Ideme na to od januára 2014

strihalka
28. okt 2013

Pokud aj vy, tak se pridejte🙂
Mame pred sebou posledni mesice, kdy budeme bez stresu ci to tento mesic vyslo alebo ne...😀
Ja osobne se na tehotenstvo uz hrozne tesim, doma mame jednoho certika Victorku a radi by sme pre malou sourozence..
Tehotenstvi je to nejkrasnejsi obdobi 🙂

bubulacka
11. feb 2014

@didulienka11 počula som o ňom, ale v lekárňach nie je bežne dostupný. Ja pijem teraz alchemilku, ale len 3 týžden, takze nejake zmeny na sebe nebadam. Myslím, ze bylinky nepomôžu zo dna na den, treba tomu dat viacej času. Ale cvičila som podla mojzisovej - 3 dni 😀 potom som na to nejako nemala čas, ale začnem znova. Ked nic iné, zadok som z toho mala po 3 dňoch pevnejší 😝 😀

didulienka11
11. feb 2014

No mna akurat presiel smiech, kedze ovu test po predvcerajsej bolesti vajecniku, a vcerajsom duchu na ovu teste, sneho biely :( :( :( Skusim este raz poobede a s menej vypitymi tekutinami v tele, ale myslim, ze keby prebehla ovu, tak sa mi ukaze poriadna / na teste aj rano :( :( :( Kokso mna slahne ak mam anovulacny cyklus :( pomoooooc

bubulacka
11. feb 2014

@didulienka11 pozri sa, nesmieš to tak prežívať. Mozno ti škodí aj ten stres okolo toho, ze sa obavas, ze ci vôbec ovulacia príde, neustále sledovanie sa a pod. Ja sa sledujem tiez, ale snažím sa to nepreháňat. Ked som robila v istej inštitúcii, bola som neustále pod obrovským stresom, mala som 70 dňové cykly. Akonáhle som prácu vymenila, ukludnila sa, behom 2 mesiacov sa mi sam - bez liekov, bez čajov, bez vitamínov ustálil na cca 35 dňový. Áno, je to viac, ako býva "štandard", ale je to podstatne menej ako 70 😀
No a tým som vlastne chcela povedať, ze sa nesmieme zbytočne stresovať. 😎

nezaaabudka
11. feb 2014

ahojte, dnes ešte len 8DC a ja už by som testovala ovu testíkom... šibe mi pomooooc 😅 😀 😀

bar12
11. feb 2014

@nezaaabudka to robi to pocasie 😀 ja som rano odolala, tak mi hadam cez den neprepne 🙂

bar12
11. feb 2014

Baby ked som mala vo stvrtok bolest vajecnika a ta bola najsilnejsia ked som sla spat a rano uz nic = k uvolneniu doslo asi v noci, tak od kedy mam pocitat dpo? V piatok bol prvy al az v sobotu?

lenka07
11. feb 2014

Prečo ja mám takú smolu ☹

nigguska
11. feb 2014

Ahojte babulky...tak ja som dnes 14DC tak sa idem silno snazit...dufam,ze nezaspim ako vcera este pred mojim krpcom.....hlavne,ze som muzovi hovorila,ze mam plodne dni,tak keby som nahodou zaspala,tak nech ma zobudi...a co myslite,zobudil ma? Vykaslal sa na mna,ze tak rychlo som zaspala,ze ma nechcel budit,e som bola fakt unavena...asi ho zabujem 😀

nigguska
11. feb 2014

@lenka07 precooooo?????? dosla mrcha???????

nezaaabudka
11. feb 2014

@lenka07 ? prečo smolu?

nezaaabudka
11. feb 2014

ahojte kočky, prišla som od primára a diagnóza? Alergia na lieky - kyselinu listovú!!! porazí ma.. a ešte ma sprdol, že načo ju beriem, ak nie som tehotná 😕 😕 😕 Tak super, teraz neviem čo robiť, že ak aj otehotniem, tak ju nemá brať či čo...
A ešte som dostala injekciu do zadnice 😝 tabletky, mastičku, vodičku... hurá 😝 😝
A chcela som si o dvanástej urobiť ovu test a prišla som domov a napila sa veľa vody.. tak prd z toho..

bar12
11. feb 2014

@nezaaabudka nestresuj sa z toho, papaj zeleninu a urcite ma telo dostatok 🙂

nezaaabudka
11. feb 2014

@bar12 kašľať na to, len nech mi to zmizne z tváre aj rúk.. Akurát som dala maličkú spať a susedia režú panely!!!! porazí ma tu hneď 😅 😠

nezaaabudka
11. feb 2014

@bar12 a ty prečo si až z Prievidze? už sme mohli kávičkovať 😀 😀 😀

bar12
11. feb 2014

@nezaaabudka 😀 to som si uz aj ja minule vravela!!!

bubulacka
11. feb 2014

Nooo ja som sa tiez vrátila od lekára - mam zmiešané pocity. Vyšetril ma, ukázal mi krasny velky folikul (37 DC), povedal, ze sa mu zdá vsetko v poriadku az na tie dlhé cykly, pravdepodobne ovulaciu mam aj bez liekov, ale nie vždy a podla grafu BT nie v strede cyklu, ale hocikedy. Uz som sa tešila ze ok, bude clostyl alebo tak, naplánujeme to a sup na to, ale po zhliadnutí spermiogramu sa nebude diať nic :( vraj je zbytočne pchat do mna hormóny pri takom výsledku SPG. Chce další, tento bol rok starý, ale polovička to strašne zle prežíva - uz aj ten prvý, cíti sa byt úplne neschopný uz po tom 1. teste, neviem ako zareaguje na 2., ak bude tiez zlý. Nasadila som mu vitaminovu kúru, takze skôr ako o 2 mesiace ani nema zmysel ho posielať,nie? Povedal, ze ak bude aj tento SPG zlý, výpise papier a rovno na umele 😔

nezaaabudka
11. feb 2014

@bubulacka ale však za ten rok sa to mohlo oveľa zlepšiť, možno mal menej stresu, viac pohybu, vitamínov... tak to nejako namotivuj, že nech sa nebojí, však toto z neho nerobí horšieho chlapa. Ak žena má zlé výsledky, tak tiež nie je o nič nemej ženou! Ale chápem, muži to vidia ináč ako my.. Skús sa s ním porozprávať, však aspoň uvidíte čo treba robiť, aby sa stal otcom a popritom si aj zlepšil zdravie a možno aj životný štýl. Držím vám palce!!

bar12
11. feb 2014

@nezaaabudka svrbia ma prstyyyyyyyyyyyyyy, co mam robit???

jarus8
11. feb 2014

@bubulacka nevesajte hlavu, ja som neotehotnela 2 roky, tak sme zacali po tom patrat. Zistili, ze ja som
ok, ale mm mal hrozny spermiogram. Povedali, aby sa ukludnil a prisiel o 3 mesiace na opakovany odber. Prestal fajcit, pit, jedol len zdravu stravu. Na opakovanom odbere bol az o rok a vysledky este horsie ako pred rokom. Dali mu nejake vitaminy, nepamatam nazov, kupil ich v lekarni, prisiel domov, postavil na policku, ze na druhy den zacne. A v tu noc som otehotnela. Pritom gynekolog povedal podla jeho vysledkov, ze asi mat deti nebudeme a v centre po odbere mu povedali, ze do 10-tich rokov by sa nam to malo podarit, alebo odporucili umele oplodnenie. Takze na tehu test sme cumeli skoro tyzden, ci sa nam to nezda, aj preto sme na to prisli az ked mrcha meskala 2 tyzdne, totiz nas to ani nenapadlo. Tak len pevne verit, zazraky sa deju, nas ma 3 roky a druhe bolo po 2 mesiacoch snazenia, len odislo, a teraz sme to dali na prvy sup. 😉

siska765
11. feb 2014

@bar12 jeeej ty si z PD ? ja tiez 😉

bar12
11. feb 2014

@siska765 🙂 ano pochadzam z tade, ale s mm byvame mimo...mam tam rodicov, tak sa tam obcas vyskytnem 🙂

bar12
11. feb 2014

@nezaaabudka sprosta som... ☹ nevydrzala a jasne, ze iba jedna palica! ani naznak ducha ☹

majkuska
11. feb 2014

@bubulacka Bubulačka mojmu manželovi povedali že svoje deti nikdy mat nebude. Diagnoza: Oligoastenoteratozoospermia. A to som už prirodzene 3 krat tehotna a tiež teraz na prvy šup( aj ked este neviem ako to dopadne. )Hlavu hore.
Inač dievčata ja som 29 DC. Mrcha mala dojsť zajtra Po ovu pride vždy na 14 den a zajtra som 14 Dpo. Ale mam ešte testik rano spravim. Ja som si preto urobila uz v sobotu , lebo od štvrtka mib začalo byť zvlaštne nevoľno ,ale nechcela som si to pripustiť preto som pisala že žiadne priznaky nemam. Nieje to ešte taka silna nevolnosť ,ale citila som že niečo sa eeje.Pri prvom mi tiez bolo zle hned tak od začiatku. Preto som tak obhajovala ten sobotnajsi test 🙂

majkuska
11. feb 2014

@bar12 bar ktory si dpo že ťa tak svrbeli prsty. Ja som v nedelu poobede mala negativny test lebo som vydzať nemohla tiež

siska765
11. feb 2014

@bar12 heh ja presne tak isto uz byvam mimo ale mam tam rodicov

bar12
11. feb 2014

@majkuska ja prave neviem ako to mam pocitat .. Chcela som testovat zajtra rano.. Pisala som vyssie, ze bolesti boli vo stvrtok 30teho a do piatka rana ustali, takze v noci doslo k uvolneniu vajicka.. Ci to pocitat od piatka al soboty .. Takze som 11 al 12 dpo.. Ale asi skor 11

majkuska
11. feb 2014

@bar12 otestuj rano nic nieje stratene. Ako ti vravim ja som bola v nedelu 11 dpo test poobede negativny v pondelok rano už 🙂

bar12
11. feb 2014

@majkuska pokusim sa do mrchy pockat do piatka.. Mam jz len jeden test tak nech je to istotka..

mija51
11. feb 2014

Ahojte, ja sa pridávam k tejto téme. Mám už dve deti, chcem tretie. Mám IUS Mirenu, 27. februára ju idem dať vybrať. Chcela som skôr, ale ešte mi robili testy na HPV, našťastie negatívny. Mám však dyspláziu krčka, ale dúfam, že to nebude komplikovať otehotnenie. Mám už 36 rokov, trochu strach, no uvidím. Všetkým, ktoré sa snažíte, držím palce a tým, ktorým to už vyšlo, tiež, aby všetko dobre dopadlo.

bar12
11. feb 2014

@majkuska mozno nevydrzim 😀 a ty ides este zajtra testovat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre