Súťaž pre všetkých kávičkárov
Káva pre labužníkov, ktorá sa skrýva pod brandom TRINITY KÁVA, pozostáva zo zmesi 80% Arabica + 20 % Robusta. Potrpíme si na kvalitu a zmysel pre detail, preto našu Trinity kávu podávame na špeciálnom drevenom podnose a v sklenených pohároch.
A keďže ste sa tu vo fóre vyjadrili, že balíček kávy by vás určite ako výhra potešil, tak poďme súťažiť.
AKO SÚŤAŽIŤ?
Napíšte nám niečo o sebe a svojich „kavičkárskych“ návykoch 🙂
O ČO SÚŤAŽIME?
Balíček Trinity kávy
Stručné zhrnutie
- Trinity Káva je deklarovaná ako zmes 80% Arabica + 20% Robusta a podľa výrobcu sa podáva na špeciálnom drevenom podnose v sklenených pohároch.
- Bežné domáce spôsoby prípravy kávy spomenuté v diskusii sú pákový kávovar (Delonghi, Gaggia), presso/pressovací stroj, French press, džezva na tureckú kávu a kapsulový systém Nespresso.
- Organizátor prezentovaný ako Trinity Hotels zrealizoval súťaž, v ktorej bol ako cena uvedený balíček Trinity kávy a organizátor vyhlásil výhercu.
Najčastejšie otázky
Q: Aké zloženie má Trinity Káva?
A: Trinity Káva je zmes 80% Arabica + 20% Robusta; v oznámení sa uvádza aj spôsob servírovania na drevenom podnose v sklenených pohároch.
Q: Aké domáce prístroje na prípravu kávy sa v diskusii spomínajú?
A: V diskusii sú menované pákový kávovar Delonghi, Gaggia, pressovací/presso stroj, French press, džezva (turecká káva) a kapsulový systém Nespresso.
Q: Ako sa podľa popisu v diskusii pripravuje turecká káva?
A: Opisovaný postup: skaramelizovať cukor, zaliať vodou, pridať kávu, miešať a trikrát priviesť do varu, potom precediť.
Q: Aké značky káv alebo druhy kávy účastníci uviedli?
A: Spomenuté značky a druhy zahŕňajú Lavazzu (uvádzané ako Lavazzu), Popradskú, zrnkovú kávu, instantné varianty označované ako „nescu/neska“, bezkofeínovú kávu a domáce zmesi.
Q: Aké servisné alebo doplnkové produkty a kurzy sa uvádzali v súvislosti s kávou?
A: Spomínali sa baristický kurz ako darček, termohrnček (termohŕnček) na kávu so sebou a ručné mlynčeky na čerstvé mletie kávy.
Q: Kto organizoval súťaž a čo bola cena?
A: Súťaž organizoval subjekt prezentovaný ako Trinity Hotels/Trinity Káva a ako cena bol udelený balíček Trinity kávy; organizátor potvrdil a vyhlásil výhercu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Káva je v diskusii vnímaná prevažne ako každodenný rituál a „životabudič“, pričom veľká časť respondentov preferuje čerstvo zomletú zrnkovú kávu pripravenú na pákovom stroji alebo vo French presse.
Sporné názory
- Možnosť A: Niektorí preferujú instantné kávy (označené v príspevkoch ako nescu/neska alebo Popradská) kvôli rýchlosti a návyku.
- Možnosť B: Iní striktne odmietajú instantné varianty a preferujú výlučne zrnkovú čerstvo mletú kávu (pákový stroj, French press).
Otvorené otázky
- Kde presne (retail/online predajca alebo distribútor) je možné kúpiť balíček Trinity Kávy a aká je jeho cena?
- Aký je presný spôsob praženia a pôvod zŕn Trinity Kávy (pôvod krajín Arabica/Robusta, stupeň praženia)?
Spomenuté značky a firmy
Trinity Káva, Trinity Hotels, Delonghi, Gaggia, Nespresso, Lavazzu, Popradská, Hotel Sitno, Hotel Atrium, MiniMe klub
Spomenuté produkty a metódy
80% Arabica + 20% Robusta, pákový kávovar Delonghi, pákový kávovar Gaggia, pressovací/presso stroj, French press, džezva (turecká káva), Nespresso, zrnková káva, instantná „nescu/neska“, bezkofeínová káva, termohrnček, baristický kurz, ručný mlynček, napenené mlieko, skararmelizovanie cukru pri príprave tureckej kávy, drevený podnos, sklenené poháre
Miesta a osoby
Hotel Sitno, Hotel Atrium, Poprad, Chorvátsko, Albánsko, MiniMe klub
Počas pobytu na rodičovskej dovolenke mi to vonkoncom nechýbalo. Moja polovička kávu nepije, možno aj preto. V zamestnaní je to opačne. Začiatok dňa by som si nevedela bez kávy ani predstaviť. U mňa je to zdĺhavý proces. Niekedy to trvá aj tri hodiny. Životobudič, doplnenie si energie na celý deň.
Kavu pijem niekoľko krát za den najlepsia je ked mi ju niekto pripraví. U vas /sitno/ som si zamilovala aj kokosové guľky ktore automaticky dávate ku káve. Od nášho pobytu ich pravidelne pripravujem aj doma 🙂
Ja si rada doprajem gruntovu kávu so smotanou a trst. cukrom ráno po raňajkách a hneď po obede s dezertíkom váčšinou v podobe keksíka či koláčika. Najradšej ju pijem samozrejme pri rozhovore s mužom, maminou, svokrou či kamarátkou 🙂
pred 5 rokmi som kavu vobec nepila,dnes kavicku si dam hned pekne z rana, s mlieckom a cukrom-taka ma vie postavit na nohy,aby som dokazala fungovat,no najlepsiu aj tak pripravi moj manzel,pridava do nej kusok lasky 😉❤☕
Ja so začala piť kávu až po 20 a milujem ju dodnes 🙂 neviem si deň bez kávy predstaviť. Milujem ju sladkú a s mliekom 🙂
Kávičkujeme s chlapom každý deň, najlepšia je keď mi ju donesie každú nedeľu a každý deň ktorý má voľný rovno do postele :P
Ráno vstanem bez kávy... ale v práci si zalejem plnú termosku a doobedie bez nej si neviem predstavit...
Ja kavu nemusim mat kazdy den, ale ked uz, tak si na nu naozaj potrpim. Najradsej mam espresso, resp. ristreto s krasnej malickej porcelanovej salocky s troskou mlieka. A uplne najlepsie je ked mi ju pripravi manzel z nasho "presso stroja" 🙂
krásny večer ja kávu ubožňujem a hneď ráno, keďže s najmladšou vstávame dos´T skoro si neď uvarím kávu, milujem vôňu kávy a hlavne čerstvo pomletej , No niekedy sa mi stane pri mojom domácom zmätku, že si uvarím kávu a vypijem o pár hodín... Ale musím povedať, že som si Vašu kávičku dala v Hoteli Atrium a u mňa 1**** výborná chuť a servírovanie úplne Top. Výhra by ma potešila, lebo vaša kávička je naozaj super.
Kava patri neodmyslitelne k mojmu a manzelovmu zivotu...doprajeme si ich za den niekolko a je to cas na spolocne debaty 🙂
Ja s mojimi deťmi sme kávičkari ako sa patrí 🙂🙂 ps...deťom robím ranajkovu kávu🙂🙂 nieje nič lepšie ako keď cez týždeň príde staršia zo škôlky a posadame si k stolu a každý pije svoju vlastnú kávu 🙂🙂pre mňa výnimočné chvíle🙂🙂
Kavicka musi byt kazdy den, tak 2-3. V praci instantna, doma pressko a prave nan sa najviac tesim 😍
Niekedy to bol ako starter do dna ,len kava a niekedy naozaj nic ine aj cely den 🙂 teraz mam kavicku ako dobry starter pol hodinku pred cvicenim a pocas dna si uz viem kavicku vychutnat naozaj velmi chutne v klude.Uz ani mlieko nedavam do kavy ako niekedy, viac mlieka ako kavy, vyhladavame kvalitne kavy aby som si tu chvilku pri kavicke vychutnala.
Bez kavy si neviem den predstavit. Rano ju sice vypijem na behu, ale potom sa vzdy snazim dalsiu si vychutnat s drahym. Je v Nemecku a ma pracu kedy mu to kazdy den inak vyda, takze sa vzdy dohodneme spravami kedy cca. pride domov, alebo bude odchadzat a potom si cez skype zavolame a dame si spolu kavu. Je to taky nas zvyk, ze si porozpravame co nove deti, ja, on... Proste si uzijeme chvilu ako keby sme ho mali doma☺ a potom sa vzdy tesim, ked pride domov a tu kavu mi spravi a vypijeme si ju "nazivo" 👍
Ja som zacala pit kavu pocas tehotenstva.ani manzel predtym nepil kavu.myslela som ze po porode ta chut na kavu prejde ale opak je pravdou.s manzelom sme cisty kavickari.museli sme si zaobstarat kavovar na mletu kavu.rano ked vstanem oci mam ako pomlcky a idem rovno do kuchyne po moj zivotabudic.milujem len tak sediet a vychutnavat si kavicku s manzelom,od neho mi najviac kava chuti.a kavu si nosime vzdy s kazdej krajiny ktoru navstivime,rovnako by nas potesil balicek kavy od vas😉☕
Oprava- na zrnkovu kavu🙂 je velmi skoro,mozog mi este nepracuje idem si urobit este jednu☕
Ja kavu pijem malo, zato moj manzel je velky kavickar. V praci ako svadobny dar sme dostali kvalitny kavovar a odvtedy stale skusa nove a nove druhy a chute kavy. Potrpi si na dobru a kvalitnu kavu s bohatou penou. Vzdy po ranajkach si dopraje aj 3 male salky kavy, ktore ho dokazu nakopnut a prebrat, aby vladal santit so svojim malym synom. Takze takato kavicka by ho urcite velmi potesila
Tak ja som teda kavickovy zavislak 😂 Za den vypijem viac nez 5. Milujem zalievanu kavu a pressko. Naopak nemam rada nescu. Najcastejsie kupujeme popradsku niejako sme si na nu zvykli. Radi by sme ochutnali aj tu vasu kavicku kedze s nou skusenost este nemam 😉
Dobrá káva 3 krát denne to je moje potešenie vychutnávať si ju viem a preto Vám teraz píšem neodmietnem novú vzorku a vipijem si ju hneď na slniečku vonku Dakujem
Manžel vypije denne 20káv šálkových, on je veľmi silný kávičkár, mne postačia 3na deň.
Kazdy v nasej rodine ma kavu rad trochu inak.Ja ju pijem tak,ze si spravim do velkeho hrnceka z preso stroja kavu tak do polovice.Zvysok zalejem mliekom.A dam cukor ale pozor,nemiesam.Lebo sa mi paci,ze je na zaciatku horkasta a sladucka na zaver.A kedze moja mala miluje hrnceky,ma 10 mesiacov vzdy po vypiti jej musim dat hrncek do ruky a ona sa neskutocne dolezito tvari,ze pije kavu tiez 🙂
Kávu si najradšej vychutnávam bez cukru s trochou mlieka a v spoločnosti muža, rodiny či kamosiek, vtedy chuti najlepšie.
Kavu mam velmi rada, z prvej vyplaty som si kupila kavovar ktory zomelie cerstvo kavu a pripravi uzasne presso, kam si dam este smotanu prip. mlieko a cukru len minimum. Pocas tehotenstva som ju vysadila, pre istotu ju nepijem ani teraz ked dojcim, ale ked uz nebudem, tak sa velmi tesim az si ju znova pripravim a vypijem na ex ako barbar. Tie dalsie si uz budem vychutnavat ☺
Ja kávu pijem od 24 rokov, keď sa mi narodil syn, po nevyspatych nociach, a pijem ju dodnes, samozrejme turecku, výborná je so susenou smotanou, pripadne so smotanou na šľahanie a cukrom




Pravidelne kupujeme a varíme si klasickú tureckú kávu, ja aj s mliekom. Radi skúšame rozličné značky, neuprednostňujeme len jednu. Ja si vždy uvarím najväčšiu šálku, ktorú doma máme a pijem ju celý deň - to je môj rituál. PS: Neverím tej povere, že studená káva je na krásu 🙂 mám to tak jednoducho rada a je to skôr taká tradícia z materskej dovolenky, keď som si ju ráno uvarila, celý deň som na ňu nemala čas a večer som ju naša a vypila studenú 🙂