Dieťa - za a proti. Ako vám zmenil život?

tinyx
9. apr 2016

Baby poradte mi, ja už som zúfala, veľmi túžim po bábätku chcela by som už to krásne maličké ružovučké stvorenie mať a držať v náručí. Mať niekoho kto ma bude volať mama a všetko okolo toho. Ja mám 24 môj manžel o 3 roky starší, takže si myslím že už má aj vek na to mať dieťa. No stále, keď už sa rozprávame s manželom o tom, že je čas, tak ja neviem, nejak začnem cúvať a stále si poviem, bože veď som mladá ešte chcem toho veľa vidieť a zažiť a chcem ešte užiť "slobody" chodiť večer vonku a nie byť s dieťaťom na krku zavretá doma. A keď vidím svoje kamarátky na FB ktoré už majú deti tak si stále poviem bože taká mladá a už ma dieťa a pritom ešte nič nezažila. No vždy keď vidím tehotnú ženu tak z nej nemôžem spustiť zrak, alebo keď vidím na FB ako kamarátky ukazujú tehotenské brušká, tak chcem to aj ja. No stále niečo vo mne bojuje vetou " Ach aký krásny mám ja život bez pokakaných plienok a revu". Chcem bábätko a to veľmi no bojím sa že stratím tu pohodlnosť ktorú teraz mám.
P.S: Sme zabezpečení veľmi dobre, financie problém nerobia,s manželom máme veľmi dobrý a úprimný vzťah, žijeme mimo Slovenska.
Ako sa vám zmenil život, chcem úprimne vedieť či by ste brali staré dobre časy bez dieťaťa alebo by ste nikdy v živote nemenili ????
Dávam to sem ako otázku, takže odpovedať nebudem.

vlockasnehu
10. apr 2016

Myslim, ze ak to pojmes ako "dieta za a proti", tak Tvoja tuzba po dietati a pripravenost nan nie su dostatocne. jednoducho bud dieta so svojim partnerom chces, alebo mas/mate ine priority, a bojis sa, ze kvoli dietatu by si sa ich musela vzdavat. Vyvrcholenim vztahu nie je svadba, ale dieta - chcene a planovane oboma partnermi. Lebo to je to, co Vasmu vztahu dodoa uplne inu dimenziu, nez spolocne financne zabezpecenie, spolocne dovolenky, kulturne vyzitie a podobne. Je mozne, ze to pride az casom. Na druhej strane, naozaj Ti to stoji za to odkladat tehotenstvo kvoli x dovodom, a o par rokov zistit, ze to mozno nejde, absolvovat IVF, aj to Ti nikto nezaruci uspech a potom si buchat hlavu o stenu, ze nemas dieta, mozes si plnit vsetko co chces, neobmedzovat sa, ale to najpodstatnejsie vam bude chybat ?

silaviat
10. apr 2016

kup si radsej psa - iked asi sa ho skor ci neskor zbavis- kedze ty este niesi vyspela sa o niekoho postarat

emma84
10. apr 2016

Podla toho co pises je to skor okolie co ta povzbuduje do toho mat dieta, ale ty sama o tom nie si az na tolko presvedcena. U mna v okoli poznam pripad kedy si mamicka "zaobstarala" dieta so svojim manzelom no casom zistila ze jej priority boli niekde inde a dieta bolo na druhej kolaji ... dost smutne.
Ak ti nieco vo vnutri hovori nechod do toho, tak si este nechajte cas. To male ruzove alebo modre ti kompletne zmeni zivot - a to nehovorim len v negativnom ze sa napr v noci nevyspis ale i v pozitivnom, take kvantum lasky ako ti ono da nezozenies nikde :D :D ... len musis byt pripravena na oboje aj na stres, prebdete noci, krik a plac ale ked prijde obdobie ze samo za tebou prijde pritulka sa a povie MOJA tak .... 🙂

lucia20
10. apr 2016

@tinyx popravde som si neni ista, ci by si mala mat dieta este. lebo ked dozreje cas, ze mas byt matkou, tak nou chces byt. tuzis po dietati, tuzis sa obetovat...
jasne, deti vela "zoberu", ale vela daju. ja som mala 19-nast, ked som cakala prvu. a nelutovala som ani jedneho dna. nelutovala som noci, ked som sedela doma pri jej postielke a rovesnicky boli na diskoteke. prisposobila som zivot detom. a naucila som sa byt stastna a oddychovat pri nich. netuzim po tom chodit na diskoteky, do mesta alebo na drink. milujem chvile, ked sedime pri tv. vsetci na sebe nalepeni, bijeme sa o pukance a tulime sa. chcem chodit a spoznavat svet? no preco nespoznavat svet s detmi? mne deti dali vela a vela ma naucili a ucia ma. hlavne mi deti dali domov a miesto, tkore je pre mna vsetkym. ale myslim, ze to musis citit. lebo ak mas dieta z rozumu, nikdy to nebude ono. treba mat dieta vtedy, ked citis, ze by si dala cokolvek za to, aby si ho mala.

alicka850
10. apr 2016

Z vlastnej skusenosti mozem poradit,pockaj. Ja som mala dceru v 25,otehotnela som nahodou, sice sme s manzelom mali podmienky, este som sa na to pozerala ako ty. Vobec som si malu neuzila,vsetko ma obtazovalo,nebola som pripravena menit svoj zivot. Dnes ma 6 a som rada,ze ju mam. To negativne sa zabudlo. V 30 rokoch ma pochytila strasna tuzba po babatku, strasne si to uzivam a vobec mi nerobi problem to,co sa mi pri dcere zdalo hrozne.
Niektore mamicky tu pisu,ako sa pri dietati vsetko da,ze nie si priviazana doma. Ano,ak mas babky a dedkov. Ak ste na to sami, budes minimalne 2-3 roky priviazana doma dennodenne. Ja by som take male dieta aupairke nedala. A ak kojis,toboz nie. Ked niekam ideme,berieme aj deti a niekedy pri tejto predstave radsej ostaneme doma...

maxiva
10. apr 2016

podla mna,ked nie si este s tym stotoznena,tak kludne este pockaj.este si mladucka.o rok mozno budes velmi chciet babo 🙂

miminka272
10. apr 2016

Ak si nie si istá, tak z toho jasne vychádza že to chce ešte čas. 😉 Ono aj keď si človek myslí že je už pripravený na 100% tak keď ten drobček príde, zistí že vlastne aj tak nie je pripravený. 🙂
Asi len nemáš dostatok záujmov, resp. činností ktorý by ti zabrali čas tak, aby si nemusela nad týmto rozmýšľať. Tak si ich jednoducho nájdi. Začni robiť to, o čom si myslíš že keď príde dieťa už robiť nebudeš môcť. Venuj sa sama sebe, nájdi si koníčky, študuj, cestuj s manželom, s kamarátkami koľko sa ti dá, pracuj na sebe. Po čase sa toho nasýtiš a tvoja túžba po dieťati príde sama, nenútene a ty si budeš istá že je to presne to čo chceš.

A čo sa týka toho že sa žena stane matkou v tvojom veku (za predpokladu že je zabezpečená), že jej spoločenský život skončil a vlastne aj všetko čo sa týka nej. Myslím že to tak fungovalo u našich mám. 🙂 Dnes je už úplne iná doba. Stačí si všetko správne zorganizovať, nájsť si informácie. Vo svojom okolí mám dosť mamín v tvojom veku ktoré sú priemerne zabezpečené a užívajú si materstvo a popri tom majú toľko pohodlia ako nemajú v tom istom veku ženy ktoré chodia do práce. Samozrejme záleží od toho aké máš dieťa, a koľko ich máš celkom 🙂 Ak ti na obed ročné dieťa prespí 3 hodiny, čo s toľkým časom. 🙂
Stredobodom záujmu je dieťa a ona sama. A užívajú si to tak že po 3 rokoch chcú ďalšie. 🙂 Prechádzky s kočíkmi, kávičky s kamarátkami, nakupovanie, niekedy samozrejme aj bez baby a tak si idú s kamarátkami popíjať vínko, wellnes víkend s manželom. Cestovať sa dá aj s deťmi, len to chce dobré plánovanie. Dnes už mamičky nesedia celý čas doma, tak ako tomu bolo kedysi. Skôr naopak, u mladých aktívnych mamičiek sa čoraz viac uplatňuje tento princíp. Lebo už nemusia prať a vyvárať každý deň plienky, práčka všetko operie, umývačka umyje, a najnovšie inteligentné vysávače/umývače sa postarajú pri deťoch o čisté podlahy. Sú to neskutoční pomocníci, hovorím z vlastnej skúsenosti. 🙂 No čo s toľkým časom oproti minulosti? Ženy ho investujú do seba. 🙂 Takže o to sa nemusíš báť že už nič nezažiješ, všetko sa dá.

Ja napríklad keď počujem ženy ktoré idú po 30-tke na prvé baby, že si jednoducho potrebovali užiť všetky tie veci, len preto aby o nič z toho neprišli. Vždy si pomyslím, ach jaj keby si ty vedela o koľko krajších chvíľ si sa týmto ,,užívaním,, pripravila. Nikdy by si nemenila. 🙂

jankastubka
10. apr 2016

Ja nemam pocit, ze by mi dieta nejak negativne ovplyvnilo zivot. Alebo, ze by vobec sa nam nejak radikalne zmenil zivot.
Jasne, ze je tu niekto navyse za koho mam zodpovednost a pod. Ale zivot budes mat taky aky si ho urobis. My teda s dietatom nesedime doma. Chodime po vyletoch ako predtym. Uzivame si zivot a o to viac, ze teraz to vsetko ukazujeme nasmu dietatku.
Jasne nechodim vecer po baroch, ale mna to ani nikdy nelakalo ani ked som nemala dieta. Da sa ale chodit sj vecer vonku, raz ide jeden partner, raz druhy. Nevidim v tom problem. A raz za cas obaja spolu a dietatko postrazi babka a ak nie babka tak dobra kamaratka alebo opatrovatelka.
Povedala by som to tak, ze vo vsetkom sa daju najst cesty ako to ide.

katulienkax
10. apr 2016

Inac jedno dost veľké negatívum aspoň pre mna je to ze staršia chodi so skolky a casto donesie nejakú pliagu no a ona je chora tak dva dni a potom skáče a behá jak by ani chora nebola lenže potom to schytám ja zatial skoro vzdy a ja mávam oveľa horšie priebehy hlavne co sa soplov týka, naposledy zapal dutín s antibiotikami. Ledva som dýchala a existovala a to este musí varit a tým deťom sa aj venovať napriek svojej chorobe kedže manžel musí robit a potom to schyta mladšia dcérka a ta z toho cely čas plače a visí na mne. Toto je take dost veľké negatívum takze sa prichystaj aj na takéto chvíle kedy by si najradšej zaľahla a liečila si. Ked si slobodná , vylezis , tu nehrozí. Babky mame ďaleko. A najhoršie je ze sa to potom ťahá so mnou aj mesiac taká únava cico a ked som zase OK tak onedlho nastúpi nieco iné. A to este ona neni tak casto chora iné deti na tom bývajú horšie. Škôlku ma rada takze nemôže byt len doma .

rebeka7501
10. apr 2016

sto ľudí, sto odpovedí. Teraz máš možnosť uvažovať, či áno alebo nie. No ak by si ostala tehotná všetko by sa zmenilo, nemyslela by si na plač, plienky. Určite by si sa tešila na bábo. A pohodlnosť ? Deti tak rýchlo rastú, že si ani neuvedomíš a budú preč z domu. Cestovať môžeš aj s dieťaťom, nájdeš si nový okruh priateľov, možno nové záujmy o ktorých si nevedela. Ženy, ktoré mali dieťa veľmi skoro môžu po 4O začať opäť žiť - dieťa dospelé, starosti minimálne (samozrejme ak vychovala samostatného jedinca a nie mamin cecek), na druhej strane, ženy ktoré si dieťa nechávajú na neskoršie obdobie zažívajú free live do 30-40. Je to každého rozhodnutie. Všetko má svoje plusy i mínusy.
A tvrdenie, že si nezrelá na dieťa ? Trošku odveci, iba porovnávaš terajší život a život, ktorý by ťa čakal, hodnotíš, nie je to nezrelosť, skôr strach a neistota..... Niektoré chcú dieťa silou mocou a potom........život je pestrý

ujanka
10. apr 2016

To je otazka na kazdu ti kazdy odpovie inac a vsetko je pravda 🙂 Ci je teraz idealny cas sa podla mna neda uplne zistit lebo kazde babo je ine, jedno je 2 roky zavesene na mame, druhe je pohodak a slniecko, ktore ani neplace a da sa s nim prejst cely svet. Mna na prve tehotenstvo musel manzel vyslovene ukecat, tiez som si vravela ze este si chcem uzit, cestovat a kadeco... nakoniec ma prehovoril, starsia dcera sa narodila ked som mala 28, mladsia ked som mala 31. A bola to fuska a este stale je. Ale teraz si hovorim ze keby sme mali tie deti skor tak by sme mali tie tazsie zaciatky uz davno za sebou. So starsimi detmi sa da uz naozaj v pohode cestovat, skor vydrzia pri inych ludoch ked niekam chcete ist bez nich. Takze moja rada je ze ak naozaj velmi tuzis po babatku smelo do toho, vsak generacia nasich mam mala v tvojom veku 2 deti uz v skolke 🙂 Len treba ratat s tym ze deti velmi poznacia partnersky zivot, budete unaveni, nebudete sa moct venovat len jeden druhemu, takze si hlavne musis byt ista partnerom, potom budete perfektna rodinka.

andrejka1974
10. apr 2016

ja mam 5 deti a nelutujem, prve som mala v 19 chceli sme , ja sa staram o rodinu, manzel o financnu stranku, a ver mi deti su radost, a dokazeme si naozaj uzit aj my rodicia,zajdeme si na diskoteku, na koncert,na veceru a zaroven sa venujeme detom chodime spolu na dovolenky,na predlzene vikendy, deti mam vo veku 22,19,16,7 a najmensia ma 4, takze starsi radi postrazia mensie

majinka273
10. apr 2016

ja som vhupla do materstva neplanovane, nezabezpecene, nic nebolo idealne, okrem teda nasho vztahu s manzelom, keby sme rozmyslali, alebo keby som rozmyslala ako ty teraz, doteraz nemam ani jedno dieta....zivot sa mi zmenil od zakladov a nic by som na nom nemenila, mam 3 deticky a ak budu dalsie, budem len rada 🙂

sense
10. apr 2016

Vsetko ma svojecore a proti....ja som mala 31 a nelutujem uzila som si mlaost dost som cestovala zijem mimo sk, jedina kompkijacia je ze sme uplne odjazani sami na seba a pribuzni 1200km a su dituacie ked musim rozmyslat co by bolo scdcerou keby...napr. Chlap bol v nemocnici a v tedy mam myslienky ci by bolo s dcerou keby sa aj mne nieco stane...tieto myslienky nastadtie nemam casto....

andrejta
10. apr 2016

Cim skor budesmat dieta, tym skorbudes mat pokoj a este toho vela zazijes. Ja som mala prve v 35-ke a keby mozem vratit cas a mam tu moznost, tak urcite rodim najneskor v 25-ke. Teraz mam trojrocne krpca a von sa dostanem tak raz za dva mesiace. A kedze mi ho nema kto strazit, tak s muzom sme vecer neboli od mojho tehotenstva. Tak si to porataj a rozhodni sa 😉

kukakaj
10. apr 2016

Ono mat dieta tiez nie je prechadzka ruzovou zahradou, je to kopa povinnosti, zodpovednosti, 24 hod sluzba 7dni v tyzdni, ale za tu obrovsku lasku a to naplnenie v zivote, ktore nam dcerka dala to stoji. Akurat minuly tyzden v nedelu bola dcera divoka cele doobedu, ked na obed zaspala obaja sme mali dost, ale skonstatovali sme, ze bez nej by sme sa nudili. Uz sme si ani nevedeli spomenut, co sme vlastne robili ked sme ju este nemali. Tak velmi vyplnila kazde malinke prazdno v nasich zivotoch 🙂 ja som ju mala v 26r a nelutujem ani jednu jedinu zmeskanu akciu s kamaratmi, obetovane vylety alebo sportove aktivity, ktore som nemohla najprv kvoli tehotenstvu, potom kvoli ziadnemu volnemu casu pri malom babatku. Vsak deti vyrastu a potom to vsetko mozeme zazivat spolu ako rodina...my sme dieta odkladali 2 roky po svadbe a teraz skor lutujeme, naco sme tolko cakali, takze ja som za dieta 🙂

janinah
10. apr 2016

Je mi úplne fuk ktorá kedy má či nemá dieťa.Tebe však pri takom dokonalom živote hrozí jedna vec- budeš to dieťa z pohodlnosti a sebectva odsúvať donekonečna a potom, ak sa spamätáš,že už by sa aj nejaké zišlo,tak sa nebude dariť a nastúpi kolotoč s lekármi a umelými postupmi.Poznám také ženy,nie jednu,nie dve...

jankako
10. apr 2016

Dieťa nie je hračka,nedaju sa mu vybrať baterky/škoda 😀😀/aj ja veru keby mám vrátiť čas,určite by som mala skor deti a možno aj tri,nie len dve..pevnejšie nervy,väčšiu vydrž ma mlady človek.Určite by si aj v tomto veku bola najšťastnejšia a najlepšia matka na zemeguli ako sme tu my všetky bez rozdielu veku..Potom si povieš že ten tvoj život s kopcom zábavy a volneho času bol úplne plytky..dieťa ťa naplní šťastím,naučí ťa veci vnímať inak.
áno,aj ja ked si predstavím ako bolo fajn že som mohla isť kam chcela,kedy som chcela,že som sa nemusela ponáhlať domov ked som išla na nákupy a pod...každá by chcela z času na čas vrátiť ten svoj pohodový život.Ale tak to proste je,žena ma poslanie na tomto svete,priviesť dieťa a stať sa matkou..🙂 prajem vela šťastia!!!!

sam2
10. apr 2016

@bubelko ja zvyknem hovorit, ze vymenim dieta za psa 😁😁😁😁

@tinyx ak mas pocit ze stratis "slobodu" tak tvoj cas este neprisiel... Mozno o rok, dva 😊 Nesil to... Si mlada, kazda mame ine priority. Ja uz som v tvojom veku velmi chcela... Aj za ceny straty toho vsetkeho co opisujes.. A ci dieta zmeni zivot? Od zakladov. Uplne. Veci zacnes vnimat inymi ocami. Slovo milovat nadobudne iny rozmer... Niekedy je to naozaj na prasky, ale potom sa usmeje, pohladka ma, povie ze ma lubi a aj ked som ho pred chvilou chcela vymenit za psa, je zrazu vsetko to zle prec... 😉😊
Dieta je stastie, radost, laska, ale aj prebdene noci, kruhy pod ocami, bordel v byte, okakane plinky, ovracane oblecenie, zmenena postavy, chaos 😁
No mnohe ti tu potrvdia, ze by nic z tohoto uz nemenili.... Lebo to vsetko stoji zato... Ale nemusis to mat nevyhnutne teraz a hned... Na to aby som to zvladla to musis mat zrovnane v hlave... Nech sa rozhodnes akokolvek prajem vela stastia a hlave sil 😁

miku1
10. apr 2016

Strucne ti poviem len tolko...este nie si zrela stat sa mamou. Ked budes, tak do toho pojdes a nebudes to riesit na MK.

jahodka11
10. apr 2016

nooo, tazka otazka...ja som mala prve dieta ako 26rocna....a niekedy si aj s MM povieme, ze sme mohli par rokov este pockat....na druhej strane, uz su dost velki a samostatnejsi, cize to "najhorsie" mame za sebou....asi univerzalna odpoved nefunguje...ja by som si na tvojom mieste este trosku uzila....lenze to viem teraz, ked mam uz 2 deti, v tvojom veku som sa vydala a 26rocna netrpezlivo otehotnela 🙂 🙂 kedze ste financne zabezpeceni, budes mat o to lahsie tehu aj to vsetko potom...peniaze urobia velmi vela, aj ked si to vela ludi nechce pripustit, bohuzial su potrebne....nech uz sa rozhodnete akokolvek, drzim palce 🙂

dafne_b
10. apr 2016

Podľa mňa je zrelá každá žena ktorá má fungujúci vzťah a milujúceho partnera a aspon raz za čas o babatku rozmýšľa...netreba váhať. Čím skôr tým lepšie. Keď budeš staršia budes všetko oveľa ťažšie zvládať, budes unavenejsia a viac vystresovaná z každej maličkosti. Mladé maminy zvládajú bábätká väčšinou z väčším nadhľadom a ľahkosťou a nepripúšťajú si tak všetky možné starosti a obavy. Príliš o tom premyslas, najlepšie sú rozhodnutia ktoré spravíš intuitívne 😉 bez veľkého premýšľania...

ninai
10. apr 2016

Nerozumiem tym odpovediam typu:ty by si este urcite nemala mat dieťa...ako tu pisali niektoré maminy, vela zalezi aj od ludi, kt.mas okolo seba a ci je niekto kto ti vie s babatkom obcas pomoct..ja som mala dceru velmi skoro, nevedela som absolutne co ma caka, ale to podla mna pri prvom nevies nikdy a nelutujem..dcera ma uz6r., mame perfektny vztah, vela chodime po vyletoch po svete...zrazu ani nevies ako ale tie flakacky dlho do noci vonku ti nebudu chybat...ked ju vezmú babka s dedkom tak sa idem poflakat a na druhy den uz cakam a tesim sa kedy mi ju prinesu spat...podla mna maju mat deti ludia mladi a sprosti 🙂 (samozrejme s ohladom na ich moznosti, v tvojom pripade nevahacka)

deltaa
11. apr 2016

Podla mna to chces preto lebo to ma niekto ini podla mna si presne ten typ ludi ktori maju depky koli ostatnym ktori pridavaju fotky ale keby si ich videla v skutocnosti tak by si ani depky nemala, baba sa doma nudi odfoti decko ako pekne spinka a teraz jej tam kamosky lajkuju ake je to decko zlate ale pritom kazda znich si mysli ze to jej je naj aj tie felebrity davaju upravene fotky vlastne oni na to maju ludi co im to robia a fanusikovia sa z nich ide pocikat

chrummka
12. apr 2016

niekotre divne komentare si vobec nevsimaj...ja osobne som prave tak zistila ze babo chcem ze som kukala na kazdu tehotnu a obzerala vsetky mamky s kocikmi ako im musi byt dobre 🙂 ci babo chces zistis tak ze si poloz otazku ze ci si ochotna trosku obetovat volneho casu a ci bude niekto - mama, sestra, svokra kto obcas pride a pomoze lebo ked bude manzel v praci ak pracuje tak obcas to bude na nervy....slovaci maju obcas tendenciu sa len stazovat a prehanat, ale ja kazdemu vravim ze mat dieta je uzasne - treba sa na vela veci povzniest a neriesit, nedramatizovat...nas teo nemaval ani koliky, ani takmer ziadne problemy ale obcas boli dni, do roka mozno 10 dni co fakt plakal takmer cely den a nikdy som nezsitila ani nezistim ze preco a hlavne je najdolezitejsie vediet pri babetku cim viac si ty nervozna tym viac je aj ono, ale ked sa k tebe v noci tuli, a ak budes moct kojit, a uz ked bude vacsi a vie pohladom, objatim vyjadrit lasku je to neopisatelne....jasne aj ja mam obcas nervu a tlacim cas nech manzel pride domov a vezme ho, ale nevratila by som cas spat je to super ako je, mne je s nim zatial doma dobre, chodime von, dospavam s nim kedze je stale kojeny a budi sa vela razy, ale vyhodou na materskej je ze sa nemas kam ponahlat a cas strasne plynie, a ked sa mi nechce nerobim nic a len sa s nim hram a hlavne ked mam nervu nekricim ale radsej som len pri nom a nerobim nic, bud ho objimem ale naucila som sa radsej ignorovat - ale nie tak ze ho zavrem do izby a odidem, ale s nim ze ak uz chce plakat a dovod ma a ja ho neviem odhalit tak ma to mrzi ale casom to prejde....jedine co mi dost chyba je ze kedze vecer zaspi len so mnou alebo s muzom tak nemozme niekam vecer vypadnut na veceru, alebo do kina, zatial len cez den ale aj to staci....podla mna pocitu mat dieta sa nevyrovna nic je to uzasne a neopisatelne....

kuriatkomm
12. apr 2016

Ahoj, mám 22 rokov,moja dcérka má 1,5 roka.
Tvoj život,sloboda,voľnosť, sa dieťaťom nekončí. Mňa materstvo veľmi obohatilo. A vôbec to nemusí byť stereotyp. Dcérku beriem zo sebou všade, na nákupy,ku kamoškám,na poštu,na kozmetiku..aj voliť sme spolu boli. Nemám pocit,že som o niečo ukrátená. Na párty idem raz za pár mesiacov,babka dcérku postráži, žúrovanie mi nechýba.. Môžeš byť matkou,ktorá bude ochkať,že stratila pohodlie,slobodu, alebo budeš matkou,ktorá zapojí dieťa do svojho života. Mňa tak veľmi baví stretávanie sa s mamičkami,deťmi,kecanie,hranie,výlety.. Pre mňa je sloboda nastúpiť ráno na autobus,ísť s dcérkou do mesta,nikam sa neponáhľať.. 🙂 byť maminou je mega 🙂

majba
9. máj 2016

je to zavazok na 24 hodin denne, vlastne na cely zivot. zivot sa mi zmenil na 100%. ale nelutujeme. sme stastni, spokojni. neviem si predstavit, ze by sme mali zostat bez deti. to prazdno v zivote.. peniaze a pohodlie, rozhodovat iba za seba nie je vsetko 🙂
vlastne zivot sa ti zmenil uz vtedy, ked si si nasla partnera a nezostala si sama. ste dvaja. to je tiez ine ako byt sama. tak budete traja 😵 to bude tiez ine. a este krajsie. drzim palce, nech ste zdravi a vsetko bude OK.

mysga
9. máj 2016

Ahoj, kým ťa ešte aspoň z časti napĺňa chodenie po vonku, tak to nechaj tak. U nás bol hlavný signál, že treba ísť dopredu to, že sme nakoniec voľné večere trávili tak či tak pri telke, resp. doma, resp. spánkom, pretože nič iné nás nebavilo a každý večer mimo byt sme nakoniec aj tak opindali, že sme radšej mohli spať. :D

Začalo sa nám OBOM zdať, že už sme preakciovaní, že sme zrelí na niečo viac, ekonomicky zabezpečení a tak. Tak, reku, začneme na tom pracovať a na prvý šup sa zadarilo. Trochu nás to vydesilo, ale tešíme sa :D A tiež sme všeobecne vzaté mladí, 25 a 26 rokov. Záleží na tom, ako človek žije, je jasné, že 25 ročná študentka posledného ročníka VŠ žijúca na intráku nemusí mať pocit, že chce dieťa.

Kým máš toho diabla na pleci, čo ťa volá žiť a tak, ešte chvíľku počkaj. Možno to príde za dva piatky, možno za 20. Je to "navždy" rozhodnutie. 🙂 Ja som za plánované a premyslené rodičovstvo, potom ľudia menej vyplakávajú. Ale tiež máš možnosť spraviť hop a už nebude cesty späť a nebudeš mať čas premýšlať nad tým, či áno, či nie.

volavka4
9. máj 2016

dufat v to, ze dieta zivot nezmeni je naivne 🙂 dieta zmeni zivot si myslim ze od zakladov. U nas ako sa len rodina dozvedela ze cakame prirastok, tak aj nase vztahy sa zmenili. Zacali sme sa viac navstevovat, co mna nesmierne tesi. Uvidime ako to bude vsetko po porode 🙂 viem ze ma caka este vela prebdenych noci, ale pre to male som ochotna to podstupit.

anielik285
9. máj 2016

Ja by som nikdy nemenila prvú som mala keď som mala 20r.a tiež som počula si mladá ešte si si nič neužila atd. nebanujem, nemenila by som a neviem si predstaviť život bez nich sú všetko čo mám keď sú napr. u starých rodičú tak sa nudím chýbajú mi a to ticho je hrozné ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre