Umývačka riadu, keď nemám peniaze navyše

dagmarovita
11. apr 2022

Ahojte, som celkom v núdzi, existecne problemy, zas ale dlhsie rozmýšlam, ze by bolo dobre mat umyvacku riadu. Umyvanie riadov mi berie čas, som aj ten typ, co fakt vela pouzije riadov.. dookola lyzicky, pohare, misky, taniere a potom, kedze som sama s dietatom nemam cas na dolezitejsie..byt s nim napriklad, ked mi mrncí za zadkom, alebo robit iné. Byvanie mám dočasné, nie vlastné, tak vas prosim o názor, ci si ju mám kúpiť. Nejaku lacnejsiu, len neviem kolko by stala montáž. To zapojenie treba volat vodára? Dakujem za rady a pripadne tipy na myčky.

rora
11. apr 2022

@caroline_ v bola a velká,ale iba na taniere. Hrnce a panvice co sme mali sa tam ani nezmestili, vsetko sa drhlo vo velkych drezoch

basska_b
11. apr 2022

My sme to zapojili sami s muzom, ale musi tam byt v kuchyni na to urobeny privod, pokial tam neni, tak to nepojde ... a urcite nic nekupuj, ked byt neni tvoj!

malinka158
11. apr 2022

Ak by som mala existencne problemy, posledne na co by som myslela by bola umyvacka riadu🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ja existen.probl.nemam, a umyvacku doma tiez nemam.

dagmarovita
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dagmarovita
autor
11. apr 2022

@rora ja umyvam ovela dlhsie a predtym ked som mala som davala sem tam polovicu kapsule. Dostala som alergiu na jar, mam ekzem poslesny pol rok, ani rukavice nepomahaju, mam len tie gumene po zapastia, mozno dlhsie by nevosla voda.

dagmarovita
autor
11. apr 2022

@stanulienkat nie. Budem rada, ked ma niekde odkazes, kde sa dozviem viac o financnej gramotnosti. Alebo ma pouč. Zide sa to viacerym. Dakujem.

kengurica
11. apr 2022

@dagmarovita vôbec @lesana25 nepíše odveci.
Hotovosť si odlož, ak máš existenčné problémy.
Ak žiješ vo financnej neistote, tak umývačka je jednoducho luxus!

dagmarovita
autor
11. apr 2022

mam na mycku peniaze a este by mi ostalo, mam ekzem co som predtym nemala, ale aj chyba je ze vela riadu zaspinim a pouzivam pri varení a potom umyvam pocas dna aj vecer. Vedela by som do 400 ale aj lacnejsia samozrejme by bola ok. Usetrila by som čas, na to myslím a boli by cistejsie.

dagmarovita
autor
11. apr 2022

@kengurica hej nepisala zle tie dva bidy, ale to ze ci cakam ze mi niekto prispeje bolo od veci. Ja na to mam peniaze, ale musela by som dlhsie potom velmi setrit, aby sa mi vratila investicia. Ruky mam velmi znicene, vysusene, predtym som to nemala, medzi prstami az do krvi mam vysusene, svrbia ma ruky. Proste alergiu som dostala na cistiace. Riadu mam vzdy vela.

kengurica
11. apr 2022

@dagmarovita no tak otvor alzu, datart, nay a tak ďalej, a vyber si. Zoradiť si ich od najlacnejšej a vyber.
Vodára nepotrebuješ, vie to zapojiť hocikto, partner, niekto z rodiny.... Len treba sifón s vývodom na odpad a hadičku na privod vody. A el.zásuvku.

dagmarovita
autor
11. apr 2022

@kengurica vďaka, ved to je asi problem, to bude stáť ako polka myčky. Zapojit to bude musiet odbornik, tak aj to.

dagmarovita
autor
11. apr 2022

lebo ked mam take ruky, niekedy umyvam bez jari a to zas neni dobre, napadlo ma, ze musim tie rukavice gumene zacat pouzivat co su az po lakte a naucit sa menej riadu asi pouzivat a toto premysliet vsetko. Aj vela vody míňam na riad. Dakujem vam vsetkym.

nafka0483
11. apr 2022

@dagmarovita Si v nudzi, mas existencne problemy ale ma druhej strane zrazu mas peniaze na umyvacku len by si potom musela dlhsie setrit?

Tak ti radim kaslat na umyvacku a tie peniaze pouzit na byvanie a jedlo aby si nebola v nudzi.

dagmarovita
autor
11. apr 2022

@annamalaga no ved to je problem, ze pod linkou jedine, majitelovi to je jedno..zatial, kym ho nevytopím.

dagmarovita
autor
11. apr 2022

@nafka0483 to máš pravdu. Dnes pri platení v obchode ma zamrazilo. Asi tie dlhé rukavice z pevnej gumy a menej riadu pouzivat. Ďakujem.

annamalaga
11. apr 2022

@dagmarovita a máš kuchyňu nato, aby si mohla jeden šuflík vyložiť, dať tam umývačku, čo ak majiteľ nebude súhlasiť stym, že nechce, aby si mu vyberala a prehadzovala nábytok. Veď to nieje len tak.

dagmarovita
autor
11. apr 2022

@annamalaga majitelovi to je jedno, ak ho tym nebudem zatazovat a nevytopim ho a nebude s tym mat ziadne starosti.
Ale asi montáž je ako polovica ceny myčky sa mi zdá.

nafka0483
12. apr 2022

@dagmarovita Ty kasli na umyvacku!
Financna gramotnost 0 bodov.

1. pravidlo: zavezpecim byvanie a jedlo
2. nekupujem to na co nemam!

mimikarol
12. apr 2022

Umývačka je super vec. Ale ako už bolo spomenuté kapsule sú drahé, musíš kupovať lestidlo, soľ... A navyše nebyvas vo svojom. Takže na tvojom mieste sa naďalej uskormnim. Dá sa kúpiť aj lacnejšia umývačka. Ale aj tak musíš rátať minimálne 250€, + zapojenie ak ti to nemá kto spraviť. Kapsule niekde v akcii + ostatné veci a nazbiera sa ti slušná suma...

filili
12. apr 2022

Ekzém máš z toho máčania vo vode, ale na to ti určite nepomôžu gumené rukavice cez zápästie, potrebuješ si ruky nakémovať - mne robí dobre napr.modrá Indulona, na to potrebuješ dať BAVLNENÉ rukavice a až na ne dlhé gumené rukavice.

3petka
12. apr 2022

@dagmarovita pri existenčných problémoch by som na umývačku ani nepomyslela. A ešte keď to nie je môj byt. Tak umývaj priebežne a nie keď sa ti nakopí riadu.

cacianka
12. apr 2022

Ste 2 osoby , preto nechápem to obrovské varenie a obrovské množstvo riadov.
My sme tiež 2, umývačku nechcem, umyjem lepšie a rýchlejšie, vody miniem minimum.
Dám ti radu, ak už máš zvyšky jedla zaschnute, oplachni horúcou vodou, odmoci sa. Umývam v malej miske, čiže miniem málo vody, ale oplachujem poriadne. Použijem menej vody ako umývačka.
Rukavice si pozri nejaké dobré, kvalitné, do nich investuj a aj to ťa vyjde menej ako kapsule a soli, a tiež liečivú masť na ruky, nie nejaký ropný odpad

deginko
12. apr 2022

Ja neviem teda,ale ja nemám alergiu...A teda 90pre riadu umývať pod čistou vodou...a jar použijem ozaj na mastnotu inak nie..

buberova
12. apr 2022

Teraz sme kupovali umývačku.. potrebuješ mať 45 alebo 60cm priestor v kuchyni a vývod na odpad aj prívod vody... My sme na to mysleli pri prerábke a dali si to spraviť aj kým sme ešte umývačku nemali.. ale nie je to samozrejmosť v každej kuchyni..

maryetta
12. apr 2022

Urcite nie. 🤦🏽‍♀️ My sme doma 5. Teda 3deti. A aj ked umyvacku mam takmer 8rokov aj tak riad umyvam rucne.
Skor sa nauc minimalizovat riad. Resp ho popri vareni hned umyvat.

simca06022011
12. apr 2022

Nie, byt na tvojom mieste umyvacku nekupujem. A urcite ziadne homemade tablety neskusaj, ja som si znicila umyvacku a to som len raz urobila :D lebo mi dosli tablety...
Ste dve s dcerou, tak treba menej pouzivat riadu, alebo hned sa naucit umyt a dat do odkvapkavaca aj po jednom... alebo umyvat riad naraz vecer/naobed napr. ked ti mala zaspi.

simca06022011
12. apr 2022

zapojenie umyvacky mi robil autorizovany servis, v cene... nic som za to neplatila...
A ak je problem jar, existuju aj bio /eco, zaschnuty riad proste daj do dresu, namoc.. to co ty opisujes je skor znicene, citlive... treba sa riadne krmovat, klasicku riadnu indulonu odporucam. Ja som toto mala pred 2 rokmi a veru nebolo to z jari, ale drhlas om vsetko, k tomu dezinfekcia v obchdoch kadejaka, zima/teplo, chodenie dnu a von.. a ruky do krvi popraskane a vysusene cele..

ouwecka
12. apr 2022

@dagmarovita to je lahke zapojit a mycka je super,len by ste si ju brali so sebou asi.. len treba si premysliet,ono kym ju clovek naplni.. to je plný drez riadu a umyva tak potom 2 h sa riad neda dostat ale tak zas naolni sa cez den a v nkci umyva a vecer sa zapina,rano vyprava
Stoja okolo 300€ a na zapojenke treba - na studenu vodu,tu trubku,kt vedie studenu vodu do baterie,taku rozdvojku,je tam ventilcek a sifon pod drez kt ma vyvkd aj na umyvacku,to je cele..
Tieto prkotiny stoja par eur,zapojit je to lahke ale treba to zapojit dobre,hocikto šikovný to zapojit moze je to otázka 5 minut,lebo zas ked to bude zle vytopis susedov
Vodu sme si s tatinom robili sami a moj muz vie vsetko aj ja tak nemame problém no vela ludi to nevie..

zuzanka.zuzu
12. apr 2022

umývačku za 400 eur a zapojenie za 200 eur??? 😲 a čo takto umývačku (nová, v záruke, aj dovezú) za 240 eur a zapojenie poprosiť suseda/kamoša (prípadne za cestovné alebo koláč alebo niečo susedské)... ježišikriste 🙈

dagmarovita
autor
12. apr 2022

@zuzanka.zuzu Ďakujem, pozitivny prispevok, si zlatá. Tak takú umývačku za 240 to hej. Ja som nepozerala produkty, mam to zafixované z minulosti, ze velké spotrebice stoja takto okolo 350- 400. No zas zapojiť to treba odborne, ja zas susedov nepoznam, ale jedneho vodara poznam, mozno by mi pomohol. Dnes som zas umyvala dlho, strasne stracam cas pri tom.