Slovenky na vyšetrení imunity v Prahe

gerdusha
10. jan 2012

Ahojte baby,

zalozila som tuto temu, pretoze hladam slovensky, ktore absolvovali vysetrenie na reprodukcnej imunologii v prahe.

hladam baby, ktore sa snazili poziadat v slovenskej zdravotnej poistovni o zaplatenie tohto vysetrenia, najde sa nejaka? poradite? bola som sa pytat priamo v poistovni, ale odpovede, ktore som dostala si viem nastudovat aj na nete. potrebujem niekoho, kto tym skutocne presiel.

jaya47
30. mar 2012

@sidlo No, hadam sa nieco podari. Daj potom vediet (aj negativne, aj pozitivne). Alebo ze si nahodou otehotnela skor, nez si stihla nieco vybavovat 🙂

sidlo
30. mar 2012

@jaya47 🙂 tak to by bolo jaaakeee super🙂 Tak som si to stala predstavovala....teda az po skonceni skoly a po prvych par rokoch v realite 🙂 No u nas take zial nehrozi☹
Inac obdivujem baby co su tu a maju toho tolko za sebou. Ja som to sice navonok zniesla celkom fajn (neuspesne IVF) ...ale nemam pocit ze by som ich zvladla este takych par☹

katie26
19. máj 2012

@jaya47
@sidlo no vcera mi manzel avizoval, ze nam z jeho platby 1900 czk dali z vseobecnej zdrav. poistovne 24€. este cakam na svoju platbu z dovery, v prahe moje vysetrenia stali okolo 4000czk. formular som tam ziaden neodovzdavala, len som po navrate z prahy zaslala listy s tlacivami o refundaciu uhrad, originaly blockov ako aj platobnych vypisov (el.platba) a kopiu vyslednej spravy. zda sa ze to fungovalo, dam potom presne vediet, kolko ktora poistovna uhradila. skusajte to.

katie26
7. jún 2012

no včera mi prišla odpoveď z Dôvery. Keďže som vraj označila, že chcem hradiť podľa hodnôt na Slovensku (podľa inštruktáží som tuším inú možnosť ani nemala, ale možno som v tomto urobila chybu, preverte si to, čo je lepšie) mi zo 4200CZK uhradili necelých 25€. Poteší aj to, lebo dokopy to je skoro 50€, kvázi aspoň na cestu, ale uhradili mi menej, ako manželovi za jeho vyšetrenia za 1900CZK. Myslím, že mne sa robili komplikovanejšie vyšetrenia za vyššiu sumu, tak moja suma mala byť vyššia. A možno všeobecná prepláca viac ako dôvera. Tak asi toľko.

jaya47
7. jún 2012

@katie26 Uff, tak to je zle. Hadam aspon s tym formularom E112 je to lepsie...

adik73
7. jún 2012

caute baby,chcem sa vas spytat,tie ,ktore ste uz boli na vysetreni imunity v Prahe,treba ist na krv na lacno alebo na tom nezalezi?ja idem v utorok a zabudla som sa na to spytat.

katie26
9. jún 2012

@adik73 ja som tusim nalacno nebola. myslim, ze na toto by to vplyv mat nemalo, len na odbery cukru a pod.. ale ak ti to dalsia nepotrvrdi, a chces si byt ista, tak radsej trosku pohladuj. alebo tam zavolaj v pondelok🙂 vela zdaru.

katie26
9. jún 2012

@jaya47 no pri tom co som pocula o poistovnach je aj toto uspech🙂) treba to brat pozitivne, lepsie ako nic. ak vsak s formularom pochodis lepsie, daj vediet, ak by som tam este niekedy musela🙂

adik73
9. jún 2012

@katie26 dakujem za odpoved 🙂

jaya47
9. jún 2012

@adik73 mne robili iba ciastocne imunitne vysetrenia a tam vraveli, ze mozem lahke ranajky. Ale kludne im mozes zavolat, myslim, ze s tym nebudu mat problem, aby ti odpovedali a ty si si bola ista 😉

jaya47
9. jún 2012

@katie26 Ja zacnem riesit niekedy v septembri, ak nebudem tehotna 😉 Lebo vtedy budem mat prednisonovu prestavku...

adik73
9. jún 2012

@jaya47 dakujem 🙂

evkasus
9. jún 2012

Ahojte, spomenuli ste tu rozne vysoke ceny za vysetrenie v Prahe. Ja ked som sa objednavala cca pred mesiacom tam mi povedali cenu 9000 CZK....co je asi najviac z toho, co tu bolo spomenute.....
A nedohadovali sme sa na konkretnych ukonoch...iba vseobecne.
Vy ste si tam dali robit iba ciastkove vysetrenie???

katie26
14. jún 2012

@evkasus Evi, aj mne hovorili, že to bude max. 9000CZK, asi radšej hovoria najvyššiu sumu, aby si bola na to pripravená. Pani doktorka však bola zlatá a povedala mi, ktoré odbery si mám dať urobiť doma (na prekonané infekcie, resp. niektoré infekčné ochorenia, pošvové ochorenia, neznášanlivosť laktózy a pod.), aby som to nemusela zbytočne platiť u nich. Takže tých 9000 je asi horný strop. My sme nakoniec platili niečo cez 6000 CZK. Veľa šťastia.

evkasus
14. jún 2012

@katie26 dakujem ti 😉

buba08
15. mar 2013

baby, ktore sa chystate do Prahy, povedali vam, ze musite byt pri vysetreni uplne zdrave?

karolina26
1. jún 2014

Ahojte baby
Chcela by som sa Vás opýtať či ste niektorá z vás boli v Prahe na vyšetrenie reprodukčnej imunologii u doktora Madara. Že je najlepší. Chcela by som vedieť všetko ako sa knemu dostať, kontakt na neho kliniku a samozrejme po finančnej stranke . S manželom sa snažíme 3 roky môj gin. mi zistil ž e mám protilátky na manželove spermie, chel by ma poslať na laparoskopiu vajcovodov či mam priechodne, neviem bojím sa toho. strašne by sme chceli bábätko veľmi túžime. je to ťažké o tom rozprávať. začala som piť zelený jačmeň sypaný tak hadam zaberie. poradťe prosím ake mate referencie na neho a či niekomu pomohol s našim problémom. dakujem ahojte držím palčeky všetkým ktoré sa snažia aby sme si už aj mi vypisovali o našich bábätkách a nie o problémoch.

kako23
1. jún 2014

@karolina26 ahoj, posielam Ti link, kde nájdeš všetky podrobnosti o imunológii v Prahe. http://www.upmd.cz/?page_id=671
Je tam aj kontakt priamo na objednávanie sa pacientov. Cena za kompletné vyšetrenia obidvoch partnerov je cca.230 EUR, pričom si to môžeš dať následne refundovať do poisťovne. Nepreplatia všetko len časť, musíš mať ale výmenný lístok od slovenského lekára...
My sne u nich boli, ale nič nám nezistili a keď som dávala výsledky v mojom centre (Reprofit Brno) tak hovoril dr., že sme mali ísť radšej k Dr. Maličkovej myslím, vraj je lepšia ako Dr. Madar, ale netuším kde v Prahe ona robí...skús sa popýtať ešte aj v téme https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/reprodukcna-imunologia/ pretože vraj už sa robia kompletné vyšetrenia na imunológiu aj na SR.
Tak držím palce, aby si sa čoskoro dočkala // 🙂
Držím palce

karolina26
4. jún 2014

@kako23 ahoj dakujem pekne. Viem že robia Aj v SR tie testy na imunologiu len neviem ktorá je dobrá či GIN-FIV, Helios fakt neviem.ale dakujem si zlatá

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre