Ako sa robí chlapec?

drobec87
26. jún 2014

Maminky, máme dievčatko a manžel túži po synovi - neviete ako na to? 😀 Viem, že to nieje 100% A hlavné je, aby bolo zdravé. Len skúsit, čo ak 🙂 Inak podľa čínskeho kalendára počatia nám to nevychádza. Ako pozerám, mali sme mať chlapca a máme dievčatko 😀

berus222
26. jún 2014

robi sa tak ako dievcatko. normalne sexujete 😉
my mame 2 chalanov a navod nemam 🙂

ciusinka
26. jún 2014

@drobec87 Mne lekar vravel, ze spermie s muzskym chromozomom su rychlejsie ako s zenskym..Takze teoreticky ak by ste sa snazili presne v case ovulky, je vyssia sanca na chlapca..Zase "dievcata" vedia dlhsie prezit vovnutri (aj 5 dni) a cakat na uvolnenie vajicka, co "chlapci" nezvladnu..Ale myslim, ze je to aj tak iba o nahode 🙂

martija
26. jún 2014

ja mam troch synov a vzdy som si podvedome myslela,ze to bude baba, ani raz nebola 😀. Takze "marfiho" zakon.... nech robis, co robis, bude to co to bude 🙂..

vejula
26. jún 2014

@drobec87 vraj chlapci sa robia v den ovulacie a pred tým treba par dní abstinovať . počula som aj že orgazmus ma mať prvá žena až potom muž pri chlapčekovi, a ponožky na nohach pri milovaní 😀 😀 vyskušajte

25daniela
26. jún 2014

@drobec87 v tom cinskom kalendari to nieje take jednoduche, mozno aj podla neho ked sa budes riadit, nic to nezaruci, pretoze nebudu sediet tvoje mesiace s cinskymi 🙂
Ja mam skusenost, ze to sedi, ale ked som cakala chalaniska, tak som o baby prisla, tak to beriem tak, ze asi niesom na to stvorena, aby som vychovala ine ako dievca... Uz ani nebudem pokusat, mam deti dost...
Niekto si povie ze IBA tri, ale iny zas ze AZ tri 😀 😀 😀

25daniela
26. jún 2014

@drobec87 ono to je o vybave manzela a jeho schopnejsich chlapcoch, teda ktori su sikovnejsi, ci X alebo Y
Ale, aj tak prostredie pre tych malych musi vhodne vytvorit zena... niekde lahsie preziju X a niekde Y.
A mozno este neplanovat a ked to na teba prijde, chut, tak to vyuzit.. Moje deti boli planovane..

eikenella
26. jún 2014

@drobec87 lekarsky podlozene je to tak, ako ti to napisala aj ciusinka. Spermie, ktore nesu Y chromozom a vysledkom bude chlapec, su rychlejsie, ale ziju kratsie. Preto, ak sa budete milovat v den ovulacie, tak by vysledkom mal byt chlapec, lebo tie spermie budu pri vajicku ako prve 🙂 spermie, ktore nesu X chromozom a vysledkom bude dievcatko, prezivaju v tele zeny dlhsie, preto ked sa netrafite do ovulacie, vysledkom je dievcatko, muzske Y-nove uz zaniknu. Co z toho vyplyva? ze dievcata su vytrvalejsie a viac toho zvladnu :D

janocka1987
26. jún 2014

nie je to nikdy na 100 % ale muzske-chlapcenske spermie su rychlejsie, dievcenske zase dlhsie preziju, takze sex pocas ovulacie (su na to aj testy na ocikanie) urcite nie pred ovulaciou a potom len dufat ze sa manzelove spermie nelisia od priemeru :D

kremko
26. jún 2014

Ja som tiež počula o tých ponožkách na nohách. 😀

drobec87
autor
26. jún 2014

Tak naša malá nám vyšla na 1. krát. Možno náhoda 🙂 A ak treba chlapca robiť počas ovu, je šanca naň aj den po ovu??? Lebo pravdepodobne som ovu mala včera, podľa výpočtu ( mám na to apku v mobile) a aj ma včera pichalo pri vaječníku, čo ma zvykne každý mesiac taký čas 🙂 A asi to bude počas ovu, lebo som zdravá po tejto stránke.

eikenella
26. jún 2014

@drobec87 je sanca, lebo vajicko sa uvolnilo do vajickovodu a Y spermie tam budu ako prve 🙂

drobec87
autor
26. jún 2014

@eikenella No možno skúsime 🙂 Som si myslela, že po ovu je už neskoro 🙂 Koľko dní po ovu je ešte vajíčko schopné oplodnenia? Kým nepraskne či ako to je.

25daniela
26. jún 2014

@drobec87 no, ja to este beriem tak, ze co by niektore zeny dali vobec za dieta... a ked uz neake mame, tak zas zacneme vymyslat, ze nie take, ale onake... Aj ja mam tretie lebo som este chcela skusit... A som najstastnejsia na svete ze je to baba a to stasie prislo hned ako som sa to v dvadsiatom tyzdni dozvedela ze to bude zase dievca... Horsie som to prezivala, ked som sa dozvedela ze druha bude baba, to bolo dost sklamanie..

jahodka8
26. jún 2014

@drobec87 Čo si manžel urobí, to bude mať. To muž musí vedieť ako na syna, ako sa on ako spermia prebojoval k vajíčku.

eikenella
26. jún 2014

@drobec87 no, ono je to asi takto: vajicko je schopne oplodnenia 12-24 hod po uvolneni z vajecnika. Spermie prezivaju 2-3 dni ( ku koncu prezivaju uz len tie X spermie - dievcatkovske). Takze k oplodneniu moze dojst 2-3 dni pred ovulaciou alebo 1 den po ovulacii. A chlapec teda vznika v obdobi ovulacie: ten den, alebo den po. Alebo chodte na istotu dalsi mesiac, ked budes vediet presne den ovulacie 🙂

kikushka2386
26. jún 2014

o par rokov vyskusam urcite v den ovu.bab mame dost 😀 niekde som citala ze zalezi aj od toho ake spodky chlap nosi.aj nohavice.ak slipy a utiahnute nohavice jepravdepodobnost chlapca.ale ci je to ozaj neviem.moj nosi volnejsie a mame 3baby

anjelik2509
26. jún 2014

vraj natvrdo zozadu 😀 ale to je len asi len taký vtip, čo som počula 😀 ono to závisí asi od tej ovulácie, ale nie vždy to vyjde...Podľa mňa, narodí sa to, čo sa narodiť má a my to nijak neovplyvníme...😉

pribinak
26. jún 2014

Opytaj sa svokry a svokra

sarinka2012
26. jún 2014

Skusiť možete to co radia kočky,je to jediny lekarsky mozny sposob na splodenie chlapčeka ..aj my sme to skusali prave kvoli tomu presne v den ovulacie a este pre istotu den po tom a mame krasne sladke dievčatko 😀

eikenella
26. jún 2014

@kikushka2386 tak toto neviem ci plati, ale v kazdom pripade to znizuje plodnost chlapov, lebo potom ,,tam,, maju vyssiu teplotu, co spermie nepreziju. Preto by chlapi nemali drzat npr. notebooky na nohach vsede a tak pracovat a mali by nosit trenky 🙂

suelynka
26. jún 2014

my sme nejak nepremyšlali, že čo chcema.. proste sme nejak hned vedeli ze to bude chlapec a on je nas syncek .. a jedli sme vela sojovych tyciniek :D

drobec87
autor
26. jún 2014

@25daniela No mne je to jedno čo to bude. V prvom rade je určite to, že bude a bude zdravé. To je hlavné. Viem čo je to prísť o dieťa, naša malá je z dvojčiat, 1 počas tehotenstva zomrelo ☹ ... Ak sa nepodarí chlapec, aj tak budem rada a manžel tiež 🙂 Chcem len skúsiť chlapca, keďže manžel túži po synovi 🙂 Ale ak sa nepodarí, a bude to zase dievčatko, aj tak sa potešíme.

lucinda7
26. jún 2014

čo by sme zas niektoré dali za tu babu:DDDD ja rovnako ako martija🙂3ja chlapci,každý v inej faze cyklu:D myslím že recept neexistuje...nepomohol dokonca ani čínsky kalendár ani Jonášove vypočty🙂

tomsta003
26. jún 2014

dobry den rychla, a 100% učinnosť ,,,,,,,,,,,,,,,,,,zatajiť dych, a teraz to pride ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,no presne tak ako dievča 😀 😀 😀

rikarika
26. jún 2014

navštívte mudr. jonáša, poznám pár ktorým spravil výpočet a mali po 3 dievcatach chlapca, myslim, že je tu o nom aj založená téma

dagmars
26. jún 2014

pozri stránku chlapecdievca.sk tam sa dá objednať výpočet a nám to vyšlo podľa toho🙂

grossmann
26. jún 2014

@ciusinka ako pises, nie to uplne 100%, predsa len vynimky sa najdu, ale je dokazane, ze to funguje...ja aj moja sestra sme takto planovane dievcata

ciusinka
26. jún 2014

@grossmann No mne to hovoril moj lekar, dokonca to preberali na nejakej velkej lekarskej konferencii 🙂

alexmianina
26. jún 2014

@tomsta003 asi tak

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre