Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
8. jan 2012

@leamax ,

kde vam robili genetiku? bola si spokojna s priebehom? nebola to len tazka formalita? ako dlho trvali vysledky?

naveen
8. jan 2012

@brita velice prevelice ti drzim vsetky palce .. nech to tentokrat dotiahnete do uspesneho konca 😵 😵 😉
mohla by si si dat spravit NTcko aj tripple testy v brne ... oni ti zohladnia aj vsetko co maju, amnio teraz neries, budes riesit ked pride cas... 😉
@gerdusha a ty mas z toho celeho aky pocit? ak mate dovod si mysliet, ze tam by mohol byt problem... ja by som na tvojom mieste isla do tej prahy, ak nemate financny problem.. skus tam zavolat, mozno ti daju termin hned :-
ja som si tiez dala vsetky vysetrenia urobit sama, v brne sa k tomu stavali tak vlazne, ako ty hovoris a nepacilo sa mi to, podla mna je treba zistit, kde je problem a podla toho postupovat

gerdusha
8. jan 2012

@naveen ,

asi si to dam porobit...a pozeram aj tu genetiku...ani tu nemame este porobenu..ved ked aj nikde nic nenajdu, aj to bude vysledok

leamax
8. jan 2012

@gerdusha robili nam to v NR, dr.Barosova, poslal nas tam este Vodicka. berie sa krv od oboch, popyta sa, ci nie ste nejaky vzdialeni pribuzni, na choroby v rodine, aj tej vzdialenejsej (normalne sme si tam s muzikom hlavy lamali 😀 ), vysledky boli myslim o nejaky mesiac. no - normalne sa tam zistuju aj trombofilne mutacie, ale ja som to uz mala zistene, takze len skontrolovali karyotypy - zistilo sa, ze ja som zena a muzik je muz 😀 a zistovalo sa, ci muzik nema zly spermiogram dany geneticky. myslim, ze nic viac. a vlastne ano - geneticka predispozicia na cysticku fibrozu - ta nam vysla negativna, vdaka Bohu 😵

gerdusha
8. jan 2012

@leamax ,

o nitre som uz co to citala...ale vacsinou nic dobre...vraj to tam trva straaasne dlho, mudr nie je privetiva a stalo sa neraz, ze sa vysledky stratili...ale to je asi bezny standard...

ta genetika asi vsade dlho trva...

leamax
8. jan 2012

@gerdusha tak my sme sa s doktorkou aj zasmiali, taka normalna bola. a vysledky sa nam nestratili, ja som si bola pre ne osobne, lebo som cirou nahodou isla v rovnaky termin tam na endokrinologiu a to su hned dvere vedla.
asi ano, asi bude genetika vsade trosku dlhsie trvat, to sa tusim posiela do blavy

naveen
8. jan 2012

baby, kamoska ked bola na genetike, tak ten pako na nu kukol, mavol rukou a povedal, ze aj tak to je vsetko v zenskej hlave 😀 😀 😀 😀

leamax
8. jan 2012

@naveen tomu sa hovori odbornik 😀 😀 😀 😀 😀

lulu10
8. jan 2012

@naveen fúúúú to uz bol aky kuzelnik ze len pohladom vedel stanovit diagnozu a este takúto 😀

naveen
8. jan 2012

😀 😀 😀 😀

leamax
8. jan 2012

@naveen debo, by som mu tak treskla dverami, ze by mu tabula z nich spadla 😠

brita
8. jan 2012

@naveen Ahoj naveen, dakujem za radu, to nie je zly napad. 😉 Uvidim, ako to pojde dalej. Aj tak vsetko, co bduem mat odtialto, skonzultujem so Stelclom. A keby boli nejake pochybnosti, tak by soms a na NT a Triple objednala k nim. Ked maju info o darkyni, tak zoberu jej "veci" do uvahy a bude to presnejsie. Este raz vdaka 😉

leamax
8. jan 2012

@brita joj, ja som taka rada, ze je tu dalsia cerstva tehulka 😵 😵 😵 strasne silno drzim paste aby islo vsetko hladko a krasne skoncilo o 9 mesiacov narodenim zdravych bambuliatok 😵 😵 😵 nepozname sa sice asi, ale tvoja sprava mi urobila taaaaaaku radost 😵 😵 😵

gerdusha
8. jan 2012

baby,
poculi ste o tzv. clown therapy?...izraelski vedci robili vyskum. pri ET rozdelili zeny do 2 skupin. Jedna skupina po ET zostali klasicky lezat 15 min na koze a k tej druhej skupine vzdy prisiel za kazdou zenou po ET doktor klaun, ktory robil rozne vtipky...proste rozosmieval zenu...a vysledky:

v skupine bez klauna: 18 z 93 otehotnelo
v skupine S klaunom: 33 z 93 otehotnelo

mno...tak ja som uz mm prikazala stiahnut nejakych radosincov do mp3 prehravaca 🙂

lenka_21
8. jan 2012

@lulu10 My sme mali tych diagnoz tiez vela, ale najdolezitejsia sa nakoniec ukazala imunologia, hematoska a spermiogram. Co sa tyka uzivania Predisonu pred tehu, tak sa tam vies na to opytat ... kedze my sme v tom case skusali prirodzene, nebol pre nas problem dodrzat ten cas bez keksikovania a potom s ochranou a len pocas plodnych dni bez ... urcite ti poradia ako nato v pripade ak planujete IVF, alebo ti doporucia kolko pred planovanym tehu to mas brat a ked chces otehotniet a ako pokracovat dalej ...
Ano a to ci ti odisal Madar je pravda ... problem moze nastat v tom, ze sa ti imunita za kratsiu dobu neznizi dostatocne a ty mozes opat potratit ak mas protilatky na trofoblast ... Preto by som si to dala vysetrit, aby si vedela ci ma vyznam brat Prednison ... naco sa zbytocne tlacit liekmi ak to nepotrebujes ...

@gerdusha No ja som riesila vsetko a bola by som sa tusim aj podpisala certovi keby to pomohlo ... preto som na imuno do Prahy isla (mam za sebou aj jeden MA a je to velmi tazke nieco take zvladnut ak sa tak strasne usilujes o babetko, po dlhych rokoch sa ti podari a potom o neho prides ☹ ☹ ☹ )
Co sa tyka genetiky tak do urcitej miery ma vyznam a hlavne si daj spravit vysetrenie na tombofilne mutacie ... to robia v genetickej ambulancii ... mne vysli 2 mutacie pozitivne, nasadili mi teraz Fraxik od zaciatku tehu a myslim si, ze mi to zachranilo toto tehu ...

@leamax Urcite viem, ze Anopyrin a Fraxik su dve odlisne veci ... ja som sa na to pytala hematologa a on mi povedal, ze Fraxik sa neda nahradit Anopyrinom (vraj ine ucinne latky). Preto by som asi ten anopyrin brala aspon do transferu a potom nasadila ten Fraxik a ti ho doporucuje aj hematologicka ... Podla mna ti ho prave predpisali na protilatky na annexin (aj mna by zaujimalo co to je), ale urcite by som sa na to opytala aj Madara - hlavne nech vysvetli tie protilatky....

gerdusha
8. jan 2012

@lenka_21 ,

viem, ake to je mat MA...ja mam dva za sebou...

trombofilne mutacie mi zistovali na hematologii, vsetko ok...

zajtra sa predsalen ideme objednat do tej prahy

lenka_21
8. jan 2012

@gerdusha Hej, ale kolko tych mutacii vedia zistit u Vas na hematoske? Lebo u nas iba jednu (Leiden V) a na genetike my ich zistovali omnoho viac. Viem to preto, lebo mne napisali do doporucenie, ze ma prist na vysetrenie aj sestra aj rodicia ... myslela som, ze usetrime cas a tak som ju tam zobrala, ale povedali mi, ze vedia pozriet iba tu jednu mutaciu 😕 😨 😕 ... ostatne na genetike a tak segra ide tam ...
Inac mam baby na fore, kt. maju rovnaky TP ako ja, maju za sebou 2-3 x MA a pichaju Fraxik aj ked nemaju potvrdene trombofilne mutacie ... vraj zenam v tehu hustne krv standardne a niektorym viac a preto sa to casto predpisuje ak uz mas MA za sebou ...

gerdusha
8. jan 2012

@lenka_21 ,

ahaaa...cize tych mutacii je viac...hmmm...no ved genetiku si uz tiez zistujem, kde by mi ju urobili...

mudr v RF mi hovoril, ze asi mi da fraxik preventivne..aj s tym prednisonom

gerdusha
8. jan 2012

...teda nie fraxik...ale heparin...to je nieco podobne?

leamax
8. jan 2012

@lenka_21 to by som teda zajtra musela skocit ku gyndovi aby mi ten anopyrin predpisal, lebo mi ho nikto nedal doteraz. som sa dost skoro zobudila, co 😠 no ale radsej neskor ako nikdy, vsak ano 😵 pisala som madarovi, no je otazne, kedy bude mat cas odpisat mi na mail, tak tam asi hned zajtra rano zavolam a popytam sa 🙂
@gerdusha no vidis, super rozhodnutie. ked nic ine, aspon budes mat istotu 😉

gerdusha
8. jan 2012

uz som si to nasla...ano..heparin, fraxiparin..to je jedno...

lenka_21
8. jan 2012

@gerdusha Fraxik je heparin a heparin sa podava iba v injekciach ... viem, ze existuju okrem Fraxiparinu este dalsie heparinove injekcie (tusim to zacina na C), ale neviem spomenut ako sa volaju 😕 😨 😕

lenka_21
8. jan 2012

@leamax Telefonat je istota a radsej sa ho povypytuj vsetko ... my sme si boli aj pre tie vysledky v Prahe, lebo ja som vedela, ze ak tam nieco vyskoci budem mat kopeeec otazok a tak sme tam radsej isli a uja Madara som vyobracala 😀 😀 😀

leamax
8. jan 2012

@lenka_21 tak mne prisli vysledky, ked som bola v kupeloch, takze som si ani nemohla ist pre ne. okrem tohto annexinu mi je v nich vsetko jasne, len toto sa chcem opytat. ale isto tam zavolam. horsie je, ze my sme neboli u madara ale u tej doktorky a za svet neviem ako sa vola 😀 lebo aj na vysledkoch je podpis a peciatka madara. tak neviem, ci sa vobec dopatram. ale tak snad aj madar mi to bude vediet vysvetlit. ale tam je tusim najlepsie volat po 13.00 sa mi zda, ze?

eviq
8. jan 2012

@leamax ahoj, ta doktorka sa vola Bockova a telefon priamo na nu je 296 511 478 a volat treba po pol jednej 😉

leamax
8. jan 2012

@eviq jezkove husle, strasne diky, uz som myslela, ze sa nedopatram. si strasne zlata 😵 😵 😵

eviq
8. jan 2012

@leamax nemas za co, ved musime si pomahat 😉 aj ja jej budem volat, lebo mam tiez otazky a som pisala madarovi este zaciatkom decembra a neunuval sa odpisat...len ja nemam kedy zavolat leo z prace nechcem a doma som az vecer...ja mam na nu taku otazku, ze mam 6 tyzdnov pred otehu brat prednison a potom znizit davku a skusit otehu...no a keby sa nam nepodarilo hned otehu tak neviem ci ostavam na tej nizsej davke a ze ako dlho mozem ten prednison brat lebo viem ze dlhodobo sa nemoze...

leamax
8. jan 2012

@eviq niekde tuto vyssie to bolo spominane, ze ked sa nepodari prirodzene otehotniet, tak sa prednison vysadi na 4-6 tyzdnov. myslim, ze tak to bolo spominane, lulu10 to sem davala. ale istejsie bude si jej zavolat. ak sa ti da, skus sa v praci niekde na tych par minut zasit a zavolaj si, ja som raz dokonca volala z wecka, tiez sa mi nikde inde nedalo 😀
este raz vdaka a drzim silno prsty

lulu10
9. jan 2012

@eviq ahoj moja vcera som veru pri tej nasej debate na teba veeeelmi myslela, presnu tuto otazku som mala aj ja a tu mas odpoved: Obvykle se doporučuje, že pokud se těhotenství nezdaří v průběhu 4-6 ovulačních cyklů, je vhodné podávání Prednisonu přerušit na 4-6 týdnů a pak léčbu znovu zahájit - 3-4 týdny 5 mg/den, pak snížit na 2,5 mg/den a znovu zkoušet oplození. Kondomovou ochranu mimo ovulaci dodržovat stále, stejně jako léčit případné gynekologické záněty!
Zdraví J. Madar
Mne sa ale tento postup moc nepozdava, lebo ak sa mi nepodari otehu v tych prvych 4-6cykloch tak to bude na dlhe lakte, a na takyto "pokus" nemam veru ani chut, ani silu, ani odvahu ani nic. Aky mas ty plán?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre