Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
9. aug 2009

ahojte .. len tak na chvilku ... trojka no vzhladom na moje gule .. trojka je uspech

lusinkaj 17.8.sa blizi ... drzim palce aby ti to rychlo ubehlo ... ja budem mat tento tyzden tiez dost narocny tak snad to rychlo utecie

lusinkaj
9. aug 2009

wolfi ahoj,veru uz sa to blizi,len nech vsetko dobre dopadne nech su vysledky dobre a nech schvali poistovna co najrychlejsie 🙂

rosienka
9. aug 2009

zuzi - ale kdeze, ziadne volno...len sef bol na dovolenke, tak som si sem trochu odskocila, ale ako vidis, potom som sa sem tiez kvoli praci nedostala... 😖
ja sice schweizerdeutsch celkom dobre rozumiem, ale nerozpravam nou, len obcas doma s muzom zo srandy 😉 A rakusactina tiez nie je jednoducha na rozumie, byvala som roky vo Viedni 😎

veru baby, sme tu este len v takych pripravach. Ja idem tiez na pohovor az toho 28.8. a preto sa nic velke nedeje

zuuuzana7
9. aug 2009

ahojte 🙂

rosienka vo viedni? teda ty si priekopnik pochodis cely svet 🙂
a kde vo schwierzelande zijete. my sme boli na dovolenke v st. gallen. tam bolo teda naaaaadherne. 😵

inac baby dnes som sa o pol dvanastej zobudila prespala som 13 hodin. fuuu

ja mam ist este len na krv toho 28.8. a potom este na pap.

wolfi pracovny narocny tyzden? alebo privatny 😵

lusinkaj
9. aug 2009

rosienka ty ides na 2ivf,alebo to uz mas za sebou? 🙂

rosienka
9. aug 2009

zuzi - ale to bolo pred desatrociami, co som tam zila, ot uz si ani stari lude nepamataju 😉

lusi - ideme na 3. ICSI, dve sme uz "absolvovali" ☹

lusinkaj
9. aug 2009

aha,preco nevysli?drzim prsty

zuuuzana7
9. aug 2009

baby aj u vas je take skarede pocasie?

rosienka
9. aug 2009

lusi - no, to keby som vedela, tak uz som tehotna... 😉 ...to sa nikdy presne nevie, a zavisi to od tisic faktorov, aby sa vsetko perfektne v tele sklbilo a podarilo sa. A to sa proste uplne naplanovat neda, najmä ked sa pridaju nase rôzne fyzicke problemy

zuuzi - aj u nas je od vsera skaredo a aj do stvrtka bude ☹

zuuuzana7
9. aug 2009

rosienka ty si chodila po ivf do prace? je to pre mna dilema co mam robit ci si mam dovolenku nechat alebo co ?...
teda to pocka ma dnes uplne frustruje . ble

lusinkaj
9. aug 2009

rosi ved to tie nase problemy,nervy s stresy to vsetko robia
zuzi to je aj moja dilema,ci brat volno,ked si budem pichat inj,alebo co robit neviem...pri 1ivf som bola doma,kedze som nepracovala...

zuuuzana7
9. aug 2009

hmm ved to lusi je to dulema, ale vacsina bab je doma co tak na konovi citam.
dnes mi volala mamina, ze sesternici sa narodil chlapec. nejako ma to opat zobralo ☹
stale sa ma to dotkne aj chcem byt uz proti tomu obrannychopn, ale nejako to nejde 😔
neviete ci sa da proti tomu zaockovat ? 😀

lusinkaj
9. aug 2009

zuzi asi sa neda proti tomu zaockovat... 🙂 ak ano chcem aj ja,ja som tiez taka ista ako ty
aj ja som pocula,ze najlepsie je byt doma pocas stimulky,po prenose tiez...tak ja asi budem...
budes nieco brat?pred ivf?ako dlho sa uz snazite?

zuuuzana7
9. aug 2009

lusi my sa snazime pat rokov. po dvoch rokoch co lekari hovorili ste mlada ziaden stress pride to sme mali mimo tehu. potom rok pausa a hned ako sme sa zacili opat snazit dalsie mimo tehu. pol roka pausa a potom dalsia laparka a hystero, prirodzene snazenie dalsim 8 mesiacov a nic. takze uz chcem ivfkovat a tehulovat a mamickovat aj JA 😵
a basta.
to je asi u nas dlhorocnych snaziliek ten isty problem ze sa nas nieco taketo dotkne. ked sa niekde znamym narodi mimco.
lusi vy sa kolko dokopy snazite?
ja budem brat femibion 800. inac nic. snazim sa zdravo stravovat tot vsio.

zuuuzana7
9. aug 2009

pauza sa pise po slovensky predsa so "z" teda ja som vol 😀

lusinkaj
9. aug 2009

zuzi tak mi sa snazime uz ked sme spolu len chodili,ale nebrali sme to tak vazne,ked mi meskali a test bol negativny,to jest asi tak rok a potom sme sa vzali to je uz 3r.
potom nam to neislo do hlavy a manzel bol za urologom,na spg a tam to je... 😒

zuuuzana7
9. aug 2009

lusi cize 4 roky sa snazite?
inac africa bola tento tyzden pri tej bylinkarke anne kopackovej co je aj tema tu, ale nejako sa neoziva.
hmmm asi ma este navstevu, ale uz som zvedava co jej povedala.

lusinkaj
9. aug 2009

zuzi da sa to tak povedat,ale uz sa nesnazime,lebo vieme,ze prirodzene to nepojde 😒 snad len zazrak 😵

zuuuzana7
9. aug 2009

vsak aj zazraky sa deju lusi 😵
aj ked je pravda ked je clovek zufaly zo vsetkeho toho neuspechu neveri uz na zazraky.
lusi a aku ma manzel diagnozu spg? a berie aj nejake vitaminy?

lusinkaj
9. aug 2009

veru ako pises zazraky sa deju,ale pri neuspechoch asi velmi tazko verit 😉
mas ip

zuuuzana7
9. aug 2009

zazrak je predsa aj cele ivf. cize nase miminka budu zazracne len nase 😵 😵 😵

lusi idem behat objedla som sa neskutocne a je mi zle a mam vycitky svedomia tak idem aspon pol kila vybehat.
pa krasny zbytok nedele vam prajem. 😵

afrika
9. aug 2009

ahojte, tak som bola u tej bylinkárky-bolo to ok, povedali sme jej o sebe čo najviac a ona nám dala nejaké recepty čo a ako a bylinky. keď otehotniem, mám za ňou zas prísť. ona aj udržuje bábätka. sama som tam stretla už aj tehulky. bylinky som ešte nezačala piť, zajtra idem k dokimu a muž trvá na tom, aby som sa s ním o tích bylinkách najprv poradila. spermiogram nám nedopadol najlepšie- množstvo a rýchlosť ok, morfológia(tvar spermií)1% dobrých pričom norma je 3-3,5%. liečiť sa to nedá, len vitamíny. dr mi povedala, že pri IVF vyberajú tie najlepšie spermie, tak nech sa nebojím. stále tam ale strach je vzhľadom na to, že pred rokom bola morfológia 2% a teraz 1%.

lusinkaj
9. aug 2009

presne tak zuzi ako pises,nase babätka budu zazracne ak sa nam podari ivf 😵
drzim prsty sebe,tebe a ostatnym... 😵

lusinkaj
9. aug 2009

prajem vam krasny zvysok vecera 🙂 mam 2-12ky tak potom sa ozvem papa 🙂

zuuuzana7
9. aug 2009

ahoj afrika, ze sa aj ukazes 🙂 uz som bola zvedava ako bolo u pani bylinkarky.
no to je dobry napad asi by som sa aj ja nechala lekarom poradit alebo ho aspon oboznamila co dodatocne beriem. afrika pan boh zaplat aj za to jedno percento. ber to tak. lekarka ma pravdu vyberu predsa
kaskaderov 😵
lusinka a ivf sa nam podari! musime silno silno verit 😵
teda dve dvanastky 😝 tak nech ti rychlo utecu 😉
dobru noc baby 🙂

rosienka
9. aug 2009

zuzi - prvy krat som chodila po cely cas do prace, punkcia nam vysla na sobotu a na ET som asi hodinu chybala a sup zas robit... ☹ bolo to dost na nervy, strasne stresujuce a aj potom deprimujuce. Druhy krat som si zobrala asi 7 dni dovolenky okolo punkcie a ET a predtym a potom som tiez makala. Bolo to o nieco lepsie, ale kedze vysledok nanic, tak podobne depky. Teraz este neviem, ako to vyriesim, tu z CAR-u volno nedostanem, dovcu mam vycerpanu a chcem ist este v septembri pred stimulkouna tyzden na SK, tak sa pokusim nieco vydrankat od Hausarzta 😉 ...neviem vobec, ci to bude mozne, ale pevne dufam, ze ho nejako ukecam na tu PN.

wolfskinka
autor
10. aug 2009

AHOJTE dobre ranko,

lusinkaj neboj vysledky budu dobre ... MUSIA BYT

afrika ... toho sa nemusis bat .. oni vydoluju tie najlepsie ...

zuuzana ... co ma caka cez tyzden mas v IP

afrika
10. aug 2009

Ahojte, dnes som bola na UTZ-nič moc, chceme skúsiť ešte IUI pred IVF. dnes som 13deň cyklu, folikuly sú ale malé a sliznica no hrúza 4mm a to na ňu poctivo papám estrofem. v piatok idem zas na UTZ a uvidíme či sa bude niečo diať. katastrofa pondelok a dnes už idem aj do práce po dovolenke.
žiadosť ešte nemáme schválenú, myslím, že to stíham skôr na október ☹

zuuuzana7
10. aug 2009

baby tak nakoniec z nasej temy stimulka september bude tema stimulka oktober, tehulka november 😀 😀 😀
vacsina ideme teda az v novembri na vec 😀
africa budeme drzat na piatok palciska 😉 mas pravidelny cyklus? mozno bude ovulka tento mesiac trochu neskor.

afrika
10. aug 2009

zuuzana7 ja ani neviem čo to je pravidelný cyklus 😀 je pravda, že posledné 3 boli cca 31 dňové, ale len vďaka utrošu-asi. ani ty nejdeš asi v septembri? čo ťa brzdí papiere alebo vyšetrenia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre