Od akého veku bábätka je vhodné vajíčko?

lolinkamaminka
13. apr 2011

vela sa diskutuje o vhodnosti a nevhodnosti vajíčka, ja mám v tomto jasno, považujem ho za praktickú záležitosť (samozrejme pri používaní s mierou s ohľadom na chrbticu bábatka) . Chcem len vediet ci je vajce vhodné od narodenia, resp. od akého veku?

jarunka111
13. apr 2011

@lolinkamaminka podľa mňa je vhodné od narodenia, s ohľadom na tie dôležité faktory, ktoré si sama spomenula 😉 . Nášmu drobcovi v nej bolo lepšie, nemal rád, keď sme ho nechali v hlbokej vaničke ležať a pripútali. Ani neviem, či všetky kočíky majú aj tie pásy.
Ale iste by som do vajíčka nedala dieťa a poďho na prechádzku do mesta, to nie!

tibinka22
13. apr 2011

Samozrejme, ze vajicko pouzivat musis, hlavne pri prevoze autom, je to povinne, uz aj pri odchode z porodnice (ak teda pojdete autom a nie kocikom) ho musite mat. 😉

minnie55
13. apr 2011

Určite od narodenia, len by som veľmi zodpovedne vyberala druh vajíčka - hlavne, aby malo dobrý sklon a bolo kvalitne polstrované. My sme napr. mali vajíčko drahej značky Concord a bolo otrasné 😒

stanislavao
13. apr 2011

samozrejme ze od narodenia. a ako inak by ste chceli prevazat dieta v aute? ved autosedacka je povinna zo zakona.

anjelicek26
13. apr 2011

Vajicko pouzijes po prvy raz ked prvy raz pojdes s dietatom autom. Teda uz s cestou z porodnice. O nejakom noseni dietata na rukach "len kusok" ani neuvazuj. Existuju certifikovane vanicky, v ktorych dieta mozes odviezt, ale na tri mesiace je to dost investicia, dieta vydrzi aj vo vajicku, neviem aku velku skodu udajne moze vajicko sposobit na chrticu za tu chvilu, kym dojdete domov - ved 9 mesiacov bolo v brusku, posledne tyzdne stocene uplne do klbka, ani hybat sa nemohlo uz poriadne a poskodenie ziadne, ono je toto strasne nafukovane, aky problem to dietatu moze spravit. Ja vravim - bezpecnost na prvom mieste - vajicko od prveho dna pouzivame.

natalia777
13. apr 2011

od narodenia 🙂

ivett1
13. apr 2011

ahoj...autosedačka-vajíčko sa používa od narodenia...je to vlastne kategória 0+...takéto vajíčko, by malo obsahovať aj novorodeneckú vložku... 😉

didiana333
13. apr 2011

vajíčko je povinné od narodenia na každý prevoz autom...ak samozrejme nemáš vaničku s kitom do auta.

brisilda
13. apr 2011

@lolinkamaminka autosedacka vajicko je vhodne od narodenia na maximalne 3 - 4 hodinky denne 😉 ja som pouzivala skor hlboku vanicku urcenu na prevoz v aute kedze sme cestovali na dlhe trate /cca 6 hodin/ cize vanicka bola uchytena pasmi v aute a maly bol taktiez priputany pasmi vo vanicke 😉 takze ak nesi zastancom autosedaciek od narodenia skus sa informovat o vanickach ktore su urcene na prevoz v aute namiesto autosedacky

lucka1987
13. apr 2011

od narodenie, poikal nemas vanicku s pasmi. ale som proti ked vidim po meste behat mamicky s nakliknutym vajickom ne prechadzke...
jedna znama co chce byt tehu dokonca si mysli ze to je druh hlbokeho kocika (tie klasicke hlboke vanicky sa jej nepacia) a je pevne rozhodnuta mat len vajicko...... 😠 obcianske by som brala za taky rozum 😠

pink_lady
13. apr 2011

nedavno bolo vo vecernych nedelnych krimi novinach v relacii ako to (nes)spackat, ze ako to s tym vajcom a cestou z porodnice je...ten policajny prezident hovoril ze na cestu z porodnice netreba vajco...ja som maleho tiez radsej drzala na rukach, mal 2,5 kg, bol ako neoperene vtacatko 😅 som sa ho tam bala dat (bez perinky - a ta zavinocacka do sedacky je slaba).

syslica
13. apr 2011

Samozrejme, že od narodenia! Dovolím si trochu oponovať pink lady: TV nepozerám, zato mám manžela súdneho znalca z odboru doprava cestná s bohatými skúsenosťami... ak by sa vo vašom prípade nebodaj čosi prihodilo, prudké neočakávané brzdenie, náraz, ľahko si mohla to svoje vtáčatko rozpučiť vlastnou váhou. Nejdem tu maľovať čerta na stenu, ale boli aj také prípady ☹ . Takže šup do sedačiek, resp. certifikovaných vaničiek - a v sedačke len na ozaj nevyhnutný čas. Nech vždy dôjdete šťastne do cieľa cesty a nehody sa vám vyhýbajú!

ikke
13. apr 2011

u nas je dokonca autosedacka-vajicko sucastou zoznamu "co do porodnice", a to sa z porodnice chodi este v den narodenia, pripadne po 1. noci, ak nie su komplikacie 😉

zuzikkaa
13. apr 2011

vajicko sa pouzia od narodenia.my sme vajicko nemali,ale mame autosedacku od narodenia 😅

tunylyk
13. apr 2011

my sme pri prevoze nasich syncekov pouzili autosedacku danej kategorie aj s novorodeneckou vlozkou,o inej moznosti sme ani neuvazovali,potrebovali sme totizto prejst nemalo kilometrov,ani na meter sa bez sedaciek a priputanych deticiek nepohnem,bezpecnost je prvorada 😉

gretkab
13. apr 2011

Aj ja sa pripajam k nazoru, ze od narodenia. Moj maly mal pri prevoze z porodnice 2,27 kg a isiel vo vajicku, o nicom inom som ani neuvazovala - http://marek.balat.sk/images/gallery/marek/prve....

katy1979
13. apr 2011

https://www.modrykonik.sk/forum/do-auta/musim-davat-babo-do-autosedacky-od-narodenia/

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a1200-Autosedac...

tym chcem povedat autosedacku od narodenia. my sme nemali ani 2500g a vyzeral v tej sedacke akio marek od gretkab ale nasli sme ho tam.
kto sa boji pouzivania autosedaciek kvoli chrbtici tak treba chodit peso s kocikom.

ive82
9. máj 2011

@lolinkamaminka
ahoj, my sme nasho maleho davali do CYBEX ATON hned od narodenia (ma super novorodenecku vlozku) a teraz ma rok a este stale sa tam pohodlne zmesti - je to fantasticka pomocka - hlavne sa tesim, ze som nemusela riesit autosedacku v kategorii 0-18 alebo 9-18 - v plane mam kupit storchenmuhle 9-36 (maly ma takmer 13 kil)

katarina1989
13. jan 2012

myslite si ze je vajicko vhodne aj pre 16 mesiacne dieta? lebo mi teraz letime domov a na cestu autom budeme potrebovat autosedacku lenze tu co mame tu sa mi nechce tahat domov a doma mame ale len vajicko ..... ked mala 9 mesiacov tak sa tam v pohode zmestila a mala aj dost velku rezervu este lenze teraz ma uz 16 mesiac sice velmi velka nie je a vazi len asi 10 kg .... budem musiet zhanat inu alebo jej postaci aj ta co myslite?

sisaha
13. jan 2012

katarina, neviem si celkom dobre predstavit 16 mesacne dieta narvane vo vajicku (hlavne, ked nohy ma uz zjavne dlhšie ako je sedačka) ako bude v protismere jazdy priputane s vylozenymi nohami o sedadlo... Ja by som hladala inu - v bazaroch najdete aj lacnejsie kusky, resp. nech ju dovtedy nez pridete zozenu rodicia.. Vajičko je určene detom od narodenia do cca 9 mesiacov

lubina
13. jan 2012

Vajicko je od narodenia, vahova kategoria 0-13 kg.Ale zavisi to aj od dlzky babatka, aby mu nevytrvala hlavicka ked podrasti, vtedy vajicko uz nie je vhodne,skor nebezpecne. A inak do vajicok dostat kupit aj novorodenecke vlozky, ktore vajicko este zmensia, aby ochranilo co na´jlepsie novorodeniatko.Ja by som babatko nikdy v aute nedrzala na rukach, lebo akokolvek bezpecne mozete ist vy,ale nevies aky sialenec moze do vas narazit a to moze mat pre novorodeniatko fatalne nasledky.Prajem vela stastnych kilometrov

luciferkax
13. jan 2012

jasné že od narodenia, môj prvý mal pri odchode z nemocnice 2200g. mali sme vo vajíčku novorodeneckú vložku a etšte mal pod sebou preloženú deku, aby "nelietal" 🙂

heln
13. jan 2012

@katarina1989 pri vajíčku a autosedačkách je dôležité to, či má dieťa hlavu v autosedačke a teda či hlavu chránia bočné opierky, ak hlavička trčí z autosedačky, nie je pre dieťa bezpečná, 16. mesačné dieťa už bude pravdepodobne väčšie, aj keď už som stretla aj 15. mesačné dieťa čo malo 74 cm, keď nožičky trčia to až tak nevadí pre bezpečnosť.

zuzana581
13. jan 2012

Jednoznačne treba vajíčko od narodenia, ak vlastníte auto a aktívne ho využívate. Dieťa v aute bez autosedačky si už ani neviem predstaviť.

glowix
13. jan 2012

My sme pouzivali a aj pouzivame vanicku v aute co ma bezpecnostny pas a priputame ju pasom..Moja znama malinku davala od narodenia do autosedacky na to certifikovanej a prestala jej tam dychat, takze ja to neriskujem radsej, ale kazdy ako sam uzna a ake ma skusenosti...mala ma uz skoro 4 mesiace a zaciname teraz s autosedackou...

juana21
13. jan 2012

heln @katarina1989 nemate pravdu.je nebezpecne aj ked nozicky trcia.lebo pri naraze mu nozicky zlomi.takze vajicko pre 16 mesacne dieta nie......vlastne vajicko sa ma vymenit pre vacsie dieta ked viac trcia nozicky

svetielkoand
13. jan 2012

je vhodne od narodenia a najlepsie s novorodeneckou vlozkou

leenkaa2708
22. sep 2012

Vajicko sa moze pouzivat od narodenia ale je to vec nazoru. Ja som z porodnice prevazala vo vanicke. Zdalo sa mi to cudne lebo mala bola velmi mala a nedalo mi to prevazat ju nestiahnutu v perinke. Za prve dieta je vo vajicku sice priputane ale nevie drzat hlavicku takze ked sa aj prudko zabrzdi moze ju hodit dopredu a prudko spet a moze si ublizit my sme zacali teda pouzivat vajicko ked sme prestali balit do perinky a hlavicka drzala asi tak 3-4 mesiac. Zatial sme v pohode prevazali vo vanicke. A co sa tyka toho no na kolenach by som asi ani ja neprevazala ale vsak ked clovek jazdi z rozumom a nema to daleko da sa aj to. Aj ked sa moze stat vselico. Netreba to zas prehanat kazdy nech si robi podla seba ako to citi a ako je na tom babetko. Podla svojich moznosti.

zuzana17
22. sep 2012

je vhodné od narodenia, ale len na prevoz dieťaťa v aute 😉

koniarova
22. sep 2012

Ty brďo, to je otázka. 😖 😖 😖 😖 Keby sa to spýtalo 15 ročné dievča, tak pochopím. Ale žena čo má už aj dieťa? Čím ďalej, tým viac sa nestačím čudovať, čo za divné otázky sem ženy dávate. 😝 😝 😝