Ideme na to od januára 2014

strihalka
28. okt 2013

Pokud aj vy, tak se pridejte🙂
Mame pred sebou posledni mesice, kdy budeme bez stresu ci to tento mesic vyslo alebo ne...😀
Ja osobne se na tehotenstvo uz hrozne tesim, doma mame jednoho certika Victorku a radi by sme pre malou sourozence..
Tehotenstvi je to nejkrasnejsi obdobi 🙂

majkuska
6. feb 2014

@bar12 tak ono poslucha ako tak. Pravidelne mi vynechava a potom udiera jak blaznive, niekedy vybruje, ale s tym zijem uz tri roky. Mne sa to spustilo v poslednom tehu. Len take stavy ako som mala minule tak tie su pre mna niecim novym prvy krat v decebri a teraz v utorok ale bolo to teraz horsie. Ale vcera som sa objednala ku kardiologovi tak na 5. marca ☹ ale toaj tak za poplatok inac by som sla az zaciatkom maja, ale tak hadam sa to do vtedy nezopakuje.
A vy co mate nove dievcata?????Ja som dnes 8DPO ako dobre ze nemam doma test. A co Petula?

bar12
6. feb 2014

@majkuska juj no neprijemne! Dobre, ze si to vysetrenie trochu urychlila, to su hrozne dlhe cakacie doby ☹ ale aj beries nejake lieky? Zamdlela si z toho niekedy? Ja trpim extrasystolmi, co pocitujem, ako keby mi vynechal uder a potom sa rychlo rozbucha, ale v podstate ide o uder navyse, ale trosku to matie tie normalne udery, ktore potom prichadzaju neskor ako maju ..nastastie mi to ziadne tazkosti nesposobuje, len to citim...
A u mna nic take, zacinam citit prsia, ale nic neobvykle.. Chcem testovat najskor buducu stredu, tak duufam, ze to vydrzim 🙂
A co je s @petulla28 to by nas viacere zaujimalo, ale ona ten cas, co sem nechodi urcite efektivne vyuziva!!! 🙂

majkuska
6. feb 2014

@bar12 No aj tie moje su extrasystoly, ale mam ich rozne. Tiez ich pocitujem najhorsie to bolo na zaciatku. Ked som nevedela o co ide. Ale vtedy som ich citila v priemere asi 1-3 za tyzden niekedy aj menej. Teraz ich mam resp. citim tak 50-100 za den. Ked je lepsi den tak menej. Ale stve ma ze pri sporte jej ich moc a vtedy neviem ci prestat ci pokracovat kazdy treti stvrty uder v krku. Nikdy som preto nestratila vedomie. Ale skusim ti opisat co sa mi udialo naposledy. Prislo to z kludu ked som sa licila pred zrkadlom. Nahle som zacitila kratku vybraciu na hrudniku. Ale potom nic ziadne udery len velka slabost v rukach nohach hlave na hrudi akokeby mi ani krv neprudila v zilach, (myslim ze keby bola tak dlha pauza na srdci tak stratim vedomie a neviem o svete,ale ja som sa tak postupne sklagavala k zemi s tou slabostou a neudieranim srdca) uz ked mi bolo hmlo aj pred ocami uz som bola na kolenach vtedy zacali tie silne udery a srdce 🤐 islo ako kd 😵 rychlik.Akonahle zacalo bit srdce vratila sa mi sila do tela . Ja si vysvetlujem tak, ze mi srdce prestalo bit ale. akymsi sposobom vybrovalo tym pumpovalo krv inac by som totalne skolabovala. Neviem niesom odbornik ale zjavne sa tam nieco dialo. Tak uvidime. Lieky neberiem lebo ja som bola naposledy u kardio

majkuska
6. feb 2014

@bar12 ked som este dojcila tak mi nechcel davat.Normalne mam chut tu zalozit temu s tymi exyrasyst. Lebo taku som tu este nenasla.
No a co sa priznakov tyka ziadne. Prsia extremne bolave ale ja to mam tak pred mrchou. Okrem toho nic. Takze urcite to u mna nevyslo skoda testy kupovat. Ty si ktory dc alebo dpo?Posledne dni som bola mimo tak som stratula prehlad

sue250
6. feb 2014

caute baby nie som dva dni a pribudlo 8 stran)) uz mam chaos kto je kto. Petulla28 ako? rozbehlo sa to ci stale cakas? ja dne som mala dostat ms a nic - tehotna nie som) a sere ma to lebo chcem mat 30 dnovy cysklus a nech je pravidelny a on od noveho roka si zacne haprovat!!!

bar12
6. feb 2014

@majkuska to je zaujimave jak sa tu zbehli zeny , co maju tolko spolocneho, bohuzial aj toho horsieho ☹ ja som to intenzivnejsie( ze som bola aj na kardiu) spozorovala na vyske, takze pred porodom, neviem, ci som to mala aj skor, len som si toho nevsinla, alebo to vyvolali stresy.., presne ako pises, ze fyzicka namaha ich rozbehne, to mam vtedy kazdu minutu az kym sa tep neznormalizuje.. Preto v poslednej dobe iba zriedkavo, lebo sa nenahanam nejak extra, uvidime, co pride... Myslim, ze mas pravdu s tym, co sa ti stalo ☹ ze v tej dlhsej pauze si mala ako keby fibrilaciu a teda trosku krvi sa do obehu dostalo..urcite to bol dost velky dovod aby si sa objednala! To uz nie je sranda ked sa rake stane aj v klude a keby si nahodou soferovala, nemuselo by to dobre dopadnut ☹ tak davaj na seba pozor, aj psychika ich moze sposobovat ☹ bud v klude a hlavne nech sa to da na kardiu do poriadku!!

nezaaabudka
6. feb 2014

@bar12 tak to si teda vystihla 😀 😀 😀 Beriem ťa za slovo, teraz pekne všetky otehotnieme a potom nová skupina, pevné postavičky 😉 😀 😀 😀

bar12
6. feb 2014

@majkuska to je dobry napad s tou temou!! Aby sme tu s tym nezaplnali stranky, ked sa tu ma pisat o snazilkovani 🙂 no zrejme mam dostat bud piatok, takze v stredu budem 12 dpo...dnes som teda 7dpo.. Ja tiez prsia citim kazdy cyklus, nic zvlastne, ale ani pri prvom tehu nebolo nic zvlastne, tak je skoro robit zavery 🙂 kym mrcha nedorazi mame stale sancu!!

nezaaabudka
6. feb 2014

@bar12 ty sa dobre prepínaš, až mám z toho chaos, raz po slovensky pekne píšeš, odrazu si Češka 😀 😀 😀 Až som sa vrátila v príspevkoch, že či mi šibe 😀

mily7
6. feb 2014

babenky uplne od veci mimo temu, ale ked som odlikovala nieco tak by sa to vraj malo ulozit u mna kde to nadem? hladam recepty nove fasirka rolovana to bola, stale to iste robim, chcem zmenit aj zdravsie veci a nasla som odlikovala a nemozem najst a nie som vobec pocitacovy typ. ak o niecom viete dajte mi vediet hoci aj postou,jednoduche varenie zdrave alebo aj klasika. ospravedlnujem sa za prispevok mimo temy.ani neviem kde hladat preto sa vas pytam pa

nezaaabudka
6. feb 2014

@sue250 ja som tu každý deň a aj tak si mýlim kto má akú diagnózu a čo práve prežíva.. asi si to začnem značiť na nejaký papier alebo čo 😕 😅 😀 😀 😀

nezaaabudka
6. feb 2014

@mily7 toto som minule aj ja riešila, že kde to nájsť a nenašla som.. jediné čo viem, že ak ideš na upozornenia, tak v pravom stĺpci sú témy kam si prispela. Ale asi ak si tam nedala komentár, tak nezobrazí nič. Skús pozrieť.

nezaaabudka
6. feb 2014

@bambinkaa správne, už si v téme, kde všetky čoskoro budeme tehu s dvoma // 😉 🙂 Tak vitaj a nech sa ti čím skôr zadarí 🙂 😉

mily7
6. feb 2014

@nezaaabudka dakujem, nedala som koment. ale poucenie do buducna. pozerala som vcera vecer len tak albumy popularne a nasla super recepty niekt. odpisala ale neulozila som stranku ani nic. neva, nabuduce budem vediet.

nezaaabudka
6. feb 2014

@petulla28 Peti kde že si nám utiekla?? Dúfam, že si o.k. a že len pekne poctivo snažilkuješ!

nezaaabudka
6. feb 2014

@mily7 to sa stáva aj mne, ja už radšej ak nájdem niečo zaujímavé, tak to hodím rovno hore na lištu, nech to potom nájdem hneď. Dnes idem pátrať po bezmäsovom obede, mm nechce piatky jesť mäso, tak neviem čo vymyslieť, lebo už som hádam robila všetko možné 😀

tinus999
6. feb 2014

Ahojte baby, aj my sme sa od januára začali pokúšať o druhé bábo, doma máme 2,5 ročnú Leušku a potrebovala by súrodenca takže dúfam že čoskoro príde.... 😀

majkuska
6. feb 2014

@bar12 Este keby som tu temu vedela zalozit inac aj ja som si vsimla ako tu pekne pises raz cesky, raz slovensky dobra....Ty si 7 DPo ja 8 tak to bude napinave.....
Inac dievcata aj ja stracam prehlad kto ma aku diagnozu kto je ako daleko. Tak uz davajte tehu testy pozitivne. A bude.Hned budeme vediet diagnozy 🙂

tinus999
6. feb 2014

@majkuska a kedy si budeš robiť prvý teh. test, ja som 8 DPO

majkuska
6. feb 2014

@tinus999 Juuj tak ja neviem kedy si urobim tehu test.Pri dcere som mala pozitivny asi na 13 dpo a pri synovi na 8 Dpo doma nemam test a asi az v nedelu pojdem do mesta sice lekaren mam aj pred nosom ale viete ako to je na dedine, tu nechcem ist. A ty kexy planujes? Ja ked dostanem skrat takzsa k tomu testu ddostanem, ale este mi chyba ten impulz sa ponahlat.

tinus999
6. feb 2014

@majkuska ja mám doma tri testy v zásobe, ja by som si ho urobila aj hneď ale stále si sama sebe hovorím že ešte nie, ešte nie, ale je to ťažké, dr. mi povedal že si ho mám urobiť v piatok kvôli mykóze ktorú si liečim,a musím podľa výsledku začať brať aj ATB, zatiaľ si natieram len krém...

majkuska
6. feb 2014

@tinus999 tak vyskusaj potom zajtra rano a tak v piatok, v pripade nejakeho ducha aby si vedela ci silnie.No som strasne zvedava ako a co sa bude diat.

bar12
6. feb 2014

@nezaaabudka 😀 😀 😀 7 rokov v Cr robi svoje 😀 nerobim to schvalne, automaticky sa prepntm 😀

majkuska
6. feb 2014

@tinus999 tak vyskusaj dnes a tak v piatok, v pripade nejakeho ducha aby si vedela ci silnie.No som strasne zvedava ako a co sa bude diat.A poznam zienky co otehotneli pri mykoze 🙂

bar12
6. feb 2014

@majkuska chod na kategorie a v kateg som mama je tema moje zdravie a ked tam kliknes a ukazu sa ti diskusie, hore mas take plusko nad nimi ze pridat diskusiu a tam si zadas co chces 🙂

tinus999
6. feb 2014

@majkuska no zajtra je piatok, čiže ráno si budem robiť test tak som zvedavá čo z toho bude, či vôbec niečo ukáže alebo nie, aj tak si troška myslím že je to skoro, no ale keď dr. povedal že v piatok, tak v piatok... 😀

jarus8
6. feb 2014

@mily7 nesledovala, ja len viem, že niekedy mám silnú ovuláciu okolo 17 dc, tak sme sa okolo toho snažili.
@nezaaabudka u lekára som ešte nebola a asi tak skoro ani nepôjdem, ešte tam určite nič neuvidí. A posledné tehu som ani nestihla prísť a už bolo neskoro, tak teraz počkám aspoň ešte týždeň. 🙂

Baby ďakujem vám, zajtra ráno by mala doraziť mrcha, tak ju už ani nečakám, ale ráno robím znova test, dúfam, že čiaročka bude silnieť. 😅

jarus8
6. feb 2014

@bar12 tehotenské kalkulačky počítajú týždne od poslednej mrchy, nie od oplodnenia, to nevie nikto, v ktorý deň to bolo, preto vybehne 4 tt, lebo poslednú mrchu som mala 9.1., čo je pred 4 týždňami, inak samozrejme, že som tehotná týždeň- dva, ale odkedy to neviem... 😉

majkuska
6. feb 2014

Dievcata tesim sa na vase testy.
@bar12 dakujem za radu tema zalozena som zvedava ci tam niekto prispeje

bar12
6. feb 2014

@majkuska rado sa stalo 🙂 urcite je to celkom casta dg, ale vela zien podla mna o tom nevie..pokial nejdu k dr..aj som zvedava ake s tym maju ostatne skusenost 🙂
@jarus8 no ved ja viem, ze sa to pocita tak tyzden po zac ms.. Len to vych tri tyzdne, ale vsak to je jedno, velkost na sone to aj tak upresni ten datum 🙂 hlavne nech je vsetko ok! Tiez by som sa k dr neponahlala..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre