Ako sa robí chlapec?

drobec87
26. jún 2014

Maminky, máme dievčatko a manžel túži po synovi - neviete ako na to? 😀 Viem, že to nieje 100% A hlavné je, aby bolo zdravé. Len skúsit, čo ak 🙂 Inak podľa čínskeho kalendára počatia nám to nevychádza. Ako pozerám, mali sme mať chlapca a máme dievčatko 😀

haaaluska
26. jún 2014

ako dievca

andromeda_ja
26. jún 2014

Statisticky - vychadzajuc z faktov o rychlosti a zivotaschopnosti spermii nesuce chromozomy X a Y - je najvyssia pravdepodobnost spolodit syna, ak 4 dni pred predpokladanu ovulaciou sa o babatko snazit nebudete, ale az presne v den predpokladanej ovulacie a den potom. Tak vela stastia 🙂 Hlavne, nech je babatko zdrave ;)

esterba
26. jún 2014

@drobec87 inak, ak ste nemali malé číňaniatko, tak mohla byt chyba v tom, ze tomu kalendaru nerozumelo 😉

zita19
26. jún 2014

este pred rokom by som si myslela, ze v 21. storoci takuto otazku nemoze nikto polozit. Od kedy som na MK uz viem, ze aj taku polozi. Len som zvedave kde je ta hranica, kam uz to nezajde.

anatalia77
26. jún 2014

@zita19 to si este necitala dotaz na "prstickovu metodu" 🙂 ja som sa minule smiala na takej diskusii/iny portal o mamickach/
Jedna sa tam uplne vazne pytala,ci neposkodi spermie,ked si ich prstickovou metodou natlaci ku krcku-maternice samozrejme. A to som si myslela,ze ma nic neprekvapi 😀

zita19
26. jún 2014

@anatalia77 tak to som prepasla.... Ale viem si predstavit, ze sa naslo par odbornicok, ktore poradili tu spravnu techniku 😀 😀 😀

veverina
26. jún 2014

Nam dr povedal,ze treba viac doprava 😀

dilino
26. jún 2014

ako sa robi chlapec tak isto ako dievča to čo su za hluposti bud to vyjde alebo nie a ak nemate geny aby sa narodil chlapček môžte sa rozkrajať aj tak to nevyde na to recept neexistuje čo by maminka ktora deti mať nemôže dala za to aby to boli hoci aj štyri dievčata važ si že bude aj to druhe zdrave a nie či to bude chlapec alebo dievča čo ked sa narodi dievčatko čo kde ju date či ako nemôžem pochopiť niečo take nepochopiteľne.

lauricka
26. jún 2014

@drobec87 ja som mala dvojcata, chlapca a dievca naraz. Co by na to povedal cinsky kalendar? 😀 😀 Ak pride k oplodneniu v den ovulacie, je vyssia pravdepodobnost, ze to bude chlapec. Napr. http://www.vesta.sk/chlapec-alebo-dievca.html

miamia3
26. jún 2014

@drobec87 ja som čítala, že slané jedlá a mäso keď muž jedáva vytvára sa viac Y spermií, sladké zasa X, tiež to s ovulou, no my sme to zo srandy robili pri druhom, ked sme chceli dievča a 3 mesiace som varila sladké jedlá, bola to sranda, podarilo sa, tretie čo čakáme sme chceli babu ale nepripravovali sme sa, zbuchli sme cez krámy, a to som počula že tiež má byt baba, aj sóda mi nesyčala a na sone že chlapec ...tešíme sa samozrejme , ale ja som úplne bola presvedčená že mi to vyjde ako tie dve že čo si "poviem" no ...držím palce na zdravého chlapčeka......a dilino - veď o nič nejde , snívať je super, prečo by nemohli ludia túžiť po malom krásnom dievčatku alebo chlapčekovi...preto že niekto nemôže mať žiadne? Zato nesnívať, veď je to na odľahčenie, nikto nebude neznášat svoje dietatko za pohlavie , snívanie je super, to neznamená že si neváži svoje tehotenstvo a babatko v brušku

drobec87
autor
26. jún 2014

Vy ste niektore fakt ... ! Co urobim, ked to bude dievcatko? Budem ju milovat nadovsetko na svete, tak ako 1. dcerku a budem stastna 🙂 Len sa pytam ci nahodou niekto nema recept na chlapca 😀 Ktory samozrejme viem, ze nemusi vyst. Ale co ak nahodou? 🙂 Mozno to bude len nahoda, ale tak skusit mozem 😀 Pytam sa len preto, ze manzel by si prial syna, ako asi kazdy chlap 🙂 Ale tiez sa velmi pptesi aj dalsej dcerke. Uz sme o 1 dietatko prisli, takze viem co to je.

drobec87
autor
26. jún 2014
drobec87
autor
26. jún 2014

@dilino viď vyššie

babulka82
26. jún 2014

@drobec87 my mame dvoch chlapcov a obaja v den ovulacie su splodeny,vyskušaj 😉

drobec87
autor
26. jún 2014

Prosím žienky, berte túto diskusiu trošku s nadhľadom a možno aj humorom 😀 Aspoň z mojej strany. Netúžim po chlapčekovi, tak, že musí byť chlapec. Čo by som bola za matku? Túžim po zdravom dieťatku 🙂 A potešil by chlapček, ale ak to bude zase dievčatko, aj tak ju budem milovať najviac na celom svete, ako aj 1. dcérku. Viem, že dieťa sa nedá urobiť podľa pohlavia. Skôr je to o tom, či otehotniem, alebo nie ... Ale napr. babské rady ako ponožky na nohách, či poloha od zadu nikomu neuškodia 😀 A kto vie, možno sa aj chlapec pritrafí 😀 Takže asi tak. Čo neuškodí, môžem skúsiť 🙂 Ale to dieťa budem milovať bez ohľadu na jeho pohlavie! Ja len preto, že už máme dcérku a manžel samozrejme túži po synovi 🙂 Ale tiež to dieťa bude milovať bez ohľadu na pohlavie!

25daniela
26. jún 2014

@zita19 hranica neexistuje 😀 😀 😀

anatalia77
26. jún 2014

@zita19 😀 to ano,akurat je tam riziko,ze spermijkam neopatrnym stuchnutim vypychnes ocicka 😀
Ja som si predstavila ako sexujem a po muzovom vyvrcholeni ho zhodim z postele a vrazim si do vaginy prsty aby som natlacila spermie ku krcku 😀
/Moj muz by bol asi urazeny,ze sa musim este doprstovat 🙂 /,ale nikomu nebranim,aby skusil hocico..

zita19
26. jún 2014

@25daniela mas pravdu. Matematicka definicia ludskej hluposti: nekonecno + 1 😉

zita19
26. jún 2014

@drobec87 vsak sa bavime... A uplne perfektne, vsak @25daniela @anatalia77 ? 😀 😀

25daniela
26. jún 2014

@zita19 ved ja to tak od zaciatku beriem, ze svanda, dufam ze sa nikto neurazi... Ja som tiez pri tretom skusala aj certa dabla a nastastie nepomohol...

tomsta003
26. jún 2014

inak ja to viem dobre vypočitat 😀 😀 😀 je to 50 na 50 či? spredu ,zozadu ,zboku aj v stredu 😀 😀 😀 rehotam sa ešte teraz,jaj baby baby

drobec87
autor
26. jún 2014

Manželovi som povedala, že čo si urobí to bude mať 😀 Ale tak niektoré rady fakt nemajú chybu 😀 Zatiaľ som zistila, že v deň ovulácie, za svetla, v stoji, od zadu, hlboko, musím mať orgazmus a asi obaja ponožky na nohách 😀 Na pobavenie je to dobré 🙂)) Za chvíľu mu to poviem. Aj chuť ho prejde 😀 Samozrejme len pre pobavenie 😀 Ale možno niečo aj skúsime 😉 Ponožky na nohy a 100 ku žiarovku xixi 😀 Nie, to musi byť deñ no 🙂

charlie1980
26. jún 2014

Ako andoromeda pise.

nonny
26. jún 2014

my mame syna opytam sa muža 😀

drobec87
autor
26. jún 2014

@nonny Skús, možno zistíme niečo nové 😀

nonny
26. jún 2014

tak som sa pytala a že ani netuši kedy a ako ho splodil 😀 kedže sa nam dlho dlho nedarilo tak už sme prestali dufať a nejako sme to vzdali a aha ho v postielke spi chrustik 🙂 ale tak neporadim lebo že netuši 😀 no ja viem že on bol pri tom...kurňa 😀

jahodka8
27. jún 2014

@drobec87 Toto je asi večná téma pre mužov.

bosoriak
27. jún 2014

To s tymi Y-spermiami rychlejsie plavajucimi je povera. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC144...
Chlapec sa robi tak isto ako dievca, o tom, ktora spermia prenikne do vajicka, sa robia vyskumy snad 100 rokov a stale nikto neprisiel na to preco prave ta jedna konkretna spermia (spermie v niektoryc pripadoch)... Takze nie, vsetky tie "zarucene" sposoby su nespolahlive a to, ze niekomu to vyslo este neznamena, ze je to zaruka uspechu. 🙂

Ja razim teoriu, ze dolezitejsie je, aby bolo zdrave, nie ci to bude chlapcek alebo dievcatko, myslim, ze aj ty 🙂

mahulenka87
27. jún 2014

zozadu 😀
vraj čo najbližšie k ovulke. XY spermie nevydržia tak dlho ako XX. Takže cca 1 deň pred a 1 deň po očakávanej ovulke 😉

majka99999
27. jún 2014

Nam tiez vraveli, ze zozadu. 😀 Tento druhy urcite nie je zozadu, prveho si nepamatam. Moj manzel ma brata, ten ma dievcata 2 a my budeme mat 2 chalanov. Moj manzel je do rodiny jeho matky, podoba sa na stareho otca a svokra ma 2 sestry. Jehobrat je na otca, ten ma 2 bratov... Tak neviem, od coho to zalezi, podla mna aj troska od zeny, niektore maju take agresivnejsie prostredie, tak budu mat skor baby. Ale vedecky to asi dokazane nie je.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre