Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

atika11
25. sep 2016

Dievčatá,táto predovulačna metóda je pekná a zdá sa mi aj,ze to veľakrát vychádza.Ale čo ak sa nedarí otehotnieť pred ovulaciou,cim to môže byť?Syna mam splodeneho na 14dc a cyklus mám 28dnovy.Dievca sme skúšali 4,3,2dni pred ovu a nič.Asi pred ovulaciou neotehotniem.Drzim vám všetkým palce.

libka28
25. sep 2016

@atika11 MOze to byt napr. prilis hustym hlienom- pomoze pit vela vody a zobrat nieco prirodne na riedenie hlienu (ako pri zahlienenych prieduskach..Hdlx napr.), otec moze skusit brat denne 1000 mg vit. C (najlepsie rozlozit do viacerych davok) na lepsi pohyblivost spermii= tie sa prebojuju aj v hustsom prostredi pred ovulaciou (+samozrejme nezaskodi nejaky ten zinok a E vit., nech su silnejsie)... To len taka myslienka.. drzim palce

doli11
26. sep 2016

Mam, ako vedieť,ktorý deň je presne ovulácia, veď ten plodný hlien je viac dní?

liviaz
26. sep 2016

@doli11 najlepšie sexovať od posledneho dna menstruacie minimalne 10 dni vkuse 😀

liviaz
26. sep 2016

@doli11 ale predavaju sa ovu testy inak 🙂

libka28
26. sep 2016

@doli11 Na to si kukni symptotermalnu metodu- podla teplotnej krivky zistis ktory den prichadza resp. bola ovulacia... (najpresnejsi udaj ma MUDr. na UTZ, no to je trocha nezmysel chodit tam len kvoli pohlaviu...) ak chces ziskat presnejsi udaj sama, mozes kazdy den hmatom zistovat, ako je na tom cipek - chce to nabrat skusenosti, no Pan Boh na konci vzdy rozhodne: u mna bolo 5 pred ovulaciou (beznou) a tak sme robili dievca. Len! ten hore zariadil, ze ovu prisla o 3 dni skor ako inokedy a bolo zavareneee :D

emilia25
26. sep 2016

Tak plus minus na 12dc a vyse nic nam stacilo na to aby k nam prislo dievcatko.a ja viem ze keby sme sa pokusali normalne bol by to chlapcek.kedze dievcenske spermie vydrzia dlhsie ako chlapcenske.ale chlapcenske su rychlejsie preto predtym 3chlapci.

liviaz
26. sep 2016

Tak kamoška spolužiačka si dala vypočítať jonasovi a že mala by byť baba čo aj chcú ......dnes potvrdené od lekára chalan ....som sa jej smiala že nech reklamuje 😂😂😂

libka28
27. sep 2016

@liviaz Tak to pozor! U nas mame takeho lekara, ze uz vela chlapcov islo z porodnice v ruzovuckom :D, lebo pohlavie proste nevie urcovat ani podla UTZ

marcelkaemmka
2. okt 2016

Čaute ! Občas čítam túto vašu diskusiu no nikdy som ju nepochopila 🙂 .. chcela soM mať prvé dievča a aj sa mi to NAHODOU podarilo muž chcel druhého syna a NAHODOU sa mu to podarilo ;) je čas na tretie a dcerka chce sestričku ... a bojim sa ze ta náhoda má obijde no keď to bude chlapec aj tak sa budeme tešiť ale chcem sa aspoň po snažiť o to dievčatko keďže verím že sa to dá ovplyvniť lenže ja som nikdy neriešila žiadnu bazalka u teplotu ani ou testy ani plodné dní a I nič podobné ... kde začať ? Jedine čo som dnes vygoiglila je ze by to dievcatko mohlo prísť 2-3 dní pred ovu. A akoze ako prídem na to ze uz ovu mám ? Keď mi ovu test ukáže 2 čiarky? Čiže by to mohlo byť tak že po menštruácii sa budeme milovať ja si každý deň budem cikať na papierik a ked ukáže 2 čiarky tak prestanemE 🙂 a s troškou šťastia juchuuuuu dievčatko hotové ?

emka530
3. okt 2016

@marcelkaemmka toto aj mna zaujíma 😀 budem čakať čo ti kočky napíšu 😉

kalerabik1
3. okt 2016

@marcelkaemmka mas dve moznosti: Bud si zacnes merat bazalnu teplotu-spoznas svoje telo dokonale alebo investujes do ovu testov-co je mozno v niecom pohodlnejsie no nie az tak presne ako meranie teploty. Nevyhodou merania teploty je, ze ti ukaze ovulaciu az spätne,to znamena pokial sa nepoznas dokonale, tak zistis az den po ovulacii ze ovulacia naozaj bola. Ine to je ked si zena ktora planuje dieta meria pol roka teplotu a skratka vie,kedy u nej k tej ovulacii dojde na zaklade dlhodobejsieho merania a sledovania seba. Druhou moznostou su ovulacne testy-tie ti narozdiel od merania teploty ukazu vopred kedy bude ovulacia ale nie su az tak presne-nakolko 2 ciarky na ovu teste sa zene ukazuju pocas celeho cyklu a je na jej vyhodnoteni kedy je test pozitivny (druha ciarka musi byt silnejsia alebo rovnako silna ako kontrolna ciarka). Ja som skusala oboje,aj teplotu aj ovu testy. Bazalnu teplotu si meriam uz 3 roky (teraz momentalne uz nie lebo cakame druhe bejby). Moja skusenost je taka,ze ked som si sucasne merala teplotu a kontrolovala to aj ovu testami,tak z ovulacnych testov som bola jeleň-nakolko nikdy mi nevysiel uplne pozitivny test. Vzdy som tam mala tu druhu ciarku ale podla mna nikdy nie tak silnu ako by mala byt,takze fakt som netusila kedy ta ovulacia presne bude. Dalsou nevyhodou ovu testov je podla mna to,ze nemozes predtym pit,vzdy musis testovat v tej istej hodine-ked nahodou mas v tele viac alebo menej tekutin ako v predchadzajuce dni uz moze byt vysledok skresleny. Je to na tebe,najlepsie je asi oboje sucasne a nejako si to odsledovat alebo nechat to kompletne na prirodu🙂

faca
5. okt 2016

tak dievcata,splnil sa mi sen,do tretice mame nase vytuzene dievcatko,na sone mi sice hovorili,ze to bude dievcatko,ale uverila som az ked som ju drzala v naruci.....drzim palce vsetkym mamickam nech sa vam postasti to dievcatko,inac mne sa ovulka nepotvrdila.......

maminap80
5. okt 2016

@faca gratulujeme k vytúženému dievčatku a želáme veľa zdravíčka, aj si myslíš, že čo asi tak dopomohlo k splodeniu dievčatka?

faca
5. okt 2016

@maminap80 dakujem krasne,no ja mam dvoch chlapcov a viem,ze som otehotnela pred menzes a dievcatko 2dni po menzes preto sme si s manzelom nedavali pozor ked mi skoncili lebo vzdy sme tak dva dni po a nikdy som neotehotnela len som mala problemy s hormónmi nejak mi zacal skakat cyklus a potom bum,my sme tretie neplanovali,ale teraz som rada...inac ja som vzdy tuzila po nom pri druhom som si studovala kadeco aj eva test som si kupila to fungovalo tiez na tom principe,ze dva dni pred ovulkou zasvietila zelena podla slin vtedy som sa mala snazit o dievcatko lenze nikdy som neotehotnela tak sme skusali potom bez toho no a teraz som myslela,ze to bude aj tak chlapec lebo ovulku som mala hned na druhy den,ale zas malu dusicku som mala ze som nikdy neotehotnela po menzes tak som bola v ocakavani,ze co to bude,mozno aj mesiac zavazi,ci je vhodny na pocatie dievcatka....no fakt neviem,inac v tom roku mi zomrela aj starka vlastne aj manzelovi,ci mi ho zhora nedopriali🙂)lebo vedeli ako tuzim po nom...

maminap80
5. okt 2016

@faca tak ti to super vyšlo, krásna správička, keby to aj nám už konečne vyšlo, aj pri malom som tajne dúfala, aby to bolo dievčatko, ale keď sa narodil, bola som neskutočne šťastná, že ho máme a že je zdravučký, ale každej maminke želám, aby sa podarilo splodiť zdravé dieťatko a aj takého pohlavia, ako si želá. Viem, že to nie je ako v obchode, že si môžme vybrať, ale aspoň taký sen, nech sa splní.

faca
5. okt 2016

To ano,hlavne nech su zdrave deticky to je prvorade,drzim palceky nech ti to vyjde lebo je to sen kazdej maminy,co tuzi po dievcatku aj ja som stastna,ze mam 2chlapov a teraz do tretice taka ceresnicka na torte vysnivane dievcatko,je to krasny pocit ked sa splni nieco po com som uz dlhsie tuzila a uz som ani nedufala,je to zmena riadna,neviem sa na malu vynadivat🙂)pri druhom som bola v tom,ze to bude dievcatko,mozno som si to tak vsugerovala do hlavy a potom som to tazsie brala az neskor som sa s tym vyrovnala a teraz by som ho nevymenila a pri tomto poslednom tehu,som bolabzas v tom,ze to bude aj tak chlapcek a ked mi povedal doktor,ze dievcatko tak som nechcela verit,mozno je lepsie vsetko brat s nadhladom,tak daj potom vediet ci sa vam zadarilo babo a drzim tie palceky nech sa splni aj tebe ten vysnivany sen.....

marcelkaemmka
4. nov 2016

cawte baby som tehu napisem o par mesiacov ked bude vidiet co je tam 🙂 drzte palce

stefania100
4. nov 2016

@marcelkaemmka Drziiimeee 🙂 robili ste aj nejake "opatrenia" aby bolo dievcatko? 🙂 🌻

marcelkaemmka
5. nov 2016

@stefania100 ked ma najdes o par riadkov vyssie tak sa vsetko dozvies uvidime ci to vyjde moc tomu neverim ale potichu dufam som este len zaciatocnik mam len jedno chlapča vazne opatrenia budem robit ked budem mat doma 5 cikacikov 😀

monilik
30. nov 2016

@kalerabik1 ahoj 🙂 ako sa mate? ja hlasim,ze po dvoch chlapcoch sa podarilo dievcatko 😀 uverim az ked sa narodi,ale doky povedal ze na 99% 🙂 takze vsetky babske rady o ktorych som sa docitala pouzite v praxi k tomu mozno dopomohli... a mozno nahoda 😉

atika11
30. nov 2016

@monilik gratulujem.Ak sa môžem spýtať,kolko dní pred ovulaciou?

faca
30. nov 2016

@monilik gratulujeeeeem,super spravicka...ja som tiez uverila az ked sa mala narodila....je to krasny pocit ked sa splni nieco,po com clovek tuzi......

kalerabik1
30. nov 2016

@monilik Gratulujem,nech ste zdrave🙂 Ja som v 14tt takze este nevieme co cakame.Ale styk sme mali necele 2dni pred ovulaciou a potom presne v den ovulacie takze moze to byt aj dievcatko aj chlapcek podla tohto... Dam vediet ked nam doktor prezradi co to je 🙂

monilik
30. nov 2016

@atika11 dva dni pred a den po 😊

monilik
30. nov 2016

@atika11 jedla som stravu bohatu na vapnik a horčík... kdesi som sa dočítala že to pomaha splodiť dievčatko 😁 plus som bola aj chora a uzivala na kasel kalciovy sirup... tak neviem či to malo nejaky vplyv 😊
@faca
@kalerabik1 ďakujem dievčatá ❤
@kalerabik1 blahozelam k tehotenstvu, drzim palceky nech ti to vyjde ako si prajes a hlavne vela zdravia!!! 😉 my uz sme v 26tt 😊

salima66
30. nov 2016

Ahojte, ovu testy ukážu presný deň ovulácie,prosím?

atika11
30. nov 2016

@salima66 nie.Ak je test pozitívny,ovulacia príde za 24az 48hod.Aspon myslím,ze to tak je.Ak nie opravte ma niekto.

marcelkaemmka
30. nov 2016

baby mam potvrdene tehotenstvo len drzte palce mam zle tusenie styk sme mali necely den pred ovu neviem uvidime budem vas informovat

mona12071
2. dec 2016

ahojte tak sa aj ja k vam pridavam po dvoch chlapakoch by som si velmi zelala dievcatko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre