Ideme na to od januára 2014

strihalka
28. okt 2013

Pokud aj vy, tak se pridejte🙂
Mame pred sebou posledni mesice, kdy budeme bez stresu ci to tento mesic vyslo alebo ne...😀
Ja osobne se na tehotenstvo uz hrozne tesim, doma mame jednoho certika Victorku a radi by sme pre malou sourozence..
Tehotenstvi je to nejkrasnejsi obdobi 🙂

zuzimalinka
3. feb 2014

@nezaaabudka ahoj mojko.no test bieeely nic z toho...kaslem na to uz nejde testovat...ae kupila som si teplomer 😀 celkom som zvedava na tu bazalnu teplotu aspon pre zaujimavost ako funguje telo 🙂 a Ty ako?

zuzimalinka
3. feb 2014

@petulla28 troska oddychu Ti prospeje 🙂 ta nevolnost nie je naahoda isto 🙂 pekny dnik prajem dnes bolo nadherne skoda ze som na to kukala cez okno v praci 🙂

nezaaabudka
3. feb 2014

@zuzimalinka ja tiež aspoň tri dni netestujem, aj keď dlane svrbia... ale načo sa stresovať. Ja sa zasa obávam, že už krámy prídu. ☹ uvidíme. Keby ma nepichalo stále v pravom vaječníku, tak asi už ani nedúfam. A teplotu som chcela ráno merať, ale dcérka v noci vystrájala, dala som ju spať k nám do postele a ráno sme boli všetci rozospatí.. nechcelo sa mi ísť po teplomer a to by som mala ešte kým ležím.. tak nič som nemerala.. možno zajtra.. len mám digitálny a on pípa, tak nechcem malú zobudiť 😅

zuzimalinka
3. feb 2014

@nezaaabudka no radsej netestuj.....este vydrzkaj :-ň
mna uz aj pichanie preslo vajecnka len kozy bolia...
no to Ti verim..aj tak myslim ze keby sme neboli nedockave a nechai to najskor na prirodu tak by bolo lepsie...len ako sa dstat do tohto levelu 😀
a smutna som z toho aj ja ☹ no co skusam dalej 🙂

nezaaabudka
3. feb 2014

@zuzimalinka mňa prsia vôbec nebolia.. toto ma desí najviac.. nič necítim. Akurát som unavená a veľa jem somarín, ale to aj pred mrchou ☹

jarus8
3. feb 2014

Ahojte, dovolenka u našich sa mi skrátila, takže som už doma. Ale včera večer hnedé špinenie, trvalo asi polhodinu. Ráno hnačka a odvtedy mi je neskutočne zle, žalúdok na vode, v hrdle hrča. Teraz neviem či som chytila nejakú pliagu, alebo sa to podarilo. Ale ak sa podarilo, tak včera sa asi uhniezdilo. No, teraz už len počkať do piatku, či príde mrcha, alebo testujem. Ale zle mi je riadne a to mám žalúdok, že aj klince zjem.
A nejaká som stále mokrá, len behám na záchod. Je to možné, že okamžite od uhniezdenia sa začnú objavovať príznaky? Mne pri synovi nebolo nič, keby mi nechýbala mrcha, tak ani nezistím, len od cca 10 tt začali nejaké príznaky.

zuzimalinka
3. feb 2014

@nezaaabudka moja....mna zas pred menzesom prsia bolevaju....nebud smutna...podari sa nam to raz....tak ako ostatnym kockam tu len musime byt trpezlive 🙂

siska765
3. feb 2014

ahojte 🙂 nemate niektor skusenosti s anopyrinom pred a pocas tehu?vdaka

petulla28
3. feb 2014

@jarus8 ahojky,tiez mam nieco podobne.Zle mi je uz treti den.spinit som zacala vcera,ale aj dnes spinim.hnacku som mala aj ja.len dva krat.predvcerom rano a dnes rano.bohvie co to je.moze to byt aj priznak tehu...

nezaaabudka
3. feb 2014

@jarus8 môže to byť aj tehu, držím palce 😵

jarus8
3. feb 2014

@petulla28 a kedy si začala testovať? Ja som dnes 9dpo.

petulla28
3. feb 2014

@jarus8 v piatok.bola som 11 DPO.dnes mam dostat,zatial nic,len spinim slabo....

nezaaabudka
3. feb 2014

@zuzimalinka vieš, ja som taká smutná aj preto, lebo by som chcela byť tehu a aj neviem či to je teraz najlepšie. O pár dní totiž letíme do Londýna na 8 dní a neviem či je dobre byť vtedy tehu.. ale na druhej strane aj tehuľky lietajú a akurát budem mať ovulku tam a nebude čas sa sledovať a milovať kedy chceme ☹ Takže potom by sme to museli odložiť do marca.. a ja už chceeem teraz 😅

zuzulienkaaaa
3. feb 2014

ahojte,
pridávam sa k vám 🙂
trošku som čítala posledné strany, veľmi vás povzbudzujem k meraniu bazálnej teploty, robila som to pred prvým tehotenstvom a teraz som pred mesiacom začala znova, aby som presne vedela čo a ako...my sme sa pre druhé bábo rozhodli v novembri, nič som vtedy ešte nemerala, ale mávam ovulačné bolesti, takže sme v ten deň boli presne spolu a otehotneli sme, no tešili sme sa len týždeň, v 6.tt sme o bábo prišli...našťastie ma môj gynekológ neposlal na kyretáž, takže sme plynule pokračovali v snažení...teplotné grafy mám ako z učebnice, podľa teplôt mi moje ovulačné bolesti sedia s nameranými hodnotami, takže tam problém nie je, ovulácia býva, ale stále sa nejako nedarí, ani tento mesiac...však sa nesnažíme vôbec dlho, to len ja som netrpezlivá... 🙂
tá bazálna teplota je dobrá aj v tom, že sa z nej dajú odsledovať mikropotraty, tak aby som vedela, či sa mi to bude opakovať, alebo ako....a nemusím si robiť tehu testy, lebo mi to ukazuje čierne na bielom...
pri tých vyšetreniach po tom, ako sme prišli o bábo mi gynekológ povedal, že mám myóm na maternici, no zároveň ho okomentoval, že "to by nevadilo"....tak som myóm vypustila z hlavy...
ešte máme s manželom odlišný Rh faktor, síce tú lepšiu kombináciu, ja som +, manžel -, ale aj tak s tým môže byť problém...dcérka má Rh faktor po mne, takže nám možno ostáva čakať na tú správnu kombináciu génov...
chcela som sa opýtať, či viete o niečom prírodnom, napr. potraviny, ktoré podporujú plodnosť...trochu teraz tlačím na pílu, lebo by som rada stihla prejsť z rodičovskej na materskú a nemusela zase na nejaký čas do práce...tak som si kúpila inofolic 🙂
čo človek neurobí, aby sa to podarilo...ach jaj....no a tie tehotenské príznaky, tiež som mala kadejaké 🙂 zvracanie nie, lebo prvé tehotenstvo som mala absolútne bez zvracania, ani raz, takže toto som z repertoáru vynechala, ale ostatné snáď všetko...vrátane toho, že moje fakt veľmi pravidelné cykly sa natiahli o pár dní, vrámci očakávania tehotenstva...je sila, čo dokáže psychika...a to som psychologička...takže do toho vidím až tak, ako by som nemusela 🙂 🙂 🙂

tak vám držím palce, a ak máte nejaké rady, tak budem vďačná...ja som len nedávno zistila, že lubrik.gély môžu sťažovať pohyblivosť spermií, tak tento cyklus skúsime bez, doteraz sme používali....uvidíme či pomôže...

opatrujte sa a veľa pozitívneho myslenia do ďalších dní vám všetkým prajem+

borsanh
3. feb 2014

Dnešný test zas iba s / .... som na nervy s toho... 😒

misicka2207
3. feb 2014

Aj my sme zacali naplno beriem aj lieky vitaminky tak hadam sa podari

nezaaabudka
3. feb 2014

@borsanh sme dve čo takto nerváčia 😉 kedy máš dostať mrchu?

nezaaabudka
3. feb 2014

@zuzulienkaaaa pekne si to napísala 😵 @misicka2207 baby obom vám držím palce, nech sa čo najskôr zadarí 😉

misicka2207
3. feb 2014

@nezaaabudka treba verit o jedno sme uz prisli v lete sla nasa doktorka do dochodku mam novu ta mi povedala ze mam zacat brat femibion 800 al. Nosifol tak som objednala obe femibion zacinam treti mesiac a nosifol zacnem este len tak verim ze cim skor to bude a ze lieciky zaberu

bar12
3. feb 2014

@nezaaabudka @mily7 no ja som otehotnela neplanovane, ale nakoniec mi to tiez tak vyhovovalo , ako to bolo....na konci januara..v lete som este nemala az take velke brusko, aby mi to nejak komplikovalo zivot a hlavne som chodila do roboty, takze aj ked vonku horucava, ja vo vnutri v chladku 🙂 no a nemusela som si zimnu bundu kupovat o dve cisla vacsiu, lebo v case, ked sa mal narodit, som nosila ponco, ktore som nosila aj ked som tehu nebola 🙂 ani som velmi nerozmyslala nad tym, ktory mesiac by to bolo naj, jedine, co viem, ze by som tie posledne dva mesiace nechcela mat v lete! ale ta moznost, ze otehu pred letom a porodit pred letom je super, hlavne kvoli kocikovaniu v lete a ze babo nemusite babusit do kombinez a fusakov 🙂
mily dakujem za radu ohladne syna, zaujimave, verim, ze nam nieco z toho pomoze 🙂 !
babule dnes bolo vonku tak ukazkovo, ze ma to tak dobilo pozit energiou, mozem rozdavat 🙂 ked uz ta zima nie je poriadna, nech je aspon takato...
a @nezaaabudka tiez si myslim, ze by to mohlo byt uhniezdovanie, verim, ze to vyjde 🙂

barborabilinova
3. feb 2014

Ahojte pridavam sa k vam sice sme chceli zacat od februara ale skusili sme uz teraz, mrcha by mala dojst v rozhrani od buducej nedele do konca tyzdna ale hadamnedojde som z toho nervozna ci sa to podari nam hned alebo nie prve sa podarilo na prvy supta uvidime snad inac mam asityzden po ovulke a zacinam byt dost ospala a trosku ma pobolieva v podbrusku ale asi si to nahovaram🙂

bar12
3. feb 2014

@zuzulienkaaaa ahoj, vitaj 🙂 mrzi ma, co sa vam stalo, ale zaradila si sa do spravnej diskusie, v ktorej kazda z nas tento rok otehu 🙂 chcem sa len spytat, preco si myslis, ze je u vas problem s rh skupinou? problem je len v pripade, ak je matka rh negativna, rh pozitivne matky sa vobec neriesia, je uplne jedno, aku rh ma otec...takze sa tohto nemusis vobec bat 🙂 vela stastia prajem!!

bar12
3. feb 2014

@petulla28 len pekne oddychuj, bude dobre uvidis 🙂 trosku si to my zeny musime vyzrat, aby sme si ten maly zazrak o to viac vazili a tesili sa nan 🙂
@jarus8 velmi drzim palce, nech to bolo uhniezdovanie!!!!

bar12
3. feb 2014

@siska765 neriskovala by som s nim....keby nieco, vzdy radsej paralen....ten je bezpecny 🙂

siska765
3. feb 2014

@bar12 no pockaj ty si mi odpovedala na anopyrin?ale ten nema s paralenom nic spolocne 😉

bar12
3. feb 2014

@siska765 prepac, zabudla som sa ta spytat v akej suvislosti by si ho brala... Mala som na mysli teplotu a bolest napr hlavy pocas tehu.. V tom pripade je lepsie si dat paralen, to predsa maju spolocne 🙂 antipyreticke a analgeticke ucinky..

nezaaabudka
3. feb 2014

@misicka2207 je mi luto co si zazila, no verim, ze uz bude len o.k. Ja beriem len Femibion, Nosifol nepoznam. Ked nebudem na mt, ale za pc, tak pozriem co to je 😉

nezaaabudka
3. feb 2014

@bar12 dakujem, ozaj dnes bolo von krasne, slnko robi zazraky 🙂

misicka2207
3. feb 2014

@nezaaabudka to mi doktorka poradila ze je lepsi ako inofolic aj vy snazilkujete ?? A kolko

nezaaabudka
3. feb 2014

@barborabilinova pozeram, ze cakas babo v juni 2012 😀 a na fotke uz s malou princeznou v naruci 😉 Asi si stihas upravit profilovku ako ja 😀 😀
Drzim palce, nech sa zadari aj teraz na prvy sup 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre