Grafy bazálnej teploty

rybkaa
3. jún 2014

Baby, nová téma o grafoch BT, ovulačných testoch, tehotenských testoch a hľadaní duchov je tu 🙂
Ak meriate bazálnu teplotu a zapisujete si hodnoty do grafov, ste na správnom mieste. Poradíme, pomôžeme, podporíme.

Grafy si môžete vytvárať na nasledovných stránkach:
www.fertilityfriend.com
www.womenzone.cz
www.wunschkinder.net

Všetko o meraní BT a jednotlivých programoch na vytváranie grafov nájdete tu: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Dobré rady a pomoc ohľadom ovulácie, plodnosti i tehotenstva je na stránke http://www.fertility.sk/

Tak vitajte 🙂

ivet1987
4. jún 2014

@jaja9891 Teď mě strašís,že zítra bude bilo 😀 ale graf krásný 😀

afra
4. jún 2014

tak ja som dnes hladala duchov, no nic som nenasla 😅 uz nech dojde MS 🙂 graf takto http://www.fertilityfriend.com/home/4a8aef/

jaja9891
4. jún 2014

@ivet1987 jeminenky,to som nechcela,ja som mala zly graf,teploty uz som mala dole,ty mas ukazkovy 🙂 drzis sa teplotami hore,to je ine,silno drzim palceky,prepac,fakt som nechcela strasit,uzivaj si to 🙂

ivet1987
4. jún 2014

@joannah13 No já tomu nevěřím nic mi není a cítím se úplně normálně 😀

@jaja9891 já jsem v klidu, věřím že ty čárky budou i další dny 😀

jaja9891
4. jún 2014

@ivet1987 urcite budu a coraz silnejsie 🙂 ako dlho ste sa snazili?

ivet1987
4. jún 2014

@jaja9891 od ledna, prášky jsem vysadila v listopadu.

joannah13
4. jún 2014

@ivet1987 no me taky vlastne nic moc, citila sem se uplne normalne a nic nenasvedcovalo tehu , jen ttochu ty prsa a ted je z toho maly tucnacek, dnes sem to mimi videla a uz se mrskalo. Nadherny pocit, mas se na co tesit

adamnela
4. jún 2014

No oslavime asi az v piatok vecer 🙂 Uz sa mangela neviem dockat, strasne mi chyba...Aj ked niekedy neposlucha, ale aj tak ho velmi milujem 🙂
@afra no veru nic na nom nevidno 😒 Uz by na 16 DPO test urcite ukazal druhu ciarocku :/ Len nechapem preco sa Ti tak predlzuje lutealka...

rybkaa
autor
4. jún 2014

@afra celkovo je ten graf čudný, nie som si celkom istá tým, že ovulka bola vtedy, ako ju graf vyznačil, lebo aj po ovu ti potom kolísala teplota....daj si červené víno, nech sa pani zlatá dostaví a ide sa na to znova 🙂

afra
4. jún 2014

@adamnela ja beriem duphaston, moze to byt tym?

ria88
4. jún 2014

@ivet1987 to je ale parada! 😵

paskolinka
4. jún 2014

@afra predtym si mavala aku dlhu lutealku?

adamnela
4. jún 2014

@afra ja si myslim, ze to moze byt tym duphastonom. Skus pozistovat o tom viacej? A aku si mavala lutealku predtym?Alebo druha vec, ze ff zle vyznacil a moze to byt anovulak, co povies @rybkaa ? Tiez som si neni moc ista tou ovulkou... Ovu testy si asi nerobila co?

afra
4. jún 2014

@adamnela
@paskolinka baby ja som predtym nemala MS asi 7 mesiacov. mam ju vlastne len vdaka liekom :/ Preto sa snazime, kym mam lieky. No tie teploty: my strasne vela cestujeme. Drahy je projektant a tak pocas mesiaca sme doma len mozno 10-14 dni a zvysok cestujeme s nim. Mozno to kolisanie je sposobene trosku aj tym. Dalsi mesiac skusim aj ovu testy a v juli uz budem chodit na folikulometriu, takze cas ukaze 🙂

adamnela
4. jún 2014

@afra no som veru zvedava, ale kazdopadne drzim moc palce, nech sa Vam cim skor zadari Vy cestovatelia 😉

afra
4. jún 2014

@adamnela vdaka, dlasi sa uz musi podarit 🙂 to ma len napadlo s tymi teplotami, lebo vychadza to tak, ze vzdy ked sme niekde prespali prvu noc, teplota klesla :D ale nemam to nicim dokazane, takze j to len moje pozorovanie :D

paskolinka
4. jún 2014

@afra ja myslim, ze ak bola ovu, tak vtedy, ked to vyznacil graf, inokedy uz nemala kedy byt. zase aj 16-17 dnova lutealka moze byt. ale ak teda nie si tehu (co asi nie si, ked je test biely), tak by ms mala docupitat kazdu chvilu... a vies aj preco nemavas ms?

afra
4. jún 2014

@paskolinka viem, ze vsetko vo vnutri je uplne OK, len mi zblbli hormony. Po porode som mala este MS uplne v poriadku. POtom prisli obhajoby dizertacky a od vtedy mam problemy. Po obhajobach som nemala MS pol roka, potom kazde tri mesiace aspon a potom zasa nic. 30.6. idem k doktorovi na preventivku a horm. profil, tak som zvedava, co mi povie 🙂

paskolinka
4. jún 2014

@afra tak snad sa to da dokopy, stres niekedy urobi svoje... drzim palce 🙂

adamnela
4. jún 2014

@afra tak nech si cim skor fit 😉

krasolienka123
4. jún 2014

@janderka http://www.fertilityfriend.com/home/4ee1d5, mame uplne totozne grafy. Len ja som skusala ovulacne testy ale ovulku mi nepotvrdili.

janderka
4. jún 2014

@krasolienka123 ja tiez robim ovu testy, a zatial ani naznak... a kolko dnove cykly mas?

krasolienka123
4. jún 2014

@janderka cca 33, popripade 35. Ja som si robila ovulacne testy od 10 dna, ale vsetky negativne, bola tam slabulinka ciarka, ale od kontrolnej mala daleko. Od vcera je uz kontrolna ciarka uplne slabucka.

janderka
4. jún 2014

@krasolienka123 ja si robim od 7 DC - zatial nic nebolo vidno, takze pokracujem kym daco neuvidim

krasolienka123
4. jún 2014

Zienky poradte mi prosim. Podla Vas na zaklade fotky mozno urcit kedy som mala ovulaciu? Datumy mam na druhej strane. Dalsia foto je z predchadzajuceho cyklu, tam bola jasne zretlena, citatelna ovulacia, ale v tomto cykle sa nevyznam.

bambinkaa
4. jún 2014

@krasolienka123 @janderka ovu test Vam neukazuje ziadnu ovulku? mne dlhodobo neukazal tiez nic, graf mi skakal ako divy. Vzdy som si ovu testy robila skor na vecer. Potom raz som 1 cyklus vyskusala urobit si doobeda, nie hned rano, lebo to sa nema, ale do 11. Samozrejme vtedy ked uz bazalna dlho nestupala a uz som stracala nadej, tak som si znova nakupila ovu testy a par dni na to bazalna klesla trochu a vtedy som to vyskusala. A ten ovu test mi konecne po roku ukazal riadnu paradnu ovulku az na 28. den cyklu. Po ovulke je sanca otehotniet iba par hodin, cize ked k ovulke dojde nadranom, alebo este skor - o polnoci, tak vecer o 23 uz nemusi byt zena nejak extra plodna. Ale prave rano-doobeda je tam velka sanca.
To sa mi zdalo byt banalne, preco by ovu test vecer nic neukazal a doobeda ano, no podcenila som to zrejme 😀

bambinkaa
4. jún 2014

@krasolienka123 tato posledna vyzera celkom schopne. Este by mohla byt aj silnejsia. Ale tam kde mas tych vela testov, tam ovu neni.
Ta ciarka silnejsia moze byt este, alebo uz bude blednut. Mohla byt ovulka aj napr. 6 hodin pred testom. A preto nie je ta ciarocka az tak silna. Mozno je tam prave ten problem ako u mna, ze ciarka silna nikdy nebola az kym som nezmenila cas testovania.

krasolienka123
4. jún 2014

@bambinkaa ten jeden ovulacny test nie je z toho cyklu, ale z mája.Cize ani podla Vas, ovulacne testy este nezaznamenali ovulku? Testy zvycajne robim okolo 13.00 a obmedzujem prijem tekutin. http://www.fertilityfriend.com/home/4ee1d5

paskolinka
4. jún 2014

@krasolienka123 ak si este len 15DC a mavas cykly 33-35 dni, tak ovu este len pride... preco myslis, ze uz mala byt? 😕

bambinkaa
4. jún 2014

@krasolienka123 aha rozumiem. Nie zatial tam ked je tych vela testov, tak tam ovulka nebola. Ta ciarka musi byt silno silna 🙂 Ja by som ich robila dalej a konrolovala aj bazalnu teplotu. Pri 35 dnovych cykloch sa moze pritrafit kludne aj 19. den ovulka. Moje cykly sa postupne natiahi az na 42 dnove a ovulka bola az 28.DC.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre