6 mesiacov sa snažíme a ľudia nám dávajú hlúpe otázky

rozalka_13
28. mar 2022

Ahojte, už pól rok sa snažíme o bábätko, nemeram si ziadne bazéne teploty, žiadne ovu testy, nechcem tomu prepadnúť. Ale už pomaly ale isto chytám strach, smutok, neviem ako to mám nazvať, veľmi túžime po babatku... ale viete čo ma najviac štve ? Neviem, či ste to aj vy zažili, ale keď sa ma každý pýta, či som tehotna, ako bonus, že tak vyzerám... otázky typu “ a chcete?” “Snažte sa viac” “Ako s babatkom, darí sa vam?” “Už ste zamiesili” a takéto otravné otázky, ktoré sa ma celkom dotýkajú. Pretože oni nevedia, že ja po každom negatívnom teste som na pokraji zrútenia. Prosím vás dá sa nemyslieť na otehotnenie? A hlavne dá sa nejak na tieto otázky odpoved normálne ? Mám pocit že sa to nedá, chodím do prace, mám veľa vecí na robote, čiže som stále zamestnaná, už fakt nevládzem sama so sebou😥😫

grace55
28. mar 2022

@rozalka_13 Moja mama ma na všetky blbé otázky jednu super techniku. Tvári sa, že ju nepočula, a vôbec nereaguje, keď to dotyčná osoba zopakuje, stále neodpovie. Keď som bola mala, dost ma to vytacalo, ale teraz ju chápem úplne.

gabu_lienka
28. mar 2022

@rozalka_13 tak my sme sa snazili 5 rokov, co ti poviem… ako bolo spomenute hore, asi po 4 rokoch som prestala na tuto otazku akokolvek reagovat - zostalo ticho. A prestali aj otazky. Drz sa

kacena4
28. mar 2022

podla mna nie su to blbe otazky, ale bezna konverzacia, myslim, ze len ty to moc prezivas sama pises ze ta dost dostane ked nemas pozitivny test skus s a tak na to neupinat a otazky brat z nadhladom, povedat si ze ludia su len zvedavi a zo slusnosti konverzuju ako vedia nechcu ti tym ublizit a urcite nevedia co ty prezivas kedze im to nehovoris. drzim palceky nech sa s tym vyrovnas

anjelicek26
28. mar 2022

Podla mna taktika neodpovedat a prejst tu otazku mlcanim zamedzi - dobre mienenym radam, lutosti a opatovnemu polozeniu otazky...

Ale suhlasim, je to bezna konverzacia, ja sa s kamoskou bezne bavim o tychto veciach, viem, ze sa snazia, snazia sa velmi dlho... presne viem, aky ma cyklus a tiez s nou depkujem a virtualne pijem vino pri kazdej dalsej mrche... treba si najst cloveka v rovnakom stadiu zivota - teda spolocne snazenie - potom je to lahsie... niekoho, kto ten smutok fakt pochopi a nie niekoho, komu to vzdy vyslo na prvy sup...

denithestrange1993
28. mar 2022

@rozalka_13 toto ma vie tak vytocit, ked sa ludia montuju do potomstva inych. Ved keby si sa o tom chcela rozpravat tak sa im zdoveris a neviem co cakaju ked sa opytaju ci sa vam dari,akoze wtf? Na taketo otazky treba odpovedat sarkasticky az cynicky. Napr. No ved pridi sa nabuduce pozriet ci sa DOST snazime 🤦 drzim palce ,nech sa dockas coskoro dvoch ciarok 😉

amelia89
28. mar 2022

@kacena4 nie,to nie su normalne otazky a normalna konverzcia. Na deti,platy atd sa ludia pytat nemaju. Ved ked bude zena tehotna a po 1. trimestri tak to velmi rada bude zdielat. Ked si niekto prechadza tazkym obdobim nechce to rozoberat v ramci beznej konverzacie. Mam kamosov co su zobrati 5 rokov a nemaju deti, uz 10000x som sa ich mohla opytat ale neopytala som sa - ak chcu o niecom hovorit,som tu ale ja tu temu otvarat nebudem aby som niekomu este zbytovne viac ublizovala. To si musi nasa spolocnost uvedomit - nie do vsetkeho treba strkať nos.

helus888
28. mar 2022

5 rokov sme sa snažili. Poznám to dobre no potom raz sesternica pred celou rodinou zapoti ze prečo nemám ešte dieťa ze je najvyšší čas. Tak ja zas vravím ze som neplodna. Trochu všetci stichli ona úplne odišla a už sa ma to viac nikto nepýtal

loliki
28. mar 2022

@rozalka_13 Je to ťažké. Záleží aj od povahy človeka. Niektorí sa dokážu vyrozprávať. Priznať a zdielať problém s ostatnými (viď Adela B.). Oznámia to verejne a už sa nikto nepýta. Akceptujeme, že aha, majú problém, nebudem sa pýtať. Lebo kým to okolie netuší, tak sú prirodzene až neprirodzene zvedaví.

panelacikova
28. mar 2022

@rozalka_13 vždy pri hlúpych otázkach okamžite zmeň tému. odpovedaj protiotázkou z úplne inej oblasti.
- už ste zamiesili?
- otvorili už ten nový supermarket na poštovej?

- už ste zamiesili?
- idete tento rok niekam na dovolenku?

- už ste zamiesili?
- ako vám ide stavba domu?

atď....

musíš byť asertívna. niekedy priam až nepríjemne drzá, bohužiaľ. inak tie otázky neprestanú.

plus nájdi si nejaký zmysel života. koníček. niečo, čo ťa napĺňa alebo napĺňalo predtým, než si myslela na dieťa. aby si bola ty v pohode 🙂

laila22
28. mar 2022

@rozalka_13 na hlúpu otázku odpovedz otázkou ,,a prečo Ťa to zaujíma,, resp. máš pocit, že sa chcem o tom baviť?

beata_k
28. mar 2022

@rozalka_13 Velmi ti nerozumiem. Po kazdom negativnom teste sa rucas, ale ovulaciu si nesledujes. Tak si ju bud sleduj, alebo sa nerucaj lebo tehotenstvu si prepadla kvalitne.

dory11
28. mar 2022

Viem o čom vravíš mala som to podobné tiež sme sa snažili okolí pol roka a tiež som neznášala tie otázky ale podralilo sa

ja_mama
28. mar 2022

Nie neda sa na to nemysliet, ale casom som to aspon ja uz tak tragicky nebrala...na otazky som vzdy odpovedala podla nalady a osoby kt sa pytala...niekedy ignoracia, niekedy uprimne, alebo hlasky typu "a kde sa da kupit?", "bociany nemaju sezonu", "ked bude tak bude", "a vy co?", "mas dake nazvys?", tych ludi to tiez casom prestane bavit ked budes ako opakovaci papagaj 😀🤷‍♀️

alanko20
28. mar 2022

@grace55 ja robim casto to iste 😂

ella2015
28. mar 2022

@rozalka_13 moja kamoška keď sa jej spýtajú Keď budete mať dieťa? Odpoveď A Vy kedy umriete? Debata vždy týmto skončí 🙃 kto vie prečo

matullienka
28. mar 2022

Nie nie sú to vhodné otázky a a hlavne tých ľudí do toho je veľké 💩. Treba sa naučiť ich ignorovať. U nás zabralo, že sme sa prestali snažiť a začali si to iba užívať keď bola chuť o 3 mesiace som bola tehotná a to sme sa predtým snažili 3 roky

mimikarol
29. mar 2022

Veď normálne odpovedz pravdu. Nikto kto sa pýta do nemyslí zle, dúfam... Ja normálne na rovinu poviem, že by sme chceli, ale bohužiaľ ja už nemôžem mať deti. Kazdy hneď stíchne a vidieť že mu je to nepríjemné lebo s takou odpoveďou nerátal. Tvária sa ako keby som povedala že mám mor a za dva dni zomriem. Ja sa za to ani nehnevám, proste je to tak ako to je, viem o tom už cca 6 rokov, som zmierená, vyrovnaná. Dlho som dúfala, aj si poplakala keď prišli krámy lebo som v kútiku duše dúfala...

hennyinnsbruck
29. mar 2022

Ber to z opacnej strany , oni asi nevedia kolko sa snazite , ze ty mas nervy v prdeli , ze sa nedari , ze ti lezu na nervy take otazky .
Oni za to nemozu 🤷🏼‍♀️ Normalne milo by som povedala nechajme tu temu je to nasa vec alebo ked sa zadari raz sa to dozviete….

timetotime
29. mar 2022

velmi malo ludi v dnesnej dobe vie ake je pre niektore pary tazke snazit sa o babatko, a preto sa tieto otazky nepytaju, hold stale je drviva vacsina takych ktori si myslia ze je to ok pripadne az zabavne...

amelia89
29. mar 2022

@hennyinnsbruck a preco sa na to vobec pytaju? Oni nemozu zato ze maju nevyhodne,sukromne otazky?

hennyinnsbruck
29. mar 2022

@amelia89 mozno su cerstvo svoji a „patri“sa mat babo , mozno ona vravela ze chcu babo , to My nevieme,ale ludia su zvedavy a nejaky dovod na to asi maju sa pytat . Ja som bola dlhorocna snazilka a napr tiez som sa kamosky pytala ako su na tom kedze chceli babo. Clovek je zvedavy tvor ,nemyslia to zle treba sa len „obrnit“

tomikejt
29. mar 2022

@rozalka_13 presne viem ako sa cítiš, ja som spomenula kamoške, nie blízkej, suseda to bola, že chceme druhé bábätko a ona sa ma potom pri každom stretnutí pýtala Uuuuuž? Neskutočne ma to vytacalo, nakoniec som jej povedala ze už nechcem, že sa idem venovať kariére. Len aby sa prestala vypytovať. Im sa zadarili dve deti hneď takze to asi nechápala ze niekomu to môže trvať dlhšie. Otehotnela som až po 4 rokoch, to keby mam dovtedy počúvať Uuuuuž tak by ma s prepáčením drblo.

1angelika
29. mar 2022

opýtať sa podľa mňa nie je nič zlé, horšie je také konštatovanie typu: na čo ešte čakáte, netreba to odkladať a podobne...musíš si na to zvyknúť a "nacivčiť" si nejakú reakciu lebo tieto otázky vždy budú. Keď budete mať dieťa, zase začnú kedy druhé atď atď..

hope87
29. mar 2022

Nechces tomu prepadnut ale uz si veru prepadla. Sama si napisala, ze si na pokraji zrutenia po kazdom neg.tehu teste. Podla mna je normalne sledovat si ovulaciu, ked velmi tuzite po babatku. Nevidim na tom nic "prepadajuce" 😉. 6mesiacov nie je dlha doba. Raz som si citala jeden clanok, kde sa gynekolog vyjadril, ze rok snazenia je uplne v poriadku a neznamena to, ze je u vas nejaky problem. Ak uz to trva vyse roka, urcite chodte na vysetrenia, ktore vam odporuci gynekolog. Myslim, ze este vobec nemusis stresovat. Su páry, ktorym sa podarilo ovela ovela neskor.

pavla456
29. mar 2022

@rozalka_13 poznám to..nenávidím tieto otázky..mňa sa stále pýtajú " a na čo stále čakáte ? Veď dom už máte tak prečo ešte nemáte deti? A už ste začali ? Už by ste mali začať" .... Vždy odpoviem že sa nechcem na túto tému s nikým baviť...Manzel má zdravotné problémy kedy nám to proste bude trvať dlhšie, ja mám za sebou jeden potrat a cystu..len dodám že sa snažíme "len" 6 mesiacov. Ja viem že to je relatívne krátka doba, ale keď niečo chces tak to chces najlepšie hneď..je to ťažké...a úplná bomba bola ked mi kolegyňa povedala že už mám najvyšší čas ísť rodiť - mám 26 rokov...

1angelika
29. mar 2022

@pavla456 niektorí ľudia sú absolútne neempaticki , netaktní....ignoruje tie poznámky a prestanú..viem ako sa cítiš, je to veľmi nepríjemné...

rozalka_13
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rozalka_13
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre