Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

kamilecka
23. jún 2006

Alex vies pytala si sa na nazor a kazda ma niejaky, hlavne je to co sa vam dvom paci a nie co si myslia ostatni.
Ja som dakedy davno chcela Sarah sa mi to velmi pacilo ale zislo z toho,takze teraz nemame ziadne mena a ani babo zatial 🙂

kamilecka
23. jún 2006

Alex, Nufka:

Alex suhlasim s Nufkou Nicol je podla mna krajsie 😉

ikke
23. jún 2006

alex, no vidis, a my sme zas hladali mena, ktore sa budu rovnako pisat aj vyslovovat v slovencine aj holandcine. aby deti v skole nemuseli vysvetlovat, preco sa volaju a ako sa pise Rastislav, ze Zuzana sa pise so Z a nie s S, a podobne 😉 ja neviem, ja by som asi exoticky znejuce meno svojim detom nedavala, co som sa ja natrapila s mojim vlastnym a to ani nebolo take neobvykle (terezia)... 😕

ale to je samozrejme vecou rodicov.
ked si niekto mysli, ze je zaujimave sa volat Peter Pavlik alebo Michal Michel, tak kludne... 🤐 (kedysi som poznala jedneho co sa volal Nikola Pavel a dodnes neviem, ktore meno bolo krstne, kedze vsetci ho volali Nikola... 😅 )

nufka
23. jún 2006

kami : 🙂
alex : mne sa strasne paci Sara aj ked tiez to znie tak tvrdo .. inak moj bratranec ked cakali prve mimi si robil srandu ze meno k priezvisku sa musi hodit k sebe ako parok k fazuly 😀

kamilecka
23. jún 2006

Nufka: aj ty si taka Sarovita 🙂 Sara 🙂
Alex: Vidim ze chces meno na N a co takto Natalia,to je tiez velmi krasne meno 😉

alexandra
23. jún 2006

kami ved ja len diskutujeeem 😉
Nicol Janiak.. Hmm.. Nie je zle, predniesiem doma 🙂
Natalia je krasne, aj mne sa paci, ale manzel zamietol.. 😒 Praveze mne sa pacila aj Nikola, ale manzel povedal ze Nicolette.. A k Janiak sa moc Sarah nehodi (a naviac sa mi zda ze je ich uz dost)...

kamilecka
23. jún 2006

Alex: je to len na Vas 😉 ale urcite ako teba trochu poznam tak bude krasne 🙂 Inak fakt Natalia Janiak nieje zle, znie to tak vznesene,ale ked sa manzelovi nepaci 🙂
A co ak to bude chlapec? Ja napr absolutne neviem ake chlapcenske meno by sme dali chlapcovi 🙂
A Alex? Nechcete Kamila Janiak 😉 😉 🙂

alexandra
23. jún 2006

kami myslim ze to mi manzel zamietne, ale mozem sa pokusit 😀 Nalatka sa mi ale paci 😵 Ale aj napriklad Laura, alebo Elizabeth... Alebo Daniela, ale kedze manzel je Daniel, tak ani to asi neprejde 😀
Chlapca by sme chceli Michaela 🙂
A dakujem za kompliment 😵

kamilecka
23. jún 2006

Hm Daniela tu v Anglicku poznam male dievcatko sa vola Daniella a poviem ti ze je to dobre drze 7 rocne dievcatko.
Napr ked som chodila do zakladnej skoly tak 4 rocnik som pocuvala ako dievcatam sa nepacia ich mena,ja som asi bola ina lebo ja svoje zboznujem 🙂 A aj tu v anglicku sa ma kazdy pyta preco mam anglicke meno,ked im poviem ze sa pisem z K tak hned povedia aha ale krasne meno 🙂
Inak v anglicku su vazne cudne mena,ja sa staram o 7 rocne dievcatko ktore sa vola Maisie 🙂 velmi zlata.A oliver a poto mena ako Eliza a Toby a Rebecca a Nicolas a Katie a Simon ..atd

zuzula
23. jún 2006

Kami, tu teraz letia aj: Poppy, Rosie, Hayley, Apple (po Gwynethinej dcerke) a podobne haluzky 🙂

alexandra
23. jún 2006

kami ja som sa starala o Leeho a maly bol Toby 😀 Inak ja som tiez milovala svoje meno... 🙂 Je to s tymi menami tazke.. Ja som zase poznala Filipa co bol grazel a Barboru co kradla a pritom su to krasne mena.. Len ich nedokazem dat dietatu.. naviac Nicolette znamena ´vitazstvo ludstva/cloveka´, co je podla mna pekne.. Alebo este Victoria som uvazovala.. Vikinka.. Co povies?

u chalana sme to neriesili, Michael sa pacil aj muzovi aj mne, je to mendzinarodne a zaroven nie prilis exoticke..

kamilecka
23. jún 2006

Zuzula: No to teda Poppy je po Jamie Oliverovi vsak? Inak celkom sa mi paci ale iba v anglickej verzii meno Joe 🙂
Alex: Victoria myslim znamena vitaz 🙂 A myslim ze sa tiez velmi hodi Victoria Janiak tiez to znie tak vznesene

alexandra
23. jún 2006

kami ze ano, aj mne sa paci 😵 A hlavne aj mamemu babu sa da povedat Vikinka, Viki, a ked bude dospela, tak sa moze bez problemov vydat aj do zahranicia, lebo aj to mienko je medzinarodne... 🙂
Inak ja poznam osobne Hope (dievca-USA), Jean (dievca-UK) a par podobnych krasnych napadov... A tiez Petra Milana a Milana Pavla, pricom v oboch pripadoch je priezvisko druhe 😅

kamilecka
23. jún 2006

Alex tak to doma skus s Vicotria, mu to niekolko krat vyslov ak vznesene 🙂 uvidis bude rad 😀 Podla mna je to krasne meno a uvidis ci bude suhlasit 😉

alexandra
23. jún 2006

kami no s Victoriou originalne prisiel on, ale mne sa pacila Nikola, tak sme pri tom ostali, ale ked som to teraz videla napisane, tak ma to nejak chytilo za sriecko 😵

zuz11
23. jún 2006

my sme sa zhodli ze ak sa nezhodneme tak nase mimi bude mat dve krsne mena ale skor take lahsie aby nemali velke problemy 😀 spomente si na prvu triedu ako sme museli svoje meno speekovat 😀

alexandra
23. jún 2006

zuz ale prva trieda rychlo prejde a ja som speekovala Sasa a nie Alexandra, takze Niki, alebo Viki nemusia speekovat Nicolette a ani Victoria.. A okrem toho, mnoho deti vie uz ako tak citat v 5 - 6 rokoch 😀

nufka
23. jún 2006

alex : tak ako nakoniec ??? 😕

liska
23. jún 2006

alex,Victoria Janiak znie velmi pekne 😉

alexandra
23. jún 2006

liska, nufi, asi vyhra to Victoria, uz len muzicka presvedcit 😅

lovacka
23. jún 2006

caute kocky v behnem vam do temy.Mne sa strasne paci meno Laura ale drahy nechce o tom ani pocut ale obom sa nam strasne paci Timea alebo Tamara a mne sa paci este Liliana a aj priatel nie je uplne proti.no mi este mame chvilku casu kedze este nesnazilkujeme 😉

alexandra
23. jún 2006

lovacka, nekric hop 😉 Ale Liliana je krasne mienko, to ano.. Ale mozno aj preto sa mi paci, ze moja sestricka je Livia, inak nevolana ako Lila.. A este si do podpisu miesto bodky nas i dava slniecko 😵

kamilecka
23. jún 2006

Alex potom daj vediet ako to cele dopadlo s manzelom 😉 a inak k menu Livia mne sa velmi paci meno Olivia,starala som sa o dievcatko Olivia a velmi pekne sa ju dalo volat. Olivia 😀

nufka
23. jún 2006

kami tebe to stale neda pokoj 😀

kamilecka
23. jún 2006

Nufka: 😀 😀 😀 ja za o nemozem ja rada deti 🙂 skoda ze este nemam svoje a ani tak skoro nebudu,ale tesim sa z kazdej z vas ako sa tesi sa mi to paci 😉

nufka
23. jún 2006

kami : ved ano je to milene 😉

kamilecka
23. jún 2006

Nufka neviem teraz aj ty si tehulka?

nufka
23. jún 2006

nie, nie som len snazilkujeme 🙂 ale chodim do tehuliek lebo sa skoro vsetci prestahovali zo snaziliek tam ..takze preklikavam vsade mozne 😉

mirka
23. jún 2006

nufka, veď sa nalepí 🙂

alexandra
23. jún 2006

babyyy, manzel bez protestu schvalil, len pod podmienkou, ze bude male volat Niki kym nebude jasne co cakame 😀
Len kratko, lebo pisem z qtec-u a palickou tukam do pismenok, pomerne nepohodlne..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre