Budem môcť mať dieťa po umelom prerušení tehotenstva?

andrealela
17. dec 2012

Zdravím Vás.
Píšem, lebo sa chcem možno vyrozprávať, možno "zdôveriť", možno poradiť.... sú to už 4 roky ako som bola na UPT. No ešte aj teraz, keď to píšem mám slzy v očiach. Možno ma teraz za tento môj čin odsúdite ale ak sa nájde niekto, kto ma pochopí, budem rada...nechcem sa tu teraz ľutovať, ako som bola ešte v tom čase mladá, mala som školu a úver na krku a ako sa dotyčný tváril, že sa ho to netýka..ako som sa vtedy cítila sama a bez podpory...viem, že mi na to človek môže odpovedať - mala si sa skôr zamyslieť.....áno viem, a ľutujem...mala som byť silná a nevzdávať to, no vzdala som to...

Prešli roky a ja sa každým dňom zamýšľam nad tým, ako by som rada mala bábätko. O to viac, keď mám po svojom boku človeka, ktorý je úžasný, rozmýšľame nad svadbou a ja veľmi túžim po bábätku a viem, že aj on si veľmi praje, aby sme niekedy mali bábo.

Otázka však znie - myslíte, že budem môcť mať ešte deti? Poznáte niekoho z vášho okolia, kto podstúpil UPT a mohol mať ešte deti ,resp. podarilo sa bez problémov otehotnieť?

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lin123
17. dec 2012

poznam a v pohode otehotnela, dokonca na prvy sup 🙂

zuzkahsz
17. dec 2012

len raz si podstupila upt? ked ano, tak je tam velikanska moznost otehotnenia zas 😉 ked niekto podstupi viackrat, vtedy moznost otehotnenia klesa.....ale ani vtedy nie je 100 % že nemoze mat dieta. Neboj sa budes mat deti 😉 silno ti drzkam palceky ;) a bez problemov otehotniet? tak ani si predstavit nevies, kolko zdravych zien caka na babatko roky 😉 hore hlavou, čoskoro budes mamicka aj ty 😉

monyccka
17. dec 2012

Pokial vsetko prebehlo bez komplikacii, nie je dovod na paniku. Hlavne si uzavri minulost a sustred sa na to, co mas a co bude. A ano, poznam viacero zien po UPT, ktore maju dnes rodiny a s tehotenstvom nemali najmensi problem. Drz sa!

tilly
17. dec 2012

preco by si nemohla? nemala som sice upt, ale po kyretazi, co je podla mna podobny zakrok je tu viac kociek a maju potom deti...

janaalzbeta
17. dec 2012

neviem či to je k téme no neva. Moja známa bola 4 krát. Najprv mala 3 deti postupene 2krát prerušenie. Potom sa narodilo 4té čiže brat zase 2 krát prerušenie a neskôr sa narodila posledná sestra. Tak by mala 9 detí no narodilo sa len 5...............Záleží podľa mňa od organizmu. Poznám veľa známych čo podstúpili UPT a nemali problém..... 😉 tak treba skúsiť

simca06022011
17. dec 2012

Neboj, nebudes mat problem.. prepokladam, ze ziadne komplikacie si potom nemala.. ja poznam zenu co bola na UPT 4x a aj napriek tomu vynosila este jedneho "slonika" 🙂)

psyxooo
17. dec 2012

kamaratka asi po 8 rokoch po UPT otehotnela na prvy sup

firstbaby
17. dec 2012

mam kamaratku, ktora pred 2 a pol rokom podstupila UPT a teraz ma 2-mesacneho synceka 🙂 silno drzim palce a treba pozitivne mysliet 😉

katy31
17. dec 2012

Aj ja som bola na UPT, tiež som si chcela nechať bábätko, ale dotlačili ma do toho a hrozne som to ľutovala, že som nevládala bojovať a podľahla. Zrútila som sa a nevedela som žiť a napriek tomuto hroznému psychickému stavu som otehotnela štyri mesiace po UPT. Problémy som počas tehotenstva nemala, ak nepočítam žiaľ za mojim mŕtvym bábätkom. 😔 Tak sa neboj a želám veľa šťastia, nech sa Vám to rýchlo podarí. Hlavne musíš z hlavy vyhodiť udalosti, čo si prežila. Aj keď z vlastnej skúsenosti Ti poviem, že sa to veľmi nedá... Aby si nemala blok z psychiky... Tak nám daj potom vedieť.. držkám palce...

janinah
17. dec 2012

nik ti nepovie,či dieťa mať budeš,či nebudeš,každý organizmus je originál,toto sa dozvieš,až keď skúsiš otehotnieť a 100% budeš vedieť,až budeš svoje dieťa držať v náručí...od myšlienky na dieťa po dieťa na rukách je dlhá cesta,nie vždy jednoduchá,ale stojí za to po nej ísť,držím prsty

dodkap
17. dec 2012

urcite je to tak individualne, ze ak sa to chces dozvediet, jedine tak, ze to vyskusas....zenske telo je kazde ine

timona
17. dec 2012

neboj, život je dostatočne nespravodlivy, takze ty deti urcite mat budes na rozdiel od tych co na UPT nikdy neboli a aj tak deti mat nemozu.

simonka1304
17. dec 2012

Ja dufam,ze nie.Jedno si si dala zabit,tak naco Ti je druhe? A okrem toho,vestecku gulu tu asi nema nikto.

usacek79
17. dec 2012

ako uz bolo napisane, v zasade nie je rozdiel medzi kyretazou kvoli zamlknutemu potratu (missed ab.), ktory absolvovali aj viackrat niektore zeny a UPT.. takze nie je dovod si mysliet, ze by to neslo 🙂 drzim palce
a komentare typu simonka1304 si nevsimaj, typicka uboha zloprajnost... kiez by dievca raz malo tolko lasky, aby bola schopna ju zelat aj inym..

majuska0407
17. dec 2012

určite áno 🙂 nevyoperovali ti maternicu🙂 a zle ohlasy ani nečítaj nikto nevie čím si vtedy prechádzala! tak šup šup a nemyli na tehotenstvo lebo ked budeš tlačiť tak to nepríde (vlastná skúsenosť)
držkam palčeky a netráp sa vždy uvažuj tak :
V DANEJ SITUÁCII SOM SPRAVILA TO NAJLEPšIE, NIE MOHLA SOM SPRAVIť LEPšIE čI INAK!!!!!
nedeptaj sa čas nevratiš🙂)

micuchova
17. dec 2012

neboj, mam kamosku ktora ako mlada bola tiez na UPT a ma dve deticky,

koniarova
17. dec 2012

"Kto si bez viny, hoď kameňom." Úprimne ti dieťatko želám.

lulinka1809
17. dec 2012

aj moja kamarátka otehotnela po UPT bez problémov....nemáś sa čoho báť,určite ak si nemala komplikácie by nemal byť źiadny problém 🙂 🙂 Drźim palčeky

nina88
17. dec 2012

Len jedna veta pre vsetky hnusne komentare: ,,Nesud,lebo budes sudeny...,,
A to pisem ja... co je dost cudne asi...
Ale jednu vec si neodpustim,prepac... Velmi blba otazka... Ale velmi... Existuje take,ze google...
Lebo tu sa na teba akurat tak nalepi sama negativna energia... Lebo nie vsetci reaguju,vela len cita a odsudi... a krasne sa to prenasa na teba...
Len moj nazor,nikoho neurazam... 😉

salma22
18. dec 2012

ved babatko ked ste obaja zdravy mat stale mozte ...aj tri 😉

stanislavao
18. dec 2012

je to presne o tom, ze aky je organizmus. ked vam tobili upt, tak ak nic sa neposkodilo, tak budete mat deti bez problemov. treba len vyskusat. najmilsia ludska vlastnost je skorodarost a vela osob si rado "rypne" do druheho. nesuhlasim s uph, ale urcite si to niektore zivotne situacie ziadaju. ale mali by ste otazku zmazat, lebo pride neskorsia hodina, ked uz budu vsetci online a sa zosype na vas vlna odsudzovania, hnevu, pohorsovania a pod.

valentyne
18. dec 2012

ahoj. Ja mam tiez kvoli tomu este slzy, v pravidelnych intervaloch zapalujem sviecku... Uz je tomu viac ako 12 rokov,a moja krasna slecna ma o par dni 3 roky... Tehu sice nebolo uplne bezproblemove,ale dovod na to sa nedozvieme, a dolezite je,ze je teraz vsetko ok. A tehu som ostala na 2.pokus,takze hor sa do toho,ak to chcete a drzim palce... 🙂

monicenka123456
18. dec 2012

ja som mala pred 13rokmi tiez upt a mam 3 deti.neboj vsetko dobre ti prajem 😉 🙂 😉 😉

petrusa87
2. jan 2014

Milé mamičky, ktoré tiež čítajú tieto články a boja sa či po UPT otehotnejú, tak vždy je tu riziko ale hore hlavu a verte, že budete tehotné a už pripravenými mamičkami. Bohužiaľ aj ja som to podstúpila lebo som skončila otrasné partnerstvo a začala nové naozaj konečne s tým pravým chlapom a zrazu som sa dozvedela vtedy hroznú správu. Proste som si nevedela predstaviť vtedy iné riešenie. Tiež som si poplakala kôli tomu a naozaj je to hrozné, keď žena chce dieťa a nemôže mať a zasa u druhých príde opačná situácia, je to vtedy fakt nespravodlivé. No a po pár mesiacoch po tomto čine sme sa rozhodli s vtedajším partnerom (mojim už milovaným manželom), že chceme byť spolu už nastálo a aj chceme mať spolu rodinku. Obaja sme tŕpli, či sa to podarí a vlastne hneď ako bolo moje telo už pripravené som otehotnela (do 2,5 mesiaca po..). Sme obaja veľmi šťastní a za mesiac privítame na tomto svete vytuženého malého človiečika

hviezda87
27. feb 2014

Ahojte žienky. Nebude to veľmi k veci rozobranej témy ale chcem sa opýtať. Som pár dní po UPT a na nete som sa dočítala, že žena môže ostať tehotná aj napriek zákroku. Po tejto informácií mám strach ist na gynču. Čo si o tom myslíte Vy?

Ďakujem :/ 🤐 😖

mircalla
27. feb 2014

Myslis, ze na to ti niekto odpovie na 100%? Mozes, aj nemusis. Na to ti da opoved len cas, a pripadne lekar po dokladnych vysetreniach.

maria1989
27. feb 2014

@hviezda87 - veď choď na kontrolné sono, čo sa budeš užierať. i tak tam musíš ísť.

veronicka1901
27. feb 2014

Zajdi si na vysetrenie, porozpravaj sa s lekarom. Bohuzial, neviem fundovane poradit, nikdy som nebola na upt.

plplinko
1. jan 2021

Ahoj @andrealela a @valentyne . Môžete si pozrieť toto video, od 44 minúty 15 sekundy:

https://www.youtube.com/watch?v=asA5k3VSu1g

. Môže vám to pomôcť pochopiť mnoho súvislostí a tiež si uvedomiť to, že za skutok nenesiete zodpovednosť len vy. Za to, že sa vaše bábätká nenarodili nesú zodpovednosť aj dotyční lekári a zdravotníci, zákonodarci, vedúci zdravotníckych zariadení kde sa to uskutočnilo, všetci tí ktorí šíria myšlienky podceňujúce materstvo a tiež všetci ktorí robia propagáciu umelému prerušeniu tehotenstva... a v neposlednom rade samozrejme otcovia vašich bábätiek.
Vo videu je povedané okrem iného aj riešenie ako dať veci do poriadku. 🙂 Ešte môžete mať požehnané rodinky 🙂 a svoje bábätká, ktoré sú v nebi, môžete do svojich rodín prijať aj keď sa nenarodili. Môžete sa s nimi zmieriť, prijať od nich odpustenie. To vás vnútorne uzdraví.
Nezúfajte, celé sa to ešte môže otočiť na veľké požehnanie pre celú vašu rodinku a aj pre bábätká z iných rodín. 🙂