Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

bihan
15. jún 2007

hanela, naša dcérka bude Sarah 😉 Pre chlapca sme mali vybraté hneď: Daniel.
Pre dievčatko sme hľadali dlhšie, pôvodne vyhrávala Nina, ale momentálne je ich strááášne veľa 😉

hanela
15. jún 2007

to je fajn ale mi sa naozaj nikdy nezhodneme, mne sa páči toľko mien, ale mojej polovičke nie ☹

hanela
15. jún 2007

aj mne sa páči Sarah, kamarátka teraz porodila a pre dievčatko mala vybrané meno SELIN tiež pekné, ja by som chcela aj Serenu ale vraj je to meno jednej tenistky, pri myšlienke by sa mu zprotivila vlastná dcéra...

megie
15. jún 2007

hej, aj ja som si pri mene Serena predstavila tenistku Williamsku 😀 😝

marcela22
23. jún 2007

Uf, babulky, tak s menami je vážne problém a ako vidím väčší než som si myslela. my sme vyberali tiež veľmi dlho, mala som na výber:
chlapčenské: Jakub, Samuel, Tomáš, David, Daniel, Damian, Simon
dievčenské: Simona, Daniela, Agáta, Camilla, Meggane
Nakoniec sme vybrali samozrejme úplne mimo zoznamu - Sonja Elen a Fabian.A to sme vyberali veľmi zodpovedne, keďže nevieme pohlavie bábätka🙂
Inak v mojom okolí sú v poslednej dobe najviac mená:
Karin, Vanessa, Laura, Veronika, Kamila, Klaudia, Emma, Anna, Nina, Lucia, Sabína
Tomáš, Peter, Šimon, Oliver, Filip, Matej

bzuco
23. jún 2007

marcelka ahoj
tak ste dali Fabianka? 😉 mne u manžela neprešiel ☹
ale teším sa, že vám sa páči

marcela22
23. jún 2007

Bzuco, ahoj🙂 No, maličké sa chystá na svet vraj až za 13 dní - aj keď dúfam, že sa rozhodne o trošku skorej 😀 A nevieme pohlavie, takže nie je isté že to bude Fabian, ale ak to bude chlapček, tak určite 😉
Je mi ľúto, že Ti u manžela neprešiel. A aké meno ste nakoniec vybrali Vy?

bzuco
23. jún 2007

ja som mala na výber viac mien, som ich predložila manželovi a nakoniec sme sa spolu predbežne dohodli na Lenke a Martinkovi 🙂

marcela22
23. jún 2007

Jeee,to sú tiež pekné mená! A to slovo "predbežné" ešte znamená že premýšlate? 😀 To som ale zvedavec 😨
martinko s ami veľmi páči, ale veľa našich kamarátov sa tak volá, tak sme ho hneď zamietli... 😅
Aj si dáte zistiť koho čakáte, alebo si necháte tiež "prekvapko"?

nikushka1
23. jún 2007

ahojte babuľky.síce nie som maminka, tehuľka, ani snažilka ale vysnívané meno už mám. veľmi by som chcela Sáru Sofiu.Ked som to povedala miláčikovi tak sa len chytal za hlavu.našťastie mám dosť času aby som ho presvedčila 😀

marcela22
23. jún 2007

Nikushka, to je pekné! Neboj, ešte máš dosť času ho na to meno "privyknúť" 😀 Možno ho ukecáš tým, že sa dohodnete, že meno pre chlapca môže vybrať on...a potom už len dúfaj, že to bude dievčatko 😀

bzuco
23. jún 2007

predbežne=ak sa nám zapáči po čase niečo iné, nie je problém zmeniť 😉

ja som tiež chcela také mená, aby ich nemal nikto v rodine alebo známi
síce LENKA je moja naj kamoška 😝 🙂 , ale manželíkovi sa toé meno proste páči
ešte sme rozmýšľali nad MIchaelkou a Tomáškom

už netrpezlivo čakám na 20tt, aby som si dala zistiť pohlavie, aj ked mužík chce prekvapko, ale ja som zvedavá
Barborku sme mali ako prekvapenie, tak teraz chcem vedieť 😉

nikushka1
23. jún 2007

ked to počula moja mama tak ma skoro naháňala s varechou 😀
no ale môžem za to že ma to meno proste dostalo 🙂

margaretka11
23. jún 2007

Ahojte. My sme to s vyberaním mien mali ťažké. Ja som taký univerzálnejší typ, páči sa mi veľa mien, ale manžel je prieberčivý. Mne sa páčia aj ruské mená Nikolaj, Nina, Nataša. Povodne sme mali nachystané mená Tomáško a Margarétka. No ale manželovi stále niečo nevoňalo, tak som to nechala na ňom. No a teraz sa mi pod hrazdičkou zabáva Simonko a na gauči práve sladko zaspinkala Simonka 😀 .

hanka274
23. jún 2007

len som nakukla...margaretka, ja ruske nemusim, aj ked Ninka je pekne!!
Ale so Simonkom a Simonkou si to vyhrala. Su to velmi pekne mena... 😉

hanka274
23. jún 2007

a druhe by sme chceli asi Lenku, alebo Martina...toho si neneham ujst, to odmalicka zerem to meno. a za nic na svete si ho nenecham zobrat. Nuz budeme 2 Martinovia a 2 Hanky, smiesne, ale bohuzial Martina nepustim za nic. 😝

marcela22
23. jún 2007

Bzuco, ja mám tiež v pláne pri druhom bábätku si dať zistiť pohlavie-je to krásne napínavé, keď nevieme, ale chcem si to skúsiť aj z tej "druhej stránky" keď budem môcť už bruško oslovovať menom a chystať vecičky podľa toho, čo to bude a tak...teraz máme všetko neutrálne a maličké voláme proste bábeno 🙂

Nikushka, ešte že Ťa mamina s tou varechou nechytila 😀 Neboj, zyvkne si aj ona, mne tiež do toho "kecali" až mi bolo doplaču-keď s ado mňa pustila sestra aj mama so svojimi svelými radami aké mená sú pekné, tak som bola ešte niekoľko dní zdeptaná a znechutená. Ale ja som mame tiež nekecala do toho aké meno mi má dať-aj to vidno 😀 😀 A sestra to berie v pohode, len to obidve museli predýchať a zvyknúť si, že jednoducho Aničku a janíčka rozhodne mať nebudem 😀

Margaretka, tak so Simonkou ste si to pekne uľahčili 😀 Ale je to pekné a aspoň tie mená k sebe idú pri oboch deťoch. Poznám babu ktorá dala prvému dieťatku slovenské meno a ďalším dvom maximálne extravgantné mená...je to divné a vôbec to k sebe nesedí. A k prizvisku už vôbec nie, ale čo narobíme, že? 😉 Vy ste vybrali pekne!!!

lyzenka
23. jún 2007

my planujeme Andrejka alebo Adamka .......na Andrejka by som sama ani neprisla....ale manzel mi o tom mene hovori uz odvtedy co sme spolu zacali chodit, ze sa mu to meno paci, a ze on sam sa tak chcel volat... :O))) no a Adamko sa zase paci mne, sice aj manzelovi, ale vravi, ze je ich uz vela, ze Andrejka len tak nikto nedaaa... :O))))
Tak neviem, asi mu ten sen splniim 😕 😀

marcela22
23. jún 2007

Andrejko je pekné meno a v poslednej dobe je myslím naozaj menej časté ako Adamko. Myslím, že nič nepokazíš ak manželovi splníš sen-je to naozaj pekné
😉

bzuco
23. jún 2007

hanka, my máme pre naše druhé bábo vybraté mená, ako sa ti páčia 😉

bzuco
23. jún 2007

marcelka, ja potrebujem vedieť, či to bude on alebo ona

po Barborke máme veľa vecí a aj sestra má 8 mesačné dievčatko, takže šatočiek až až

ale čo ak to bude chlapček? nebude predsa v ružovom 😅

marcela22
23. jún 2007

Bzuco, aha🙂 Tiež mám veci požičané od dvoch kamošiek - jedna má chlapca, druhá dievčatko a aj tak som si nevybrala od tej s dievčatkom takmer nič v ružovej, pretože sa tiež bojím, že ak to bude chlapec, tak by sme to aj tak neobliekli. Oveľa lepšie "znesieme" dievčatko v modrom ako chlapčeka v ružovom 😉 😀 A verím že kupovať zbytočne veľa vecí keď nemusíš je veľmi dobrý dôvod presvedčiť sa, či ich budeš potrebovať, najmä pri dnešných cenách... 😒

bzuco
23. jún 2007

presne tak marcelka

zatiaľ som kúpila len jediné papučky - bieložlté 🙂
ale ak to bude chlapček, nabehnem do obchodov 😀

lyzenka
23. jún 2007

my sme dnes trosku behali po detskych obchudkoch.....kupila by som asi vsetko.. :O))
No ale este mam dve skusky.....tak som si povedala, ze po nich (dufam, ze spravim), budem chodit do mesta asi kazdy den... 😀 😀 😀

marcela22
23. jún 2007

My máme toho dosť veľa, ale ani polovicu z toho som nekúpila, máme veľa požičaného. Ale rpe radosť som kupovala čo s ami páčilo najviac 🙂 A teraz som mala problém všetko to uložiť do skrine 😀 Napočítala som napr. 29 čapíc, čo s ami na leto zdá docela veľa 😀 😀 le kúpila som ich fakt maximálne 5, ostatné sú požičané 🙂

bzuco
23. jún 2007

musím začať s nákupmi, kým mám ešte normálny plat, lebo z materskej sa nebudem môcť asi veľmi rozhadzovať 😒, no a z rodičovského príspevku....ani nevravím

lyzenka - tak držím palčeky 😉

marcela22
23. jún 2007

Bzuco, ja som bola už 3 mesiace pred tehu na pNke a tak som na nej zostala až po materskú. Takže už takmer rok dostávam 6500Sk-toľko mi vypočítali aj materskú, tak bduem v tej sume pokračovať. Dokonca už som prvú aj dostala-v stredu 😀
Keby manžel nezarábal celkom slušne, tak by to bola fakt bieda... 😒

lyzenka
23. jún 2007

Marcela,
a materska nie je rovnaka pre vsetky mamicky? okolo 4500? neviem presne kolko je.

bzuco
23. jún 2007

lyzenka to je rodičovský, ktorý dostaneš po pol roku ńa MD, lebo potom až do troch rokov je to rodičovská dovolenka

maci, ved to, ešte že mám manžela s celkom dobrým príjmom, no ale chceme brať hypotéku, takže tak....

marcela22
23. jún 2007

Lyzenka, materská sa Ti odvíja z platu, ak si bola pred materskou zamestnaná. Počíta sa to z priemerného zárobku, je to 55% denného výpočtu mzdy.
ja som teda už nezamestnaná, v apríli mi dali výpoveď,ale som v ochrannej lehote, tak sa to na mňa vzťahuje, ako keby som bola zamestnaná.
Inak ak máš za posledný rok odpracovaných myslím 290dní, tak Ti materskú vypočítajú z priemerného zárobku za toto obdobie.
Myslím, že až ten rodičovský príspevok po 28 týždňoch je jednotný tých okolo 4500Sk ale to neviem isto...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre