Zúfalé snažilky po mimotelovom oplodnení

tinkatinulka
20. nov 2012

Roky sme sa tešili na chvílku ked si povieme že je ten správny čas na to aby sme mali naše vytúžené babatko. Snažíme sa už druhý rok a babatko stále nemáme. Našou jedinou šancou, podla lekárov je IVF.19.10 sme boli na ET, 28.10 kolajnice na teste,a 7.11 spontany potrat. Zlomilo nás to oboch. Ďalšie vyšetrenia, lieky, vitamíny a nekonečné natahovanie sa s poistovnou.Náš ciel: následujúce IVF a tehotenstvo bude úspešné. Ako na to?

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

@vafinka To netreba hnojiť, asi je tam u Vás dáka zlá zóna.Kde bývaš?

vafinka
21. nov 2012

@tinkatinulka sirsie okolie pb

vafinka
21. nov 2012

@vafinka nemozem blizsie specifikovat, kvoli jednej osobe

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

@vafinka jasneeee..ja pochádzam asi 20 km od teba 🙂 ale bývam pri PD.

vafinka
21. nov 2012

no, len aby som nahodou k te´be aj sutrom netrafila 😀 , to je asi okolie rajca a cicman, ze?

tinkatinulka
autor
21. nov 2012

@vafinka No v cicmanoch máme chatuuu..takže ešte cez Klak a si u nás.Naši bývajú 4 km od Bytče.

vafinka
21. nov 2012

rozmyslam ze co je tam hned za prvu dedinku, viem ze je tam pravno, kanianka, a uz neviem

little_miracle
22. nov 2012

@vafinka @tinkatinulka baby, tak ja som sa zasobila ovulacnymi testami, lebo mam podozrenie ze tento mesiac (tesne po neuspesnom IVF) ani ovulka nebude.......Ale vsetky dalsie cykly nech si ma ani "nezelaju" jak si budem ovulku o 106 testovat a sup sa na IUI, nech si to cakanie na dalsie IVF nejak spestrim 😉

vafinka
22. nov 2012

@little_miracle no to som zvedava, ze ci bude, ja ked som mala 1 ovulku po ivf, islo my vajka vydrapit von, musela som tam mat minimalne 5 folikov, tak som zvedava, co bude vcul....... 😢 , a kedy chces ist do dalsieho kola?

little_miracle
22. nov 2012

@vafinka musime najprv podat ziadost........a min. 3 cykly vynechat. Ratam ze tam zaciatkom februara, lebo cykly mavam v poslednom case ca. 35 dnove. Ale ak by bola ovulka, chceli by sme kazdopadne dovtedy skusit aj IUI.

tinkatinulka
autor
22. nov 2012

@little_miracle Jej tak to mas nejak podobne ako my..my sme sa ale aj včera už snažili a konečne aj užili, neviem čo ovulka bude ale testom už neverím.

tinkatinulka
autor
22. nov 2012

Babeny tak mám už zásielku INOFOLICu a už som dala prvý kus.Humus to je ale prve dva tyzdne dam 2x denne a potom 1x.Hádam niečo zaberie, Dheu sa stale bojim brat aby som to neprekombinovala.

tinkatinulka
autor
22. nov 2012

@little_miracle Kam pojdes na IUI?

vafinka
22. nov 2012

@tinkatinulka no to som teda zvedava, ci ti to zaberie a co ti to urobi s cyklusom, a aj ja som pozeral atu dheu a neni to sranda, to by som sa bala take cosi si naordinovat, ufff, neviem teda 🙂

little_miracle
22. nov 2012

@tinkatinulka pojdeme do ISCARE BA 😉

vafinka
22. nov 2012

babizne, akosi nam to tu dnes mrzne, co robite?? kde ste sa vsetky pozasivali?

tinkatinulka
autor
22. nov 2012

@vafinka Ahoj ja som bola dneska objednať na tu diabetologiu ale preobjednal ma na pondelok 7.00 uf to bude sila lebo že si mam aj ranajky doniest lebo tam budem cely den,a ešte som aj pracovala a super mi to padlo,posledná pizza pred dietkoua od zajtra suche rožky 🙂

tinkatinulka
autor
22. nov 2012

@little_miracle Ja som uvažovala že keby sme mali skusit IUI a nesli by sme do brna tak by som možno ISCARE MT skúsili, máme to blízučko ale nemam tam skúsenosti tak neviem.

vafinka
22. nov 2012

@tinkatinulka ved aj ja sa snazim dietovat aby som aspon cosi dala dole zo stimulky, aspon dajake to kilecko, ani mi pizzu nespominaj, uz mam slinu az na pateeeeeee . juuuj , tak by som si dala. glg, och. mnnnaaaaam!!!!!!!

tinkatinulka
autor
22. nov 2012

@vafinka Ja odvtedy ako som bola teraz tehotna mi chuti vsetko pikantne, predtým som to nemohla ani citit a dneska že pizza s chilly a feferony a paliva klobasa..nooo fuuj taka bola super.

little_miracle
23. nov 2012

@tinkatinulka suché rožky - to nie.......pečivo je najväčšie zlo pri chudnutííííííí. Ja som už týždeň nemala ani gram pečiva 😀 Ale v sobotu na raňajky sa chystám dať si 😅

little_miracle
23. nov 2012

@vafinka no ja som si bola kúpiť trenažér na cvičenie, tak sme ho skladali a skúšali 😉 To chudnutie som vzala úplne vážne 🙂

tinkatinulka
autor
23. nov 2012

@little_miracle No u nas je v detskej tiež daky stroj ale je to hlavne dobrý sušiak, zatím cvičit nemozem na odporucanie doktorky ale v dec. sa už chystým premastit a idem na to aspon vybijem energiu 🙂 Ake mas este triky na chudnutie..ja idem az pondelok k diabetologovi a vypytam si čo mam papat na chudnutie.

little_miracle
23. nov 2012

@tinkatinulka no ja som úplný "prototyp" jo-jo efektu......dokážem schudnúť, ale aj poriadne pribrať. Keď mám obdobie chudnutia, tak vynechám hlavne pečivo a sladkosti......a stravujem sa tak, že na raňajky si dám buď nejaký mliečny výrobok, alebo musli tyčinku.........desiata 1 ks ovocia, obed mám úplne normálny podľa chuti, pretože máme v práci možnosť stravovať sa v závodnej jedálni.......olovrant sa snažím vynechať a keď som moc hladná, dám si nejaký zeleninový šalát bez dresingu a večera buď musli tyčinka alebo niečo maličké podľa zásad delenej stravy. V celku to funguje aj bez športovania, ale určite je +pohyb lepší. Cez víkendy potom mávam úúúúúúplné amoky za čerstvým pečivkom, tak v sobotu na raňajky "zhreším", lebo by som sa zbláznila - kompenzujem to potom veľmi skromnou večerou.... Dá sa to vydržať, len manžela posielam večerať "do garáže" 😀 - nech ani nič dobručké nevidím 😝 .......no našťastie on chodieva z práce skôr ako ja, tak sa snaží najesť pred mojim príchodom 😵

vafinka
23. nov 2012

baby moje, no moj recept na chuudnutie je vzdy rovnaky- cica nezer!!!! a nejem sladkosti, snazim sa nejest vyprazane, mastne, a obmedzit vsetko, co ma vela kalorii, a aj kolace. ja si dam aj pecivo. ale na ranajky si nedam 2 rozky, ale iba jeden, obed normalny a na veceru uz len co si lahke a jem maximalne do pol 6tej, a to je vsio , a aj dlhsie prechadzky ak sa da.
keby som mala hladovat a potom ze zacat normalne jest, tak naberem zas a naspat a este aj navyse. sice ja niesom plnsia, ale ked mam tak 55-56 kg, uz sa citim strasne moc zle, ako teraz, moj ideal je 53kg.

tinkatinulka
autor
23. nov 2012

@vafinka Vafi si ma pobavila s tou vahou. 🙂 to som mala v 6 triede na zakladke..a potom to už len islo hore dole a hlavne sa to zvrhlo po operacii cysty.Ja viem tiež schudnut a teda aj 20 kg ale aj to lahko nabrat.U mna sa najviac osvedcila delena strava, ale teraz na to nejak nemam chut.Pecivo a cukry mi samozrejme zakaze aj diabetolog, to už viem a budem posluchat, segra ma cukrovku a on jej rozpísal tak jedalnicek že sa jej krasne podarilo znížiť cukor a aj váhu. Mám hraničné hodnoty cukru už odvtedy čo sa snažíme o babatko - kaslala som na stravu a zajedala núspechy sladkým.Sak a moje telo sa mi odmenilo.

vafinka
23. nov 2012

@tinkatinulka ale no, ja mam 160cm, a nesmej sa, ja sa citim zle, ked mam viac kg, a uz som dnes raz obtazovala rotoped a teraz mu asi dam druhe kolo, no na kazdeho to zabera nieco ine. mne prestalo chutit sladke, ale preco nie, ked ide na mna mrcha, tak spajza zamkni sa, ved aj tak potom vyzeram, sama vyrazka, och. ale aj ja si viem dat cokoladu, a zakusky, a pizzza o deviatej vecer, a nech, a este keby tak riadne stipala, hmmmm mnam.
vidno ze som hladna, ale uz nejdem jest, mne velmi pomaha, ked mezdz poslednym a prvym jedlom mam viac ako 12 hod pauzu, a najviac rozbehnem travenie jogurtami,bo obcas mam s tym problemy.
a po stimulke mam este pupok vytahany, a verila by si, ze este mam stale citlive miesta po pichani si injekcii, ved je to uz cez dva tyzdne, ale ja som mala riadne modriny, bo som skoro vzdy trafila zilu, sranda ☹

little_miracle
23. nov 2012

@vafinka no tu tvoju hmotnost si nam sem ani nemala pisat 😀 ...pri mojich 72 budem mat z toho traumu 😕

vafinka
23. nov 2012

co traumujete, ale ja som krpata, a ritnata 😀

tinkatinulka
autor
23. nov 2012

Ale ako hovori manžel mojej kamošky, ked je rici aj cici tak nech ma aj sto kíl a je to kosť 🙂
Mne ostali este dake nafuknute prsatka ale drahý sa nestažuje..🙂
Júúj vafi taký drobec..ja mam až okolo 167 cm, podla toho ako sa vytahujem pri tom mojom žeriave čo mám doma 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre