• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Bacuľky snažilky a oddelená strava. Pridajte sa k chudnutiu!

4. mája 2009 
marlenka :grinning: držíme palčiská :dizzy_face:
20. jún 2008 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marlenka ty si trdielko :grinning: Ja som to myslela v dobrom, pretože ak sa budete ťahať s niekým, kto to potrebuje tak silno a veľmi ako ty, potom by sa to mohlo podariť :wink: A ja tu stále budem, len sem už nebudem motať moje kilečká, teda ak nepriberiem cca 10 kg a budem Vás len čítať a povzbudzovať, keď budete hladošiť :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. jún 2008 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zuulienka a pahulinka, len som nechela aby ste sa hnevali na mna .. :sweat_smile:
20. jún 2008 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
takze neodchadzajte prosim z tejto temicky :wink: :dizzy_face:
20. jún 2008 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marlenka, ale ja sa neviem veľmi hnevať. Hmm, asi sa to teda naučím :grinning: Nič to, len si sleduj, aby si sa aj pohybovala. Ínáč maminka moja mala teraz nejakú očistnú ryžovú dietu a dala dole za 2 mesiace 9 kg... Popri tom chodieva na bicykel cca 3 x do týždňa... Sama podotýkam, zaťala sa a hotov. mala totiž veľmi zlé pečeňové testy :wink: Pekne ju od nej vypýtam a naskenujem si ju a potom Vám ju sem pošlem. Možno by ste to mohli nejako využiť :grinning:
20. jún 2008 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vraj ta dieta je velmi drasticka, ale davaj hej musim a zaťať :wink: a hotovo, doma mam rotoped :grinning:
20. jún 2008 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marlenka, začni každý deň s 10-timi minutkami :wink:
20. jún 2008 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Pahulienka ale posli mi to aj mailom :wink:
20. jún 2008 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja som uz aj zacala, ale som nevydrzla ma to netrhalo, hlavne ze mi to musel manzelik kuopit a teraz na to sada preach .. ale teraz ked doky povedal, ze musim schudnut tak musim ... pre babatko musim musim musim
20. jún 2008 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marlenka musíš, lebo mi to sem musíš napísať, ako dlho si vydržala :grinning:

teraz už letím domov, vypýtam od maminy dietu a v pondelok som tu a čakám na tvoje usilovné správičky :wink:
20. jún 2008 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja zacinam od pondelka :wink: a musim vydrzat dlho lebo chcem babulko a to je dlha cesta za šťastím :wink:
20. jún 2008 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzu: pro zacatek bude stacit, kdyz nebudes jist pecivo a prilohy. Nemenit radikalne jidelnicek, to je strasne moc tezky, ale postupne vynechavat a pockat, az si zvyknes, ze treba jis sunku s okurkem bez rohliku nebo platek kureciho jenom se salatem nebo jogurt s cerstvym ovocem misto slazenyho... Cokoladu drahou s vysokym obsahem kakaa. Kolace a buchty = dvojity jed - bila mouka + bily cukr.

A jist co nejcasteji - kazdy dve hodiny, pripravit si jidlo na cely den a porad neco požírat - Tvuj hlavni problem bude urcite v metabolismu, ten se musi urychlit, aby hezky vsechno snezene spalil.

A urcite by ti prospelo vyhledat nejakou odbornou pomoc - premyslela jsi o klubu STOB Ivy Malkove? Kdyz to zadas do vyhledavace, tak by se ti mely objevit jejich stranky. Je fajn, ze chces hubnout pred druhym ditetem - pak bys totiz nezhubla fakt vubec nic.

Ja vim, ze je to predcasny myslet na stari, ale moje babicka mivala taky pres sto kilo a reknu vam, ze ji obezita zpusobila straslivy zdravotni problemy a dost ji komplikovala pobyty v nemocnici - telo se uplne opotrebovalo a zkolabovalo. No, to umirani bylo strasny, jsme se s mamou zarekly, ze toto fakt nemuzeme dopustit a ja jsem ted uplne trapna, jak se snazim v dobrym propagovat zdravou stravu.

Manzelova byvala kolegyne za rok, co ji nevidel, zhubla ze 110 Kg na 75 Kg - jenom diky uprave stravovani, zadne cviceni pry nezaradila.
20. jún 2008 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marlenka aj ja sa pripajam k vam :dizzy_face:
20. jún 2008 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Evka len pod zatial sme len 2 :wink:
20. jún 2008 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marlenka len my dve? to je malo :unamused:
20. jún 2008 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky......nie ste len vy dve, pridavam sa k vam :slight_smile: :frowning2:
20. jún 2008 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
165 cm, dobrych 90 kilcisk, 2 navsteva u hermana, ktory na mna zazera...ale nic nepovie :slight_smile: , cakam na tu poslednu navstevu unho...........kedy a ako spomenie moju vahu :slight_smile:
20. jún 2008 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj vladimira pridaj sa k nam s marlenkou od pondelka sa budeme snazit oddelenu stravu a budeme sa aspon vzajomne podporovat a vymienat recepty :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: na mna hermi nezazeral ale rovno na konci povedal ze by som mala schudnut zatial sa nedari
20. jún 2008 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Vladka, som rada ked sa pridas odkial si? Ty si presne moj pripad, u hermiho budes jasná :wink: Mne povedal, no redukcia by nezaskodila, vypocital mi BMI a povedal, ze no tak 10kg by islo dole?? a ja pokusim sa, a on skuste :grinning:
20. jún 2008 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
On najprv povie manzelovu diagnozu a potom zacne s tebou :wink:

Evka akurat hovorim M. ze sa na to davame, a povedal, ze aspon nebudem sama :dizzy_face:
20. jún 2008 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marlenka aj ja som to spomenula m.,nehovoril nic :grinning:
20. jún 2008 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky, len vás chcem podporiť a držím palce :wink: moja mama sa kedysi takto stravovala a dalo sa to zvládnuť. neviem čo všetko viete o tomto spôsobe stravovania, tak tu je pár rád, dúfam, že nevadí... :sweat_smile:

Podľa lekárov patrí delená strava medzi relatívne bezpečné diéty, musí sa však riadiť zásadami správnej výživy. Úspešná je vraj preto, že vedie k dodržiavaniu stravovacieho režimu, človek venuje viac pozornosti svojej strave a to pomáha k zlepšeniu výživy.

Princíp tejto diéty je v nekombinovaní určitých potravín. Konkrétne potravín zo živočíšnej a rastlinnej skupiny, resp. bielkovín s uhľohydrátmi. Pri delenej strave rozlišujeme tieto skupiny potravín.

- Živočíšna skupina: mlieko, syry (nízkotučné), tvaroh, jogurt (biely), vajcia, mäso
- Rastlinná skupina: chlieb, pečivo (tmavé), strukoviny, zemiaky, ryža, múka, sója, cestoviny (bezvaječné), vločky, sója, múka, med
- Zelenina
- Ovocie
- Neutrálne sú orechy, mandle, kakao, soľ, pochutiny a káva

Základné pravidlá pri dodrživaní delenej stravy sú:

- Rastlinná a živočíšna skupina sa nesmie kombinovať.
- Potraviny zo živočíšnej skupiny môžeme kombinovať len so zeleninou.
- Potraviny rastlinnej skupiny môžeme kombinovať so zeleninou alebo s ovocím(nikdy nie súčasne)
- Ovocie so zeleninou sa nesmie kombinovať.
- Potraviny s neutrálnej skupiny, môžeme kombinovať so všetkým.

Ďalšie dôležité pravidlá:
1. Z nápojov najviac minerálky, sódovku, nesladený čaj.
2. Alkohol brzdí chudnucí proces, najlepšie je vydržať aspoň prvých 14 dní diéty úplne bez neho.
3. Nezáleží na množstve potraviny, nesmie však dôjsť k nežiadúcej väzbe, tuk sa okamžite ukladá.
4. V nakladanej zelenine cukor nevadí, v kompótoch áno.
5. Zemiaky nie sú zeleninou. Patria do rastlinnej skupiny. Huby zaradíme medzi zeleninu.
6. Zelený hrášok a fazuľkové lúsky sú zelenina, ale hrachová kaša, alebo varená fazuľa patrí k strukovinám (tj. rastlinná skupina).
7. Pri výbere cestovín dbáme na to, aby boli bezvaječné.
8. Pri pečení alebo restovaní, nádobu len slabo potrite rastlinným olejom. Nie vo väčšom množstve!
9. V prípade veľkého hladu po sladkostiach siahnite po ovocí, nezabúdajte však, že v deň, keď sa konzumuje ovocie, nesmie sa jesť zelenina.
10. Cukor je prísne zakázaný.
20. jún 2008 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vesi dakujem a nevies ako je to s kavou?
20. jún 2008 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vesinka dakujeme za podporu :wink: a cenne rady :dizzy_face:
20. jún 2008 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem presne, ale ked pôjdem k mame, tak pohľadám knihu čo o tom mala, ale viem, že mama pila kávu s umelým sladidlom :slight_smile:
20. jún 2008 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kavu pijem bez cukru to by nebol problem ale kedy?
20. jún 2008 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som o káve našla toto
12. Káva sa môže (ale s mliekom len pri “živočíšnej skupine”, so sójovým mliekom pri “rastlinnej skupine”).

je to z tejto stránky

http://www.alinka.sk/zakladne-principy-delenej-stravy/
20. jún 2008 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evi: klasické mléko při žvířátkách a sójové mléko v rostlinkách. prozor ale na sójové mléko, obsahuje hodně tuku :wink: Jinak slazení je vyřešeno ovocným cukrem, ten se smí vždy, jak při té, tak i při druhé skupině. :wink:
20. jún 2008 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som z ke, inak s tou delenou stravou u mna bude problem.........nejem ovocie okrem malin a jahod........vobec nic
20. jún 2008 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok