Ideme na to od januára 2014

Pokud aj vy, tak se pridejte🙂
Mame pred sebou posledni mesice, kdy budeme bez stresu ci to tento mesic vyslo alebo ne...😃
Ja osobne se na tehotenstvo uz hrozne tesim, doma mame jednoho certika Victorku a radi by sme pre malou sourozence..
Tehotenstvi je to nejkrasnejsi obdobi 🙂
siska765
5. feb 2014
@zuzimalinka ja presne tak isto mala som rodit teraz v januari 2014 a tie co mali so mnou uz tiez maju,citim sa tak isto,alwe stale verim ze este nie je vsetko stratene a treba bojovat kym sa da,kym zijem a nemam vysoky vek busem bojovat a ty musis tiez
bar12
5. feb 2014
@zuzulienkaaaa @mily7 ahojte babule, tak ja by som sa velmi tou rh skupinou az tak nestresovala teda, urcite nie, pokial by som bola rh+, co moj pripad bohuzial nie je...ja som 0- a moj mm ma rh faktor pozit...syn zdedil rh faktor po nom, takze mi pichali protilatky....ale nepreukazalo sa nic pred porodom, ale uz ich pichaju preventivne aj tak..potom pichaju po porode a po kazdom potrate...no a aj napriek tomu, ze ja minus, syn plus, nemali sme ziadne problemy po porode, ani ziadna zltacka...tak pevne dufam, ze nebude problem ani ked druhe bude, to by mohlo pre istotu zdedit faktor po mne a bolo by to urcite ok 🙂
mily7
5. feb 2014
@zuzimalinka joooj moja, ak ti to pomoze poplac si, niekedy je to prosto najlepsie. ale potom sa nokopni a chod dalej. hollywodske hviezdy po 40 rodia aj prirodzene tak ake stare kozy sme my??????? 🙂) meska ti menzes? alebo kde problem? nechces riesit u gynekologa dobrehO? tu ozaj blbe klise ale podla mna bude najlepsie niekam vypadnut ak sa da, dovolenka mimo uzit si, zabudnut vrhnut sa na pracu, karieru alebo hocico co ti mysel odvedie inam od babetka, lebo takto to nie v zlom, ale bude horsie otehotniet, ked sa budes trapit, ze by si aj ty chcela byt maminou a nedari sa a pod.
bar12
5. feb 2014
@jarus8 to je kraaaaaaaasne!!! veeelmi gratulujem!!! strasne dobre sa pozera na testik s dvomi // 🙂 nech mas krasne tehu a pohodovy porod! len nerozumiem, ze v 4tom tt??? mala by si byt koniec druheho, alebo max 3...ale 4, to je ako keby si mala ovu cez menzes...
nezaaabudka
5. feb 2014
@zuzimalinka och Zuzi netráp sa, aj ty sa predsa dočkáš 😉 uvidíš. Potom ty budeš chodiť s bruškom a oni smutne hľadieť, že aké to bolo pekné bruškaté obdobie a pozávidia ti. Takto to chodí. 🙂 @mily7 ti to dobre napísala, stará určite nie si!!! A teraz sa nejako odpútaj od smutných myšlienok. Bude dobre, uvidíš
bar12
5. feb 2014
@zuzimalinka juj no presne ako mily7 hovori, asi by bolo najlepsie, keby si zmenila prostredie 🙂 ja som bola teraz u rodicov dva dni, lebo som uz potrebovala zmenit vzduch, fakt to cloveku udiera na mozog, ked ma dennodenny stereotyp a este aj to sledovanie sa...dost mi to pomohlo a boli to fakt len dva dni....viem, ze keby vypadnem niekde uplne mimo, do ineho prostredia, bez starosti, tak som nabita na par mesiacov 🙂 skus nad tym porozmyslat, tie depky su hrozne, chapem ta 😞 sama vies najlepsie, co ti urobi radost, co by ta nabilo trosku a odviedlo pozornost do veci, co depku sposobuju...a neboj kazda depka prejde a pride zase lepsie obdobie 🙂 hlavne mysli pozitivne!!!
strihalkaautor
5. feb 2014
@bar12 souhlasim s tebou co se tyce Rh faktoru...ja jsme Bnegat...muz AB pozit...mala zdelila krv po ockovi samozrejme...no nepotesim te v jedne veci, z 99% procent zdedi potomek v tomto pripade krv po ockovi..proste pozitivni krv je silnejsi, proto ta negativita se tak resi, lebo ta krev je proste slaba v oragnismu...
Me pichali v 27tt Rhega, pote po porode a ted v tehu mi tez budou vice kontrolovat protilatky...
Otehu se nam podarilo v prvem pripade po 4m, v druhem pripade po 3m 🙂
@zuzulienkaaaa @mily7
bar12
5. feb 2014
@nezaaabudka sranda s tou vahou to mame uuuuuplne rovnake...pred pocas po porode aj po kojeni 😃 a tiez sa pomaly na mna stale lepi, vidim to na sebe a vahu obchadzam na meter, bo mam zly pocit zo seba pol dna potom 😞 a viem, ze s tou vahou je to preto, lebo moje telo jednoducho bolo zvyknute na pohyb a ten teraz nemam...a to toho vela nezjem cez den...no ale co, nebudeme depkovat este aj pre vahu nie? dost co tu stresujeme s bielymi testami....ked ale ten blby pocit, ked obleciem rifle, ktore pri kojeni na mne skoro viseli a zrazu su mi obtiahnute...no clovek citi jednoducho tie kila navyse, ale nechcem zacat aktivne chudnut teraz, ked chcem otehotniet...baby ked porodime, tak zalozime novu skupinu, kde sa budeme podporovat v zdr. zivotnom style a cviceni 🙂 a jarus to pekne rozbehla s dvomi kolajnicami, tak od teraz sa to rozbehne 😃 😃 😃
bar12
5. feb 2014
@strihalka ach jo, no tak to jsi me nepotesila 😞 ja otehotnela neplanovane a podruhe taky neplanovane, z ceho bylo MA 😞 to me trosku znepokojuje, ze cim vice porodu, nebo potratu, tim se riziko zvysuje...tak jen doufam, ze potrat u mne nebyl zpusoben prave tim rh faktorem...taky si myslim, ze je tolik duvodu, co se mohlo stat a vice pravdepodobnejsich nez ten rh....a jak se jinak mas? bylo to mimotelovy nakonec? pokud si to uz psala vyse, omlouvam se, nebyla jsem tady dva dny a jeste jsem to nedocetla...
strihalkaautor
5. feb 2014
@bar12 ano je tam riziko, kazdy dalsi porod(potrat) vetsi riziko pro dalsi tehu...😞 ... ale neboj, pokud je clovek sledovany, tak se nemuze nic stat, hlidaji to..v kolikatem tt si mela MA?
bar12
5. feb 2014
@didulienka11 neboj, su castejsie priciny problemov a potratov, ako problem rh pozit matiek...ani by som to problemom nenazyvala 🙂 ja som ta rizikovejsia skupina co sa tohto tyka.... nic si nepripustaj ani nenahovaraj, lebo priroda si to aj tak zariadi po svojom 🙂 druhe tehu budeme mat bezproblemove a hotovo!!! 🙂
bambinkaa
5. feb 2014
ach Baby, stale vidim: ideme na to od jula, .... od septembra...od oktobra atd. atd. Teraz od januara a nikdy som sa nepridala, tak uz sa musim pridat k Vam, aby sa nam to konecneeee podarilo, aj ked uz som nejako stratila nadej.
bar12
5. feb 2014
@strihalka ach jo, no to doufam 😞 nejak jsem se s tim nezatezovala, ale ted kdyz to tady resime, zacinam byt trosicku nervozni 😞 byla jsem zac. 7 tt.., ale do ted netusim, z ceho jsem vlastne otehu...jsou jenom dve moznosti...ze mm spermie vydrzela 5 dnu anebo jsem otehu z nejake te kvapky , ktera pry vyleze z chlapa jeste pred ejakulaci...tak si vyber 😃
strihalkaautor
5. feb 2014
@bar12 no pokud jsi mela uz enjake odbery u gynekologicky za sebou tak by mela dr videt ze ake si mela hodnoty protilatek....
bar12
5. feb 2014
@bambinkaa vitaj u nas 🙂 pockaj, ale nadej je to posledne, co nesmies stracat!!! ta musi byt na prvom mieste! takze pekne hlavu hore a pozitivne myslenie!!! urcite to vyjde, uvidis 🙂
bar12
5. feb 2014
@strihalka prave se mi zda, ze mi rikali, ze jsem nemela zadne...ze se mi netvorili 🙂
bar12
5. feb 2014
@strihalka jo, nebo ty myslis ted? na to mi odbery nebrali...
bar12
5. feb 2014
@strihalka ale zeptam se na to dr...
strihalkaautor
5. feb 2014
no v otm tehu kedy si mela MA
@bar12
bar12
5. feb 2014
@siska765 jj to je v pohodke 🙂
bar12
5. feb 2014
@strihalka no, jedine, ze by to delali a dr mi o tom nerekla, ale fakt si myslim, ze nebrali...
strihalkaautor
5. feb 2014
@bar12 tak ejdine se ji zeptat...
bar12
5. feb 2014
@strihalka jj doufam, ze tam brzy zajdu s tim, ze jsem tehu 🙂
bubulacka
5. feb 2014
Baby 11. idem k lekárovi. Chcela by som v najbližšom čase absolvovať folikulometriu. Okrem toho všetky bežne vyšetrenia, mozno cytologiu, kultivacne (mne sa tam furt niečo nezdá ]-( ), atd. Co by som mala este od lekára pýtať a vyžadovať, kedže sme si povedali ze sa do toho pustime uz naozaj, ak bude treba tak aj s liekmi 😃 ja mam nasadenú alchemilku, kyselinu listovú, mm všetky možné vitamíny + Maca + kotvicnik 😎
inak nechám to na Dr., ale chcela by som byt v obraze, ked mi niečo bude hovoriť, aby som nestala jak trúbka a nevedela, o com točí. Snažíme sa uz skoro 2 roky, bez medikamentoznej liečby (problém aj u mna aj u mm)Teraz by som chcela tu foli.metr., potom ide clostyl? Potom prefuk vajecnikov, ci aky by mal byt "všeobecný" postup? Dakujeeeeem :-p
bambinkaa
5. feb 2014
@bubulacka mna tak napadlo mozno este hormony stitnej zlazy (zoberie sa krv). Staci ked povies ze kolise Ti vaha a ze hormony Tebou akosi valcuju, alebo je ti casto zima / teplo. Ja som na to ani nemyslela, ale to tomto hned mi krv zobral. Ale mala som v to poriadku 🙂 aspon viem ze to nie je z toho. My sme uz presli vsetkymi folikulometriami, liekmi, vitaminmy atd. snazime sa uz skoro rok. Prve babo sme mali na prvy sup, takze je to divne. Mozno folikulometria Vam ozaj pomoze. Ja som napr. zistila, ze plodne dni mavam absolutne nepravidelne. Tak som si merala potom aj bazalnu teplotu, to je celkom spolahliva vec, mozes skusit este aj to.
bubulacka
5. feb 2014
@bambinkaa kujeeeem 🙂 som zabudla - na štítke som bola asi pred rokom a pól - secko ok, teda takmer (zvýšený TST), inak v norme. Bazalnu si meriam, teraz posledný cyklus poctivo, v rovnaký čas, za rovnakých podmienok (aspoň ked sa da 🙂 ale skaaaace to hoooore - dooole, takze si myslím ze tento bol anovulak (ak iba tento) tak ale postup je správny? Folikulometriu, clostyl, prefuk alebo pred clostylom prefuk? Dakujem 😃
bambinkaa
5. feb 2014
@zuzimalinka ja som na tom podobne, moja najlepsia kamoska caka babatko a cakali sme naraz 😢 lenze nase odislo. Ja som jej to ani nepovedala co sa stalo, lebo v ten den co zistila u dr. ze je v tom videla aj ultrazvuk, strasne sa tesila, tak ja som zistila u svojho dr. ze to prestalo rast a v maternici uz nebolo, uz zo mna islo take skarede od rana 😢 vyzaduje to od cloveka neskutocne vela sily toto cele vydrzat. Inac kazdy mesiac to zo mna ide prec, tyzden - tyzden a pol prejde a uz ide to skarede... uz ani neviem co mam na to povedat. Bude to este tazke ked porodi. Som ale velmi rada, ze aspon jej sa to podarilo. Ale nemozem si pomoct stale ked myslim na nu, myslim aj na to ze sme mohli spolu tehulkovat. Neda sa nic robit. Niekedy si hovorim, ze sa mi to stalo preto, aby mohla mat ona, kedze dlhu dobu nemohli mat. Je to ale aj tak tazke.
bambinkaa
5. feb 2014
@bubulacka ked skace hore-dole, mozes mat hormonalne vykyvy. Clostyl neviem, lebo mne to nedava, lebo ma podozrenie na endometriozu.
lucia1002
5. feb 2014
@nezaaabudka no ved uvidis ci sa ti ich bude dat pouzivat...a ak nie, tak nevadi, nestresuj, treba sa pravidelne lubit aj bez nich..a hlavne si tym nezneprijemnit vylet, prave naopak, uzit si ho plnymi duskami a mysliet na to, ze prave tam sa moze zrodit malicky zazrak 😉
bar12
6. feb 2014
Ahoj @majkuska uz ti je lepsie? Srdiecko uz poslucha?
@rybkaa ako predsvadobne pripravy? Alebo uz je po? Dufem, ze ide vsetko tak jak ma 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli