Je možné otehotnieť aj pri oneskorenej ovulácii ?

marinecka95
12. jan 2020

Ahojte snažilky a skúsenejšie už Maminy 🙂
Od času, keď sme sa začali snažiť o bábo sa moje telo zbláznilo a nejak prestalo správne fungovať :D viem, že nie sme stroje ale .. môj cyklus sa predĺžil na 29 dňový, pričom posledné 3 mesiace sledujem, že ovu prebieha vždy až po 21DC - tento mesiac až 23DC. Čiže luteálna fáza veľmi krátka.
Moja otázka znie: je možné otehotnieť pri takto neskorej ovulácii?
Môžte pridať aj vaše skúsenosti s otehotnením počas oneskorenej ovulácii a krátkej luteálnej fáze 🙂
Ďakujem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
12. jan 2020

Mne moj gynekolog vravel ( ked sa nedarilo a LF som mala pod 10 dni), ze mam pridat vitamin B, E, zinok , selen.

danielinaa
12. jan 2020

@marinecka95 ale zas obcas ti prisla skor. Mozno sa raz podari. 🙂 Inak na tieto veci je soldi velka odbornicka. Bazalna teplota, grafy, urcenie ovulacie a tak podobne... A je tu aj forum Grafy bazalnej teploty kde sa denne zeny povzbudzuju, delia o skusenosti, urcite tam zavitaj, baby ti poradia, aj ta prijmu medzi seba.

marinecka95
autor
12. jan 2020

@bambulienka25 áno napísala a kde tam tvrdím, že sa niečo oplodnilo v mojom prípade?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marinecka95
autor
12. jan 2020

@veronikaszabova užívam kyselinu listovú, vitamín D a zakúpený mám už aj vitamín E.. aký silný si uzivala?

danielinaa
12. jan 2020
marinecka95
autor
12. jan 2020

@danielinaa ďakujem za odpoveď 🙂

giuli
12. jan 2020

Lutealna faza menej ako 8 dni moze byt problemom pri uhniezdeni oplodneneho vajicka....lutealnu fazu mozes predlzit uzivanim vitexu po ovulacii...

danielinaa
12. jan 2020

@marinecka95 Urcite tam skus nakuknut, su tam aj baby co roky nemozu otehotniet a navzajom sa povzbudzuju.

marinecka95
autor
12. jan 2020

@bambulienka25 áno... opakujem : píšem tam že sa niečo oplodnilo a chystalo zahniezdiť u mňa? Píšem všeobecne .. že vo väčšine prípadov je to tak 🤨

marinecka95
autor
12. jan 2020

@danielinaa ďakujem

veronikaszabova
12. jan 2020

@marinecka95 fuuuha, to uz si nepamatam :( krpos uz ma 5.5 roka.

Ja som mala taky problem, ze ked som mala ovulaciu, mala som kratku LF. Len castejsie som tu ovulaciu ani nemala.
2 mesiace som uzivala vitaminy, potom som mala aj Clostilbegit a ostala som hned tehotna. Tak neviem, co z toho po roku snazenia zabralo.

marinecka95
autor
12. jan 2020

@giuli ďakujem .. pojdem na konzultáciu k Dr. uvidim čo povie ale ďakujem za reakciu 🙂

marinecka95
autor
12. jan 2020

@veronikaszabova ja som užívala duphaston .. ten mi ale bývala Dr nasadila skôr ako prebehla ovu a tak mi ju blokoval a nastala až po vysadení tabletiek a to už manžel doma nebol 😏

giuli
12. jan 2020

@marinecka95 urciteby som s nim prekonzultovala tento problem...niekedy dr.ani nereaguju,ked im to povies...no ,ak si si ista ,ze ovulacia nastava neskor a Lut.faza je kratka urcite by som to riešila....dievcence na predlzenie uzivaju vitex jahnaci na jej predlzenie,ako som pisala vyssie..drzim palce

marinecka95
autor
12. jan 2020

@giuli áno som si 100% istá - meriam BT a potvrdzujem si ovu testami .. určite to s Dr. riešim .. medzi vianocami som na kontrole nebola keďže mali dovolenku ale opäť tento problém spomeniem

soldi
12. jan 2020

@marinecka95 a ten hormonalny profil Ti robil na zaciatku cyklu, pred ovulaciou a po ovulacii? lebo ak len na zaciatku, tak to nema v Tvojom pripade ziadnu vypovednu hodnotu

marinecka95
autor
12. jan 2020

@soldi bola som na ňom 3 cykly za sebou .. na začiatku 3/4/5 DC potom podľa sona po ovu 15-20DC .. všetko v poriadku

marinecka95
autor
12. jan 2020

@marinecka95 hormón AMH mám tiež výborný

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marinecka95
autor
12. jan 2020

@bambulienka25 nemusí .. veď koniec koncov ani tretia svetová nemusí prísť 🙈

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wejuska7910
12. jan 2020

@marinecka95 na predlzenie zacni brat vitex jahnaci

marinecka95
autor
12. jan 2020

@wejuska7910 máš s ním skúsenosti?

soldi
12. jan 2020

@marinecka95 a po ovulacii boli tiez vsetky hormony v poriadku? tie su pre Teba smerodatne. konkretne hladina progesteronu. kratka folikularna faza musi mat nejaku pricinu. a predtym si mala ovulaciu v strede cykly a len tieto posledne tri sa posunula?

marinecka95
autor
12. jan 2020

@soldi ano aj vtedy boli hormóny v poriadku .. no naposledy mám graf z apríla 2018 .. potom som nemerala a začala som opäť 3 mesiace dozadu .. v apríli to bola ešte ovu na 15 DC pri 28 dňovom cykle

katkaba1
12. jan 2020

@marinecka95 Veru, luteálnu máš krátku. Musi byť aspoň 10-11 dní. Veď cca 5-7 dní trvá kým sa vajíčko so spermiou spojí a dostane sa ako blastocysta do maternice. A Tebe už nastúpi MS čiže sa Ti embryo nestihne uhniezdiť.
Ale luteálna sa dá predlžiť Utrogestanom - poraď sa s gynekologom. Berie sa až po ovulacii. Je to progesteron a keby si ho daš pred ovu tak Ti ju zablokuje.
Držim palce.

kassandra25
12. jan 2020

@marinecka95 ja som otehotnela tiez, v neskorej faze ovulacie, bola som po nej az, ale nato ma upozornil moj gynekolog, u ktoreho som bola vtedy nahodou na kontrole. Urcite som to takto nesledovala ako ty, je to chore nieco stale sledovat, stopovat a neviemco este. Naco je to dobre? Co si badatel gynekolog, potom by ti to mohlo pomoct...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre