Zúfalé snažilky po mimotelovom oplodnení

tinkatinulka
20. nov 2012

Roky sme sa tešili na chvílku ked si povieme že je ten správny čas na to aby sme mali naše vytúžené babatko. Snažíme sa už druhý rok a babatko stále nemáme. Našou jedinou šancou, podla lekárov je IVF.19.10 sme boli na ET, 28.10 kolajnice na teste,a 7.11 spontany potrat. Zlomilo nás to oboch. Ďalšie vyšetrenia, lieky, vitamíny a nekonečné natahovanie sa s poistovnou.Náš ciel: následujúce IVF a tehotenstvo bude úspešné. Ako na to?

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@vafinka Máme svoje poschodie ale aj tak je to o pocite že niekto vrazí do dverí.Moj ocino nas už takto vymákol ked som ešte bola na výške a odvtedy mám traumu.

vafinka
20. nov 2012

@tinkatinulka to by som mala aj ja, a nezamykate si vrch na vecer?

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@vafinka No a v Reprofite 4 ráno a 4 večer.

vafinka
20. nov 2012

@tinkatinulka fiha, to je davka ako pre kona, a to preco az tolko?

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@vafinka Nie nezamykame..☹

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@vafinka že radsej viac, rataju s tým že ten utros rád uchodí odtial kde by mal byť tak preto take dávky

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

Idem ja dole, kuknut co sa deje na Farme.Dnes nam odisiel telkac u nás na potvoru to je už asi 6 spotrebic za tento rok..sak same znamenia zhora a ja len čakáám.Majte sa pekne kočky a zajtra,ak sa Vám bude snívať o tom ako na vec tak čakám rady. 🙂

vafinka
20. nov 2012

no dufam, ze sa mi prisni, aj tebe dobru nocku, 😀

little_miracle
21. nov 2012

@tinkatinulka ...jasné že to je možné - ak to samovoľne odkrvácalo, nabehol ti normálny cyklus 😉 tak hopsa na mužíčka 😀

little_miracle
21. nov 2012

Ahojte baby, tak sa k vám pridávam.......síce by som sa radšej pridala do inej témy, ale keď to nejde, tak to nejde....
Takže resume toho čo mám zasebou:
3 x IUI - neúspešne 🙄
1.IVF - 3 vajíčka 0 embyií 😢
2.IVF - 11 vajíčok z toho 5 krásnych blastocýst, 2 vložené = tehu gemini; abort v 7+6 ☹
2x KET - pri oboch mikroabort
3.IVF soft - 2 vajíčka z toho 1 krásne embryjko - no neúspešne

Teraz nasleduje 3 mesačná prestávka a čakanie na schválenie žiadosti z poisťovne. Medzitým mi Dr. nasadila Inofolic 2x denne. Beriem ho už 16 dní - no zatiaľ žiadny zázrak - dokonca aj ovulka v nedohľadne 😒 . No vraj to treba brať minimálne 3 mesiace - tak uvidím. Teraz ešte sliedim po Nosifole - to je ekvivalent Inofolicu, len obsahuje viac vitamínov. Mám potom v pláne brať denne 1x Inofolic a 1x Nosifol. Okrem toho mi Dr. nariadila diétu, pretože som počas 2 rokov snažilkovania pribrala 8 kg.
Ďalšie IVF plánujeme niekedy v jan-feb 2013............

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

@little_miracle Ahoooj..no včera som ho znásilnila ale moc sa nebránil nakolko mal dlhu abstinenciu tak si to užíva.Nosifol by mal aj mne dojsť už dnes tak budem brat 2x denne a dieta tiež, piatok k diabtologovi tak ma tam asi dobre zprdne kolko som pribrala pocas snaženia. Baby a nedali ste si zistovat tu inzulínovú rezestenciu?

vafinka
21. nov 2012

@tinkatinulka ej ha, no teda ista, dufam, ze naradie neposkodene.
a kde su tie recepty??????, cakam na ne!!!!!!

little_miracle
21. nov 2012

@tinkatinulka no mne robila moja obvodna gyndoska ten glukozovy test co robia aj tehotnym (ale mne brala krv 4x) - tak neviem ci to je ono........vysledky som mala hranicne, chcela ma poslat na diabetologiu, ale ze ked s tym tak-ci tak bojujem, tak ma nebude trapit, lebo zase az take zle to nebolo... Ved ked ides, tak sa na to povypytuj a daj mi prosim vediet ci ti robili aj nieco ine...

vafinka
21. nov 2012

@little_miracle vitaj medzi nami zufalkami!!!!!

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

@little_miracle No moja segra je cukrovkarka a ta sa už na mna vypytovala u doktora povedal že aby som čo najskor dosla lebo že tot može byť vážna príčina, tak už kartu mam u seba aj odporucanie pojdem k doktorke zobrat preistotu a pojdem tam.Povedali mi že mi zoberu krv nalacno a potom ešte po najedení.No uvidím čo tam bude, poreferujem Vám čo nové zistím.

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

@vafinka Naradie je v poriadku, sak ked som mu volala rano do roboty tak už sa smial že už dnes nie lebo že je "unavený".No trdlo moje..no recept..zatim nic nové..nechodíš náhodou na endokrynologiu??Mal by som ist podla mojej obvodacky do Lubochne na vyšetrenie ale tam ignoruju vsetky telefony na objednanie a len tak tam letiet 100 km sa mi moc nechce ked aj tak viem že ma hned nezoberu.

little_miracle
21. nov 2012

@vafinka ahooooooooj - tak dufam ze sa z nas coskoro stanu uspesne "byvale zufalky" 😀

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

Potom budeme akože zúfale maminy? To znie blbo, skor dlhoočakávanéééé 🙂

vafinka
21. nov 2012

no na endokrynologiu nechodim, ale pokial viem, tak odbery na stitnu zlazu som mala ok-
zufale maminy budeme vtedy, ked nasi drobcovia nebudu po nociach drichmat, a budu vymyslat, tak vtedy ano 😀 😀 😀

vafinka
21. nov 2012

budeme vsetko byvale a uz budeme len buduce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

@vafinka Joj to dúfam, zajtra idem k našim, je tam aj moje krsnatko 5 mesacne tak ma hadam nechyti zas zachvat placu a konečne sa s ním pomojkám.Segra mi slúbila že s druhým počká na mňa tak dúfam že malý nebude jedináčik.Termín porodu som mala v den jeho narodenia, to ale už nezmením .. ešte aj najlepšia kamoška čaka babatko a ja nie som schopna jej napísať ani slovo nie to zavolať.

vafinka
21. nov 2012

@tinkatinulka nic si z toho nerob, aj my mame v rodine tehotnu, a ide ma urvat, uz len z pohladu na brusko. alebo aj ked vidim zname s pupkom, za prvym rohom bucim, ze preco nie aj ja. preco zrovna ja, my, sa musim takto trapit a nie je mi dopriate. co som komu urobila to neviem, ale viem ze to hodne boli a niekedy mam take stavy, ze by som aj hned zacala pichat injekcie do dalsieho kola len aby to male bolo. aj rok v kuse, to by som prezila. len uz nech sme traja. zufalstvo nema hranic a zo zufalstva by som spravila aj nemozne, aby bolo 😀 , sice citim, ze budeme mat raz chlapciska, ale viem, ze cesta k nemu bude velmi velmi tazka 😢 😢 😢 😢

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

@vafinka Podobne, u nás sme začali na babatku pracovat ako prví a už ostávame ako poslední. Mam pocit že občas len prežívam den a a ni neviem ako ubehol a ani práci sa nedokážem venovat naplno lebo mi ubiehajú myšlienky.No hor sa do boja s osudom a prisniť ten liek 😝

vafinka
21. nov 2012

@tinkatinulka no, keby sa nam zadarilo ako sme dufali, tak mame 2rocne male, a to neprehanam, po 3 rocnom snazeni by uz mohla aj motyka udriet a v plnej sile 😀

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

@vafinka Noo napodobne..ale sak my sa dočkáme a bude to vytúžené štastíčko 🙂

vafinka
21. nov 2012

@tinkatinulka no ja dufam, ale ked bude motyka udierat, tak ale mierne, zas nechcem rodit ako jonatanka 🙂

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

@vafinka no tento kor urodila ta nasa 6 bedníííí tak pozor 🙂

vafinka
21. nov 2012

@tinkatinulka juj ha, tie nase dohromady nic, ale davaju tak kazdy 3 rok, tak zeby som sa aj ja dockala buduci rok??? ahm???????

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

@vafinka Asi si malo polievala 🙂)

vafinka
21. nov 2012

@tinkatinulka skor malo hnojila 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre