Calibrum baby plan. Pomohol niektorej otehotnieť?

kuko7
21. apr 2007

Ajojte maminky, snazilky, chcem sa vas spytat, ci nahodou nemate niektora z vas skusenost s CALIBRUM BABY PLAN, pomohol niektorej otehotniet,alebo je to len blaf???Dakujem za odpovede 🙂

lia
21. apr 2007

neviete nahodou,ci mozem pit alchemilku a jest kyselinu aj pred umelym oplodnenim??kyselinu asi ano,ale s tou alchemilkou som si neista.

lauritka
22. apr 2007

🙂 ja som brala calirtum baby plan dva roky. prostriedok na otehotnenie to urcite nie je. len vyzivovy doplnok.
kyselinu listovu dostanes samostatne v lekarni. za 55 SK. prave vcera som kupovala. teraz som calibrum vyradila uplne .kedze bere A-beta care a matersku kasicku plus kyselina listova stale samozrejme. 🙂

rstanka
22. apr 2007

ahojte. tak ja beriem calibrum asi 6. mesiac a nezabera. ako som si to tu citala, tak si uz viac asi nekupim a presedlam na cistu kyselinu listovu. Moze mi, prosim, niektora z vas povedat nieco viac o tej materskej kasicke? V akej forme sa da zahnat v lekarnach?Dakujem vopred

lalupa
22. apr 2007

baby,nechapem, vy cakate , ze z calibrum otehotniete? 😒 a v com konkretne vam nezabera? tak, ako pisala lauritka, nie je to prostriedok na otehotnenie, ale ako vitaminova podpora, pretoze prvy trimester je uplne najdolezitejsi...
tiez tu niekto pisal, ze berie a vit - ten by sa nemal...

rstanka
22. apr 2007

no, je na vytvotenie toho spravneho prostredia v tele u snazilky...a to prostredie ma urcite velky vplyv na otehotnenie,takze, ja konkretne, som to myslela tak, ze mi to nezabera v tomto smere

ellin
22. apr 2007

ahojte,v akych davkach je pred otehotnením alebo uz v tehotenstve potrebny vit.E, vit.C a kysel.listova?

mimonenka1
22. apr 2007

Ako tu už bolo podotknuté aj mne lekár povedal, že je to len biznis, kyselina listová je najideálnejšia v jedle - reďkovky, šaláty a pod. KL vraj pomáha pri vývoji nervovej trubice dieťatka. Tiež som brala calibrum, ale potom som ho prestala užívať, načo vyhadzovať peniaze, radšej si kúpim čerstvú zeleninu a ovocie.

lalupa
22. apr 2007

rstanka, ok,beriem, najprv som to totiz nepochopila... 😅

poleva
1. júl 2007

môže mi niekto vysvetliť na čo je tá kyselina listová?
nevolá sa to náhodou aj acidophilus? mne povedala jedna numerologička, žeby som to mala užívať? poradí niekto? dakujem

biccy
1. júl 2007

Poleva,acidophilus nie je kys.listova.Kys.listova sa vola Acidum Folicum.

poleva
1. júl 2007

nevieš čo to je? a kyselinu listovú môžem len tak brať? nemáš s tým skúsenosti
ako vidím tak máš bábätko jak ti fajne

biccy
1. júl 2007
poleva
1. júl 2007

dakujem ti pekne všetko dobré

biccy
1. júl 2007

Diky.Som rada,ze som aspon trochu pomohla. 🙂

redkvicka
1. júl 2007

Ahoj, ja tiez uzivam kyselinu listovu a E, E je dobre na tvorbu vajicok, neviete mi poradit po akej dlhej dobe uzivania sa ma urobit prestavka? A k tomu som zacala pit ten caj z alchemilky, je to podla vas OK?

lenkamt
1. júl 2007

Redkvicka, ja som brala kyselinu listovu bez prestavky a pozri ako sa zadarilo 😉 ono je to vitamín, nie liek, takže to môžeš brať stále. aspoň ja si myslím.

redkvicka
1. júl 2007

Aj ja si myslim, ale chcela som si to overit, dikes

poleva
2. júl 2007

a kde kupujete ten čaj? v lekárni? a môžem ho piť aj ked dieťa ešte neplánujem?
aj tu kyselinu listovú? dík

poleva
2. júl 2007

poradí niekto?

altea
2. júl 2007

poleva:alchemilku žltozelenú dostaneš kúpiť v každej lekárni,buď porcovanú,aleby sypanú.Určite je praktickejšie -to porcované balenie,aj keď pravdupovediac-tá sypaná alchemilka chutí oveľa lepšie-porcovaná sa (aspoň mne osobne) zdá byť taká trpká,kyslá. ☹ Neviem v čom to je,ale mám to osvedčené.
Neviem,kedy plánuješ mimi,ale doporučuje sa ju piť cca 3 mes.pred oplodnením.,takisto aj kys.listová.
Veľa šťastia 🙂

poleva
2. júl 2007

dík milá altea za radu ja som myslela či nie je dobre to užívať vopred, že ked sa náhodou pritrafí tak to tam bude O K ! DAKUJEM

marcella23
2. júl 2007

ahoj
ja beriem calibrum baby plan...pre istotu...ale pocula som, ze je lepsia materna myslim , ze sa to tak vola...

majuska81
2. júl 2007

Ahojte babuľky, pripájam sa. Tiež som začala brať Cal. b. p., sme pred 1. IVF. Beriem to len pre istotu. Ináč som počula, že kdo berie väčšie množstvo takýchto vitamínov, narodí sa jej väčšie bábätko. Je to pravda???
Jaj, a ináč ma gynekológ upozornil, že sa nesmie preháňať kyselina listová, lebo tiež vo väčších dávkach môže spôsobiť problémy. No neviem.... 😒

lalupa
2. júl 2007

o tych vyssich davkach som sa nikde nedocitala a hladala som vsade mozne, skor som pocula, ze prebytok ide von... ale budem rada, ak niekto k tomu napise viac

majuska81
3. júl 2007

To len preto, že som gynekológovi hovorila, že by som rada brala kyselinu listovú aj pri Cal. b.p.-e. A on na to, že sa to nesmie preháňať, lebo to môže viesť k teratogénnym výsledkom u bábätka. Dúfam, že nehovoril blbosti.... 😕

poleva
3. júl 2007

a čo ten čaj? odporúča sa piť aj ked ešte neplánujeme?

kavka
7. júl 2007

čo si myslíte o tom čaji?

bublinkajasminka
7. júl 2007

kočky - ja som brala c.b.p. od decembra, báenko sa nedarilo, potom sa aj zistilo prečo sa nedarí - zlý spermiogram ale ja som ho brala dalej ale minule mi kamarátka povedala že jej švagriná to brala tiež dlho a nedarilo sa im, vraj mala previtaminozu potom a neaké následky z toho na maternici a musela to vysadiť a do 2 mesiacov otehotnela - prtedtým sa snažili 2 roky

pency
7. júl 2007

ja neviem či brať alebo nie,ked ešte neplánujeme ale keby prišlo boli by sme šťastní...

certica
7. júl 2007

baby je leto, plno vitaminov nadosah, naco sa zbytocne cpat umelinou 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre