Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Do akého veku môže mať žena dieťa a v akom najvyššom veku sa môže muž stať otcom?

elise
6. jan 2016

Cisto hypoteticka otazka, zaujima ma vas nazor aku mate predstavu o najvyssom moznom veku, kedy by zena mohla mat dieta a bolo by to akceptovane. Nepiste prosim rekorderky zo sveta ale realne podla vasho vedomia a svedomia, vas nazor o veku. Je to kazdej zeny osobna vec, vek je len cislo, prvorodicka, viacrodicka, situacia, financie nie je treba rozoberat ....a prosim aj info v akom veku maximalne by sa akceptoval vek muza, kedy by sa najneskor stal otcom. Ak sa vam da piste cisla u muza a cisla u zeny dakujem velmi pekne.

meluela
6. jan 2016

@elise kym sa im to podari prirodzene, tak biologicka hranica bez medicinskych zasahov by mohla byt takymto cislom .. co je u vacsiny zien tak max 45r .. u muzov je to trochu ine kedze sa obcas podari aj v 70r, ti by asi mali rozmyslat aj o zabezpeceni dietata aby sa mali sancu dozit jeho ako-takej sebestacnosti

lejlla
6. jan 2016

zalezi asi aj na tom,ako je na tom zena zdravotne...podla mna tak 40
u muzov presne ako pisala @meluela ...

luciferkax
6. jan 2016

Tiež tipujem tak do cca 40 rokov, kým dokáže prirodzene otehotnieť. Bez umeleého oplodnenia, bez liekov....

oslo1
6. jan 2016

Neviem, co myslis akceptaciou, zivot nejde vzdy podla toho ako si ho naplanujes, preto moze mat niekto deti aj po 40. Dufam, ze my to stihneme pred tym.
A este, podla najnovsieho dekretu ja mam narok do dochodku ist az v 68 rokoch, predpokladam, ze za 20 rokov zdvyhnu hranicu este vyssie, tak aj keby sa mi dieta narodilo po 40, do roboty budem chodit, tak financna situacia bude vyriesena.

katrin21
6. jan 2016

ja si myslim, ze pre zenu by to malo byt max 42 -43r a pre muza tak 45, ale aj to je uz hranicne...
Ja mam teraz 38 , partner 43 a uz to sa mi zda dost , hlavne ten partner, kedze je starsi, lebo dieta bude mat 18 a on bude mat 61 😝.. ale zase v zahranici je to normalne. Napr. v Taliansku pod 35 najdes maloktoru mamicku a mat dieta prve v 40tke je tam uplne bezne.. druhe maju aj v 44rokoch..... Nemyslim, ze je to OK,ale tam sa to tak posunulo, uz roky to tak je.. asi 15 -20r....

sorciera24
6. jan 2016

moj nazor......zena do 40r. .....proste fakt beriem biologiu ako je, nesnazme sa ju prekabatit.......40rocna zena nebude mat nikdy telo a jeho funkciu ako 20-25roc. ....(cest vynimkam)....ano, zeny sa dusuje, ze sa v 40tke citia lepsie ako v 20.....ale!....problemy su nielen s otehotnenim, ale potom treba mysliet aj an to babo.....ovela viac komplikacii pri porode, s dietatko, s vyvinom dietata....o tom, ze mozno to dieta nestihnem yvchovat, uz ani nehovorim......moji stari rodicia sa nedozili ani 70tky......si myslia niektori, ze budu zit do 100vky...no bodaj by!...prajem im to, uz len kvoli tym detom.....za mna osobne dieta do 35, ale chapem a akceptujem do tej 40tky....potom je to pre mna prilis rizikove a trosku tomu rozhodnutiu nechapem, ale respektujem...
muz...tazko povedat, tam to moze byt aj vyssie,a le tiez treba mysliet, ze tie spermie starnu a tak (a nie kazdy je KAja Gott)...tak povedzme do tej 55tky, 🙂...a tiez opat treba mysliet, ci sa vobec dozijeme stuzkovej dietata 😉

maria117
6. jan 2016

Podla mna odpovede budu zavisiet i od veku respodentov, kym nie sme v istom veku, tak nam tamti ludia pridu "stari", napr,ked som mala 18, tak mi 30-35 rocni prisli strasne stari.... 😉 suhlasim s dievcatami v tom, ze podla toho,do kedy je to mozne prirodzene, asi nie je idealne mat prve v 40tke pre zenu,ale ked sa vyda v 39,tak kedy to mala stihnut? No napr take tretie, pripadne piate myslim kludne i okolo 45tky by mohla mat,ked sa zadari.... a vek muza myslim, ze podka toho, o kolko starsieho si zena najde partnera...Podla mna je taky prijatelny rozdiel cca 10r,ale su i vacsie rozdiely a funguje im to. Cize muz cca okolo 55?

vydrnik
6. jan 2016

Dcera sa mi narodila ked som mala 36,jej ocino mal 46,syna som rodila v 44,muz mal 48,bohuzial som cakala dlho ale otehotnela som prirodene a bez liekou,u oboch deti,som hrda na titul mama,deti du zdrave,niesu postihnute,nemala som nikdy problem otehotnet 3x som potratila,u syna nam to vyslo na druhy pokus kedy zme este tenkrat z oriatelom byvali spolu len 5 mesiacou

dominika6
6. jan 2016

Idealne z mojho hladiska je vek zeny 25-30
Vek muza 25-35
Hovorim o prvorodicoch

lavinis
6. jan 2016

ideálne je stihnúť prvé do 30tky, u muža aj u ženy. Mne sa to bohužiaľ nepodarilo, ale som vďačná, že som matkou, aj keď neskôr. Z biologického hľadiska by tá hranica veková mohla byť 40 rokov u ženy, u muža sa na to biologicky pozerať nedá, tam už je to o tom, či bude stíhať žene pomáhať a bude vedieť dieťa zabezpečiť, takže tiež by som kľudne nechala 40.

halit13
6. jan 2016

Tak aj podľa mňa max 40, z dôvodu, aby som sa ja vedela postarať o dieťa, byť oporou a nie chodiť na rodičovské ako babka a dieťa sa bude za to hanbiť..... ale i vnúčatá už mať babičku nebudú, resp. Dieťa v nakrajšom veku sa bude musieť starať a mamku so stareckou demenciou. Podľa mňa sa treba pozerať trošku viac do budúcnosti

sense
6. jan 2016

Pre mna by bola hranica do 40 keby sa nepodarilo skor a u chlapa 50...kazdy by sa malnrozhodnut lodla vlastneho vedomia a svedomia...ale paci sa mi nazor @meluela....

mawka
6. jan 2016

skor pocitovo. asi dobre sa vedia vyjadrit zeny, ktore deti uz maju v roznom useku zivota. sama za seba som rada, ze som mala skor (23r.), bola som vitalna a "hrava" pri synovi, ale napriklad som nemala este niektore veci v sebe vyzrete, cize som vela veci dramatizovala. malu som mala ako 30 rocna, uz som tolko nedramatizovala, ale fyzicky som sa davala pomalsie dokopy oproti malemu. cize ked to tak zhodnotim celkovo, po 35 by som do toho uz nesla. ale to je osobny nazor. som rada, ze s detmi si viem a vedela som si uzivat plnohodnotne aktivity. neviem si predstavit, ze by som sa napriklad s bolestami klbov alebo v klimakteriu potapala - z hladiska energie. a tiez by som si rada uzila vnucata. a na stuzkovu chcem ist ako 42 rocna a nie ako babka. uz ked dcera bude maturovat budem mat patdesiatku. moji rodicia mali vnuca prve ako 45 rocni a vedeli si to este uzivat s plnym nasadenim. rovnako tak funguju popri vnucatach uz 20 rokov a nejak ich to startuje a drzi pri zivote. ale tiez sa vyjadrili, ze si nevedia predstavit, ze by v 40 mali prve dieta. a ja ich celkom chapem. zacinam ist do oddychovej fazy, ktora tak nejak prirodzene ide s vekom cloveka. rodila som v plodnom obdobi, zivot ma oplieskaval este velmi mladu a zivotaschopnu a v 40 budem este stale mlada, ale uz v oddychovej faze alebo ako to nazvat.
a chlapi... ti mozu velmi dlho robit deti 😉 ale tiez zavisi, ci su schopni sa v 60. venovat miminku alebo malemu neposednemu babu. vyzaduje to vela vela energie.
ved uz ked ma baba 30 rokov a citam to tu dost casto, ma problem fyzicky aj psychicky zvladat jedno dieta. no ako to moze potom byt v 40, 45? a deti vo vyssom veku su podla mna otazkou hlavne financii. pretoze s vyssim vekom sa pridruzuje prirodzene starnutie, nejake zdrav. problemy, ktore aj ked nie su vazne, ale cloveka obmedzuju a treba byt pripraveny na vsetko. na vydavky za lieky, kupele, au pairky a tak dalej. to je proste zivot. nemozeme sa tvarit, ze v 45 rodit je to iste ako v 25.
suhlasim so @sorciera24

rojko
6. jan 2016

Syna som mala v 24-rke a ziadne problemy v tehotenstve neboli....teraz mam 36 a cakam druheho syna..moj manzel je o mna o dost mladsi a dieta chcel od zaciatku nasho vztahu...
keby som sa mala rozhodnut co sa tyka mojho veku, druhe babo by som chcela uz skor, zial...vsetko je tak,ako ma byt...
Som si vedoma, ze v mojom veku je uz strasne vela rizik, nielen koly genetickym testom, otehotniet, donosit...ked mi nasli na maternici vyrastky, strasne som sa zlakla..moj gynekolog mi povedal,ze v mojom veku bude tazke otehotniet, tak som si povedala...skusime to..druhe dieta som chcela, no a prave v tej chvili som si povedala, ze je to tu..problem nebol otehotniet, ale vsetko okolo toho..
je vraj dokazane, ze zeny po 30-tke maju velke riziko genetickych vad, davnom sindrom a pod...
vsetkym sme si presli..pravidelne osetrenia, kazde 3 tyzdne, 3D ultrazvuky ( co nieje lacna zalezitost, ale na 99% Vam tam vedia vsetko zistit.. ) nechcem to tu rozpisovat co vsetko sme si z manzelom museli a hlavne chceli prejst, ale asi najhorsie bolo, ze som sa v 6.mesiaci zacala otvarat a skoncila v nemocnici z hrozbou - predcastny porod...nastastie mi pomohli pravidelne injekcie a cipky, z ktorych som uz bola doslova na nervy!
chcem tym len povedat, ze pokial zena tuzi mat dieta idealny vek je nepodstatny..samozrejme nase telo sa meni a musime si v prvom rade uvedomit, ze ajked sa citime mlado nase vnutro uz starne ( v mojom veku si to uvedomujem ), ale byt matkou a drzat babo v naruci je nieco neskutocne...ja nikoho nesudim, sama neviem ohodnotit vekovu kategoriu, pretoze zijeme v dobe, kde kazdy rodic chce byt najprv zabezpeceny, ale pokial budeme velmi chciet, vsetko sa da....
presne o mesiac rodiiim a uz sa neviem dockat. Mam pocit, ze som viac v mojom veku rozcitena a budem si babatko uzivat 🙂

ingelika78
6. jan 2016

Idealne som si vzdy myslela u zeny do 35 (ja osobne som nikdy nechcela mat deti prilis mlada) ale toto by bol moj ideal - medzi 30-35. To sa mi uz nepodari, dufam ze do 40 to stihnem. Vzdam to po tej cca 42-43, cize tam je u mna taka nejaka pomyselna hranica.
U muza by som povedala ze je to 50 (aj ked jasne ze mozu plodit zdravi jedinci dlhsie). Moj manzel chcel mat deti do 40tky, tiez sa mu to uz na 99% nepodari, co uz...

zltalienka
6. jan 2016

Dam priklad trosku z minulosti. Moj otec sa narodil svojim rodicom a posledny z deti vo veku 37 (matka) a 51 (otec), teda moji stari rodicia. Myslim, ze to su + - akceptovane horne vekove hranice pre plodenie deticiek. Inak dedko sa dozil vsetkych svojich vnucat a okrem mojho mladsieho brata si ho aj vsetci pamatame.

miminka327
6. jan 2016

Tiez sa priklanam max.do 40rokov. Aj co vychovy tyka a podobne...moja suseda ma 42 a v lete porodila zdrave dieta.Uz dve deti ma,najstarsi mal teraz 18.Ale presne ide o to,ze aby sme sa dozili tej vychovy a aspon stuzkovej dietata...napr.moj starenky odisiel ,ked som mala 10rokov...a on 54...to maju teraz moji rodicia a neviem a nechcem si predstavit,keby tu neboli. A to nebol ani chory...proste dostal infarkt a hotovo! ✌😊🙏

sashulla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horana
6. jan 2016

Ono je fajn "dozit" sa stuzkovej a "dozit" sa vnucat. Ja by som sa jej nechcela len dozit, ale vnucata este pomoct opatrovat, chodit s nimi von, aktivne s nimi stihat, odovzdat im trosku tej "zivotnej babickovskej mudrosti".
Samozr. nikto nepozna ani dna ani hodiny, ale predsa len je to vacsia sanca.
Uz mi tiahne na 40tku, deti som rodila ako 29 a 32 rocna. Nedavno boli vaznejsie chore a ja som musela k nim (po case) musela 2t vstavat a pomahat, obskakovat. Hoc mi vsetci hadaju o 10r menej vzhladom, cvicim, behavam, chodim po horach, a pod. uz ma to na moje prekvapenie aj vystavilo, myslim to vstavanie k detom. Teda v beznom zivote pokles sil zatial vobec necitim, ale pri tom vstavani, inu, aj samu ma to zaskocilo. A jednak ze mi to padlo zatazko a druhak vobec take tie myslienky ze chcem mat pokoj, to som nikdy nemavala. Cize ja som rada ze deti mi uz odrastaju a dufam ze sa vo forme dozijem vnucat, o ktore sa sice nebudem starat ale povarovanie je na nezaplatenie, sama som tieto "sluzby" od starkych dostala, a ako hovorim ak Boh da, planujem aj "vratit" dalsej generacii...

blska381
6. jan 2016

Podla mna u zeny najneskor do 35 a muz tak do 40 a idealne keby zena do 30 a muz do 35

hradnapani
6. jan 2016

zena cca 40, muz okolo 45. V rodine mame par muzov, ktori sa stali otcami po 50-tke (druhe kolo) a z mojho pohladu teda nic moc.

25daniela
6. jan 2016

Tretie som mala v 34 a manzel mal 36. Neviem si predstavit, ze by sme mali dalsie. Je samozrejme rozdiel, ktore dieta to je. Ak prve, je to ine, ak uz doma neake deti su... Ak par nema ziadne deti, urcite aj v 40 zena zvladne a muz aj v 50, ak je "mladistvy" a nie chory..

adelusha
6. jan 2016

Ja osobne som mala v pláne rodiť max. do veku 35 rokov, co mi aj vyšlo. Prve dieta som rodila ako 26 ročná, druhé ako 29 ročná a tretie tesne pred 34. narodeninami, oslávila som v pôrodnici 🙂 Chceli sme prvé dieta aj skor, no dlhšie sa nam nedarilo. Podla mna je nezmysel zámerne odkladať materstvo do vyššieho veku kvôli kariére, financiám a podobne. Samozrejme ine je, ked su nejaké zdravotne problémy a žena nemôže otehotnieť a podarí sa to az neskor.
A co sa týka mužov, tak síce oni su schopní splodiť dieta aj vo vyššom veku, no zase v priemere umierajú skor. Takze by som povedala ze u zeny tak do 40 a u muža do 45 rokov.
Ale asi dost zavisí aj od povahy rodičov, ako piše sashulla ze jej ujo je aktívny človek aj po 50-tke, tak zase niektorí chlapi su uz v 50 -tke "uhundrani dedovia"

wendy62
6. jan 2016

Podla mna najlepsi vek pre zenu je 25-33r, predtym stihne aj VS aj nejaku prax a potom este ma dost energie a furu casu na karieru, vnucata atd. A pre muza - ideal asi 30-40, predtym je chlap este prilis nezrely a potom zase cim dlhsie nema deti, tym tazsie sa prisposobi novej situacii, k tomu chlapi vacsinou maju starecke choroby v nizsom veku nez zeny, tak aby nemusel chudak pubertak riesit ze ma otca po infarkte... A myslim ze radsej mat deti prilis skoro nez prilis neskoro. Tiez je dobre, ak po odrasteni deti maju rodicia este aspon 10 rokov do dochodku, lebo vtedy im konecne klesnu naklady na deti a mozu si na dochodok co-to nasetrit.

8291
6. jan 2016

Ja stručne:známa rodina v 47.jej muž mal 56.ona prvorodička,on uz mal jedného dospelého syna.Samozrejme po umelom oplodnení,ktoré absolvovala v Brne

eliska13
6. jan 2016

Cim som starsia, tym sa mi zda normalne, ze rodia aj starsie zeny🙂 u zeny je pre mna hranica 40 r u muza 45 r.okolo nas maju vsetci teraz deti tesne pred 40 tkou a to niektori maju doma 15,17 r jedinacikov a twraz im pribudli surodenci.Zeny maju okolo 37, 38 rokov chlapi 43, 45r
Moja mama bola babkou v 49 r. Je to smutne, ze vek rodiciek sa stale posuva podla mna to ma rizika aj, ked nie gynekologicke ci riziko DS a inych chorob, ale toho, ze zijeme v strese, hypoteky, neista doba a budeme 50 tnici a mat este male deti.
Keby sme my mali este jedno nastupim do dochodku a dieta mi pojde na vysoku skolu🙂
A to sa este medzitym budeme starat o nasich rodicov.Ideal podla gynekologiv je 25 - 30 rokov ja som v tom veku o dietati nepomyslala

lilienkalilina
6. jan 2016

jamam 31,manzel 37 este nemame babetko,chodime na ivf.a dost ma trapi,ze uz sme na babetko stari 😒

katy2
6. jan 2016

Ja som mala prve dieta ako 39-rocna, manzel mal 44 r. a druhe dieta ako 41-rocna a manzel mal 46 r. 😉

nikush
6. jan 2016

Zena do 35, chlap do 40. Aj deti vo vyssom veku potrebuju rodicov.

sophieeee
6. jan 2016

Zena tak od 35-38 beriem to cisto z fyzickeho hladiska.. ja som mala dost v tehu a to som mlada mamicka..neviem si predstavit ako znasaju starsie zeny napr take opuchy, bolesti v tehu potom chudnutie atd.. a u muzov do 40tky.. aj ked ja preferujem mladych rodicov je to krasa ked ma vase dieta 52 rocneho dedka 😊😊

Tu začni písať odpoveď...

Odošli