Lieky na udržanie plodu

ktankova
24. dec 2020

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať či by mi niekto vedel poradiť nejaké lieky na udržanie plodu, teraz môžem mat tak okolo 4tt🙂 Prvý krát som potratila keď som mala 5tt a chcela by som predísť všetkým rizikám... Vopred každému ďakujem za rady 🙂

karhu
24. dec 2020

progesteron, predpisat to musi lekar

babydesire
25. dec 2020

@ktankova neviem,,asi bezne tehu vitaminy,vela kludu,oddychovat a dufat,ze vsetko dobre dopadne

nikpa
25. dec 2020

@ktankova ako píše @karhu progesteron, npr. progestanelle, utrogestan a iné ale tak snáď to necháš na lekára.

nela6
25. dec 2020

@nikpa ten je od druheho trimestra, v prvom sa dava duphaston, aspon ja tak viem 🤷‍♂️

basska_b
25. dec 2020

Duphaston, ale ten je na predpis

petamich
25. dec 2020

@nela6 utrogestan sa uplne bezne predpisuje aj v 1t a berie sa do ukoncenia 12tt kedy prebera funkciu placenta, niektore beru aj dlhsie, duphaston je slabsi ak je nejaka predchadzajuca anamneza alebo sklon k habitualnym potratom, gynekolog predpise progesteron hned (ja napr. beriem od 2 ciarok na teste a so mnou hadam kazda tretia kocka z terminoviek tu na MK), @ktankova vsetky tieto lieky su zial na lekarsky predpis, takze sa treba poradit s lekarom

alikal
25. dec 2020

@nela6 progesteron sa tiez moze v prvom, mne doktor vravel ze duphaston je to iste len je velmi slaby. ja som brala cely prvy trimester progesteron 600 denne, a uz som 31tt ale aj doktor vravel ze je to vo hviezdach. ak to nema byt nepomoze nic, ak ma, nemusi zena tomu pomahat (teda pokial nema nejaky zdravotny problem, ktory to sposobuje)

janulka2805
25. dec 2020

Ja som tiež brala od začiatku do konca 12 tt Utrogestan...

nikpa
25. dec 2020

@nela6 progestanelle som brala od 8tt asi 2 mesiace a utrogestan v prvom tehu odkedy som bola na prvej poradni az do pôrodu. Pribalove letáky u nás nie su aktualizované niekoľko rokov, to co tam je napísané uz dávno inde neplatí.

kikaaa444
25. dec 2020

Utrogestan . Ale takéto lieky ti musí nariadiť sam lekár . V prípade že vie že si potratila určite ti sam niečo vhodne na udržanie predpise

kikaaa444
25. dec 2020

@nela6 utrogestan je od úplného začiatku . Brala som ho hneď len čo som dr zavolala že som tehu tiež v nejakom 5 tt . A myslím že som ho brala cely prvý trimester .

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nela6
25. dec 2020

@petamich
@alikal
@nikpa
@kikaaa444

baby mna v nemocnici zdzubali preco to beriem tak skoro, ze je to nevhodne, tak ja uz neviem, preco doktory kazdy inak tvrdi 🤷‍♂️

kikaaa444
25. dec 2020

@nela6 pozri žijem v zahraničí a tu tiež dávajú utrogestan normálne od začiatku . Vsetcia doktori . Tak v nemocnici asi moc toho nevedeli ;) čo dr to názor áno, ale názor na to že utrogensran je od úplného začiatku majú ozaj takmer vsetcia dr .V druhom a treťom trimestri sa ani užívať nesmie , píše sa to aj v pribalovom letáku

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
25. dec 2020

@nela6 presne ako píše @kikaaa444 mi povedal gynekológ, ze v zahraničí sa bežne uz roky dáva od začiatku tehu. A ja som ho brala, mam zdravého syna

petamich
25. dec 2020

@nela6 no u nas ho napr. nasadzuju po takmer kazdom umelom oplodneni (utro alebo progestenal), ja som mala dva AB v skorom stadiu, tak teraz mi tiez nasadil hned, lebo duphaston je slaby 🙂 cize aj u nas je to fakt bezne nielen v zahranici

sasha07
26. dec 2020

@ktankova brala som do 12tt utrogestan..

cookie29
26. dec 2020

No dáva sa Utrogestan ale vieš keď to nemá vyjsť tak to nevyjde. Mám za sebou MA aj anembryomolu a zakaždým som mala mega dávky Utrogestanu a nepomohlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre