Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

lenkaks
19. mar 2012

@anjelik0907 No snad mas pravdu a do tretice to bude ruzova vybavicka 🙂

radka137
19. mar 2012

@lenkaks mě taky tabulka podle krve nevychází,čínský horoskop mě taky nevychází. Podle těchto předpovědí bych doma měla mít dvě holčičky a máme doma dva kluky. Jediné čemu věřím (zatím) je oplodnění podle ovulace. Předtím jsem to neřešila,teď pokud se budeme pokoušet o třetí tak to zkusíme načasovat 3dny před ovulací 😉 😉

moonlightka
21. mar 2012

Ahojte babulky...tak dnes som nasla // ciarky...tesim sa velmi...a ci to bude chlapcek alebo dievcatko je pri tomto krasnom pocite, ze je tam, uplne jedno...dolezite je len a len zdravie...dufam, ze bude vsetko v poriadku...ale urcite vam sem napisem ked budem vediet pohlavie 😉

anjelik0907
21. mar 2012

@moonlightka Ahooooj 🙂 tak teda obrovskáááááá gratulácia 😉 a snažili ste sa pred ovu, či stále ? ale hlavne nech je bábatko aj maminka ok 😉 tak si poriadne uži tehulkovanie a držkajte sa 🙂

moonlightka
21. mar 2012

@anjelik0907 dakujem velmi pekne si zlata...no praveze sme sa snazili stale, nielen tri dni pred ovu takze neviem kedy sa to podarilo, nechame sa prekvapit 😉

sepi
21. mar 2012

@moonlightka júúúj, tak to je skvelá správička 🙂 ...veľmi, veľmi gratulujem a teším sa s Tebou 🙂 A presne tak ako píšeš...je úplne jedno čo to bude, len nech ste obaja s bábätkom v poriadku! Prajem krásne tehulkovanie 🙂

moonlightka
21. mar 2012

@sepi dakujem velmi pekne...a zelam aj tebe, nech sa coskoro ku mne pridas...tak sup sup snazit sa 😉

sepi
27. mar 2012

Baby...to čo je, to už nikto nechce dievčatko??? 😀 Žiadne novinky? Prajem pekný deň... 🙂

januska191
27. mar 2012

ahojte, neviem, ci sa to tu uz pisalo, ale citala som, ze dievcatko to bude, ked sa splodi na zaciatku ovulacie a chlapci na konci ovulacie. Tak pri druhom snazeni som nakupila ovulacne testy a ked sa mi ukazala uz slaba druha ciarocka, tak sme sa dva dni snazili o sto dusu 🙂 . A potom az do dalsej MS nic, pre istotu. A aka som bola prekvapena, ked sa nam podarilo.... Ale az po porode dcerky som tomu uverila, ze mame dievcatko, lebo stale som si myslela, ze ten pindur je tam niekde len schovany.... 😉

mentolka28
27. mar 2012

@sepi ty beries vitaminy- horcik, zinok, vsak? jednu tabletu denne, alebo kolko vlastne treba? 🙂

nataly82
27. mar 2012

ahojte, tak aj ja sa k vam rada pridam, tento mesiac sme to skusili na dievcatko...tak uvidime co z toho bude....a dnes som si nasla krasne dve ciarocky tak sa velmi tesim 🙂 doma uz mame takmer 2 rocneho chlapceka a teraz sme na to isli asi tak 2 - 3 dni pred ovu...a bez ponoziek 🙂 budeme lubit aj chlapceka keby nahodou ta baba nevysla, len nech je babo zdrave, ale tajne dufam ze to bude dievcatko 🙂 a tiez som asi 2 mesiace pred tym jedla horcik + vela mliecnych vyrobkov.

tynamartina
27. mar 2012

@januska191 Ahoj, a vieš kolko dní pred ovu to bolo?

petkave
27. mar 2012

@sepi ja chcem dievčatko, ale ešte nie, až o pár rokov 😀

januska191
27. mar 2012

@tynamartina ja som si robila ovu testy a uz ked bola ta druha ciarocka slaba, tak sme sa zacali snazit - 2 dni.

mentolka28
27. mar 2012

@januska191 nechapem tym ovu testom, ked zacina byt slaba ciarka tak vtedy sa treba snazit? lebo ak je uz silna tak to znamena ze ovulacia nastane cca o 24hodin. Ci zle chapem? 😒 som z toho jelen

sepi
27. mar 2012

@mentolka28 No ja beriem po jednej tabletke denne - horčík, vápnik a kyselinu listovú. Takto to užívam už asi tri - štyri mes. Snáď to bude mať nejaký efekt 😉

januska191
27. mar 2012

@mentolka28 ja tiez neviem ako to presne funguje /len som to citala/, ale uz ked sa objavi druha ciarka /aj ked slaba/, tak to znamena, ze ovulacia do 24 hod. nastane. No a potom sme sa 48 hod. snazili /nie v kuse 😉 / a potom az do ms nie, pre istotu, aby sa tam neprebil nejaky chlapcek 😉
Ja neviem potvrdit, ze to funguje 100%, ale nam sa to podarilo na 1x, tak preto to pisem, ze mozno nieco na tom bude....

sepi
27. mar 2012

@januska191 Tak to je super, že Ti to tak pekne vyšlo. No my tu preferujeme skôr názor, že najväčšia pravdepodobnosť pre splodenie dievčatka je 2-3 dni pred ovu. Takto som to skúšala prvýkrát, tento cyklus...tak uvidíme. Keď som mala na ovu teste 2 čiarky, tak to sme už abstinovali 😉 Vraj ak si už blízko ovu, vtedy je už väčšia šanca na splodenie chlapčeka.

sepi
27. mar 2012

@nataly82 júúúj, tak to je super...teším sa s Tebou a gratulujem 😉 A to ste skúšali len tento cyklus a hneď to vyšlo? Krásne tehu prajem 🙂

mentolka28
27. mar 2012

@sepi cize ani ked bola druha ciarka este len uplne slabucka? vtedy uz nie? vdaka, a sorry za blbe otazky 🙂

sepi
27. mar 2012

@mentolka28 No ja osobne som ešte na ovu teste slabú čiarku nemala...proste buď ju tam mám alebo nie. Čiže ak viem, že mám ovu test pozitívny na 12 DC - ovulka by mala prebehnúť asi za 24 - 48 hod.
Teda sme skúšali 9 DC a 10 DC. Ak to nevýjde, máš sa k ovulke priblížiť už len o 12 hod., nie o celý deň (pre istotu). 😉

mentolka28
27. mar 2012

@sepi aha, uz tomu zacinam rozumiet 😀 a este posledna otazka- treba skusat viac krat? ci len raz a dost?

sepi
27. mar 2012

@mentolka28 ...no my sme skúšali každý deň od skončenia MS a poslednýkrát ten 10 DC - povinne 😀 Manžel bol už z mojich požiadaviek hotový, ale zvládol to 😀

mentolka28
27. mar 2012

@sepi no ja mojmu nemozem povedat ze sa ideme snazit o dievcatko lebo by si myslel ze som nenormalna 😅
tak musim tak nenapadne. takze to treba kazdy den? fuha, staviame dom, takze vela energie nema 🙂

sepi
27. mar 2012

@mentolka28 ...aj môj si to spočiatku asi myslel, ale potom to nejako vstrebal 😅 a nakoniec som mala pocit, že to aj on takto chce. Proste my ženy máme taký dar, že vieme dostať svoje polovičky presne tam kam potrebujeme 😀 Mimochodom aj my staviame dom a zvládol to, tak neboj... 😉

domenique
27. mar 2012

.

tynamartina
27. mar 2012

@mentolka28 ovu test je pozitívny iba vtedy ked je čiarka rovnako silná alebo silnejšia ako tá kontrolná. Slabú čiarku môžeš mať aj celý cyklus určitá hladina LH hormonu je v tele stále.

nataly82
28. mar 2012

@sepi dakujem 🙂 skusali sme aj minuly mesiac...ale nevyslo to...isli sme na to prilis skoro asi 5 dni pred ovu. Teraz sme to skusili v nedelu, v utorok som mala pozit. ovu test takze predpokladam ze niekedy v utorok v noci alebo v stredu prebehla ovu...cize take 2-3 dni pred vou sme to skusali aspon dufam 🙂)))

sepi
28. mar 2012

@nataly82 Tak to je super, že si tam tie potvorky pekne na to vajíčko počkali 😉 My sme skúšali tento cyklus prvýkrát...posledné snažilkovanie vo štvrtok - 10 DC a v sobotu - 12 DC pozitívny ovu test. Čiže sme to skúšali, tak ako vy, len ja ešte výsledok neviem 😒 Najhoršie na tom je, že sa tehu ani necítim ☹ ...ale zas na druhej strane...nemôžem byť taká náročná, že si lúsknem a hneď to príde, nie 😉 ? Kedy sa chystáš k lekárovi? Júúúj, určite sa veľmi tešíš, že? Pekný deň 🙂

januska191
28. mar 2012

mne vychadzali ovu testy presne ako tehotenske. cize pred zaciatkom ovu bola slaba ciarka a ked som uz mala, bola druha ciarka silna ako prva. My sme sa snazili len dva dni. Predtym dva mesiace som tiez manzela nenapadne "nutila" /asi po 4 dni sa mu uz naozaj nechcelo 😉 / aby sme skusali kazdy den, ale to sa nam bohuzial nezadarilo.

@sepi
@nataly82 - drzim vam palceky, nech to vyjde, urcite dajte potom vediet 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre