčatko ako zistili na genetike po kyretazi... V 10 týždni... Tak chytilo sa druhý krát... A samozrejme posmutim a idem ďalej... Raz sa to musí podariť 💪 ja by som len chcela vedieť, kde je problém... Len ten je v mojom prípade už asi len niekde medzi nebom a zemou... A určite u viacerých nás...

vecicky32
22. apr 2019

@ericia ved to, ze clovek ani nevie vlastne preco to nejde a preco sa to deje ked sa to konecne podari 😣. Su to uz taki nasi anjelikovia, ktori budu strazit to dalsie aby bolo silnejsie uchytilo sa a udrzalo 🙏

sabina6
22. apr 2019

Ahojte som tu nova prosím vás viete mi povedať koľko preplatí poisťovňa dôvera umelé oplodnenie cez darované vajíčka?

evaachesa
22. apr 2019

@sabina6 treba si pozriet cennik v centre kam sa chystas. Budu tam mat ceny pre samoplatcov ale aj cenu so zdravotnou poistovnou.

mimika1973
23. apr 2019

@ericia to nie! vazne? boze, uchytilo sa a uz aj chcelo odist? pfff...je mi to luto...😢
Mala si len jedno vlozene? Lebo pred 5.rokmi mne vkladali 3, a tiez hrozne krvacanie som myslela, koniec, nic z toho, co uz, tak to asi malo byt, bola som velmi sklamana, a este som aj cestovala 1500km akurat, sa mi to vsetko zacalo nad ranom v autobuse, nemala som ani vlozky hygienicke, tak mi jedna cestujuca musela dat velku hrubu nocnu! Ako som docestovala utekala som na pohotovost do nemocky, nech pozru co sa vlastne deje, bolo to este priskoro, ale videli uz dve bodocky, jedno sa uchytilo nakoniec, druhe odislo, za to to hrozne
krvacanie...☹
Spominam toto preto, ze radsej predsa treba odsledovat hcg a urobit aj sono o par dni, ci tyzden, ci 10 dni...istota je gulomet! Moze byt aj hematom daky vytvoreny, za to krv,...
urcite chod na kontrolu, ani lekar neni vsemohuci...V tomto pripade, nozky hore, klud, a cakat...co z toho sa vykluje...Ty si mla 2x hcg urobene, ze? lebo krasne narastlo...

sabina6
23. apr 2019

@evaachesa ideme do Brna a poisťovňa mi to schválila bez poisťovne to je okolo4500 ale nikde neviem nájsť koľko preplati poisťovňa ale asi iba nejakú tisicku

vecicky32
23. apr 2019

@sabina6 to Ti asi nikto nepovie dopredu kolko preplatia. Nam preplatili cca 1600€, ale spolu sme zaplatili tiez cez 4000€. Cize asi skor cakaj menej ako polovicu. Ale mozno inym preplatili viac.

sabina6
23. apr 2019

@vecicky32
@vecicky32 no ved ja tak aj rátam že to bude taka tisícka a už kašľať na to len keby to vyšlo a vám sa za darilo a prvýkrát?

vecicky32
23. apr 2019

@sabina6 presne, hlavne aby to vyslo 🙏😉. Nam sa prvy vklad ani neuchytilo. Pri druhom vklade sme dali dve ❤️❤️, jedno sa zastavilo hned v 5tt a o druhe sme prisli v 8tt + 7 😢. Takze musime verit, ze dalsie vyjde a bude konecne vsetko vporiadku 🙏🙏🙏. Ty ides na prvy vklad?

evushka007
24. apr 2019

@sabina6 Nám lekár povedal v Brne rovno v úvode, že preplácajú niečo kúsok pod polovicu zo sumy, záleží aké zákroky riešiš.

mkatkam
24. apr 2019

@sabina6 preplatili ten istý základ čo na Slovensku. Všetko čo sa považuje za nadštandardne platíš si sama aj na Slovensku ako Icsi.. utrogestan,mrazenie..

callisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babikadaska
24. apr 2019

@callisia ja to beriem tak ako ty. Mala som biochemicke 2x - raz hcg 181, raz 45, ale myslim, ze sa embryo chytilo a nevyvijalo dalej.

babikadaska
24. apr 2019

@callisia aha ale nebrala som ze chyba bola vo mne. 70% aj prirodzenych tehotenstivek konci v tak skorom stadiu. je to smutne, ale myslim, ze "normalne". Pri daslom IVF sme pouzili na vyber spermii metody PICSI a MAC a to uz skoncilo uspesne. Cize si myslim, ze tie predchadzajuce embrya neboli zivotaschopne. Ono totizto metoda ICSI nezarucuje uplne, ze sa vajicko oplodni uplne zdravou a bezchybnou spermiou. To ti zaruci /asi nie na sto perecent samozrejme/ az MAC.

callisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babikadaska
24. apr 2019

@callisia my sme mali morfo 2 percenta tiez. kolky pokus si mala?

callisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre