Februárové snažilky 2015

miska246
8. feb 2015

Ahojte snaziky, privitam kazdu snazilku, ktora hlada kamosky s rovnakym osudom. My sa snazime po MMT uz treti mesiac a bezuspesne. Beriem aj Inofolic a verim, ze pomoze a stane sa zazrak 🙂

ajulcca
10. feb 2015

@miska246 mne podľs fertilityfriend vychádza ovu medzi 19-27 DC, tak to chcem trochu odsledovať aj tými ovu testami, či to aspoň sedí s hlienom.

luciagdt86
10. feb 2015

@veronikax Aha, ja som to len tak skúsila a prišla som na to, že pravdepodobne mávam ovulku až na nejaký 17.-18.DC, s čím som predtým nerátala. S manželíkom sme sa snažievali pred plod-dňami a cez ne a potom už na 17.-18.deň nevydalo, nakoľko sme už boli "unavení" z toľkého snažilkovania... tak teraz uvidíme, či sa nejako zadarí. 🙂 A začala som aj s tým Inofolicom, tak ktovie, či pomôže.

luciagdt86
10. feb 2015

@miska246 Júúúj, ani nehovor!!!! Taaaaaak strašne by som si to želala. Verím, že to príde, len aby to bolo UŽ!!!! 🙂

miska246
autor
10. feb 2015

@luciagdt86 Ja som taka ista, chcela som sa zapisat na jogu, ale nakoniec som si to rozmyslela, lebo to bolo vecer o 7mej a to sa uz pomaly chystam do prace na druhy den... A je to neskoro pre mna, ja som rada, ze si mozem vylozit nozky na stol 🙂 Chcela som chodit na Jumping, ale nemam s kym, vsetky kamosky maju bud male mimi, alebo brusko pred sebou 🙂

luciagdt86
10. feb 2015

@miska246 Ja aspoň občas (ale fakt len občas 🙂 ) idem na prechádzku, nech je aspoň aký-taký pohyb. Ale fakt by to asi chcelo trochu viac. A možno by tie endorfíny zabrali. 🙂

lucinka3289
10. feb 2015

Ahojte s priatelom sa snazime o mimco.ako dlho sa snazite?uzivate aj nejake vitaminy?ovu testy chcem skusit aj ja lebze nemam s nimi ziadnu skusenost.mam doma pepino ovu testy

luciagdt86
10. feb 2015

@lucinka3289 Ahoj Lucik! Skúsenosti ani žiadne mať nemusíš. Skús si robiť od nejakého 10DC každé 2 dni poobede a ak budú obe čiarky rovnako silné, máš ovulku. 🙂 A potom sa už len "posnažiť" :D

ajulcca
10. feb 2015

Tak baby, začala som dnes testovať ovu - 1. test bez farbiva 🙄 a 2. test negatívny (to som aj čakala)

miska246
autor
10. feb 2015

@lucinka3289 Ahoj, vitaj v klube 🙂 Ja uzivam Inofolic, ze vraj novodoby zazrak, tak uvidime. Ovu testy si treba robit vzdy v rovnaku hodinu a aspon dve hod predtym treba obmedzit prijem tekutin 🙂

miska246
autor
10. feb 2015

@ajulcca A ktory den cyklu mas?

ajulcca
10. feb 2015

@miska246 ten infolic si si sama naordinovala či na doporučenie lekára? Ja zvažujem, že si ho kúpim.

miska246
autor
10. feb 2015

@veronikax A kupim ich v lekarni? Pozerala som ich aj tu na Bazari, ale moc velky vyber nie je 😉

miska246
autor
10. feb 2015

@ajulcca Nie, je volnopredajny, myslim, ze v lekarni stoji okolo 15 Eur, ale da sa objednat aj lacnejsie. Na jednej stranke som nasla trojbalenie za 36 Eur. Uziva sa obvykle 1 sacok denne a v jednom baleni byva 20 sackov.

miska246
autor
10. feb 2015

@luciagdt86 Ja sa uz dva mesiace vyberam do nasho Aquarelaxu, len vzdy ked sa uz rozhodneme, mi na poslednu chvilu nieco do toho vlezie 😀 Neboli ste u nas v DK vyskusat?

mojezlate
10. feb 2015

Ahojte tak mi sa snazime od novembra a zatial sa nedari zajtra by mala prist mrcha ale dufam ze nepride a mam chut sa testovat ale viem ze je este skoro 🙂 A vam vsetkym drzim tiez prsteky 😉

veronikax
10. feb 2015

@miska246 v lekarni nie 🙂 iba ak na ebay 🙂 alebo si najdi testy od Rybkaa ... 🙂 od nej ich mam 🙂 0,40€ za kus 🙂

ajulcca
10. feb 2015

@miska246 dnes som 19DC, cykly mávam tak 32-39 dňové, aj preto by som chcela skúsiť ten Infolic, možno by to nejako skrátil

lucinka3289
10. feb 2015

@miska246 ja beriem Femibion. Ovu testy tak asi najlepsie rano.od ktoreho dna mam testovat?ratala som cyklus a vychadza podla navodu pri 26 dnovom cykle mam od 10dc testovat ale minuly mes som mala 24dnovy takze neviem

lucinka3289
10. feb 2015

@luciagdt86 preco mam robit test poobede?mne by viac vyhovovalo rano

ajulcca
11. feb 2015

@lucinka3289 Ahoj, toto som našla na nete o ovu testoch: Na rozdiel od tehotenského testu sa pri ovulačnom teste neodporúča robiť testovanie z prvého ranného moču, pretože LH hormón je v tomto moči príliš koncentrovaný a nemusí sa už objaviť
v popoludňajšom moči. Najvhodnejším časom na uskutočnenie ovulačného testu je čas medzi 10. hodinou predpoludním a 20. hodinou večer. Dve hodiny pred uskutočnením ovulačného testu sa odporúča znížiť prísun tekutín, aby moč nebol príliš zriedený.............čiže ráno by asi bola skoro pozitivna čiarka vždy, aj ja tento mesiac testujem 🙂

veronikax
11. feb 2015

@luciagdt86 drziiim silno palce 🙂 infolic obcas niekomu oddiali ovu 🙂 tak si to skus odsledovat 🙂

linda4444
11. feb 2015

ahojte.. ako je to s tými ovulačnými testami? ja som si robila v pondelok ale ta druhá čiarka bola slabsia.. ale pila som vela tekutin a casto chodila na wc.. v ten den sme sa trosku posnazili ale ktovie ci z toho nieco bude.. včera ma zacali bolet klasika prsia.. ako vzdy v polovici cyklu.. trva mi ta bolest az do prichodu menzesu.. myslite ze by sa mohlo zadarit?

petra212
11. feb 2015

@luciagdt86
tiež to má podobné
ale tak asi začnem tiež vyplavovať tie endorfíny 😉

petra212
11. feb 2015

@linda4444
na ovu teste je druhá čiarka skoro vždy
ale neznamená to že je pozitívny
pozitívny ovu test je vtedy keď je testovacia čiarka rovnako silná alebo ešte silnejšia ako tá kontrolná,
a ovulácia nastane do 12 až 48 hodín PO poslednom pozitívnom teste
lebo pozitívne ovu testy môžeš mať aj viacej dní po sebe
takže snažiť sa treba keď sa tá druhá silná čiarka objaví a ešte dva tri dni po poslednom pozitívnom teste

linda4444
11. feb 2015

@petra212 dakujem za odpoved🙂

lucinka3289
11. feb 2015

@ajulcca dakujem za info ktory dc zacinas testovat?

ajulcca
11. feb 2015

@lucinka3289 už som začala včera - 19DC, pozri moj prispevok vyššie

petra212
11. feb 2015

@linda4444
ozaj za máličko ...
keď môžeme pomôžeme ... keď vieme pradíme 🙂

lucinka3289
11. feb 2015

@ajulcca ja som dnes 7dc ratas si to len podla tych aplikacii?aj ja som si stiahla tu fertility friend.

miska246
autor
11. feb 2015

@ajulcca To mas riadne dlhe, ja mam zase opacny problem, mne sa cyklus po Inofolicu skratil na 27 dni, uz druhy mesiac 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre