Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

sorciera24
10. apr 2013

@monika92 ano, moze......ale podla tej metody by ho splodit nemala.....sama si jej to takisto vyratala, tak co?.....ja sa vyjadrujem len k metode....

monika92
10. apr 2013

@sorciera24 podla tej metody??? :D ved to je jedno...jej to vyst moze kludne a moze ho mat teraz ziadna metoda neni 100% tak ako Jonas tiez vela krat zle poradil ...

sorciera24
10. apr 2013

@monika92 ved ano, ja suhlasim....ale ved ty si jej tiez napisala az r. 2014...ci co ti vadi?.....a je jasne, ze nic nie je 100percent, len to, ze zomries.....ako pisem...... pisem, len to, co ty;)

hankamisa
3. máj 2013

tak podle té krve nám vyšly oba synové manž. bylo čerstvých 21 a 28 a dokonce to sedí i v blízké rodině.takže já se řídím podle toho u dalšího mimi,chceme holčičku.takže letos já čerstvých 35 ,tak dám echo jestli to v létě vyjde. 😉

orchidis
3. máj 2013

Holky, to jsou všechno takový kraviny 😀. Jak na to? Prostě jen doufat 😀. Jinak nefunguje nic.

luciky
3. máj 2013

tak zrovna podle tý krve by druhý měl být holka 🙂 všechny tyhle výpočty mi vychází 50:50, my třetí plánujeme zkoušet po prázdninách, ohlídám si ovulaci (oba kluci jsou přesně na ovulku) , cukr v krvi, zvýšit příjem vapník - hořčík, snížit co nejvíce PH, při ovulaci držet hladovku - holky se plodí, když je krize...tak pak dám taky vědět jestli to vyšlo 😀

penelope999
14. máj 2013

Mňa akurát dnes trklo, že či tá teória o tzv. "ženských" a "mužských" spermiách nie je nejaká blbosť. Však kedysi sme sa na škole učili, že mužská pohlavná bunka - spermia je nositeľom chromozómov XY a ženská pohlavná bunka - vajíčko - je nositeľom chromozómov XX. Keď dôjde ich spojeniu, všetko sa delí na pól- vajíčko poskytne chromozóm X a spermia buď chromozóm X alebo Y. Takže podľa starej klasiky by teória počatia dievčatka a chlapca počas pár dní pred plodnými dňami a počas plodných dní nemala žiaden zmysel. Teraz sa akosi rozširuje teória, že mužských spermií sú dve druhy a to spermia X a spermia Y, kde jedna je menšia a rýchlejšia /Y/ a druhá je väčšia a pomalšia /X/ :D Túto teóriu dokonca učil môjho brata nejaký týpek počas predsvadobnej náuky, že ako majú počať dievčatko a ako chlapca :D Kto vie, či je to skutočne pravda a túto novinku sa učia aj študenti na medicíne a či sa zmenilo všeobecné učivo o zdravovede pre stredné školy a stará klasika už neplatí a nahradila ju táto nová teória, to by ma skutočne zaujímalo dievčatá 🙂

lucijeta
22. máj 2013

pro zajímavost na co jsem narazila.. 🙂
Povrchní penetrace, když muž leží na ženě během pohlavního styku dává větší šanci početí děvčete. Abyste zvýšila šanci na početí děvčete mějte pohlavní styk asi 4-5 dní před ovulací. Pošlete partnera těsně před stykem do sauny, nebo horké lázně. Ejakulát s nižším počtem spermií zvyšuje šanci na početí děvčete. Nechte partnera ejakulovat před vlastním pohlavním stykem, tj. před vniknutím penisu do pochvy, například při předehře. Při příští ejakulaci bude méně spermatu, které je zásadité a snižuje kyselost pochvy. To dává větší šanci na početí děvčete.

penelope999
23. máj 2013

@lucijeta To znie zaujímavo :D Ale tiež to vyzerá na teóriu dvoch druhoch mužských spermií X a Y 🙂 Podľa mňa je stále len jedna a to XY, tak ako je vajíčko XX. Takže, kto by sa chcel týmto riadiť, by nepochodil :D Ale fakt, už na všelijaké zaujímavosti človek natrafí 🙂)

aurora88
23. máj 2013

@sorciera24 ahoj, citam, ze vraj vies vyratat pohlavie dietatka🙂....mohla by si aj mne prosim povedat, kedy sa mame snazit o dievcatko? ja som narodena 17.2.1988 a manzel 8.9.1986 a mame uz trojrocneho syna, dakujem🙂

janicka11
23. máj 2013

Podla mna,moj osobný nazor iba,,tak ma neukamenujte,,že sa to vypočiťať proste nedá...
To už čo je,aby sme si vyratali pohlavie dieťatka a doslova si ho naplánovali 😲 Hm,,

betuska22
23. máj 2013

zhasnite 😀

sorciera24
24. máj 2013

@aurora88 este potrebujem datum nar. vasho syna (mozes radsej IP)

@janicka11 no vidis, aj take sa da, mozno mas iny nazor a co? preco by niekto tak neplanoval? nie kazdy neplanuje deti;).....aj tebe sa to da vypocitat (ale ked niecomu neveris, tak neriesime.....len potom sa and tym netreba pozastavovat;))

opica
24. máj 2013

@sorciera24 mohli by ste aj mne urcit, kedy by som mohla mat dievca?

sorciera24
24. máj 2013

@opica ano, len potrebujem na to, datumy nar. vas, vasho muza a vasich deti (mozte aj IP, ak nechcete verejne)

duracell79
24. máj 2013

Já četla, že kluci jsou v době nejsilnější ovulace, protože jsou jako spermie rychlejší, ale dříve umírají a holky jsou sice pomalé, ale vydrží déle, takže si na vajíčko "počkají" 🙂. U nás to tedy sedí a u spoustu mamin co znám taky, když plánovali podle ovulace, tak to jsou kluci, když před ovu, tak holky . Ale 100% to být nemůže 🙂

jamajka
autor
3. jún 2013

@monika92 a podľa čoho to vieš Monika, že nám vychádzajú iba chlapci?

ratatooy
3. jún 2013

zaleži taky na chlapovi sou chapi co jsou nositely pouze x nebo y

barbora84
5. jún 2013

@duracell79 to je jedina teoria vypoctu pohlavia, ktorej verim. My sme pocali syna den po ovulacii. Teraz si dledujem kedy mam ovu, aby sa zvysila sanca na dievcstko 🙂

monika92
5. jún 2013

@jamajka podla rokov partnerov

luciky
6. jún 2013

@jamajka ahoj, ty si tuhle diskuzi zakládala v roce 2008, dočkala si se holčičky nebo přibyl další klučík? zkoušíš nebo zkoušela si nějakou radu jak na holku? díky

duracell79
8. jún 2013

@barbora84 JoJo, nám to taky vyšlo 🙂 Bo dle UZ, MS a ovu nám to těhotenství vůbec nesedělo, takže si malá počkala na vajíčko a kluci ostrouhali 😀 Kámoška by taky chtěla holčičku, ale sledují ovulaci a už má dva kluky, tak jsem jí říkala, ať to zkusí před ovulací 😅 Uvidíme 😵

kejtinka
11. jún 2013

@penelope999 - nie je to tak. Muž má spermie s chromozómom X a Y. Ženské vajíčko je iba X. Žiadne XX. Až oplodnené vajíčko môže byť XX - dievčatko, alebo XY - chlapček a to podľa toho, aká spermia s ktorým chromozómom ho oplodní. 😉

diusik
11. jún 2013

@penelope999
@kejtinka spermia nemoze byt Y alebo X, take nie je,ako ja viem existuje len XX- zenske a XY muzske,a spermie su nosice genu XY alebo XX,vajicko ma len XX
a nie je to blbost,toto je metoda objavena istym Dr a vedecky potvrdena...

dominika_sk
11. jún 2013

Ja odpadnem, čo si vyberaš, šteňa ?!

kejtinka
11. jún 2013

@diusik - http://www.pohlaviditete.cz/samci-a-samici-sper...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Spermia
žiadne XY a XX mužská spermia nenesie...to už je oplodnená bunka, ktorá už určuje pohlavie. Opakujem, Muž má IBA X a Y, žena IBA X. Keď splynú, až potom je to XX, XY

diusik
11. jún 2013

@kejtinka hmm,tak som to zle vedela,ale diky za objasnenie 😉
@penelope999

kejtinka
11. jún 2013

@diusik - pohodka... ja som pol roka dozadu práve túto otázku vyfasovala pri skúške 🙂

yuyka28
21. jún 2013

@kejtinka jee vam sa ako podarilo dievcatko? nahodicka alebo ste skusali par dni pred ovulkou?

jenyska4
21. jún 2013

Holky, mám dva kluky vždy v ovulaci...čekala jsem holčičku a přišla o ní....bylo to před ovulací... tři dny....co mám kamarádky a mají holčičky otěhotněly před ovu, co mají chlapečky tak v den ovulace a nebo těsně po ní. Nevím, možná náhoda..u nás je tatka bez nápadu, takže jedeme v chlapečkách a počítám, že i ted to bude kluk.Začali jsme se snažit o miminko, měli jsme styk tři dny před ovu, jsem tedy na tule teorii zvědavá. Pokud se zadaří budu ta nejštastnější maminka a pokud to bude holčička radostí uletím, každopádně na prvním místě je zdraví a at je to chlapeček nebo holčička vubec neva...miminko jako miminko a bude naše🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre