Umelé oplodnenie - Helios v Martine

batola1
22. nov 2016

Smiem sa opytat,ako prebieha umele oplodnenie?Úplne od začiatku,ak ma niektorá babenka ktorá si tým prešla čas popisat....a koľko to vyšlo ,a akú sumu prepláca poistovňa...Ďakujem za infošky 😒

kacenka2803
22. nov 2016

Ahoj my sme s umelim oplodnení začali 22.4 15 najskôr sa objednáte aj s manželom ,partnerom porozprávate sa aký mate problém ako dlho sa snažíte , koľko krát za týždeň ste spolu intímne ... pojdes na prehliadku a na krv myslím a partner dá spermie na spermiogram to je úplne vyšetrenie plavcov či sú dosť pohiblivi , či má dobrý počet a tvar toto vyšetrenie sa platí 100 €... ak je všetko ako má byť tak vám odporučia inseminaciu na nej som bola aj ja najskôr tiež sa platí 100 € do dlhej pipetky naberú spermie a ako pri vyšetrení ti vložia spermie priamo do maternice ... bezbolestné si pri vedomí . Ak vám toto nevide tak umelé tam sú dve fázy prípravná a stimulacna . Prípravná fáza začneš užívať tabletky a injekcie si budeš pichať do bruška je to na to aby si si čo najviac nastimulovala vaječníky aby si mala čo najviac dozretich vajíčok ja som si pichala dvojaké injekcie neboj naučíš sa ako hlboko a podobne ... potom si urobis predoperačné vyšetrenia lebo v stimulacnej fáze si budeš pichať iné injekcie ktoré sa miešajú s práškom na všetko dostaneš písomne inštrukcie do ktorých si v oboch fázach budeš písať dni všetko ti vysvetlia neboj nič priebežne budeš chodiť na kontrolu ako sa vajíčkam darí či rastu správne a počet a keď doktorka určí že už to bude na odber vajíčok pojdes asi na 14 deň od aplikácie injekcií a keď ti už odoberú vajíčka si v narkoze trošku ta bude bolieť bruško odychuj dostaneš strašne veľkú bielu košeľu do ktorej sa zavazes a ideš na stôl ucitis teplucko a vstanes po 15 mín mas po tom partner tá čaká von on ide dávať spermie oplotenia ich a dajú vám dátumu kedy si budete volat ako sa majú embryka či všetky rastu správne a ak áno pojdes na zákrok podobný prehliadke u gynekologiccky vložia embryko dostaneš foto a čaká sa potom ideš na krv ja som dostala svoje dni nám to nevyšlo prežili nám dve zo 16 druhé máme zamrazene . Lenze otehotnela som hneď ako som zmenila prácu robila som v 3 zmennej prevádzke a šup ani neviem ako stres robi vela no za všetko sa platí nás to vyšlo nejakých 1200 € aj s liekmi injekciami striekackami .... začni užívať Prenatal vyrába ho kanadská firma Jamieson su to čisto prírodné lieky pre zeny čo sa snažia otehotnieť a dojčia kuspis ho v lekárni stojí okolo 15€ a máš ho na 3 mesiace. .Dostanete papier na ktorom je napísané koľko čo stojí vela šťastia

batola1
autor
22. nov 2016

kacenka2803 dakujem pekne,si zlata,smiem sa opytat kedy si otehotnela?A este,to tych 1200 eur si si doplacala sama?Aj ak si riadne poistena?

kacenka2803
22. nov 2016

O 3 mesiace neskôr som otehotnela áno žiaľ poisťovňa prepláca tiež nejako vyššiu čiastku asle 1200 budeš musieť zato dať aj keď si riadne poistená nieje to hradené úplne

kacenka2803
22. nov 2016

Možno vám vide inseminacia takže to nebude toľko

batola1
autor
22. nov 2016

och,keby to aj u nas tak bolo 😒 .....a rozmyslala si aj nad inou klinikou?alebo prečo prave helios?A aky si mala problem že ste sa rozhodli pre umele oplodnenie?

kacenka2803
22. nov 2016

Neboj nič hlavne nad tím nerozmyslajte odreagujte sa cvičením prechádzkami ....vo všetkých klinikách platíš a najbližšie bol pre nás Martin ja som s Dolného Kubína nám sa nedarilo otehotnieť 3 roky manžel mal zapala troška oslabených plavcov prestal fajčiť dostal liekya a upravilo sa mu to ja som bola s liečby hormonálne nabudena a šlo to dajú sa kúpiť ako máš tehotenské testy tak sú aj testy na ovulaciu presne budeš vedieť kedy si plodná

batola1
autor
22. nov 2016

mne dnes prave dr.oznamila,že normalnou cestou to nepojde,mam strasne nizky hormon nejaky zenskz,neviem presne nazov,lebo ma tym uplne zabila.....fakt som nečakala že to bude taky problem ak budeme chcieť byt rodina....tak vraj jedina cesta je umele oplodnenie,aj to nieje iste.....sme len na začiatku,a uz som hotova,nechapem ako to zvladaju tie vsetky zienky

kacenka2803
22. nov 2016

No vidíš aspoň vieš na čo sa máš liečiť nehadz flintu do žita hlavu hore bojuj stojí to zato netrap sa naordinuje ti lieciky a šup zostanes tehotná musíš to brať všetko s tej lepšie stránky lebo sa zblaznis

kacenka2803
22. nov 2016

Vies koľko ľudí má problemi ako my spústu koľko máš rokov ak sa smiem spýtať ?

batola1
autor
22. nov 2016

si strasne zlata,mam pocit,že dnesny den mi ubral minimalne 5 rokov zo zivota.....nikdy som si nepredstavovala že niečo take zazijem....fakt som si uvedomila,že mat dnes drobceka je maly velky zazrak...a kolkokrat celkovo ste asi boli v tom heliose?

kacenka2803
22. nov 2016

Kamoška mala problém zo štítnou žľazou dostala lieky a má bábo na žiadne umelé nemuseli ísť

batola1
autor
22. nov 2016

27 😉

kacenka2803
22. nov 2016

Presne kuknem to v papieroch na začiatku tak 4krat a ku koncu 5 Krát čo som bola sledovaná kolo dozretich vajíčok

kacenka2803
22. nov 2016

Boze mladááá baba ja som mala 29 a keď ti poviem že do heliosu chodia 40 tnicky že chcú otehotnieť

batola1
autor
22. nov 2016

ja uz tomu nerozumiem,chodila som k doktorovy,ten mi stale daval duphaston....cca 3 roky,ale nebavilo ma to stale brat,tak si myslim ze zmenim dr a ak povie to iste budem brat dalej,ale dr. mi duphaston nedala ale povedala že mam dojst 3x na krv,a dnes take vysledky,ten dr co som k nemu chodila pred tym nikdy neriesil krv,proste meskala mi ms tak vzdy som brala duph 😒

batola1
autor
22. nov 2016

tak dufam že to dobre dopadne aj nam,a budeme sa tesit maleho zazraku,dakujem za infošky a hlavne povzbudive slova 🙂

kacenka2803
22. nov 2016

Duphaston som brala aj ja dnešní doktory sú zvlasni kurna prečo ti nikdy nebral krv trulo však otial vie všetko .... uvidíš ako sa to vyvinie ake budú výsledky s krvy

batola1
autor
22. nov 2016

neviem,nerozumiem tomu,ani dr. dnes nechapala ked som jej to vravela,ako mi povedala vysledky z tej krvy

kacenka2803
22. nov 2016

Ber všetko s nadhľadom pozitívne potrebuješ mať dobrú psychiku potom pôjde všetko samo ak máš stresujúci prácu porozmýšľajte nad zmenou

kacenka2803
22. nov 2016

Partner bol už na vyšetreniach

batola1
autor
22. nov 2016

nie,pracu mam v pohodke,a partner este nie....len dnes mi doktorka oznamila vysledky,v stvrtok ma ist znovu za nou,že čo a ako dalej,dnes som nebola schopna ju ani počuvat

kacenka2803
22. nov 2016

Aha takže ste na úplnom začiatku neboj nič keď budeš vedieť nové výsledky určia liečbu a pôjde to ako po masle pokiaľ partner nemá problém so spermiami že nie sú degenerovane dve hlavičky , chvostiky alebo bez chvostikov ale aj to sa dá napraviť je tam jedna metóda to vám povedia výberu pod mikroskopom tich naj naj a šup lup ničoho sa neboj ukľudniť sa všetko bude tak ako má byť bol by v tomcert aby mladá baba neotehotnela

kacenka2803
22. nov 2016

Musim už bezat keby niečo napíš držím prsty nech to bude

batola1
autor
22. nov 2016

dakujem pekne 🙂 dufam že aj ja raz budem takto pokojne niekomu radit,z vysledkom,ze doma mam drobčeka....esteraz dakujem 🙂

14nunu10
23. nov 2016

@batola1 nooo podrobný opis je nadlhoooo,to by človek radšej telefonicky poradil a vysvetlil ..prešli sme si tým a ako samoplatci nás to vyšlo 3000 eciek aj s cestami do MT ..aaale vyšlo na prvý krát a dnes som už v 25 týždni tehotenstva ...držím palce 😊

batola1
autor
24. nov 2016

@14nunu10 nechápem tomu,preco taký veľký rozdiel?1200€ a 3000€?a ak sa smiem spýtať,aky si mala problém?že ste šli na umelé?

batola1
autor
24. nov 2016

@14nunu10 prepáč,uz som si všimla,ze ako samoplatcov,tak asi preto 😌 asi som už mimo

14nunu10
24. nov 2016

@batola1 áno samoplatci ...😊

ketrinxxx
24. aug 2018

Ake skusenosti mate s helios martin

kacenka2803
24. aug 2018

@ketrinxxx ahoj dobre mame od nich krasnu dcerku bola zo za mrazeneho embrya

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre