Funguje v SR alebo v ČR niečo ako náhradná matka?

tafipa
26. júl 2019

Ahojte. Je možné v SR byť náhradnou matkou? Nie za účelom finančne si pomôcť, ale pomôcť sestre. Chodí po vyšetreniach, umelé oplodnenie podstúpiť nemôže. Prípadne, funguje to v ČR?

jania023
31. júl 2019

@ktochytavzite vsetko uplne vsetko! Aj 238 genov priamo z maternice. Zial veda este nenapredovala dopredu natolko aby odhalila «  skryte zahady »
Ked si urobis cez 150 vysetreni na to a to a vsetky do jedneho vyjdu te pani ved vy ste mladica po zdravotnej stranke tak nevies ci sa mas radovat alebo plakat. Pride cas ked si nestastny z toho ze nic nenasli nech otocis stranu. Vies nemam nohu nemozem chodit a basta, ale som zdrava a nemam deti je chore.
Ja uz to nechavam tak lebo vek nepusit a zase mat deti v 45 nieje nic pre mna. To skor umrem ako skolu skoncia

naloxon
31. júl 2019

@jania023 Mám VŠ, ale podľa Teba vidím, že VŠ nie je patent na rozum.

jania023
31. júl 2019

@naloxon ze VS nato by som sa pozrela teda. Ale ved ty vies hlavne je ze mozes vecer spat.
Tak tusim tu temu uzavrieme s tym ze podla moznosti nereaguj na moje prispevky tu a ani nikde inde a ja urobim to iste. My dve by sme sa totoz nezhodli ani natom ze dnes je streda.
Prajem pekny den. A gramatiku si nevsimaj ta mi uz nejde za tie roky co slovencinu uz nepouzivam

naloxon
31. júl 2019

@jania023 no Ty sa nemusíš pozerať na nič a večer nespím, je mi zle z ľudí, ktorí sú za potraty a eutanázie, tým nehovorím že Ty si...a neboj tiež sa mi už nechce pozerať na Tvoj face. Ale zaujímalo by ma čo si študovala a čo robíš, keď Ti tak dobre ide uražanie.

abbey1
31. júl 2019

@jania023 Úprimne ma teší, že kvôli mne nemôže dotyčná spávať. ;) Teba aspoň nepovažuje za obmedzenú a je ochotná sa s tebou baviť. Nie všetky sme tie vyvolené. ;)

jania023
31. júl 2019

@naloxon nech mam vystudovane co chcem mohla som si dovolit zaplatit 50 tis € cash, ist 3x rocne na dovolenku, kupit nove auta atd cize slovencina to nebola ale zije sa mi dobre aj hlavne tomu ze mam heslo: zi a nechaj zit😊

jania023
31. júl 2019

@abbey1 no mozem ja zato. Ale tak nebud zla🤪
Kazdy sme nejaky haha

ktochytavzite
31. júl 2019

@jania023 ale ved mas 1 dieta alo preco si nestastna???Kebyze nemas ziadne pk ale vlastbevty ho mas.

jania023
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
extempore
31. júl 2019

@jania023 inak, nič v zlom, ale tebe už tie hormóny asi udreli už aj na rozum. Sa trošku ukľudni a možno aj otehotnieš. A o tom, kto je tu blbý sa baviť nebudeme. Rozumný človek by totiž neriskoval 11x vlastné zdravie kvôli nejakej chimére.. Sa čudujem, že aspoň tvoj muž nemá rozum. A inak, tiež som si všimla tvoj otrasný pravopis - to len tak na okraj, lebo sa tu vyťahuješ, že si študovaná a ani len napísať to nevieš.

jania023
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
extempore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
extempore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jania023
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
extempore
31. júl 2019

@jania023 už si fakt stratila nervy? Kľudne napíš adminovi, ja som nikomu vulgárne nenadávala, ani ho neposielala do... ani som ho nečastovala výrazmi ako chudera a pi.a. Ale to je o úrovni človeka...

jania023
31. júl 2019

@extempore idem im pisat
Prajem pekny vecer!

extempore
31. júl 2019

@jania023 no nech sa páči. ❤❤❤❤❤

monika225
31. júl 2019

@extempore ako to si už trošku prehnala nemyslíš ? Vieme ako sa robia deti nemusis nám to hovoriť ....máš to šťastie že si ich splodila s lásky poniektoré musíme v plodiť v labaku

extempore
31. júl 2019

@monika225 ja som to prehnala? a že ma ona nazvala pi.ou to je ok? ja fakt žasnem.. veď tu vyskakuje ako nepríčetná.

tafipa
autor
31. júl 2019

@ukulela musela by som rodiť v zahraničí. Ak by to bola klinika v Brne, tak tam.

tafipa
autor
31. júl 2019

@extempore mohla by si opustiť diskusiu? Už sa to tu zvrhlo... Evidentne sa nedokážeš vcítiť do žien, ktoré deti mať nemôžu prirodzenou cestou a sú ochotné urobiť pre to čokoľvek...

tafipa
autor
31. júl 2019

Ešte k tej adopcii. Niektorá z vás tu napísala, že by si radšej adoptovala ako dala vynosit... A keby sa tomu osvojenemu dieťaťu niečo stalo.... Napr. by potreboval transplantáciu, alebo niečo iné.... Kde budete zháňať biologických rodičov???? Či ho necháte umrieť? Alebo budete čakať na orgán roky, kým sa niekto hodí????? Takto by bola aspoň aká taka nádej, že by niekto z príbuzných bol vhodný darca....

naloxon
31. júl 2019

@extempore Pre mňa ste jedna inteligentná žena a ďakujem, že sedíte v etickej komisii.

tafipa
autor
31. júl 2019

@naloxon aj teba poprosím odíď z diskusie, dôvod rovnaký ako pre
@extempore
Diskusia nebola založená na to, aby ste sa tu hádali a urážali.... To čo som chcela vedieť, som už zistila. Založte si svoju diskusiu a tam si vyjadrujete svoje názory. Vďaka...

maminuska
31. júl 2019

@tafipa k tej transplantácii ... ani u príbuzných nemáš často zhodu a hľadá sa darca z celosvetového registra. Takže toto osobne pre mňa nie je argument.
Ja radšej by som sa zamyslela čo bude ak dieťa bude postihnuté , lebo ja postihnuté dieťa mám , zistené až po pôrode vrodená vada mozgu ... kto prevezme starostlivosť oň ? Ty ako zákonná matka alebo biologická matka? Budete si ho prehadzovať ako horúci zemiak ? To sú veci ktoré sa stávajú .

maminuska
31. júl 2019

@tafipa a k tej ďalšej veci , nemožno niekoho vylúčit z diskusie za to že má opačný názor, za to že nesúhlasí s niečim , že sa mu to prieči. Takto sa diskusia nevedie vylúčením oponentiek . A toto je bohužiaľ verejné fórum kde by sa naopak nemali vyskytovať žiadne vulgárne slová a posledné 4 príspevky od jednej prispievateľky sú teda riadny kaliber.

@extempore
@naloxon takže ja osobne som za to ab ste tu zostali a viedla sa diskusia ďalej .

ktochytavzite
31. júl 2019

@tafipa bolo tu uz spomenute,preco nemas dieta so svagrom?Sa ho vzdas v prodpech otca ked porodis.Jednoduchsie ako ptm spoloehat sa na adopciu,co ak to tebou vynosene dieta daju na adopciu nie sestre ale uplne inym ludom?Aj taka moznost predsa je.

ukulela
31. júl 2019

@tafipa no skor ako to tu rozoberame my, mala by si sa pozhovarat s manzelom. odstavi ta to z prace mozno, mozno aj od rodiny, ... vysvetlit detom, ... ako som pisala, ja by som to neziadala ani nespravila. zena je vzdy pri porode jednou nohou v hrobe. co uz, nie som samaritanka 🙂
@ktochytavzite dieta by dostal otec - svagor predsa. on by bol zapisany v RL. ona by sa len vzdala rodicovskych prav.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre