Štátne Centrum asistovanej reprodukcie v Košiciach

kalista32
24. júl 2013

budem rada keď niekto poradí kde je štátne CAR v Košiciach pokiaľ nejaké funguje nakoľko na Rastislavke je CAR odstavené a nie každá žnažilka máme na súkromné centrá dostatok financií bohužiaľ .

kalista32
autor
26. aug 2013

@nelynka no moja to máš pravdu ono sa to aj u mňa podá po schválenej žiadosti teraz ma trošku viac stresujú prašule musím ich doslova naškrabať 😒

kalista32
autor
27. aug 2013

@nelynka čo máš nové ?

nelynka
27. aug 2013

@kalista32 ahoj,
veru, ja škrabem už tri mesiace ešte nemám ani 20e 😀
Furt sa dačo pokašle čo treba ihneď riešiť a prašule idú tam..
tak bohvie kedy sa my niekam dostaneme 😒

nové nemám nič, naozaj že nič.. stále v kolotoči práca, dom, práca, dom..a tak 😝
a ty?

adman
28. aug 2013

ženy dýchajte oddychujte a serte na ivf- otehotnejete spontánne! stačí jedna šikovná spermia! peniaze vám bude treba keď sa bábo narodí na kočar, poscilku, lašky,............! tam nech smerujú vaše úspory. neverte doktorom že sa neda! podľa doktoroch ja som nijak nemohla a mam! otehotnieť môže aj žena bez maternice a s jedným vaječníkom! ale len spokojna, kľudna, oddychnutá, radostná + nadržaná!

adman
28. aug 2013

poznám osobne ženu, ktorá má len polku maternice a už má 3 deti a tiež po rokoch stresoch - stačilo sa ukľudniť....

nelynka
29. aug 2013

@adman to je vporiadku, ja nehovorim ze sa to neda, ale nie kazda zena bude cakat x rokov na zazrak ktory rovnako prist nemusi..
a potom si bude trieskat hlavu o stenu ze je uz stara a na IVF nema narok..
radsej to vyuzit teraz a mat pocit ze pre to urobila vsetko ako potom banovat ze bola sprosta kym mohla a neskusila..
moj nazor..
a srat na to budem ked vedla mna bude spinkat drobec, po tych rokoch by sa uz aj patrilo..
a nadrzana som ja dostatocne len na to treba dvoch bo s rukou alebo vibratorom asi otehotnejem dost tazko, nemyslis??
nie kazda ma chlapa ktory chce sexovat 4x za den..darmo je zena nadrzana..

a hlavne, lahko sa hovori tomu, ktory nepresiel nicim podobnym..alebo to cakanie uz ma zasebou..
a iny pohlad na vec ma chlap a iny zena..ale to je uz ina tema..

no a odkial ty vies ze nie sme kludne? co ty vies vycitat z pismen co sa sem pise?
ze zena stresuje?
radim ti zajst do inych tem, tam sa dobre pobavis, ako sa stresuje po dvoch mesiacoch snazenia..
my po tych rokoch uz v strese ani nie sme a ani byt nemozme, lebo clovek uz caka a pocita so vsetkym..aspon u mna je to tak..
klud pokoj pohoda a hold... dieta v nedohladne 🙂 takze stresom to asi nebude 😀 😀 😀 😀

adman
29. aug 2013

nelynka s mužom používame ten istý nik, toto čo som dnes v noci písala je len z praxe. toto som vybrala z našich starých príspevkov:
My sme to riešili 7 rokov a pomohlo nám liečenie v kúpeľoch pre manželku a prírodné liečivá pre mužov typu výťažky zo sabalovej palmi pod menom Prostakan forte a výťažky z brusníc pod menom Urinal pre oboch. Teda preliečenie a prekrvenie prostaty u muža a preliečenie zápalu močových ciest u oboch a samozrejme liečenie v kúpeľoch na ženské choroby - manželka bola na Sliači. A doplĺňali sme vytamíny - Zinkosel + B-komplex + pokoj, kľudný život a spokojnosť so svojim životom. Inak sme mali hrozný spermiogram a neidentifikovateľné ženské problémy.

Teraz dcéra bede mať o 4dni rok. A ľutujem každú korunu, čo som dala za IVF.

Ak vieš ako na to - pozri si naše staršie príspevky. Papa
Pomodlíme sa za teba.

dafy
30. aug 2013

@nelynka palec hore 😀 😀 😀

kalista32
autor
30. aug 2013

@nelynka ahojko moja no to poznám u mňa keď sa nič mimoriadne nevyskytne pri mojom šťastí 😒 tak v strdu budem mať tú 200 ku ale ku 900 je to ešte no do aleluja nenachádzam slová 😠 ale budem musieť to tak aspoň na november s božou pomocou keby ma ten môj čas tak netlačil ale ja to beriem aj tak že všetko ma svoj čas a význam všetko bude tak ako má byť 🙂 😉

nelynka
30. aug 2013

@dafy 😉

nelynka
30. aug 2013

@kalista32 bude zlatko a co ty vies? Mozno nam to nakoniec vyjde spolu ? 🙂

nelynka
30. aug 2013

@adman mna by skorej zaujimalo odkial si si taka ista ze prave vam to pomohlo?
Mozno to bola len suhra nahod a keby ste len sexovali a nic neuzivali a ani nebehali po kadejakych kupeloch tak by to tiez vyslo?
Poznam zeny ktore skusali kadeco a nepomohlo a poznam zeny ktore si dali ibalgin a otehotneli s jednym nepriechodnym vajecnikom.
priroda je mocna carodejka a ci nieco beries alebo nie ona sama vie kedy vam dieta dopraje ci uz spontanne alebo ivf..je to uplne ale uplne jedno..
Kazda vec sa v zivote deje pre nieco.. a nikdy by som do ivf nesla ked necitim ze to chcem ja,nie moje okolie alebo lekar..
to ze lutujes kazdu korunu je len tvoj problem...naco si potom do toho isla a neriesila to o com si presvedcena ze vam pomohlo namiesto ivf?
ked si tomu neverila naco si tie peniaze za to vyhadzovala?
Preco ste predtym nesli k urologovi aby muzovi spravil vytery? V car nie su povinny to robit..ale najjednoduchsie je zvalovat vinu na niekoho ineho..
Kazda sa sama musi rozhodnut co je pre nu najlepsie..a co je ochotna podstupit...
ja urcite nebudem necinne sediet doma a cakat, ja potrebujem nejaku akciu,pocit ze sa nieco deje..

a hlavne neverim tymto kadejakym vyzivovym doplnkom...pre jednu je dobre to a pre druhu ono..
preco jednej udajne k otehotneniu pomohol nejaky caj a ked chce druhe tak caj nejako prestal fungovat?
Smejem sa tomu uz len 🙂

adman
30. aug 2013

načo som potom do toho išla? bo som bola glupa a bola som presvedčená od daľšich gluptakoch, že toto je jediná možnosť otehotnenia!!! A kopa gluptakoch me v tym eščik podporovala - a to hovorím o Toporcerovej, Hrivňakovi, Hermanovi, a najglupšim.... Homzovi, ktorý mužovi napísal hormóny!!! - u šickych sme boli!!! + Vystriedala som 7 gynďakoch!
To že je človek vzdelaný neznamená že je múdry!
...prečo si myslíš, že som to trápenie nezažila? že ho neviem pochopiť? že som neprežila niekoľko potratov?
a viem presne, čo nám pomohlo - za tie roky sme vyskúšali - hormóny, chémiu, prírodné, robili sme veľmi často testy, SPG aj endo skríning. Presne podľa týchto poznatkov sme napredovali.
.....A áno - Božia cesta bola tá najlepšia! Obeta, odpustenie, pôst, radosť z prítomnosti a darov, ktoré máme teraz v tejto chvíli, krásne manželstvo v láske...
...Veď práve, chceš to tak veľmi, že nevidíš možné následky na svojho muža a dieťa. Nevidíš šťastnú realitu ktorú žiješ! Ničíš ju sebe aj mužovi v honbe za chimérou.
Spätne, keď sa pozerám slová "ja chcem" - bolo najhoršie zo všetkých a pre všetkých. Zmier sa s realitou. Prijmi pravdu.

adman
30. aug 2013

@nelynka načo som potom do toho išla? bo som bola glupa a bola som presvedčená od daľšich gluptakoch, že toto je jediná možnosť otehotnenia!!! A kopa gluptakoch me v tym eščik podporovala - a to hovorím o Toporcerovej, Hrivňakovi, Hermanovi, a najglupšim.... Homzovi, ktorý mužovi napísal hormóny!!! - u šickych sme boli!!! + Vystriedala som 7 gynďakoch!
To, že je človek vzdelaný neznamená že je múdry!
...prečo si myslíš, že som to trápenie nezažila? že ho neviem pochopiť? že som neprežila niekoľko potratov?
a viem presne, čo nám pomohlo - za tie roky sme vyskúšali - hormóny, chémiu, prírodné, robili sme veľmi často testy, SPG aj endo skríning. Presne podľa týchto poznatkov sme napredovali.
.....A áno - Božia cesta bola tá najlepšia! Obeta, odpustenie, pôst, radosť z prítomnosti a darov, ktoré máme teraz v tejto chvíli, krásne manželstvo v láske...
...Veď práve, chceš to tak veľmi, že nevidíš možné následky na svojho muža a dieťa. Nevidíš šťastnú realitu ktorú žiješ! Ničíš ju sebe aj mužovi v honbe za chimérou.
Spätne, keď sa pozerám slová "ja chcem" - bolo najhoršie zo všetkých a pre všetkých. Zmier sa s realitou. Prijmi pravdu.

kalista32
autor
9. sep 2013

@adman no prečítala som si čo je tu nového a no nemyslím si ,že ši bula glupa ľen ši sebe myšlela a verila ši tomu ,že ci doktore pomôžu ale vidíš to pánboško mal s tebu iné úmysly a musela si si prejsť najprv tu tŕnistú cestu 😒 a až potom ti požehnal 🙂 😉

kalista32
autor
9. sep 2013

@nelynka no moja to by bola švanda ale náhoda je blbec a keď je nám to súdené tak sa tak stane 🙂 😉

kalista32
autor
9. sep 2013

Ja tu len nakuknem kuk 🙂 😉

kalista32
autor
11. sep 2013

@nelynka vieš čo moja chcem s MUDr. prekonzultovať genetické testy čo máš nové ?

adman
17. sep 2013

@kalista32 ja len som chcela ti vysvetliť že je jednoduchšia cesta a hlavne lepšia k bábätku ako týranie cez IVF.

adman
17. sep 2013

@kalista32 ja len som chcela ti vysvetliť, že je jednoduchšia cesta a hlavne lepšia k bábätku ako týranie cez IVF.

kalista32
autor
19. sep 2013

@adman z časti máš pravdu sme z toho ubolené jak fyzicky tak psychicky 😒 hlavne keď sa to nepodarí ☹ ale ta naša túžba po materstve ná núti skúsiť každú formu lebo nám to dáva nádej ,že práve toto je naša posledná šanca a teraz sa to podarí ja za seba môžem povedať že chcem postúpiť každý možný pokus kým mi to zdravie a šušule dovolia veď vieš každý máme svoju hlavu 🙂

adman
23. sep 2013

@kalista32 každá choroba je zo zápalov a nachladenia - a pchať do človeka hormóny bez toho, aby sa poriadne preliečil organizmus je blud! preto ti píšem že skús najprv kúpele a fitofarmaká - keď podstúpiš IVF a máš zápal (na ženských...) tak buď sa nepodarí alebo bude to mať doživotný vplyv na dieťa. a bez zápalov a stresov bude dieťa! veľmi dobre viem o čom píšem!!!

kalista32
autor
24. sep 2013

@adman no moja u mňa o žiaden zápal neide chvála bohu MUDr. mi pred IVF robila všetky vyšetrenia a zo zápalom by ma to toho nepustila. akurát mám myóm nasadila mi esmyu tak mi ho zmenšila na 2,5 cm. a čo sa týka kúpeľov tak nato nemám dostatok šušul 😒 ale idem si naštudovať fitofarmaká 🙂

adman
1. okt 2013

fitofarmaká - tie brusnice sú silné, ale ja som s nimi vyskúšala aj obyčajný pinosol (nosné kvapky) a v kombinácii vnútorne tie oleje a silice sú ako zázračný liek + žihľava+ skorocel... a relaxuj s čajmi z rýchto byliniek - je chladno tak si treba oddýchnuť.
Keď pinosol použiješ na ranu napríklad po holení alebo po depilácii - tak sa netvoria vyráštičky ani zápaly...
mentol, tymol, oleum pini silvestris a oleum eucalypti + vitamin E
Opakujem každá choroba je z nachladenia! sadla si na studené,zaspala slabo zakrytá, alebo si premokla ... a zápal mohol vyskočiť a prejavila sa u teba takto.
Na liečenie ti dá lekárka poukaz, len zaplatiť stravu a ubytko je o prachoch. Ale keď dokážeš dochádzať niekde blízko napr do Bardejovských kúpeľov tak ti stačí na cestovné. Papáš a bývaš doma.
Trochu prečítaj knižky o bylinkách a sama si vyberieš to, čo ti pomôže intuícia ťa povedie- a v lekárni alebo na nete z toho nájdeš koncentrované výťažky.

kalista32
autor
2. okt 2013

@adman ahoj moja trošku si ma poučila 😔 😔 😔 vďaka teraz pijkame s partnerom kotvičník tak uvidíme čo s nami narobí 🙂 🙂 😉 po pravde musím sa naučiť piť tie bylinkové čaje dosť sú pre mňa ťažké na žalúdok 😖 😒 tak to skúšam s takými chuťovo príjemnejšími čajíčkami v menšom množstve . a čo sa týka kúpeľov popri mojej hypotéke a rekonštrukcii domu to neprichádza do úvahy najbližších .....rokov 😠 😢 😢. tak drž sa prajem ti všetko dobré 🙂

adman
4. okt 2013

ešte jedna ve pečítaj so knihu: Syndróm trávenia a psychológie Natasha Campbell-McBride. Dá sa stiahnuť na uložto. http://www.uloz.to/xEjsq3P/mcbride-zip
Prajem plnosť požehnania a Božích milostí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre