Do akého veku môže mať žena dieťa a v akom najvyššom veku sa môže muž stať otcom?

elise
6. jan 2016

Cisto hypoteticka otazka, zaujima ma vas nazor aku mate predstavu o najvyssom moznom veku, kedy by zena mohla mat dieta a bolo by to akceptovane. Nepiste prosim rekorderky zo sveta ale realne podla vasho vedomia a svedomia, vas nazor o veku. Je to kazdej zeny osobna vec, vek je len cislo, prvorodicka, viacrodicka, situacia, financie nie je treba rozoberat ....a prosim aj info v akom veku maximalne by sa akceptoval vek muza, kedy by sa najneskor stal otcom. Ak sa vam da piste cisla u muza a cisla u zeny dakujem velmi pekne.

jeennyv
6. jan 2016

Pre mna osobne ziadna hranica neexistuje poznam vela parov, ktorym sa nedarilo a zadarilo az po rokoch...a takisto mam mnoho kamosiek, ktorych mamky si mysleli ze uz su v prechode a bolo to tehotenstvo, ale maju uz o hodne starsich surodencov...jasne, ze biologicky sa to pohybuje do 35-40, ale priroda a clovek mienia a Panboh meni...co ma prist pride...a Ide aj o to, ze niekto je pripraveny dusevne a mat schopnost starat sa o dieta uz v 18, niekto v 30 a niekto nikdy...Nevidim dovod, preco by niekomu mal nejaky ideal urcovat nieco na co sa napr neciti....

vroni
7. jan 2016

ja beriem ako maximalnu hranicu tych 45, resp. kym je zena schopna prorodzene otehotniet. Chlap detto, neomdlievam nadsenim z 50 rocnych tehotnych po ivf ani z 50 rocnych cerstvych tatov po poslednom zachvate snahy udrzat uniknutu mladost (obvykle s podstatne mladsou partnerkou)

ceresnicka1990
7. jan 2016

Moj nazor je u zeny do 35 a u muža do 40.

sardinka335
7. jan 2016

Zena do 40 a muž moze kedy chce...podla mna idealne do 50 nech sa dozije aspon stužkovej.
Vek je len číslo - tým sa dnes mnohí utešuju, telo neoklameš....

hababa
7. jan 2016

Absolutne suhlasim s uvedenými nazormi, ja sama som mala prve v 31 a druhe v 35, ale so znacnymi problemami, aj tie 4 roky pocitujem ako velky rozdiel co sa tyka energie (vstavanie v noci, starostlivost o chore deti atd..) Ja si myslim ze to bolo moje vekove maximum, a do dalsieho by som uz ja nesla. Ja si myslim ze radsej mat deti ako mlada, "mozno nezrela" mamka, ako potom nevladat alebo nemoct mat. Samozrejme nie kazdy si najde vhodneho partnera ako 20 rocny, nie kazdy ma pracu, atd, niekto ma velke deti a pritrafi sa dietatko aj po 40, vsetko akceptujem, taky je zivot, neda sa nalinajkovat. Ale po mojich skusenostiach ja odporucam mat deti co najskor, mne zomrel ocko ako 46 rocny, a tiez to bol dovtedy zdravy muz, ja som mala vtedy 15 rokov (som najmladsia) a clovek nikdy nevie co sa moze stat. Treba mysliet aj do buducnosti, ale toto mlady clovek malokedy zhodnoti, vtedy si myslime ze vzdy budeme mlady a silny.

santamonica
23. máj 2016

kebyze mam dieta, moj nazor by bol, ze do tej 35 zena a 45 muz, kedze som o vsetky moje tehotenstva prisla a tuzba po dietati neodchadza, prave naopak, skusam to dalej, mam 41 rokov.......myslim, ze kazdy sa na to pozera zo svojej perspektivy a tato je bohuzial moja......iste by bolo lepsie, aby dieta malo mladsich rodicov, ako budeme my, ak sa to este podari......ale takato je nasa realita

pupavica
25. máj 2016

myslím že žena akonáhle dostane mesiačiky, tak môže mať deti a môž je snáď plodný až do smrti.

michaelakotra
8. júl 2016

Z osobnej skusenosti. Mam 39 rokov a cakam s novym partnerom svoje stvrte babo. Partner bude mat tento mesiac 65 rokov. Babo sme neplanovali, ale sme stastni a velmi sa tesime.

ego82
12. jan 2022

@meluela Ja mám 39r som veľmi šťastný, že žene čo uz mala 61r som ju oplodniť biologicky s mojimi veľmi aktívnymi spermiami čakáme spolu dcérku čo sa má narodiť v máji 2022. ((( Je to veľký zázrak !!! )))

mawka
21. jan 2022

@elise ja len doplním, ako som tu na prvej strane písala, že a neviem predstaviť mať dieťa okolo 40., Tak mám dieťa číslo tri práve v 40. 😁 Zo všetkých tehotenstiev najlepšie, najrýchlejšie som sa dala dokopy aj keď už tretí cisársky. Mám oveľa viac trpezlivosti , ale zároveň mám zázemie aké som nikdy doteraz nemala. Malicka ma 2,5 roka, začala chodiť do škôlky, ja pracujem. A tak nejak mentálne som inde než kedykoľvek predtým. Veľké decká si užívajú malú sestričku, na stužkovú sa teším aj tak 😁 akurát oproti dvom starším táto nechce spávať celú noc, takže toto je jediná vec, čo ma dáva dole, to nočné vstávanie. Inak som úplne ok. A naši 70 roční sú stále aktívni starí rodičia. Svokrovci sú mladšie ročníky, oni to tiež dávajú v 60. úplne v pohode a s nadšením.

ailiba
21. jan 2022

@elise Môj názor je, že záleží na mužovi aj na žene ako to cítia. Ale a podla mňa je hranica pre ženu 50 rokov a pre muža tak 55 rokov. (ja si samu seba v takom veku neviem predstavit stát sa matkou, ale poznám také u ktorých si to predstaviť viem). A nie je pravda, že po 40tke žena nevie otehotnieť prirodzene. Poznam takých kopec, čo otehotneli aj po tom... A prirodzene.

tl999
10. nov 2023

@lilienkalilina ahoj! Podarilo sa babo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre